Şimdi Ara

DH Forum Saati Projesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
515
Cevap
3
Favori
21.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH Forum Saati Projesi

(En Son Oy Tarihi: 4.3.2015)
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

FORUM SAATİ

Arkadaşlar işte bunlar için önce ayrı bir konu açıp fikirlerimizi paylaşmamız lazım. Kadran üzerine yazdıracağımız yazı fontu, belki bir logo, arka kapağa yazdıracağımız örn: 001/030 gibi engraving'leri tartışıp karar verelim. Sonra ben bunları Kevin's Russian Time'ın başkanı Victor'a göndereceğim ve o da fabrikaya soracak. Fiyat seçeceğimiz model, talep yapacağımız saat adedi ve yaptıracağımız custom uygulamalara bağlı olarak değişecektir.

Bu nedenle en fazla 100 $'lık bir Vostok modeli seçersek, diğer uygulamalarla saat en fazla 200 $'a gelir diye tahmin ediyorum. Ben de net birşey bilmiyorum. Tekneye binip denize açılacağız işte. Deneye deneye, yazışa yazışa göreceğiz.

Ama önce ayrı bir bölüm açılsın, buraya da linki verilsin, saati isteyenler orada buluşalım fikirlerimizi değerlendirelim. Ben aklımdakilerle başlangıcı yapacağım orada.

@ Visceroid Hocam, seni bekliyorum.

Evet beklemeye gerek yok harekete geçiyoruz...

Malum saatler konusu burada,

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=20694539&go=last

Bu başlıkta sadece temel tasarım, alacak kişi sayısı ve fikir alışverişi üzerine yoğunlaşacağız...

Katılımcı Listesi :

1-watcher6150
    2-visceroid (009)
    3-burbank (003)
    4-bytepire
    5-cancanax
    6-BMW 528
    7-sicknessss
    8-fakyoras
    9-MaTaDoR
    10-christiano (007) - (Poljot Alarm Traveler)
    11-Laichzeit
    12-Kulspruta
    13-degno (035)
    14-R.Rondo9
    15-Can-KSK (020)
    16-car_26
    17-vervito - (Poljot Alarm Traveler)
    18-CRIONICS
    19-fav (013)
    20-chaos7 - (Poljot Alarm Traveler)
    21-Mr.Engineer
    22-seastar1000
    23-mega3404

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evet 4 modeli belirledik arkadaşlar. Aşağıdaki verilen fiyatlar modifiyesiz saatlerin kendi orjinal fiyatlarıdır...

1. Vostok Amphibia (70 - 80 $)

DH Forum Saati Projesi

2. Vostok 1943 Kirovskie Replica (150 Euro)

DH Forum Saati Projesi

3. Poljot Dolphin (170 Euro)

DH Forum Saati Projesi

4. Poljot Traveller Alarm (170 Euro)

DH Forum Saati Projesi

Anketi de şimdi ekliyorum...

Bu fiyatlara sonrasında kargo ve gümrük masraflarının da eklenebileceğini unutmayalım arkadaşlar...

Evet anket sonuçları şöyle arkadaşlar,

DH Forum Saati Projesi

Vostok Amphibia (70 - 80 $)
    31% (30)

Vostok 1943 Kirovskie Replica (150 Euro)
    15% (15)

Poljot Dolphin (170 Euro)
    8% (8)
    Poljot Traveller Alarm (170 Euro)
    44% (43)

Toplam oy : 96

Oylama sonuçlarına göre seçilen modelimiz Vostok Amphibia yedek ise Vostok 1943...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu mesaj ya silindi ya da taşındı bu yüzden artık burda değil.
    Eğer bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız tarayıcınızın yenile tuşuna basarak sayfayı yenileyiniz.
    Geri git ?

Herkes admin değil kanka silinmişlere giremiyoz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S@ldırg@n

Bu mesaj ya silindi ya da taşındı bu yüzden artık burda değil.
    Eğer bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız tarayıcınızın yenile tuşuna basarak sayfayı yenileyiniz.
    Geri git ?

