Şimdi Ara

DH Film Tanıtımları (# RED #) - [FILM: 267] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
466
Cevap
3
Favori
43.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • L. Neeson çok severim zaten ayrı bir havası var !!!!Bence bond bitmiştir Memati çakması herifi bond yaparsan
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cannibal Corpse

Benim gibi yani

Yok canim sen essizsin. Saka bir yana fransiz sinemasina ilgin oldugu ortada acikcasi benim fransiz sinemasi kulturum yok denicek kadar azdir. Belli basli fimler haric. Iyi oldu Holloywood ayni teraneleri tekrarlarken, biraz avrupaya aciliyim
  • Filmin Ismi: Koku: Bir Katilin Hikayesi - Perfume: The Story of a Murderer

Yil: 16 Şubat 2007 FRANSA

Genre(Tur): Gerilim / Dram

Trailer:

---

Ekstra: Grenouille, kokulara karşı inanılmaz bir duyarlılığı olan ama bunun haricinde hiçbir duyusunun gelişmemiş olduğu çok ilginç bir adamdır. İstediği kokuları elde edebilmek için her türlü çılgınlığı yapmaya hazırdır; cinayet işlemek de dahil...

Az da olsa koku salan herşeyin ve herkesin kokusunu alabilen bu sıradışı ve dahi karakter, bir gün kendi kokusunun olmadığını anladığında hayatının tüm anlamını yitirir. Bu 'hayati' önemdeki eksikliğini giderebilmenin tek yolunun, kendisine insanmış izlenimi verebilecek kokular üretip sürmesi olduğunu düşünür. İnsan kokuları yaratabilmek için de insanlara ihtiyacı vardır.

Toplum içinde varolabilmenin tek yolunu bu şekilde tanımlayabilen bir adamın, sonu inanılmaz bir trajediye giden öyküsü, Patrick Süskind'in yayınlandığında çok uzun süre çok satanlar listesinde yer alan kitabından beyazperdeye aktarıldı. Yönetmense Koş Lola Koş ve Cennet filmlerinin de yönetmeni olan Tom Tykwer. Filmin, Avrupa Sinama standartları düşünüldüğünde oldukça yüksek bir bütçeyle çekildiğini de belirtelim.

Resim:
     DH Film Tanıtımları (# RED #) - [FILM: 267]

Resim:

Buda kapak olsun Fransızlar film yapamıyor diyenlere iyi geceler
  • O Brother, Where Art Thou? müziklerinide, tanıtımda isterim müzikleri çok güzel müziksiz tanıtma aman haaaaa
  • Filmin Ismi: O Brother, Where Art Thou?

Yil: 2000

Genre(Tur): Komedi,Macera

Trailer:http://www.imdb.com/video/screenplay/vi3488153881/

---

Ekstra: Tanimlayacak soz bulamiyorum. Eglence dolu akil dolu bir film.

Resim:

Cannibalin istegi uzerine
    Tek tek tanitmaya gerek yok. Cidden soyluyorum hepsi harika

1. Po'Lazarus - J Carter & The Prisoners
    2. Big Rock Candy Mountain - Harry McLintock
    3. You Are My Sunshine - Norman Blake
    4. Down In The River To Pray
    5. I Am A Man of Constant Sorrow - Soggy Bottom Boys
    6. Hard Time Killing Floor Blues - Chris Thomas King
    7. I Am A Man of Constant Sorrow (inst.) - Norman Blake
    8. Keep on the Sunny Side of Life - The Whites
    9. I'll Fly Away - Gillian Welch & Alison Kraus
    10. Didn't Leave Nobody but the Baby - Emmy Lou Harris,Gillian Welch & Alison Kraus
    11. In The Highways - The Peasall Sisters
    12. I Am Weary - The Cox Family
    13. I Am A Man of Constant Sorrow (inst.) - John Hartford
    14. O'Death - Ralph Stanley
    15. In the Jailhouse Now - Soggy Bottom Boys
    16. I Am A Man of Constant Sorrow (with band) - Soggy Bottom Boys
    17. Indian War Whoop - John Hartford
    18. Lonesome Valley - The Fairfield Four
    19. Angel Band - The Stanley Brothers
    20. O Brother, Where Art Thou? / Enhanced Data - Soundtrack

