Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.142
Cevap
101
Favori
1.421.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ankarametinerr

quote:

Orjinalden alıntı: mrt_dnz

ilk olarak ben koyuyorum aracımın resmini

http://img258.imageshack.us/img258/8274/pic0211qz5.jpg

http://img524.imageshack.us/img524/9683/pic0210jk7.jpg

ankarada nerdesin mert. ben yenikent

aşagıayrancıdayım.bu arada mert değil adım murat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrt_dnz -- 6 Haziran 2007; 19:32:18 >

• quote:

quote:

quote:

ilk olarak ben koyuyorum aracımın resmini

http://img258.imageshack.us/img258/8274/pic0211qz5.jpg

http://img524.imageshack.us/img524/9683/pic0210jk7.jpg

ankarada nerdesin mert. ben yenikent

aşagıayrancıdayım.bu arada mert değil adım murat.

memnun oldum ben de meclisteyim işim hemsen yakın

• slm arkadaslar unolara bosch cıkardıgı 2 3 ve 4 tırnaklı buji takılabilirmi ve iyi netice verirmi
  • merhaba arkadaşlar bende 15 gün önce 96 model uno aldım. fiyatı 5.350. araba 80.000 kmde ustaya gösterdim kilometreye orjinal dedi. ben 3. sahibiyim. bayandan aldım. araba çok temiz tüplü ruhsata işli alarm merkezi kilit var. arabanın bazı yerleri boyalı zaten sahibi nerde yaptığını söyledi. güzel araç herşeyi orjinal. yağı filtreleri bujileri ve bikaç küçük yerini değiştirdim. motoru yıkattım 80 ytl masraf çıktı. şimdi çiçek gibi oldu. sevdim ben bu arabayı güzel kaçıyo resimleride bunlar arkadaşlar

http://www.badongo.com/pic/716440
    http://www.badongo.com/pic/716457
    http://www.badongo.com/pic/716472
    http://www.badongo.com/pic/716486

• quote:

Orjinalden alıntı: mgavga

merhaba arkadaşlar bende 15 gün önce 96 model uno aldım. fiyatı 5.350. araba 80.000 kmde ustaya gösterdim kilometreye orjinal dedi. ben 3. sahibiyim. bayandan aldım. araba çok temiz tüplü ruhsata işli alarm merkezi kilit var. arabanın bazı yerleri boyalı zaten sahibi nerde yaptığını söyledi. güzel araç herşeyi orjinal. yağı filtreleri bujileri ve bikaç küçük yerini değiştirdim. motoru yıkattım 80 ytl masraf çıktı. şimdi çiçek gibi oldu. sevdim ben bu arabayı güzel kaçıyo resimleride bunlar arkadaşlar

http://www.badongo.com/pic/716440
    http://www.badongo.com/pic/716457
    http://www.badongo.com/pic/716472
    http://www.badongo.com/pic/716486

araban güzelmişfiyatı da iyi. istanbul arabası galba. güle güle kullan. ben de 2 ay önce ankarada aynısını 5.400 e aldım. güneş soluğu var ama benim arabada.

• Arkadaşlar,

benim uno'nun (96 sx ie) ne kadar kasko masrafı olur ki? tavsiye edeceğiniz bi sigorta şirketi varmı?
  • 18 NISAN DA UNO ALDIM. TECRUBNELERIMI AKTARAYIM

ARABAM 97 MODEL UNO SXIE 28.000 DE ALDIM BAYANDAN 7.800 VERDIM

1 MAYIS GUNU ARABAMI CALMAYA CALISTILAR ARABAYA USULEN BASTON KILIT ALIP TAKMASAM GITMISTI

SONRAKI GUN KASKO YAPTIRDIM 709 MILYONA YAPTILAR 8 TAKSIT SIGORTAM NET TE YAPTIRDIM.

ARABANIN 97 MODELLERINDE ANLADIĞIM KADARIYLA NET BILMIYORUM UZERIME ALIRKEN RUHSATI SASI NUMARASININ 6 HANESI O DONEMDE YAZILMADIGI SOYLENDI TRAFIK SUBEDEN EXTRA 150 YTL GIBI BIR RAKAM VERDIM MUAMELECIYE ALIRKEN 97 MODELLERE DIKKAT EDIN.

ARABAYA ALIM SATIMDA 400 YTL CIVARI PARA ODEDIM.

