Şimdi Ara

DH Formula1 Kulübü (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
6
Favori
22.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: conistr

quote:

Orijinalden alıntı: DarK PaSSenGeR

quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Kulubü kuran arkadaşımız uzun zamandır konu ile ilgilenmiyor, bu kulübü canlı tutmamız lazım belki önümüzdeki yıl formula1 istanbul parka gelir :)
    talip olan arkadaş varsahttp://forum.donanimhaber.com/support.asp buradan konunun devrini alabilir.

Ben Sayfaya Talibim. Form Gönderdim Ama Burtdan da Yazayım Dedim. F1 Yakından Takip Ediyorum, Canlı Tutabilirim Sayfayı Sizlerin de Desteklerinizle

Süper canlı tuttuğun sürece sonuna kadar destekliyorum

Hadi hayırlı olsun

Herhangi Bir Yetkim ya da Yapmam Gereken Bir Şey Var mı?
    Ben Elimden Geldiğince Yazarım Foruma-Paylaşım Yaparım

aynen canlı tutalım yeter millet girsin, okusun

tamam Hocam Sen Merak Etme

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Kulubü kuran arkadaşımız uzun zamandır konu ile ilgilenmiyor, bu kulübü canlı tutmamız lazım belki önümüzdeki yıl formula1 istanbul parka gelir :)
    talip olan arkadaş varsahttp://forum.donanimhaber.com/support.asp buradan konunun devrini alabilir.

Ben Sayfaya Talibim. Form Gönderdim Ama Burtdan da Yazayım Dedim. F1 Yakından Takip Ediyorum, Canlı Tutabilirim Sayfayı Sizlerin de Desteklerinizle

Süper canlı tuttuğun sürece sonuna kadar destekliyorum

Hadi hayırlı olsun

Herhangi Bir Yetkim ya da Yapmam Gereken Bir Şey Var mı?
    Ben Elimden Geldiğince Yazarım Foruma-Paylaşım Yaparım

aynen canlı tutalım yeter millet girsin, okusun

tamam Hocam Sen Merak Etme

eyvallah saolasın

• Evet Arkadaşlar F1 Paylaşımlarımızı Yapmaya Başlayalım. Sayfayı Güncel Tutalım.
    Öncelikle İstanbul Park Konusunda Şunları Söylemek Gerekiyor
    İstanbul Park ın İşletme Hakkını Alan Firma Ücreti Ödeyemeyince İhalede En Yüksek 2. Fiyatı Veren Firma İşetme Hakkını Aldı. Bu da Intercity Şirketinin % 51 Hissesine Sahip OLan Volkan AK. Yakınlarda Bernie İle Görüşme Olacak. Bernie 25 Milyon $ Civarında İstyor, Bizde de Devlet 13,5 Milyon $ Veriyor, Bunun Üzerine Şirket de 5 Milyon Kadra Koyacak ve Bernie İle Anlaşmaya Çalışacak.2014 te İstanbul Park ı F1 de Görmemiz Yüksek İhtimalli Yani.
  • Serhan Acar dan Alıntı;
    " Raikkonen’in girdiği çıkmaz sokak, sezonun en ilginç ve komik anlarından birisiydi. Ama Fin pilot 2001’de Sauber ile yarışırken, bir kez aynı yerde pist dışına çıkıp ucuna kadar gittiği kapıdan piste geri dönmüş. Ama bu kez kapı kapalı olunca, güzel bir U dönüşü zorunlu hale geldi. Yani Fin pilotun yeni sloganı ‘Beni rahat bırakın, nereye gittiğimi biliyorum.’ şeklinde oldu. Fin pilotun sezon boyunca 20 yarışın tamamında finiş görmesi ve hızından hiçbir şey kaybetmediğini defalarca kanıtlaması, gerçekten de F1´e renk katan bir gelişme oldu."
  • quote:

Evet Arkadaşlar F1 Paylaşımlarımızı Yapmaya Başlayalım. Sayfayı Güncel Tutalım.
    İstanbul Park ın İşletme Hakkını Alan Firma Ücreti Ödeyemeyince İhalede En Yüksek 2. Fiyatı Veren Firma İşetme Hakkını Aldı. Bu da Intercity Şirketinin % 51 Hissesine Sahip OLan Volkan AK. Yakınlarda Bernie İle Görüşme Olacak. Bernie 25 Milyon $ Civarında İstyor, Bizde de Devlet 13,5 Milyon $ Veriyor, Bunun Üzerine Şirket de 5 Milyon Kadra Koyacak ve Bernie İle Anlaşmaya Çalışacak.2014 te İstanbul Park ı F1 de Görmemiz Yüksek İhtimalli Yani.