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moribito -- 14 Eylül 2008; 4:04:18 >
  • CRASH

Kategori: Dram
    Vizyon: 23 Haziran 2005
    Yönetmen: Paul Haggis
    Oyuncular: Sandra Bullock , Don Cheadle , Matt Dillon
    Yapım: ABD, Almanya 2004
    Süre: 113 dak. dk.
    Websitesi:http://www.crashfilm.com/

Başarılı bir televizyon kariyerinin ardından 2000 yılında sinemaya odaklanmaya karar veren , uzun süre doğru zamanı bekledi ve önce Clint Eastwood'un Oscar fatihi filmi "Milyonluk Bebek"in ("Million Dollar Baby", 2004) senaryosuna imza atan Paul Haggis'in ilk filmi olan "Çarpışma", Los Angeles'ta birbirlerinden farklı etnik kökenlere sahip insanların yaşamlarının, bir kaza sonucu 48 saat içinde kesişmesini konu alıyor. İranlı bir dükkân sahibi, Afroamerikan bir televizyon yönetmeniyle karısı, Meksikalı bir çilingir, beyaz Amerikalı bir savcı ve karısı, birbirlerine aşık olan biri zenci diğeri Latin kökenli iki polis memuru, orta yaşlı Koreli bir çift, ırkçı bir polis ve iki araba hırsızı gencin öne çıktığı film, Sandra Bullock, Don Cheadle, Matt Dillon ve Brendan Fraser gibi isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosu ve ırkçılık konusuna getirdiği özgün yaklaşımla dikkat çekiyor.

• Walk The Line

Kategori: Biyografi
    Vizyon: 09 Şubat 2006
    Yönetmen: James Mangold
    Oyuncular: Joaquin Phoenix , Reese Witherspoon , Ginnifer Goodwin
    Yapım: ABD 2005
    Süre: 136 dk.
    Websitesi:http://www.walkthelinethemovie.com/

1955 yılında, adının J. R. Cash olduğunu söyleyen genç bir gitarist Memphis'teki Sun Stüdyolarına ünlü olmak için gelir. Bu Amerikan kültürünün üzerinde silinmez bir iz bırakacak adamın şöhrete ilk adımlarıdır. Gitarında dolaşan parmakları, demirden daha keskin ve kararlı bakan gözleri, kapkara ve derin bir geceyi andıran sesi ile daha önce hiç duyulmamış bir gerçek hayatı anlatmaktadır. "Sınırları Aşmak", şöhretinin ilk günlerini ateşleyen değişik karakteri ve insanlar üzerinde bıraktığı etki bugünün rock, country, punk, folk ve rap starlarına kadar birçok yeteneğin de ortaya çıkmasında ön ayak olan 'country' sanatçısı Johnny Cash'in yaşamını konu alıyor. Kariyeri boyunca kişisel değişimler sert karakterinin bir uzantısı olan Cash, önceleri kendisini yok eden bir çok yıldız gibi yaşarken ilerleyen yıllarda bir idol haline gelen 'Siyah Giyinen Adam' karakteri ile bıçak sırtındaki şöhretin acımasızlığını ortaya koyar. Her dahi gibi, onun da aşk hayatı çok fırtınalıdır.

biyografi diyorum başka birşey demiyorum kardeşim.mutlaka izleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 20burak1991 -- 14 Eylül 2008; 10:46:54 >
  • MUNİCH

Kategori: Gerilim
    Vizyon: 26 Ocak 2006
    Yönetmen: Steven Spielberg
    Oyuncular: Eric Bana (Avner) , Daniel Craig (Steve) , Geoffrey Rush (Ephraim) , Mathieu Kassovitz (Robert) , Ciarán Hinds (Carl) , Hanns Zischler (Hans) , Michael Lonsdale (Papa)
    Yapım: ABD 2005
    Süre: 164 dak. dk.
    Websitesi:http://www.munichmovie.com/splash.html

