Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.141
Cevap
102
Favori
1.419.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kompetan arkadaşın aracındaki hararet sorunu termostat dan da olabilir termostat tam açıp kapatmıyor olabilir.büjie.motor kapagında çatlak varsa beyaz duman atmalı diye düşünüyorum çünkü.

bu arada geçen 2-3 hafta önce bakım yaptırdım parça fiyatları ile ilgili bilgi vereyim yol gösterci olabilir bakım yaptırıcak olan arkadaşlara masraf açısından

ön balata takımı 25 ytl
    arka balata takımı 30 ytl
    benzin filitresi 5 ytl
    hava filitresi 3.5 ytl
    yag castrol gtx 15-40 yarı sentetik 30 ytl
    yag filitresi 4 ytl
    triger kayışı takımı 18 ytl
    termostat 12 ytl
    yaklaşık iki ay öncede ön takımda tablaları değiştirdim takım olarak aldım 65 ytl(tavsiye tablada ki lastikler değişebiliyor ama o lastikler sökülürken tablaya zarar veriliyor o sebepten daha sonra alt takımdan tekrar ses geliyor.ben yaşadım ve komple değiştirdi tablayı)

bu arada bir tornacıda bizzat tanık olduğum bi konuda uyarayım ankara için biliyorum. çok ünlü bir yedek parçacı çıkma ön takım parçalarını tornacıda tamir ettirip sıfır diye satıyormuş.tornacı kendi söyledi ön takım parçası lazım olursa var diye bende ne alaka dedim şu parçacı bize yaptırıp sonra satıyor ordan var dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrt_dnz -- 23 Mayıs 2007; 16:27:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: PARMAKSIZ

Bende olmuştu o yüzden sordum.Ayrıca diğer UNO forumunda sorduğun gösterge üzerindeki UNO resmi, ön ve arka lastik basınç değerlerini gösterir.Yanılmıyorsam 1.9 bar yazar,yani pek bir işe yaramaz

Göstergedeki UNO resmindeki 1,9 Bar yazdığı evet doğrudur. Ama her gözüm takıldığımda yanımda arabaya binenlerdende hem soru hem yorum alıyorum bir türlü mantıklı bir şey bulamadık. Sanırım arabayı bi yere tosladığında NFS'deki gibi yamulan yerleri gösterecek ve dıt dıt diye bi sesten sonra orada hasarın durumuna göre sarı, yeşil ve kırmızı renkler belirecek Ne diyim başka
  • quote:

Orjinalden alıntı: kompetan

PARMAKSIZ kardeşim tebriklerini kabul ediyorum Ne kadarda pişmişim dimi. Neyse işin şakası gerçektende en kısa zamanda bi servis görmesi lazım arabamın. Hararetle ilgili tavsiyeni serviste mi hallettin yoksa bir tamircide mi? Ne kadara malolur acaba bu bana?

Bu arada UNO'yla ilgili bir konu daha açılmış ama nasıl birleştirebiliriz acaba. Diğer konuyu açan arkadaşların ki biraz daha detaylı gibi duruyor.http://forum.donanimhaber.com/m_10745007/mpage_2/key_/tm.htm

yönetici arkadaslar birleştirebiliyorsa yapsın. ama bu baslık altında toplanalım ki kulüp devam etsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: sergun_82

Merhaba arkadaşlar
    öncelikle kulübümüz hayırlı olsun, bende inşallah yakında unocu olcam, Ankara ilinde satılık temiz uno arıyorum,yardımcı olursanız sevinirim.herkese kolay gelsin.

bir arkadasımda 1998 uno70s var.

28 binde araba çok temiz diyor.

benzinli ve 8 istiyor. pazarlık payı var mı bilmiyorum. düsünürsen özelden cebini verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankarametinerr -- 23 Mayıs 2007; 19:52:08 >
  • bana cebini veya mail adresini verirsen sevinirim.teşekkürler.
    quote:

Orjinalden alıntı: ankarametinerr

quote:

Orjinalden alıntı: sergun_82

Merhaba arkadaşlar
    öncelikle kulübümüz hayırlı olsun, bende inşallah yakında unocu olcam, Ankara ilinde satılık temiz uno arıyorum,yardımcı olursanız sevinirim.herkese kolay gelsin.

bir arkadasımda 1998 uno70s var.

28 binde araba çok temiz diyor.

benzinli ve 8 istiyor. pazarlık payı var mı bilmiyorum. düsünürsen özelden cebini verebilirim.
  • öncelikle araban hayırlı olsun benimde 93 model 60 s im var ben şehir içi 130-140 yakıyorum motoru iyibir ustaya ayarlat hava, yağ ve benzin filtrelerini değiştir, platin ayarlarını ve buzileri gerekirse değiştir yağ eksiltiyormu kontrol ettir emin ol bunlarda bir problem yoksa çok az yakarsın bende yeni aldığımda felekat yakıyordu aldığım kişi doğru dürüst bakmamıştı bide motoru yıkat aslan gibi oluyor.. hayırlı günlerde kullan..

quote:

Orjinalden alıntı: ankarametinerr

quote:

Orjinalden alıntı: icihan99

arkadaşlar bende en yeni uno cuyum sanırım. clup hayırlı olsun herkese.
    geçen ay 93 model uno 60s 1100 motor (5.600 YTL) aldım. araba çok temiz herşeyi orjinal boyası dahil. ****öncelikle fiyat nasıl?
    ilk defa bugün depoyu full leyip yakıt testi yaptım km. de 205.00 ytl yaktı şehirlerarası. şehir içi felaket çok yakıyor.
    ****ne yapmam lazım?
    ****tüp verimli olur mu benzinle bile yemiyo rampalarda . . .
    şimdiden çok teşekkür ederim herkese.