Herkes admin değil kanka silinmişlere giremiyoz.

http://forum.donanimhaber.com/m_20694539/mpage_381/key_/tm.htm
  • @ Visceroid bu sayfada mı devam ediyoruz? Verdiğin linkte;

"Bu mesaj ya silindi ya da taşındı bu yüzden artık burda değil.
    Geri git ?"

şeklinde mesaj veriyor. Bu sayfada başlayalım istersen projeye.
  • Başarılar dilerim, saatinizi merakla bekliyor olacağım.
  • Ben baslayayim isterseniz.
    Onerilerim:
    Oncelikle sayfa admini bir liste olustursun, bu listeye projeye girecekler ismini soylesin ve admin bu listenin oldugu mesaji surekli guncellesin.
    Benim ismim ile baslayabilir.
    Yine admin bir butce mesaji olustursun ki duruma gore guncellesin.
    Ilk etapta butce belirlenmeli
    Arkasindan bu butce icinde kalacak saat markalari belirlenmeli
    Saatin ozellikleri belirlenmeli (arka kapak transparant?, kronolu?, celik kasa, kadran rengi, kordon cinsi metal mi deri mi, saatin capi, modeli yani spor, klasik vs gibi)
    Bunlar belirlendikten sonra degisik alternatifler cikabilir, hatta belli bir marka ve model saat alinip kdran komple degistirilerek vs gibi atraksiyonlar olabilir.
    Siz oncelikle butceyi ve saatin cesidini belirleyin derim.
  • Hazır saatler kullanılacağı için bütçe ile birlikte bütçe sınırları içerisinde kalan modeller belirlenip, oylama yapılıp karar verilen model üzerinde yoğunlaşılabilir.
  • Tecrübeli arkadaşların yardımları çok faydalı olacaktır. Gece katılımcıların listesini oluşturmaya başlarım ben. Sonra da bütçe üzerinden devam ederiz, şu an işteyim...
  • O zaman Ya Allah Bismillah başlıyorum. Hayırlı uğurlu olsun

Dün Kevin's Russian Time'ın başkanı Sn. Victor Goulobuev'e e-posta yoluyla belirleyeceğimiz bir Vostok modeli üzerinden Forum Saati yapmak istediğimizi, bunun için kadran ve arka kapağa bir takım yazılar işlemeyi ve belki de kadran üzerindeki luminova (fosfor) için de custom uygulama isteyebileceğimizi, bu şekilde özel saat yaptırıp yaptıramayacağını sordum.

Sitenin linki:www.kevinsrussiantime.com

Aşağıdaki linkte de bazı modellere yaptıkları custom uygulamalara örnekler var.

http://www.kevinsrussiantime.com/Customs/KentParksCustoms/index.html

Victor'da mesajıma cevaben aşağıda orjinalini verdiğim şekilde, ne tür değişiklikler isteyeceğimizle ilgili daha somut bilgilerin iletilmesi halinde fabrikaya soracağını söyledi.

We need example of letters to be engraved to ask factory. Please provide and we will let you know.
    Victor Goulebuev
    President
    Kevins Russian Time dot com

Ben aşağıdaki şekilde kadrana yazı işletelim diyorum.

DH Forum Saati Projesi

Bir de mümkünse, ben çok sevdiğim deniz feneri temasını da belki ilerideki saatlerimizde de kullanılacak şekilde logomuz olarak kadrana işletebilir miyiz diye düşündüm;

Birkaç örnek;

DH Forum Saati Projesi
     DH Forum Saati Projesi

DH Forum Saati Projesi

Arka kapağa da yaptıracağımız adede göre "Ltd. Ed. 001/020" gibi bir ibare yazdırabiliriz diye düşündüm.

Vostok Amphibia serisinden aşağıdaki balıkadamlı model de hoş duruyor.