2013 için ecclestone sıcak bakıyor diye duymuştum bakarsın 2013 takviminde Türkiye olur
    ama şumiyi bir daha göremeyeceğimizin olması çok kötü keşke bırakmayaydı başka takıma geçseydi

• quote:

Serhan Acar dan Alıntı;
    " Raikkonen’in girdiği çıkmaz sokak, sezonun en ilginç ve komik anlarından birisiydi. Ama Fin pilot 2001’de Sauber ile yarışırken, bir kez aynı yerde pist dışına çıkıp ucuna kadar gittiği kapıdan piste geri dönmüş. Ama bu kez kapı kapalı olunca, güzel bir U dönüşü zorunlu hale geldi. Yani Fin pilotun yeni sloganı ‘Beni rahat bırakın, nereye gittiğimi biliyorum.’ şeklinde oldu. Fin pilotun sezon boyunca 20 yarışın tamamında finiş görmesi ve hızından hiçbir şey kaybetmediğini defalarca kanıtlaması, gerçekten de F1´e renk katan bir gelişme oldu."

Evet son birkaç yarış kalaya kadar şampiyona adayıydı, adam güzel bir ikinci başlangıç yaptı helal olsun. ama lotus da iyi iş çıkardı unutmamak lazım.

• quote:

quote:

2013 için ecclestone sıcak bakıyor diye duymuştum bakarsın 2013 takviminde Türkiye olur
    ama şumiyi bir daha göremeyeceğimizin olması çok kötü keşke bırakmayaydı başka takıma geçseydi

2013 Takvimi Onaylandı. Türkiye nin 2013 Takvimine Dahil Edilemesinde Sıkıntılar Çıkabilir. Takvime Göre Uçak Biletler Organizasyonlar Düzenleniyor. Ama 2013 Türkiye nin Takvime Giremeyeceği Anlamına Gelmez ancak Çok Zor Görünüyor. 2014 e Büyük İhtimal Olacak gibi

• quote:

quote:

Schumi Bıraktığı İyi Oldu. Yeter Artık Nereye Kadar. F1 da Pilotlar Oğlu Yaşında. Singapurda Arkadan Biri Schumiye Çaptı İkisi Gayet Sakin Karşıladılar Kazayı. Baba Oğul Gibi

• quote:

quote:

Serhan Acar dan Alıntı;

Evet son birkaç yarış kalaya kadar şampiyona adayıydı, adam güzel bir ikinci başlangıç yaptı helal olsun. ama lotus da iyi iş çıkardı unutmamak lazım.

Sezonun İstikrar Abidesi
    Ben de Raikkonensiz Yapamıyorum
    Lotus Umarım Kendini Geliştirir. Yoksa Gelecek Sezon da Yükseliş Gelmeyecek. Bir de Lotusun Pit Ekibini İyi Bir Eğitmesi Gerekiyor. Zaman Kaybettiriyorlar
    Lotus un Maddi Sıkıntısı Olduğu Söyleniyormuş. Kimi nin Parasını Alamadığı için Kulübe İhtar Çektiği Haberleri Yayılmış. Umarım Doğru Değildir

• Şumi mercedes yerine farklı bir takımla yarışsaydı çok daha farklı olurdu.. Kimiye gelince adam işi biliyor ve profesyonelliğini gösteriyor.

Bu sezon unutulmaz bir sezondu bir sürü dünya şampiyonu ve son yarışa kadar hatta son tura kadar şampiyona mücadelesi

Bir de canlı izleyebilseydik tadından yenmezdi
  • quote:

Şumi mercedes yerine farklı bir takımla yarışsaydı çok daha farklı olurdu.. Kimiye gelince adam işi biliyor ve profesyonelliğini gösteriyor.

Bu sezon unutulmaz bir sezondu bir sürü dünya şampiyonu ve son yarışa kadar hatta son tura kadar şampiyona mücadelesi

Bir de canlı izleyebilseydik tadından yenmezdi

Evet Gerçekten İyi Bir Sezondu. Canlı İzlemek Nasıl Bir Duygu Acaba. Araçlara Dokunak İsterdim Maylender le Bi Fotoğraf Bu Arada Kimi Abu Dhabi de Nereye Gittiğüimi Ne Yaptığmı Biliyorum Diye Yarış Mühendisine Kızmıştı. Yarış Mühendisinin Ahı Tuttu Galiba Kiimi Tali Yola Girdi.

• Benim Hayalim Alonso ve Kimi Ferrari de Beraber Bi çöplükte İki Horoz Olur ki Ferrari Bu Yüzden Bir Tane İyi Pilot Bir Tane de Orta Pilotla Yarışıyor.
    Kesin Kavga Ederlerdi
  • Bu Arada F1 Gündemi Vettel Sarı Bayrakta Geçtiği Yönünde İddialarla Çalkalanıyor. Bir Video Üzerinde Yapıaln Tartışmanın Serhan Acar ın Yorumuyla Aktarımı

"Brezilya GP’sinden sonra ortaya çıkan videoda, Vettel’in dördüncü turda Jean Eric Vergne’i arka düzlükte, sarı ışığı geçtikten sonra, direksiyonunun üzerinde hala sarı bayrak uyarısı varken geçmeye başladığı ve yeşil ışık bulunan panelin hizasına gelmeden, yani geçiş yasağı bulunan bölgede geçtiği görülüyor. Bu videoya göre bakılırsa, Vettel geçişe yasak olan sarı bayrak (yani tehlike) bölgesinde geçiş yapmış vaziyette. Bu ihlalin de cezası, yarış içinde pitten geçme cezası, yarışın sonlarında veya yarıştan sonra yakalanırsa da 20 saniye zaman cezasıdır."
    Ancak ilgili videodan sonra ortaya çıkan yavaşlatılmış bir başka görüntüde, Vettel’in yeşil bayrağı geçtikten sonra Vergne’i geçmeye başladığı anlaşılıyor. Durum karışık olduğu için, pist üstündeki dijital bayrak (ışık) ve normal gözetmen (hakem) kulelerini işaretleyerek olayı incelemeye karar verdim.

