Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (362. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.142
Cevap
101
Favori
1.421.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    en kolay satılan arabalar arasındadır, meraklısı müşterisi çoktur sempatik arabadır, 2001'de 96 modelini kullandım hala aklımdadır ...
    benim de yıllar sonra araba araştırırken ilk tercihim uno idi ancak temizine denk gelemedim, aradığım kriterlerde spring buldum onu aldım ...
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Uno tutulan modeli hangisi ? Ben bir tane 1.4 ie sx buldum enjeksiyonlu modeli , karburatorlusu daha mi iyidir ?
  • alikopgel A kullanıcısına yanıt
    Ali hocam bende uno arastiriyorum lpg li olarak tutulan ve sorunsuz modeli 70s mi ? Klimali ve hd direksiyonu olanlarda var modelleri yuksek 2000 model ie falan bulunuyor.

1.4 ie hobby falanda var lpg ye uyumsuz mu ? Cok mu yakar ?

Alirken ozellikle kalem kalem nerelerine dikkat edeyim bakayim ?
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    lpg'li kullanacaksanız karbüratörlü olan 70s en iyisidir, "lpg sevmem taktırmam, benzin kullanırım" derseniz enjeksiyonlu sx/ie modelleri daha iyidir ...
  • SX ler LPG ile uyumsuz değildir gönül rahatlığı ile alıp binebilirsiniz sıfır sıkıntıdır

Unocan WhatsApp grubumuz var isteyenleri beklerim Facebook'ta da unocan diye grup var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazar4002

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^
    Arkadaşlar resimdeki daire içinde ne var? internette bir türlü bulamadım, bilen varmı?
    Ben bu göğüslüğü satın aldım ama oraya ne geliyor bilsem satın alıp takıcam.
    Bulamazsınız o parçayı.Yurt dışı versiyonların da vardır yerlilerde yoktur.internette satılan sıfır torpidoyu siz mi aldınız ?

• 60s için sıfır ön göğüslük nerden bulabilirim.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master Willem -- 20 Temmuz 2018; 14:45:26 >
  • Arkadaslar Fiat Uno için ipleri uzerinde orjinal bagaj pandizotu elimde mevcut. İsteyen olursa dm yoluyla ulaşabilirsiniz.

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

• Benzin LPG li 1999 Model 70 S 98bin Km Orjinal ve çok temiz bir uno ile bugün itibari ile maceramız başladı :) allah kaza bela vermezse bu 360 sayfa yazılardan faydalanacağız sanırım. emek verip yazanlardan allah razı olsun
  • huzunkala H kullanıcısına yanıt
    km.si çok iyiymiş, 70s olduğundan lpg uyumu da iyidir ... hayırlı olsun, Allah kazadan beladan korusun, güle güle kullanın ...
  • Teşekkür ederim. Araştırdığım kadarıyla dediginiz gibiymis. Varsın cami otomatik olmayiversin dedim aldım :) uzun zamandır bakiyodum gerçekten sahibinden deki en temiz uno bana nasip oldu inşallah kazasız belasiz kullanmak nasip olur. Dusunenelere de şiddetle öneririm aldığım arkadaş koyduğum günden beri telefon susmadi dedi tam piyasa arabası uzun sure kullanmayı düşünüyorum
  • huzunkala H kullanıcısına yanıt
    aylar önce 11.500'e orta halli 99 uno 70s ile temiz bir 96 spring arasında kalıp 10 bine springi almıştım, siz unoyu kaça aldınız ?..
  • Valla dostum şuan bile baksan kmsi çok yukarlarda olanları bile azıcık eli ayağı düzgün bisey 14-15 yazıyor arabanın da evveliyatı kim bilir nasıl. Şuan ki piyasaya gore 14500 verdim ama arabayı anlatmakla bitiremem koltuk kiliflarini sokeyim dedim orijinal koltuğuna oturmaya kiyamadigim için tekrar taktim :) ekstralarıyla beraber uygun aldigimi düşünüyorum. Zaten bu paralara alacağın araba belli oda temizini bulursan 106dir brodveydir. Gerisi Tofaş şahin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slowrider

Bulamazsınız o parçayı.Yurt dışı versiyonların da vardır yerlilerde yoktur.internette satılan sıfır torpidoyu siz mi aldınız ?