ARABAM SEHIRICINDE 220 TL YAKIYOR SEHIR DISI 180-190 CIVARI

ARABAYI ALDIKTAN SONRA (ESKI SAHIBI BAYAN ARABAYI GARAJDA YATIRMIS) YAPTIGIM HARCAMALAR

60 YTL TRIGER VE V KAYIŞINI DEĞİŞTİRTTİM İŞÇİLİK DAHİL.

GECEN HAFTA BOSH SERVISTE SEFAKOY DE

BUJILER DEGISTI ( BOSH ) AMAORTISORLERIN HEPSI DEGISTI ( MONROE )

FRENLER DEGISTI ( ORJINAL ) SHELL SENTETIK YAG VE HAFA FILTRESI DEGISTI

SILICEKLER (BOSH) DEGISTI ARABA IC DIS MOTOR YIKANDI

ONCEDEN ALINMIŞ ALARM TAKILDI. ARABA GENEL BAKIMDAN GECTI

ISCILIK DAHİL 449 YTL TUTTU.

UNO ALMAYI DUSUNENLERE ARACI KESINLIKLE TAVSIYE EDIYORUM.

ARABAYA 8900 TEKLIF EDEN OLDU. VERMIYORUM. COK MEMNUNUM

ARABANIN CAMINA SATMAK ISTERSEN NAKOIT ALIRIM DIYE YAZI BIRAKANLAR OLDU

ARABAMI VERMEDIM.

ONCELIKLE ARABA COK SERI, ICI BEKLEDIGIMDEN DAHA GENIS

97 MODEL BIR ARABA ICIN TEK NOKTA ENJ. 220 YTL BENCE MAKUL

28.000 DE ALDIGIM ARABA ICIN VERDIGIM 7800 BENCE NORMAL COK BULANLAR OLABILIR.

BUNUN HARICINDE PARK PROBLEMI KESINLIKLE YASAMIYORUM SEHIR ICI ICIN SUPER

ARACI ALAN ARAKADAS KESINLIKLE ALARM VE BASTON KILIT YAPMALI .

SIGORTA ICIN 1250 FIYAT VEREN YERLER VAR KESINLIKLE SIGORTAM NET I ARAYIN

ARABANIN FREN MESAFESI BIRAZ UZUN GELEBILIR AMA ALIŞTIKTAN SONRA PROBLEM YOK

ARABA 120 DE TITREME YAPMIYOR 140 GIBI TEDIRGIN OLUYORSUNUZ. PARCA VE ISCILIK FIYATLARI

BENCE COK MAKUL ARKADAŞLARIN SORULARINI ELINDEN GELDIGINCE CEVAPLAYABILIRIM

• metin hocam hayır, arabam ankara plaka. bende ankaradayım zaten. güneş soluğu benim kaputta var. onada pasta cila attım. fena olmadı. bu arada arabama bi arkadaştan pioneer 130 liraya mp3 çalar aldım. güzel oldu ama hoparlörler dandik. özellikle şu öndeki kabindeki küçükler cızırdıyor. öndeki 2 küçüğü ve arkadaki büyük hoparlörleri sıfır alacam. bu konuda marka ve model önerisi olan varmı? bide kaça mal olur bana. saygılar
  • merhaba tüm uno kullanıcıları ben uno 60 s sahibiyim önce arabanın artıları nı söyliyeyim
    1. ekonomik sayılır şehir içi 250 ykr civarında yakıyor sebebi motor ufak ve istanbul trafiği dur kalk felan anca yaşıyan bilir. ( benzinin 3 ytl olduğunu unutmayalım )
    2. ufak olması park sorunu için güzel bir etken trafikte çoğu arabanın giremediği yerden rahatlıkla geçeblirsiniz.
    3. seri olması gerçekten seri bir arac tabi ilk 100 metre için :) 1.4 ler daha seriymiş aldıgım duyumlar öyledoğrudur katılabilirim bu kanıya.
    4.şekil itibarı ile yakışıklıdır göze batmaz uzatmıyayım kısaca estetik
    5.ideal bir aile arbasıdır ama 3 kişilik bir aile 4 te olabir.