FIA’nın dijital bayrak sistemi, yine pist kenarındaki gözetmenler tarafından kumanda ediliyor. Gözetmen, ister geleneksel kule, ister dijital bayrak olsun fark etmez; kendi sektöründe bir tehlike varsa sarı bayrağı sallıyor veya sarı ışığa basıyor. Sarı ışığa basıldığı anda, bu bilgi hem uluslararası TV yayınına gidiyor, hem de o sektörden geçen F1 otomobillerinin direksiyonu üstünde bir sarı ışık yanıyor. Aynı durum mavi bayraklar için de geçerli.

Bazı pistlerde, pistin ve arazinin yapısına bağlı olarak ışıklar ve gözetmen kuleleri aynı yerde, yan yana olurken; bazı pistlerde de arada ciddi mesafe farkları oluyor. Buradaki soru işareti şu: bir yerde dijital bayrağın gösterdiği işaretin tam tersini normal bayrakla gösteren bir gözetmen varsa, pilot ne yapacak?

Bu durumda genel teamül, geleneksel bayrakların (gözetmen tarafından sallanan) daha geçerli olduğu yönünde. Ekteki pist haritasına göz atarsanız, videoda Vettel’in 1 numaralı dijital bayrak sarı yanar şekilde önünden geçtiği, ve 3 numaralı yeşil dijital bayrağa gelmeden evvel geçişi tamamladığı; yani geçiş yasağı olan sarı bayrak bölgesi altında geçiş yaptığı, yani bir pitten geçme cezası alması gerektiği görülüyor. Oysa ki videodan alınan daha ufak bir bölümde, bu olayın ortasında yer alan 2 numaralı gözetmen kulesinde, gözetmenin yeşil bayrak salladığı anlaşılıyor. Bu durumda Vettel, aslında geçişe, yeşil bayraktan sonra başlamış oluyor, yani geçiş legal hale geliyor.

Samimi fikrimi sorarsanız, Vettel, geçişi yaparken bu 2 numaralı yeşil bayrağı fark etmedi; yükselme çabası, stres ve adrenalin etkisiyle beraber geçişe başladı ve Toro Rosso’yu geçti. Hatta muhtemelen, düşük olan görüş mesafesi içinde, 1 ve 3 numaralı ışıkları da fark etmemiş olabilir.

• Ona ceza çıkacak sanki, geçiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Ona ceza çıkacak sanki, geçiniz.

Okuduğum Kadarıyla Hem Dijital Hem de Manul Diyelim Bayraklar Var. Kule Görevlisi Dijital Düğmeye Basarken Diğeri Yeşil Bayrak Sallamış Olabilir. Olay Ayrıntılı Aslında Bayağı.
    Eğer Ferrari İtiraz Edecekse Yarına Kadar Süresi Varmış.
    Açıkçası Serhan Acar ın Yorumuna ve Ayrıntılı İncelemesine Bakınca Vettel in Şampiyonluğu Büyük İhtimal Tescillenecek
  • Vettel biraz da şansla şampiyonayı kazandı açıkçası ama son yarışta iyi iş çıkardı kolay değil bayağı badireler atlattı
  • Dün Vettel Durumu Görüşülmüş ve Herhangi Bir Cezayı Gerektirecek Duruma Rastlanılamamış
  • belliydi zaten

• Kobayashi Lotus a mı Geliyor?

Takımın daha dengeli bir pilot arayışı içinde olduğı açıklamasının ardınan ise Lotus'un Kobayashi ile görüşme halinde olduğu haberleri gelmeye devam ediyor.
    Grosjean dan Herkesin Çekindiği Belli.. Adamın Zayıf Yanının Kullanarak Psikolojik Baskı Uygulanıyordu. Kendisi Bir Ara Daha Fazla Kazaya Karışmamak İçin Nerdeyse Yol Verir Hale Gelmişti
    takımın markalar klasmanında sezonu 4. sırada tamamlamasının, Lotus'u ortalama 10 milyon dolar ekstra gelirden ettiği belirtiliyor.
    Bu Yüzden Lotus Daha Dengeli Bir Pilot Arayışında Galiba
    Bu Arada Kobayashi ,Sauber'deki koltuğunu kaybetmesi üzerine bir internet sitesi açarak maddi destek toplamaya başlamış ve şu ana kadar yaklaşık 600.000 Euro toplamış

• Alain Prost, Fransa'nın 2013 takviminde kesin olarak yer alma ihtimalinin bulunmadığı yönündeki haberleri doğrulamış
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.