Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.142
Cevap
101
Favori
1.421.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yine bir soru soracağım. far ayarları bozuk.

ben ayarlarını kendim yapabilirmiyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ankarametinerr

yine bir soru soracağım. far ayarları bozuk.

ben ayarlarını kendim yapabilirmiyim.

yapabilirsin bi yöntem vardı.hatırladıgım kadarıyla söyleyeyim aracınızı duvara yakın bişekilde yanaştırıp farları yakıp \__ şeklinde yeri duvara işaretleyip aracı yaklaşık 30 metre geri alıp duvara işaretli yerde yine \__ şeklinin olması gerekiyor. sanırım böyleydi
  • arkadaşlar bende en yeni uno cuyum sanırım. clup hayırlı olsun herkese.
    geçen ay 93 model uno 60s 1100 motor (5.600 YTL) aldım. araba çok temiz herşeyi orjinal boyası dahil. ****öncelikle fiyat nasıl?
    ilk defa bugün depoyu full leyip yakıt testi yaptım km. de 205.00 ytl yaktı şehirlerarası. şehir içi felaket çok yakıyor.
    ****ne yapmam lazım?
    ****tüp verimli olur mu benzinle bile yemiyo rampalarda . . .
    şimdiden çok teşekkür ederim herkese.
  • quote:

Orjinalden alıntı: icihan99

arkadaşlar bende en yeni uno cuyum sanırım. clup hayırlı olsun herkese.
    geçen ay 93 model uno 60s 1100 motor (5.600 YTL) aldım. araba çok temiz herşeyi orjinal boyası dahil. ****öncelikle fiyat nasıl?
    ilk defa bugün depoyu full leyip yakıt testi yaptım km. de 205.00 ytl yaktı şehirlerarası. şehir içi felaket çok yakıyor.
    ****ne yapmam lazım?
    ****tüp verimli olur mu benzinle bile yemiyo rampalarda . . .
    şimdiden çok teşekkür ederim herkese.

60s lerde o sorun var. 1100 motor olduğu için çekisten düsüyor. benim 70s 1.4 motor. canavar gibi.

bu halde lpg taktırsanız çekis daha da düşer. ama yakıt tüketimini azaltmanızın tek yolu lpg bence.

Özellikle istanbulda aynı fiyata 70s ler vardı. ben yazmıstım. 1996 70s 5.400 e aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankarametinerr -- 16 Mayıs 2007; 11:48:48 >

• hakikaten çok yakıyormuş ankarametinerr arkadaşın da dediği gibi lpg senin için çözüm olabilir.60 s aldığına göre performanstan çok ekonomi seni ilgilendiriyor sanırım o zaman çekişi çok umursamayıp lpg ye geçebilirsin.yada önce karbüratöre ve ilgili parçalara buji vs bunlara bakım yaptır ve bidaha dene ne kadar benzin yaktıgını.olmadı lpg yi düşünürsün.
  • teşekkürler. . .
    haftaya bi tamirciye gidecem. karbüratör ve sübaplarda sorun olduğunu biliyorum ama şilede yaşadığım için yaptıramıyorum.
    (bu arada ne iş yaptığımı bilseler bana ünvan olarak "er" diyemezlerdi ya neyse :) daha bu forumda yeniyim ...)
  • quote:

Orjinalden alıntı: icihan99

teşekkürler. . .
    haftaya bi tamirciye gidecem. karbüratör ve sübaplarda sorun olduğunu biliyorum ama şilede yaşadığım için yaptıramıyorum.
    (bu arada ne iş yaptığımı bilseler bana ünvan olarak "er" diyemezlerdi ya neyse :) daha bu forumda yeniyim ...)

çok masraflı değil uno. geçen bir sürü değisiklik yaptım 160 verdim.

ayrıca erlik konusu da ne kadar çok mesaj yazarsan rütben artar. ben 3-4 senedir üyeyim buraya hala 530mesajım var.
  • bende de şimdiki 70s den önce 94 model 60s vardı.Hiç kuruş hesabı yapmadım ama benim 60s im çok az yakıyodu ve ben çekişinden gayet memnundum.Bence araca lpg uygulamadan önce iyi bir ustada aracınızı kontrol ettirin,1100 motor arabaya lpg uyglamak bana pek mantıklı gelmiyor.Tabi tercih sizin
  • Bende 99 uno s var. Aracımdan memnunum. Uno kulubünde olmak güzel:) Eylülde aldığım aracıma 3 ay önce LPG taktırdım. Arkadaşlar şehir içi çok yaktığını söylemiş. Birçok araç şehir içinde çok yakar bu gayet normal. Ben çok şehir içi biniyorum diye aldesa marka gaz sistemi taktırdım. şu bir gerçek benzinin verdiği tadı hiç birşey vermiyor:)
  • pahalı benzin satışı soygununa kaptırılan paraların acısı hiçbirşeyde yok
  • depoyu komple boşaltıp fulleyeceğim. bu hafta ne yakacağını tespit edeceğim.