benim aklıma şimdilik artıları bunlar geliyor 6. 7. 8. maddeleri siz koyun 9. olmaz ama abartmıyalım uno bu ford mustang deil

sıra eksilerde
    1, unu 60 s in çekişi zayıftır rampada bayılır dur kalk yaparsan ve arkada 2 kiş var ise
    2.parçası 70 s lere göre biraz zor bulunur ama bu lu nur .
    3.genel olarak sinyal kolu ,kalorifer musluğu,salıncakları sık bozulan parçalarıdır bu arada devir saati nedir ya bırakın bozuk kalsın
    4.aynaları pek iyi sayılmaz kör noktaları çoktur sınıfındaki arabaların aynalarıyla mukayese edın ne demek istediğimi daha iyi anlıycaksınız
    5.biraz fazla takırdar pireyi deve yapar
    6.bagaj hacmi pek büyük sayılmaz
    7.ufak arabasınız diye kimse sizi trafikte ciddiye almaz yol vermez ( ama alırız bız deılmi seve seve)
    8.virajlara sert giremezsin
    9.10.ve11. begenmediğiniz noktayı siz yazın 12. olmasın ama nankörlük yapmıyalım deilmi trafikte e arabalar görüyoruz şükredelim sevgiler saygılar .

• quote:

Orjinalden alıntı: AltonA

Arkadaşlar,

benim uno'nun (96 sx ie) ne kadar kasko masrafı olur ki? tavsiye edeceğiniz bi sigorta şirketi varmı?

arkadaşım eğer daha önceden kaskosu yoksa yapmazlar 10 yaşını geçtiği için,bendede aynı model uno var araç 2005te kaskolu olduğu için yaptılar yoksa 10 yaşından büyüklere yapmıyorlar bilğin olsun
    ben 780 ytl ye full kasko yaptırdım başaktan
  • quote:

Orjinalden alıntı: eagleanddog

quote:

Orjinalden alıntı: AltonA

Arkadaşlar,

arkadaşım eğer daha önceden kaskosu yoksa yapmazlar 10 yaşını geçtiği için,bendede aynı model uno var araç 2005te kaskolu olduğu için yaptılar yoksa 10 yaşından büyüklere yapmıyorlar bilğin olsun
    ben 780 ytl ye full kasko yaptırdım başaktan

burda sigorta bölümü var. ordaki arkadaslardan fiyat sormustum. yüksek bulduğum için vazgeçmiştim. 800 civarı demislerdi benim arabaya
  • quote:

Orjinalden alıntı: estosya

merhaba tüm uno kullanıcıları ben uno 60 s sahibiyim önce arabanın artıları nı söyliyeyim
    1. ekonomik sayılır şehir içi 250 ykr civarında yakıyor sebebi motor ufak ve istanbul trafiği dur kalk felan anca yaşıyan bilir. ( benzinin 3 ytl olduğunu unutmayalım )
    2. ufak olması park sorunu için güzel bir etken trafikte çoğu arabanın giremediği yerden rahatlıkla geçeblirsiniz.
    3. seri olması gerçekten seri bir arac tabi ilk 100 metre için :) 1.4 ler daha seriymiş aldıgım duyumlar öyledoğrudur katılabilirim bu kanıya.

benim aklıma şimdilik artıları bunlar geliyor 6. 7. 8. maddeleri siz koyun 9. olmaz ama abartmıyalım uno bu ford mustang deil

sıra eksilerde
    1, unu 60 s in çekişi zayıftır rampada bayılır dur kalk yaparsan ve arkada 2 kiş var ise
    3.genel olarak sinyal kolu ,kalorifer musluğu,salıncakları sık bozulan parçalarıdır bu arada devir saati nedir ya bırakın bozuk kalsın
    4.aynaları pek iyi sayılmaz kör noktaları çoktur sınıfındaki arabaların aynalarıyla mukayese edın ne demek istediğimi daha iyi anlıycaksınız
    7.ufak arabasınız diye kimse sizi trafikte ciddiye almaz yol vermez ( ama alırız bız deılmi seve seve)
    9.10.ve11. begenmediğiniz noktayı siz yazın 12. olmasın ama nankörlük yapmıyalım deilmi trafikte e arabalar görüyoruz şükredelim sevgiler saygılar .

fiat uno 60s' in artılarından ve en önemlilerinden biri sağlam ve rigid bir yapıya sahip olmasıdır..aşağıda resimleri görülen kaza;uno 80 km hızla kavşak geçişi yaparken sağdan önüne fırlayan araca frensiz sol manevra ile kurtarmaya çalışırken oluşan çapraz kazanın fotolarıdır..kaza sırasında beyaz araç savrulmuş ve iki araç arka taraftan tekrar çarpışmışlardır...uno 2.200 ytl ye kasko tarafından onarılmış,diğer araç tüm şasinin deformasyona uğraması sonucu pert olmuştur..4.fotoğrafta aracın refüje çıkarak takla atmasını önleyen doğalgaz emniyet çubuğudur..