DH Forum Saati Projesi

"DH SAAT" Yazısını saat 6'ının üzerinde bir yere koydurup deniz fenerini de 9 yönüne veya kadranda zaten balıkadam logosu olduğu için arka kapağa yaptırabiliriz.

Evet arkadaşlar benim düşüncelerim böyle. Belki aramızda grafiker ya da photoshop uygulamalarını iyi bilen birisi varsa, saat üstüne bunları uygulayıp temsili bir resim koyabilir buraya.

Sizlerin de fikir, öneri ve çalışmalarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 15 Haziran 2011; 17:13:03 >

• Hayırlı olsun.

Ben katılmayı pek düşünmesem de konunun forumun farklı yerlerinde de görülebilmesi için konunun linkini imzama taşıyorum. Bu sayede katılımcı sayısının artması gündeme gelebilir.

Ayrıca projeye katılmayacak olmam, yardım konusunda bir şey yapmayacağım anlamına gelmiyor. Cevaplayabileceğim her türlü soru, araştırma ve çeviri için elimden geleni yaparım.
  • ben ilk etapta alıcıyım listeye yazabilirsiniz yani...
    tasarım ve çizim konularından çok anlamam ama mümkün olduğu kadar az oynanması taraftarıyım. Türksaat deki gibi sıfırdan bir saat yapınca her şeyini baştan tasarlamak mantıklı ancak orijinali mevcut olan bir saati çok kurcalamak saatin değerini düşürür gibime geliyor.

en fazla bir DH logosu eklemek kadrana veya arka kapağa, bir de seri numarası yazmak gibi mesela..
    Veya bir ihtimal foruma özel bir kadran rengi belirleyebiliriz veya rakamlar ile kolların renkleriyle oynayabiliriz belki. Ama mümkün olduğu kadar az değişiklik yapılması taraftarıyım. Saatin vostok olarak kalmasını isterim yani.

DH Forum Saati Projesi

• Takipçiyim, benim sınırlarımı aşmaz ise katılmak isterim...Bu saat için o balıkadam logosunu iptal ettirip bir şeyler yaptırabilme ihtimali vardır sanırım?
  • bütçe olarak benide zorlamassa bende katılımcıyım.Benim derdim akrep yelkovan ve kadranın fosforlu olması

bana göre aşagıdaki çok hoş olmuş iç olarak

http://www.kevinsrussiantime.com/Customs/KentParksCustoms/seikochronographafter.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 15 Haziran 2011; 17:46:16 >
  • Vostok bence de uygundur. Fakat ne yalan söyleyeyim çok sevsem de deniz feneri logosuna pek ısınamadım. Çağrıştırdıkları ile ilgili olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

Vostok bence de uygundur. Fakat ne yalan söyleyeyim çok sevsem de deniz feneri logosuna pek ısınamadım. Çağrıştırdıkları ile ilgili olabilir

Ayrıca deniz feneri ile donanım haber arasındaki bağlantıyı da kuramadım bir türlü.
  • Güzel fikir insallah destek bulur...

• quote:

Orijinalden alıntı: BMW 528

bütçe olarak benide zorlamassa bende katılımcıyım.Benim derdim akrep yelkovan ve kadranın fosforlu olması

bana göre aşagıdaki çok hoş olmuş iç olarak

http://www.kevinsrussiantime.com/Customs/KentParksCustoms/seikochronographafter.html

Kronograph yerine daha sade ve şık bir tasarım var benim aklımda...

http://www.kevinsrussiantime.com/Customs/KentParksCustoms/clavalumepic.html gibi...

• bende katılabilirim. Bu forumun rehberliğinde aldım saatimi, böyle bir projede de destek vermek isterim. tabi yine o zamanki maddi duruma bakar malum öğrenciyiz ama şimdilik listeye adımı yazdırmak istiyorum. Şimdilik tek önerim var, arkası transparan olsun
  • kolay gelsin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.