60s lerde o sorun var. 1100 motor olduğu için çekisten düsüyor. benim 70s 1.4 motor. canavar gibi.

bu halde lpg taktırsanız çekis daha da düşer. ama yakıt tüketimini azaltmanızın tek yolu lpg bence.

Özellikle istanbulda aynı fiyata 70s ler vardı. ben yazmıstım. 1996 70s 5.400 e aldım
  • arkadaşlar benim arabada benzin deposunun kapagını açtıgımda gazoz kapagı açıyomuşum gibi hava yapıyor sizde de oluyormu yoksa benim arabamda mı bi sorun var.
  • İşte benim UNOm

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^
  • selam ahali
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali119

İşte benim UNOm

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

kazasız belasız kullan arabanı
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali119

İşte benim UNOm

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

tek taş pırlanta kalitesindeki arabanızla mutlu olunuz.......
  • Beyler uno modifiye tuning önerilerimizi yazalım allasen yaw..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonmezhasan

Beyler uno modifiye tuning önerilerimizi yazalım allasen yaw..

herkese merhaba;
    birkaç hafta önce bende ilk arabamı 2000 1.4 uno(ie)mi aldım.aranıza hoşgeldim:)
    yetmiyormuş gibi dün ilk kazamı bile yaptım,gerçi benim hatam değildi minibüs şoförü arabayı görmemiş(çok ufak be abi,diye yorum bile yaptı) sağa üstüme kırdı,arka sol kapının kolu izasından stoplara kadar sürttü.hafif ezilme-çizilme oldu (ama aracın maşallahı varmış,minibüsün tampon tam plakanın olduğu yerden ikiye bölündü,ben inerken dedim kesin yırtmıştırda sacı filan birşey yok:)) .özetlemek gerekirse sanayideyken boyacıda, bu arabaya modifiye ne yapılır diye bende düşündüm ama açıkçası pek de bir şey gelmedi aklıma:)sanırım çokta bir şansımız yok.nette tuning ile ilgili siteleri dolaştım ama açıkçası uno ile uğraşmış pek birini bulamadım.O yüzden bu başlık altında arabasının orjinal haliyle yetinmemiş arkadaşlar varsa resimlerini/fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: farketmez

quote:

Orjinalden alıntı: sonmezhasan

Beyler uno modifiye tuning önerilerimizi yazalım allasen yaw..

herkese merhaba;
    birkaç hafta önce bende ilk arabamı 2000 1.4 uno(ie)mi aldım.aranıza hoşgeldim:)
    yetmiyormuş gibi dün ilk kazamı bile yaptım,gerçi benim hatam değildi minibüs şoförü arabayı görmemiş(çok ufak be abi,diye yorum bile yaptı) sağa üstüme kırdı,arka sol kapının kolu izasından stoplara kadar sürttü.hafif ezilme-çizilme oldu (ama aracın maşallahı varmış,minibüsün tampon tam plakanın olduğu yerden ikiye bölündü,ben inerken dedim kesin yırtmıştırda sacı filan birşey yok:)) .özetlemek gerekirse sanayideyken boyacıda, bu arabaya modifiye ne yapılır diye bende düşündüm ama açıkçası pek de bir şey gelmedi aklıma:)sanırım çokta bir şansımız yok.nette tuning ile ilgili siteleri dolaştım ama açıkçası uno ile uğraşmış pek birini bulamadım.O yüzden bu başlık altında arabasının orjinal haliyle yetinmemiş arkadaşlar varsa resimlerini/fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.

Olurmu ilgilenen yok modding manyağı yapıyorlar hatta bi italyan sitede ilave 2 silindir takmişlardı 6 silindirli olmuştu araba ben sadece kendi çapımızda ekonomimizde neler yaparızdiye marah edmüşdüm
  • öncelikle utandım:) demekki iyi araştırmamışım.
    http://img521.imageshack.us/my.php?image=0006576000000048993ma2.jpg
    http://img514.imageshack.us/my.php?image=hpim0563nu0sg9.jpg
    bunlar çok hoşuma gitti.özellikle ilki gerçekten çok hoş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farketmez -- 27 Mayıs 2007; 23:56:09 >
  • arkadaşlar öncelikle kulubümüz hayırlı olsun buda benim unom
    http://img172.imageshack.us/my.php?image=grnt008ql4.jpg
    98 sx 87000 de 99 dan beri bizde unonun en sevdiğim yanı aşırı seriliği sınıfının iyi araçlarından 106 sı olan arkadaşım arbaya şaşıp kalıyo bu araba nasıl bu kadar gidiyo diye

yeni uno alan arkadaşlara hayırlı olsun belki işine yarar diye bu sitede unonun teknik bilgikeri var
    http://arabadergisi.com/sv/tofas-fiat/uno.htm
  • ayrıca yakıt konusunda şehir içinde 30 Ykr şehir dışında ise 20 Ykr altına biraz iniyo
    benim bi sorum olacak unolarınıza ne marka yağ kullanıyorsunuz ben bp visco2000 kullanıyorum 20W-50 yorumlarınızı bekliyorum
  • castrol gtx 15- 40 yarı sentetik
  • arabayla ilgili bir sorunum daha var.
    acaba farlarımız zayıf mı. uzunlarda bile rahat edemiyorum giderken. arkadasın arabaya biniyorum öyle değil.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.