Şimdi Ara

DH Forum Saati Projesi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
515
Cevap
3
Favori
21.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH Forum Saati Projesi

(En Son Oy Tarihi: 4.3.2015)
Giriş

Orijinalden alıntı: HiPoKondRiyaK_07

ben tam anlamadım tek bir saat mı yaptırılacak onu herkes nasıl kullanacak peki. ne kadarlık bir saat almayı düşünüyorsunuz

Ortak bir saatte karar kılınıp saat şirketine saat sayısı ve adresler verilcek 15 kişiyse 15 tane yapılacak yani tek bir saati nasıl herkes kullansın.

Bence seiko olmalı
    http://www.chronograph.com/store/catalog/products/SNZJ55K-L.jpg

• turuncu ve siyahın başarılı birlikteliğini Mido multifort modellerinde de görebiliriz..
  • bu arada kahverengi seiko5 çapı tepesi ile birlikte 50mm :)
  • Bir kaç resim atan olursa bu gece uğraşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NidderuN

@cancanax
    İyi bişi mi dedin kötü mü anlamadım

Takvimde çalışaydı yahu DH logosu var orda
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

quote:

Orijinalden alıntı: NidderuN

@cancanax
    İyi bişi mi dedin kötü mü anlamadım

Takvimde çalışaydı yahu DH logosu var orda

He ya o takvimmiş. AHahah
    Dedim saatten anlamıyorum diye

•  DH Forum Saati Projesi
  • Sn.Nidderun,
    Casio modele çok zaman harcamayın bence, çünkü Casio mekanik saat üretmediği için Casio'yla çalışılmayacak. Zaten istesek de forum saati ile uğraşacak firma değil..
  • Bu takvim olayı nası oluyor anlamadım 1 milyarlık saat alıyosun ve 31 ve 28 çeken aylarda sürekli manuel olarakmı değiştiriyorsun? xD
  • quote:

Orijinalden alıntı: vervito

Sn.Nidderun,
    Casio modele çok zaman harcamayın bence, çünkü Casio mekanik saat üretmediği için Casio'yla çalışılmayacak. Zaten istesek de forum saati ile uğraşacak firma değil..

Siz bi kaç örnek resim verin ben canım sıkıldıkça uğraşayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suki_

Bu takvim olayı nası oluyor anlamadım 1 milyarlık saat alıyosun ve 31 ve 28 çeken aylarda sürekli manuel olarakmı değiştiriyorsun? xD

evet.. 1 milyarı o saatin işlevselliğinden ziyade mekanik olmasına veriyorsunuz..
    mekanik olup da sizin söylediğiniz özelliğe sahip saatler de var.. onların fiyatı oldukça tuzlu oluyor.. perpetual calendar watch olarak araştırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suki_

Bu takvim olayı nası oluyor anlamadım 1 milyarlık saat alıyosun ve 31 ve 28 çeken aylarda sürekli manuel olarakmı değiştiriyorsun? xD

Günaydın.
  • turuncu dh forum logosu bana eşantiyon izlenimi uyandırdı, ama beyaz versiyon fena gözükmedi
  • Kesinlikle doğru, hevesler kırılmasın diye söyleyemiyordum.
  •  DH Forum Saati Projesi

DH Forum Saati Projesi

logo konusunda hemfikirim.. DH harflerinden daha güzel logo da yapılabilir.. eminim bu forumda bu işten anlayan birkaç kişi vardır.. birkaç saatte güzel logo çizebilirler..
    zaten bu yüzden en başta adminlerle irtibata geçilmesi gerektiğini vurguladım ki diğer sayfalardan hem katılımcı toplansın hem de böyle işler için destek çıkar belki diye..

• Buralardayım, haftasonu giremedim foruma. Ama takipteyim.
  • Hız kesilmiş gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egunns

turuncu dh forum logosu bana eşantiyon izlenimi uyandırdı, ama beyaz versiyon fena gözükmedi

Ben zaten en başta logonun renklerini kullanılacak saat modeline göre değişik renk olarak kullanabiliriz demiştim. Siyah ile turuncu uyumlı gibi ama mesela beyaz kadran üzerine gri - siyah tonları, veya seçenekler arasında düşündüğümüz mavi kadranlı Vostok Amphibia modeli üzerine de muhtemelen krem beyaz gibi renkler daha uygun olacak.

@ Nidderun'la oynayıp son şekillerini zamanla vereceğiz işte.

Adminlerle görüşüp farklı logolar ayarlama işini de bu konudaki tecrübeli arkadaşımız @ Visceroid'e havale ediyorum.

Hız azalmış olabilir ama heves azalmadı. Ben hafta sonu şehir dışına düğüne gittiğim için ilgilenemedim. Ortada yaptığımız çalışmalarla yaptığımız modellerin son halini verdikten sonra ankete açacağız, katılım listesi de en başta güncellenerek sabit görülecek şekilde Visceroid tarafından ayarlandı. Yavaş yavaş ilerliyoruz.

@ Deka, @ Egunns, @ Vervito,

Farklı logo kullanımı konusunda önerileriniz var mı? Belki şekli, fontu farklı tasarlanabilir ama kadranı da fazla kalabalıklaştırmadan genel anlamda DH ile ilgili bir logo kullanımının bu foruma ait bir saat yapacağımız için uygun olacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 20 Haziran 2011; 11:42:09 >

• DH yönetiminden saat ile ilgili destek çıkmaz onu geçelim bir kere Bakınız bu konunun ne kadar zaman sonra zorla üst konu olması

Yani ne yapacaksak kendimizi yapacağız arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: egunns

turuncu dh forum logosu bana eşantiyon izlenimi uyandırdı, ama beyaz versiyon fena gözükmedi

Beyaz versiyonlu olarak da yapmıştı Nidderun. Ben de beyaz logoyu daha çok beğendim. O zaman kolları ve 12'yi turuncu bırakarak logoyu beyaz uyguladığımız bir versiyonu temel alabiliriz.

@ Nidderun, sana uğraşacak iş çıkardım Hocam. Traveller ve Dolphin modellerinde logo ve yazıyı eskisi gibi beyaz yaparak, @ Watcher abinin akrep, yelkovan ve 12 üzerinde uyguladığı şekilde turuncu uygulayalım. Bir de 1943 Vostok üzerinde DH Logosunu eskisinden biraz daha koyu tonlu gri olarak uygulayalım. akrep yelkovan içindeki turuncu kısımlar kalsın.

Sana çalışacak 3 model verdim Bunları bitirdikten sonra Amphibia üzerinde çalışırız.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.