1972 Münih Olimpiyatları'nda Filistin'in Kurtuluşu için mücadele eden 'Kara Eylül' adlı örgüt İsrailli sporcu kafilesini rehin alır. Uzun pazarlıklarının ardından rehinelerle birlikte havaalanına doğru yola çıkarlar; ancak burada Alman polisinin müdahalesi sonucu beklenmedik bir trajedi yaşanır ve tüm sporcular öldürülür. İsrail hükümeti acil olarak toplanarak bu olay karşısında nasıl tepki verileceğini tartışır ve misilleme yapmaya karar verir. Böylece İsrail İstihbarat Teşkilatı Mossad, 'Tanrının Gazabı' adını verdikleri hukuk dışı bir opersyon başlatır. Vatansever bir istihbarat subayı olan Avner (Eric Bana), beş kişilik bir ekiple operasyonun Avrupa ayağının liderliğini üstlenir. Amaç 'Kara Eylül' örgütünün hem eylem alanında hem de düşünsel örgütlenme alanında etkin olan isimlerini suikastlerle ortada kaldırmak ve örgüte göz dağı vermektir. Ancak işler beklendiği gibi gelişmez.

biraz uzunsada yönetmeninin hatrına izlenir bu film.akıcı ve yalın bir seyri var ancak bazen kopukluklar yasanabiliyor(uzun olmasından dolayı sanrım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 20burak1991 -- 14 Eylül 2008; 10:47:30 >
  • Filmin Ismi: National Treasure / Büyük Hazine

Yil: 2004

Genre(Tur): Macera/Tarih

Trailer:http://www.apple.com/trailers/disney/national_treasure/trailer/

---

Ekstra: Antik çağlardan kalma çok değerli bir hazineyi ele geçirmek için düzenlenen bir soygunu anlatan film, konusu itibarıyla yakonda sinemaya uyarlanması beklenen "Da Vinci Şifresi"ne çok benzemesiyle tartışma yaratttı. Altı nesildir hazine peşinde koşan Gates ailesi, ABD'de tarihle ilgilenen kişilerin gözünde deli muamelesi görmektedir. Gates'lerin sın nesil üyesi Benjamin Franklin hazine avı bayrağını devralmış son kişidir ve yaşamını kimsenin varlığına inanmadığı, Orta Doğu kökenli Tapınak Şövalyeleri hazinesini bulmaya adamıştır. ABD'nin kuruluşunda aktif rolü olan Özgür Masonlar derneği üyelerinin sakladığı ve yeri ABD tarihindeki kilit olaylara gizlenmiş ipuçlarında saklı olan hazineye Benjamin Franklin iyice yaklaştığını hissetmektedir. Ancak, elde ettiği son ipucu hazinenin yerinin çalınması imkânsız gibi görünen Bağımsızlık Bildirgesi'nin arkasında gizlendiğini söylemektedir. Bildirge'nin arkasına bakmanın, yüzyıllık hazine avının sonu olacağın düşünür, oysa bu sadece bir başlangıçtır.

Oyuncular(Cast) : Nicholas Cage - Benjamin Gates
    Diane Cruger - Abigail Chase
    Justin Bartha - Riley Poole
    Jon Voight - Patrick Gates
    Sean Beam - Ian Howe

• quote:

Orjinalden alıntı: kaplanmete

Filmin Ismi: Planet Terror

Yil: 2007

Genre(Tur): Aksiyon, Korku

Trailer:http://us.imdb.com/video/screenplay/vi2174484761/

---

Ekstra: Filme baslamadan once evde bos bos oturuyordum, bir kac ay once indirmistim filmi ama nedense elim bi turlu gitmiyordu simdi cok vasat cikicak diye bekliyordum, cunku death proof ile ayni zamanlarda cikmisti once onu indirip izlemistim ama cok begenmeistim. Neyse filme basladim oda nese Losttan iki karekter ve bruce wills tamam dedim bu film izlenir ve her saniyesini gozumu kirpmadan heycanla izledim. Son zamanlarin degisik cilgin vede iyi aksiyonlarindan biri sakin kacirmayin.

