Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (62. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
913.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mavi alev

arkadaşlar 2006 palio 1.3 multijet arabam var araba sollarken 4000 deviri geçtim ve sonra garip bi ses gelmeye başladı bi uğultu , ıslık gibi bişey şimdi gaz verdikçe ses artıyor bu neden olabilir

Turbo ötüyor..Kontrol ettir anormal birşey var mı diye..Araçta çekiş düşüklüğü yaşıyor musun?Yaşıyorsan mutlaka turboyu kontrol ettir yoksa eğer o ses normal kabul edilebilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

paliosunda 185 / 65 / 14 lastik kullanan var mı acaba ? 175 / 70 / 14 lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum, hazır değiştirmişken yol tutuşu daha iyi bir lastik almak niyetindeyim, ne dersiniz faydası olur mu ?

Arkadaşım ben senin yapmak istediğin işlemi kendi palio multijet ime yaptım. Gayet memnunum. 185/65/14 michelin 4 mevsim aldım. virajlarda gayet güzel oldu araba orjinal 175/70/14 yakıt için daha iyi olabilir ama güvensiz. Aynı sınıf araç olan Opel Corsa lar direk fabrika cıkış 185/65/14 jant kullanılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi alev

arkadaşlar 2006 palio 1.3 multijet arabam var araba sollarken 4000 deviri geçtim ve sonra garip bi ses gelmeye başladı bi uğultu , ıslık gibi bişey şimdi gaz verdikçe ses artıyor bu neden olabilir

Büyük ihtimalle turbosu bozulmuştur.
  • Arkadaşlar merak ettiğim 2004 palio multijet benim arabam klima yok. Bazıları klimalı analog yazıyorlar ilanlar felan gördüm böyle. Araba pazarında bir göster bakim hangisi klima tuşu dedim hava dışardan veya içerdeki havayı havalandıran sağa sola çekilen düğmeyi klima düğmesi diye gösteriyor:) Resimli olarak gösterebilecek varmı?
  • Son mesaj:)
    Gecen hafta baskı balatam bitti. Değişim için 100 TL komple baskı balata seti + 20 TL şanzuman yapı BP + 120 TL de işçilik verdim. Total 240 TL başına gelen olursa fazla vermesin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erhan_Palio

Arkadaşlar merak ettiğim 2004 palio multijet benim arabam klima yok. Bazıları klimalı analog yazıyorlar ilanlar felan gördüm böyle. Araba pazarında bir göster bakim hangisi klima tuşu dedim hava dışardan veya içerdeki havayı havalandıran sağa sola çekilen düğmeyi klima düğmesi diye gösteriyor:) Resimli olarak gösterebilecek varmı?

klima analog otomobil piyasasinda manuel klima yani el ile ayarlanan klima anlaminda kullanilir birde dijital yani otomatik klimalar sicaklik ayarini kendi ayarlar..bide senin anlattigin tur klimalar var o tarz klimalardan daima uzak durmak gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Arkadaşlar paliomda yeni bir sorun çıktı aslında yeni değil geçen kışta vardı kıştan kışa çıkıyor.Sürücü kabinin tabanında paspasın altında ıslaklık oluyor.Geçen yılda aynı şey olmuştu sonra geçti.2 haftadır bakıyorum kurumuyor arabanın tabanını çürütecek.Islaklık sadece sürücü kabininde var diğer koltukların altına baktım hepsi normal.Araca su nerden geliyor olabilir taban sacı ve kapı fitillerinden şüphendim ama kapı kenarları ıslak değil fitillerden giriyor olamaz.Sizce sorun ne olabilir?

merhaba ayni sorun bende de on yolcu paspasin altinda nuksetti gecen gece yagmur sabahi birde baktim ki paspasin orta bolumunde bir miktar su birikmis ama yagmur suyunun nerden geldigine dair bir ibare yok sanki arabada su kaynagi var tam ortada birikmis,kaportaciya goturdum arabanin on yagmur suyu oluklarina bakti herhangibir tikaniklik yok kapi lastiklerine bakti orda da bir sorun yok bir ihtimal camdan alablir dedi ama o da benim aklima yatmadi acaba sen bu sorunu nasil cozdun yada baskabir fikri olan varsa sevinirim saygilar..
  • quote:

quote:

paliosunda 185 / 65 / 14 lastik kullanan var mı acaba ? 175 / 70 / 14 lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum, hazır değiştirmişken yol tutuşu daha iyi bir lastik almak niyetindeyim, ne dersiniz faydası olur mu ?

Arkadaşım ben senin yapmak istediğin işlemi kendi palio multijet ime yaptım. Gayet memnunum. 185/65/14 michelin 4 mevsim aldım. virajlarda gayet güzel oldu araba orjinal 175/70/14 yakıt için daha iyi olabilir ama güvensiz. Aynı sınıf araç olan Opel Corsa lar direk fabrika cıkış 185/65/14 jant kullanılıyor.