130 dan filam fazla yakıyor bunu anladım ama
  • Arkadaşlar kulübünüz hayırlı uğurlu olsun, herkese iyi forumlar
  • 96 model unos sime atiker tüp taktırmıştım.ilk hafta fazla yaktı ama ayar yapıldıktan sonra km de şehir içi 170 krş a düştü.oda eşim yeni sürücü.daha 3 vitesten yukarı çıkamadı.ama rölantiyi bayaa kısmışlar kırmızı ışıklarda bazen stop ediyor yarın ayarlarına bi daha baktırcam.benzinde 350 krş u geçiyordu tüp bayaa iyi oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: necmi42

96 model unos sime atiker tüp taktırmıştım.ilk hafta fazla yaktı ama ayar yapıldıktan sonra km de şehir içi 170 krş a düştü.oda eşim yeni sürücü.daha 3 vitesten yukarı çıkamadı.ama rölantiyi bayaa kısmışlar kırmızı ışıklarda bazen stop ediyor yarın ayarlarına bi daha baktırcam.benzinde 350 krş u geçiyordu tüp bayaa iyi oldu.

tüp baya düsürüyo. ama 170 de çok rakam bence.
  • selam arkadaşlar.bir tipocu olarak kulübünüzün hayırlı olmasını dilerim.
    kardeş araba unoyu seven biri olarak iyi forumlar arkadaşlar....
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkan67

Arkadaşlar kulübünüz hayırlı uğurlu olsun, herkese iyi forumlar

teşekkürler
  • tipocu 16 v arkadaşım teşekkürler.

yeni sürücümüş 170 cok değil benceo kadar olur . 3. vitesi geçmiyormuş
  • merhaba arkadaslar...
    öncelikle hayırlı olsun forum başlığı..

bende de 96 model 70 sx var, aldığımda bi hayli temizdi biraz ben kirlettim acemilikten :) 85.000 km de 7.500 e aldım 2006 kasımında.. cok geldi gibi ama bayandan dediler, çok temiz dediler aklımı çeldi galerici arkadaş.. çelik jantı falan var Cms, birde camlara film çektirmek yerine direk renkli cam yaptırdım.. malum alanya bol güneşli bi yer... çok tatlı oldu...

ama geçenlerde bi fulleme testi yaptım 33 ykr yaktığını gördüm şehiriçinde... korktum servise götürdüm enjeksiyon sisteminde, beyninde bi arıza vardır die temiz çıktı makinede, usta bujileri eskimiş dedi, 30 milyona halletti.. 4 gündür 100 km yaptım, çeyreğe bile düşmedi daha... heralde düzeldi gibi.. usta, şehirici 30 ykr normal dedi bizim araba için.. bilmem sizinkiler nasıl bu konuda...

ama ışıklarda kalkışlarda herkesten önce kalkmak, herkesin aynada küçüldüğünü görmek güzel bi duyguymuş.. çok seri ve sürüşü pratik bi araç...

• Selam arkadaşlar 93 uno 60 s sahibiyim arabamı seviyorum keçi gibi şuan biraz mod yapmak istiyorum fikirlerimizi paylaşmayı tavsiye ediyorum club hayırlı olsun uno fiatın dünyada en çok sattığı ve en sevilen modeli aynı zamanda en çok satan küçük otomobillerden biridir.
  • slm arkdaslar bende 2007 14 subatta 97 model uno sxie sahibi oldum arabada sıfır hasar sıfır degisen ve sıfır boya.
    ancak tek kotu yanı kaputta ve tavanda gunes yanıgı var sızce nasıl hallederım onun dısında araba tuplu 40m depo doluyo ve ortalama 400 km yapıyorum sızce nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeusma -- 22 Mayıs 2007; 12:30:01 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.