Resim:

Hayatımda izlediğim en saçma filmlerden biri
  • quote:

Orjinalden alıntı: unconscious

quote:

Orjinalden alıntı: kaplanmete

Filmin Ismi: Planet Terror

Yil: 2007

Genre(Tur): Aksiyon, Korku

Trailer:http://us.imdb.com/video/screenplay/vi2174484761/

---

Ekstra: Filme baslamadan once evde bos bos oturuyordum, bir kac ay once indirmistim filmi ama nedense elim bi turlu gitmiyordu simdi cok vasat cikicak diye bekliyordum, cunku death proof ile ayni zamanlarda cikmisti once onu indirip izlemistim ama cok begenmeistim. Neyse filme basladim oda nese Losttan iki karekter ve bruce wills tamam dedim bu film izlenir ve her saniyesini gozumu kirpmadan heycanla izledim. Son zamanlarin degisik cilgin vede iyi aksiyonlarindan biri sakin kacirmayin.

Resim:

Hayatımda izlediğim en saçma filmlerden biri

Katilmiyorum.
    Cunku Rodrigez ve Tarantino filmlerinin kendine has turleri var, yani adamlar zaten normal film yapmiyorlar. Bu yuzden sacma demek tamamiyle yanlis olur. Bu adamlarin filmlerini sevmiyorum veya seviyorum diye adlandirmak cok daha mantikli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moribito -- 14 Eylül 2008; 14:43:10 >
  •  DH Film Tanıtımları (# RED #) - [FILM: 267]

Bu filmi izlemeden önce afişine baktım Jason Statham gördüm ve süper bir dövüş filmi beni bekliyor deyip açtım filmi.
    Ama bu filmde kendini gerçekten aşmış.
    bu film harika olmuş ve olay örgüsü sadece sıradan bi banka soygunundan ibaret değil mutlaka izleyin görüceksiniz. Normal bir banka soygunu filminde mutlaka arkada bir delil kalır ve tüm ekip yakalanır . Ama işin içinde Jason statham varsa bu biraz zor. Gerçekten ileride ne olacagını tahmin bile edemezsiniz. Gerçek bir yaşam öyküsünden alınmış mükemmel bir film. Şİddetle tavsiye ederim

Sinemalar.com puanı :6.3/10
    imdb puanı :7.6/10
    Yapım :2008
    Tür :Gerilim / Suç
    Yönetmen :Roger Donaldson
    Senaryo :Dick Clement, Ian La Frenais
    Oyuncular :Jason Statham, Saffron Burrows, Stephen Campbell Moore, Richard Lintern, Daniel Mays, James Faulkner, David Suchet, Peter De Jersey, Michael Jibson
    Yapımcı :Charles Roven
    Görüntü Yönetmeni :Michael Coulter
    Müzik :J. Peter Robinson
    Dağıtım :Pinema Film
    Süre :1 saat, 50 dk.
    Gösterim Tarihi :21 Mart 2008

Filmde, 35 seneden daha fazla bir süre önce Londra’da meydana gelen olağandışı gerçek bir olaydan, cesur ve çözülememiş bir soygundan esinlenilmiştir. Yönetmenliğini Roger Donaldson’ın yaptığı, başrollerde Jason Statham ve Saffron Burrows’un yer aldığı bu heyecan dolu gerilim filmi, entrika, skandal ve tehlikenin içiçe geçtiği bir bileşim olup, yapımcıları tarafından “cinayet, seks ve yolsuzluğun inanılmaz söylenmemiş hikayesi” diye tanımlanmaktadır.
  • Bu filmin orjinal adı The Bank Job mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: irish

Bu filmin orjinal adı The Bank Job mu?