Yazmadan edemedim Erhan usta senin 4 mevsim diye aldığın lastikler yaz lastikleri bu birincisi..4 mevsim olarak satılan(gerçekten 4 mevsim olan yaz ve kış şartlarına uyum sağlayan) lastikler ise en başta GoodYear tarafından satılmakta(Eagle Vector EV2+ gibi) ve bu marka haricinde bir de Pirelli P2500 Euro model 4 mevsim lastik satmakta..Yani yazın yaz lastiği gereksinimlerini karşılayan,kışın da kış lastiği gereksinimlerini karşılayan lastik bunlar..Tabii ki 4 mevsim lastikler ne yaz lastiğinin ne de kış lastiğinin verdiği performansı % 100 karşılayamamakta fakat genel olarak yaz için %80,kış içinde %90-95 etki göstermekteler..En azından GoodYear EagleVector EV2+ ve vector5 bu konuda çok iyiler..Yani yazın bir yaz lastiğine %80 yaklaşıyorlar,kışın da kış lastiğine %90-95 yaklaşmaktalar..Bu da demek oluyor ki kışı uzun süren yerlerde yaz lastiği de almaktansa gerçek 4 mevsim lastik satın alınabilir..Sizin zannetiğiniz gibi 4 mevsim diye satın aldığınız lastikler yaz lastiğidir ve biraz kar düşmüş bir yolda çekiş namına birşey elde edemezsiniz..Doğal olarak fren de öyle..4 mevsim lastiklerin üzerinde kış lastiklerinde olduğu gibi M+S ibaresi ile karlı dağ sembolü birlikte yer alır..Karlı dağ sembolü o lastiğin kış şartları için gerekli olan standartları karşılayabildiğini gösterir..Rastgele bir lastiğe o sembolü koyamazsınız..O yüzden tüketiciler bilinçlenirse satıcılar da yıllardır yaptıkları ve halen sürdürdükleri şekilde insanlara yaz lastiğini 4 mevsim diye satmaktan belki vazgeçerler..Çünkü bu iki marka haricinde piyasada gerçek 4 mevsim lastik satan marka yok bu da ikincisi oldu..Herşeyi ayrı ayrı konumlamak gerek..Neden yaz lastiğine 4 mevsim diyorlar..4 mevsim lastiğin üretildiği materyallerde farklılıklar var bir kere..Standart lastik 100 tl ise gerçek 4 mevsim lastik en az %50 daha pahalı..Getirisine bakıldığında da gerçek 4 mevsim çok kârlı bir seçim..6 ayda bir lastik sök tak yok,ayrıca 1 set kış lastiği derdi yok,depolama sorunu yok..Gereksiz gibi görebilirsiniz ama ben bunları yazmaya kendimi mecbur hissettim,kusura bakmayın..İnsanlar ne satın aldıklarını bilsinler istiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0A14CAF8E -- 26 Aralık 2009; 0:21:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34palioAC

quote:

Arkadaşlar paliomda yeni bir sorun çıktı aslında yeni değil geçen kışta vardı kıştan kışa çıkıyor.Sürücü kabinin tabanında paspasın altında ıslaklık oluyor.Geçen yılda aynı şey olmuştu sonra geçti.2 haftadır bakıyorum kurumuyor arabanın tabanını çürütecek.Islaklık sadece sürücü kabininde var diğer koltukların altına baktım hepsi normal.Araca su nerden geliyor olabilir taban sacı ve kapı fitillerinden şüphendim ama kapı kenarları ıslak değil fitillerden giriyor olamaz.Sizce sorun ne olabilir?

merhaba ayni sorun bende de on yolcu paspasin altinda nuksetti gecen gece yagmur sabahi birde baktim ki paspasin orta bolumunde bir miktar su birikmis ama yagmur suyunun nerden geldigine dair bir ibare yok sanki arabada su kaynagi var tam ortada birikmis,kaportaciya goturdum arabanin on yagmur suyu oluklarina bakti herhangibir tikaniklik yok kapi lastiklerine bakti orda da bir sorun yok bir ihtimal camdan alablir dedi ama o da benim aklima yatmadi acaba sen bu sorunu nasil cozdun yada baskabir fikri olan varsa sevinirim saygilar..

aynı kronik sorun,kaputu açın sileceklerin altındaki siyah tablanın altındaki hazneyi tahliye eden iki hortum var elinizi daha aşagı kaydırın el yordamı ile hortumu bulacaksınız temizleyin parmak ile ucunu,yukardaki ızgaralardan hortumla beyne sıçratmadan hazneyi yıkayın yıkarken de akan suya göz atın benden tonla yaprak fosili çıktı,bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eroll -- 26 Aralık 2009; 15:09:00 >
  • quote:

quote:

Nihayet bende 185 65 14 ebatında lastik aldım gerçekten yol tutuşu çok değişti.
    lastik değiştirecek herkese bu ebata geçmesini tavsiye ederim.
  • Herkese merhaba,

Geçen perşembe günü 1999 model Palio 1.4 EL AC+LPG araç satın alarak aranıza katıldım.
    Öncelikle siteye emeği geçen, bilgilerini paylaşan arkadaşlara sonsuz teşekkürler, gerçekten çok faydalı bilgiler edindim.