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havnitekin -- 11 Haziran 2007; 18:12:35 >

• kasko bilgisi icin tesekkurler arkadaslar,

allah kimseye kaza bela vermesin..

bi sorunum daha var, nette uno lara ait hic bi manual dökümanı bulamadım.. italyancasına bile razıyım.. elinde olan veya adresini bilen varsa paylaşabilirmi?
  • bugün 98 model bi uno aldık inanın arkadan çekişlimi önden çekişlimi bilmiyorum.
    araba full aksesuar abartı ekzosu bile var.
    yiyorsa yol vermesinler boşa alıp gaz veririm tırsarlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: musketeer250

bugün 98 model bi uno aldık inanın arkadan çekişlimi önden çekişlimi bilmiyorum.
    araba full aksesuar abartı ekzosu bile var.
    yiyorsa yol vermesinler boşa alıp gaz veririm tırsarlar

hayırlı olsun.

klübümüze hosgeldin dostum.

resim imkanın varsa resimlerini koyarsan arabanın iyi olur.

neredensin ve ne kadara aldın.

araba önden çekisli.

özellikle ilk çıkıslarda önden çekisin ve 1.4 motorun avantajıyla ilk yüz metrede bütünarabalara fark atar.

arabayı bence 100 ün üzerinde yol çok uygnusa sürme. otoriteler 100 ü geçmeyin diyor.

bakıma sokturdun mu.

bence unoların en sorunlu yerleri.

ilk çalıştırmada zorlanması. genelde karbüratörlüyse araba, karburatördeki bir küçük parça neden oluyor. adını unuttum. ben değistirdim bisey kalmadı.

ön takımları kontrol ettir. ön takımlarda sorunlar oluyor.

Allah kaza bela vermesin. kazasız günlerde kullan

• quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

Orjinalden alıntı: estosya

merhaba tüm uno kullanıcıları ben uno 60 s sahibiyim önce arabanın artıları nı söyliyeyim

sıra eksilerde

fiat uno 60s' in artılarından ve en önemlilerinden biri sağlam ve rigid bir yapıya sahip olmasıdır..aşağıda resimleri görülen kaza;uno 80 km hızla kavşak geçişi yaparken sağdan önüne fırlayan araca frensiz sol manevra ile kurtarmaya çalışırken oluşan çapraz kazanın fotolarıdır..kaza sırasında beyaz araç savrulmuş ve iki araç arka taraftan tekrar çarpışmışlardır...uno 2.200 ytl ye kasko tarafından onarılmış,diğer araç tüm şasinin deformasyona uğraması sonucu pert olmuştur..4.fotoğrafta aracın refüje çıkarak takla atmasını önleyen doğalgaz emniyet çubuğudur..

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

acaba 70s ler için de aynısı geçerli mi. 70slere genelde dayanıksız diyorlar.

• türkiyede üretilen 70s ve sx lerin kaporta parçaları kit car olarak ithal edilerek monte edilmişti...aynı olması beklenir...

unolardaki gösterge tablosundaki araba resmi bazı unolarda fonksiyonlu....
    izleyin..

http://www.youtube.com/watch?v=LSakcElFm5U

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havnitekin -- 11 Haziran 2007; 23:43:33 >
  • quote:

saol kardeş 8bin ytlye aldım
    fotoğraf makinam yok 1.5 ay sonra onuda alacam :) o zaman koyarım.
    araba enjeksiyon lu.
    ilk marşta çalışıyor ama 3-4 sn ye marş basıyorum
    4. viteste 120 yaptım daha 5 vitesi görmedi araba .
    arabayı bi astsubaydan aldım adam hiç binmemiş araba şuan sağır durumda motorunun açılması lazım
  • arkadaşlar 1.4 sx in yakıt deposu acaca kaç lt???
  • lambası yanıyordu depoyu fülledim 37 lt benzin aldı
    içindede 3 lt olması gerek
    40 lt yani
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.