Evet aynen kusura bakmayın Tr yazmısım
  • Tekrar merhaba Bugün içinde kurgu olan filmleri yayınlıcam ondan öncesinde Şunu üstüne basa basa söylemek istiyorum bir kaç film vermiştim bildiginiz gibi kısaca bunlar BLOW-ANGEL-A AMADEUS-TANRIKENT-GUGUK KUŞU-HARD LUCK-UNDERGROUND ben bu filmleri tekrar baştan oturup oturup izlerim paylaşma nedenimse Benim yüzümdeki tebbesüme diğer insanlarlada paylaşmak yoksa işim ne gecenin 03:37 bunları yazıyorum umarım izlemiş ve begenmişsinizdir Ben istanbul beylikdüzünde oturuyorum Bugün beşiktaşa gittim kanımca aradıklarımı orda bulabiliyorum Netten film indirmem indirenede kızmam ama İnsan pskolojisi işte para verdinmi dahada değerli olur onlar benim için Sözün özü Site Admini bir film söylemiş eklesenize o filmi demiş Aynı kuşak olmamıza ragmen Ben o filmi hiç bilmiyorum BİLMEMEK DEĞİL ÖGRENMEMEK AYIP diyip Bir buçuk saat yol yarım saat filmi sorma gitme gelme toplam:5 saat arkadaşlar Eeeee birde filmin süresi,ki yeni bitirdim Ben bu çabalarla filmlere ulaşıyorum umarım izlemişsinizdir Sinema işte böyle birşey insanın kalbine girdinmi çıkması zor...Bir film eleştirisi yaparken film müthiş şöyleydi böyleydi denmez Yine bir film eleştirisi yaparken berbat rezil kepazede denmez iyidir veya kötüdür ama ortada bir emek vardır Yine çenem düştü filmlere geçelim...
  • Filmin Ismi: 11:14

Yil: 2003, ABD / Kanada , 95 dk.

Genre(Tur): Dram / Polisiye / Gerilim

Trailer:

---

Ekstra: 11:14'te gerçekleştirilen bir kazayla açılan yapım, bağımsız gibi gözüken birden fazla olayı sondan başa doğru anlatıyor. Ve bir kazayla bağlanan olayların nasıl şekillendiğini ve birbirini nasıl etkilediğini izlemeye başlıyoruz. Ve bu süreç bizi herşeyin başladığı ana götürüyor.

Resim:
  • Filmin Ismi: Raydan Çıkanlar - Derailed

Yil: 2005, ABD , 107 dk.

Genre(Tur): Dram / Gerilim

Trailer:

---

Ekstra: Kızının sağlık problemleri yüzünden sıkıntılı günler geçiren, mutsuz bir evliliğin ve sıradan bir iş hayatının pençesinde kapana kısılan Charles Schine’ın karşısına gerçek olamayacak kadar mükemmel bir kaçamak yaşama fırsatı geçer güzeller güzeli evli bir kadınla. Fakat daha ilk gece, Philippe LaRoche adlı psikopat bir katilin saldırısına uğrarlar ve hayatları alt üst olur. LaRoche, evliliklerini riske atmak istemeyen çiftten sürekli para sızdırmaya başlar, gittikçe para miktarını arttırır. Ve sonunda Schine, buna dur demenin vaktinin geldiğini düşünmeye başlar ve hırsızlık yaparak bulduğu parayla eski bir katili kiralar…

Alfred Hitchcock’un bilindik tüm temalarına saygı duruşunda bulunan Raydan Çıkanlar, başından sonuna heyecanından hiçbir şey kaybetmeyen sürükleyici bir macera-gerilim filmi. Başarılı oyunculuklarıyla ve şaşırtmacalarla dolu finaliyle; Ridley Scott’un Matchstick Man filminin finalini tatmin edici bulmayanlar için yazılmışa benzeyen güzel bir seyirlik…