Aracımdan şu an için memnunum, sormak istediğim ise şu:
    Aracı satın aldığım arkadaş orijinal teyp yerine CD/MP3 çalar taktırmış ancak bunu yaptığı için aracın dijital saati iptal olmuş, bunu tekrar faaliyete geçirmenin bir yolu var mıdır? Benzer bir soru sorulduysa ve cevaplandıysa lütfen kusura bakmayın. Oldukça fazla bilgi paylaşıldığından gözümden kaçmış olabilir.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Saygılar,
  • Mrb arkadaşlar 2004 model palio multijet bi araba buldum, abs+klima+airbag bej rengi 90.000 km de bayan kullanmış. Satan adam 13.000 tl dedi ama daha pazarlık etmedik. Araba gayet temiz gözüküo yarın bi servise göstertcem. ama paliolar hakkında bi bilgim yok. Fiyatı nasıl? Sonradan pişman olurmuyum, ne dersiniz?
  • merhaba paliocu arkadaşlar ,uzun süre kullandığım arabamı satmak üzereyim fakat kafamda bir rakam oluşturamadım ,araç 98 model 1.4 el ,95 binde klima yok ,güneş yanığından dolayı tavan ve ön kaput boyalı ,sizce ne kadar eder bu arabanın değeri, sahbiinden com gibi sitelerde aynı özellikteki araçlar 8 binden başlıyo ama ben o kadar etmeyeceği kanısındayım ,dod.com.tr de 6.5-7.8 arası fiyat biçti gerçek değeri bumudur acaba ,yardımcı olan olursa şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: TCHHOSOGLU

Herkese merhaba,

Geçen perşembe günü 1999 model Palio 1.4 EL AC+LPG araç satın alarak aranıza katıldım.
    Öncelikle siteye emeği geçen, bilgilerini paylaşan arkadaşlara sonsuz teşekkürler, gerçekten çok faydalı bilgiler edindim.

Aracımdan şu an için memnunum, sormak istediğim ise şu:
    Aracı satın aldığım arkadaş orijinal teyp yerine CD/MP3 çalar taktırmış ancak bunu yaptığı için aracın dijital saati iptal olmuş, bunu tekrar faaliyete geçirmenin bir yolu var mıdır? Benzer bir soru sorulduysa ve cevaplandıysa lütfen kusura bakmayın. Oldukça fazla bilgi paylaşıldığından gözümden kaçmış olabilir.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Saygılar,

Aramıza hoşgeldiniz, aracınız hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
  • Teşekkür ederim.
    Bu arada 99 Palio 1.4 hangi far ampulünü kullanıyor? Beyaz ampul alsam performans alır mıyım?
    Fikri olan var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34palioAC

quote:

Senin sorunun kalorifer musluğundan olabilir.2-3 yıl önce bizim arabanın kalorifer peteği patlamıştı ön yolcu paspasına sürekli su akıyordu.
  • selamlar arkadaşlar bende yeni 2004 palio 1.2 16V aldım bende aranıza katıldım
  • calpi84

sizin paspasa akan su sürekli mi akıyordu?Şimdi bizlerde kuru havada su yok,sadece yağmurdan sonra oluyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eroll

calpi84

sizin paspasa akan su sürekli mi akıyordu?Şimdi bizlerde kuru havada su yok,sadece yağmurdan sonra oluyordu.

Sürekli akıyordu ancak bizim arabanın kalorifer peteği patlamıştı.Serviste yaptırmıştık ayrıca o bölgede kaloriferin sıcak-soğuk ayrımını yapan bir musluk var senin arabanda oradan su sızıyor olabilir.2 senedir sürücü koltuğunun altında su birikiyordu bu sene şimdilik bu sorun çıkmadı.
  • arkadaşlar palio 1.2 var arkadaşın. Akıllı antifriz koymamış o kadar söylediğim halde. Sonra kısa bir mesafeye gidip gelirken hararet sona vurmuş.
    bu sırada giderken arabadan sanki tüpten gaz kaçar gibi ses duymuş.
    Sonra inmiş bakmış su azalmış üstüne su eklemiş
    benim tahminim bi yer çatladı ama size de danışayım dedim ustaya gitmeden
    en hafif hasar nedir sizce ve maliyeti ne kadar olur birde
    en ağır hasar nedir ve ne kadar olur tahminen
    yorumlarınızı bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.