Alıntıları Göster
    Jikle yeri değil mi
  • Kare_As kullanıcısına yanıt
    İşler güçler,bir süre uzak kaldım foruma ve görünce cevap yazmak istedim, 60s ile diğer unolar hepsi aynı göğüslük, sadece ülkemizde nadir olan turbo larda ve 45 liklerde göğüslük farklı, sıfır göğüslük yok piyasada, ben internetten şans eseri elinde kalmış bir satıcıda buldum, izmir hazal oto, bir şansınızı deneyin, fakat fiyatı üç ay önce dolar oynamadan önce 750 tl idi, ben 500 tl ye mazlum bir şekilde boynu bükük ağlayınca aldım, tabii elimde 500tl yi göstere göstere tutunca hiçbir esnaf dayanamaz peşin paraya!... :)) aslında sıfır bir göğüslük için çok paralar değil bunlar, siz bir gidin aynı segmentte broadway veya 106 göğüslüğü almaya çalışın bakalım kaç para isteyecekler, neyse şansınızı deneyin, eğer bulamazsanız bence vakit kaybetmeden çıkmacıları gezin, zira uno canlarımız gençlerin elinde kazalar ile sayısı azalmakta, göğüslüğü sağlam bulamayabilirsiniz!...

• slowrider kullanıcısına yanıt
    Evet torpidou sıfır aldım, çok aradım ve bir satıcının elinde kalmış internete koymuş buldum ve şansıma yakın olduğum için alabildim, bildiğim kadarıyla başka yok, izmir hazal oto.
    Torpidodaki o deliğin parçasını sonunda buldum, internette fiatın kataloğunda unocanlarımızın tüm parçaları resimli ve parça kodu ile gösteriliyor online, "fiat eper" diye aratın bulursunuz, onun sayesinde, o deliğin asıl parçası far ayar anahtarıymış, fakat onu bulamadım, yurtdışında vardır ama ben bulamadım, onun yerine far ayar anahtarı konulmayacak modeller için bu deliğe uygun bir kapak üretmiş fabrika, ve şansıma internet sayesinde yine bir satıcıda buldum o kapağı, ayrıca bu kapağı tutturmak için iki adet sekmanı var, şansıma onlarıda buldum, kargo ile geldi ve taktım, sonra aklıma bir fikir geldi ve o kapağa yine internetten bulduğum start-stop butonunu taktım, artık kontağı açınca marş için start butonuna basıyorum, hem kontak anahtarımın ömrü uzuyor, hemde müthiş havalı oluyor!...

• bende benim ufakligi satma niyetim var ilgilenen olursa yazsin yer kirikkale

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    alikopgel A kullanıcısına yanıt
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-hastasina-ozel-uno-hobby-sport-607609346/detay/

Uzun zamandır bakıyorum temiz bulamadım birkaç tane uno buldum ilanı örnek olarak koyuyorum önden kazalı,motor yemiş araba maceralı... Klimalı bu model unolar nasıldır tavsiye edermisiniz ? 106,saxo ve twingo falan baktım temizleri yok turşusu çıkmış hepsinin uno hiç yoktan ağırbaşlı aile arabası,gençlerin eline düşüp oyuncağı olmamış.
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    yıllar önce 5 yaşında bir uno sx sahibi olmuştum 6 ay kullandıktan sonra arabayı güvenli bulmadım ve satmaya karar verdim ... kompakt gövde olduğundan diğer küçük araçlar gibi şehir içinde pratikti ama ani fren tepkileri riskliydi, özellikle ıslak yolda frene basınca savrulup spin atıyordu ...
    her ne kadar halen sevdiğim bir model olsa da tavsiye etme hususunda kararsız kaldığım bir araçtır, uzun yola gidilmeyecekse fazla hız yapılmayacaksa şehir içi aile arabası olarak düşünülebilir, gönül rahatlığıyla binilecek bakımlı bir uno bulmak çok zor, iyi arabaların sahipleri de çok naza çeker kendini, klimalı yazanlara fazla itibar etmem eski araçlarda düzgün çalışan klimaya rastlamadım ...
    sx'lerin koltukları sert dolguludur konforu o yıllara göre iyi sayılır ancak lpg ile uyumsuzluk çekenleri var benzinle kullanılacaksa ideal, enjeksiyonlu olduğundan kışın kolay marş alır ... 70s'ler en sorunsuz seridir ama koltukları yumuşaktır, kışın ilk çalıştırması uğraştırır ...

kompakt tip olarak fiat palio, hyundai getz, vb. araba almaya gücü yetmeyenler için en iyisi ya çok bakımlı temiz bir uno bulup masraf yapmadan kullanmak yada kazasız ama bakımsız kelepir fiyata bir uno bulup toplamak ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 25 Eylül 2018; 15:55:19 >

• 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.