Resim:
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cannibal Corpse

Tekrar merhaba Bugün içinde kurgu olan filmleri yayınlıcam ondan öncesinde Şunu üstüne basa basa söylemek istiyorum bir kaç film vermiştim bildiginiz gibi kısaca bunlar BLOW-ANGEL-A AMADEUS-TANRIKENT-GUGUK KUŞU-HARD LUCK-UNDERGROUND ben bu filmleri tekrar baştan oturup oturup izlerim paylaşma nedenimse Benim yüzümdeki tebbesüme diğer insanlarlada paylaşmak yoksa işim ne gecenin 03:37 bunları yazıyorum umarım izlemiş ve begenmişsinizdir Ben istanbul beylikdüzünde oturuyorum Bugün beşiktaşa gittim kanımca aradıklarımı orda bulabiliyorum Netten film indirmem indirenede kızmam ama İnsan pskolojisi işte para verdinmi dahada değerli olur onlar benim için Sözün özü Site Admini bir film söylemiş eklesenize o filmi demiş Aynı kuşak olmamıza ragmen Ben o filmi hiç bilmiyorum BİLMEMEK DEĞİL ÖGRENMEMEK AYIP diyip Bir buçuk saat yol yarım saat filmi sorma gitme gelme toplam:5 saat arkadaşlar Eeeee birde filmin süresi,ki yeni bitirdim Ben bu çabalarla filmlere ulaşıyorum umarım izlemişsinizdir Sinema işte böyle birşey insanın kalbine girdinmi çıkması zor...Bir film eleştirisi yaparken film müthiş şöyleydi böyleydi denmez Yine bir film eleştirisi yaparken berbat rezil kepazede denmez iyidir veya kötüdür ama ortada bir emek vardır Yine çenem düştü filmlere geçelim...

Slm, verdigin filmler hosuma gidiyor aralarinda izlemdiklerim var emin ol yakinda izlicem. Bu arada fimleri satin aldigini belirtmissin, en istedigim sey zaten para verek arsiv yapmak ama inan okul taksitlerini odemek icingece gunduz calisan okuyan bir insanim. Tek eglencem sinema onada net sagolsun simdi isten geldim. Bakim neler olmus, bugun biraz kesat gecmis sanki.

Ikinci deiyecegim sey, fimleri anadilinde izlemek. Bir filmi %100 anlayabilmek icin anadilinde izlemek gerekiyor. Aralrda o kadar cok espri kaciriliyorki liseye kadar TR dublajin iyi oldugunu dusunurdum, kesinlikle uzak durun cogu konu filmde saptiriliyor. Ingilterede yasayan bir insanim, cok iyi ingilzceyi gercekte disarda degil filmlerden ogrendim. Alt yazi ile baslyain sonra ingilizce altyazi vede sonunda altyazisiz sekilde devam etmeye calisin fimlerden iki kat daha zevk alicaksiniz.

Herkese iyi geceler, Cannibal sana gunaydin. Biseyler atistiriyim sonra sana katilicam.
  • Filmin Ismi: Tehlikeli Aslar - Smokin' Aces

Yil: 2007, İngiltere / Fransa / ABD , 108 dk.

Genre(Tur): Dram / Komedi / Aksiyon / Suç

Trailer:

---

Ekstra: Buddy "Aces" Israel isminde bir itirafçı, devletin uzun zamandır peşinde olduğu bir mafya babası ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıkarır. Tam bir bela haline gelmiş mafya liderinin bu itirafçının devletle yapmış olduğu ortaklığı öğrenmesi ile Buddy'nin hayatı tehlikeye girmiştir.

Polis, Buddy'nin korunması için iki ajanını birden görevlendirir. Güvenli bir korunma ortamı yaratabilmek için üçlünün yola çıkması ile olaylar, tamamı ile yoldan çıkacaktır.

Daha evvel Narc isminde bir film yönetmiş olan yönetmen Joe Carnahan, filmi için oldukça iddialı konuşuyor. Peckinpah gibi kült yönetmenlerden etkilendiğini saklamayan Carnahan, oldukça rafine bir aksiyon filmi yaptıklarını belirtiyor. Yönetmenin Görevimiz Tehlike 3 filmini reddettiğini de eklemeyi unutmayalım.

Resim:
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.