Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (534. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
912.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 532533534535536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.6 HL 4 kapı ful paket 137.000km de. 15.000tl aldım. Neredeyse 9 ay önce.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Palio ile aynı motor diye buraya yazıyorum..

Arkadaşlar 1.2 16 v Albea aldım. 3 gündür bende bu gün biraz uzun yoldan sonra yokuşta birinci viteste zor kalkti araba. Nedendir acaba ? LPG li araç. Böyle yapmamıştı. Tamam motor küçük ama neredeyse stop edecekti. Boğuldu mu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20bin liraya kadar bi palio almak istiyorum aradığım tek şey klima şuan hangi modellerine bakmam lazım ?
  • soonkaya kullanıcısına yanıt
    satıcıya bizzat sormanız lazım kliması varmı sogutuyormu diye nedeni ise olanları hep diyorki gazı yok sogutmuyor gaz 100tllik bi olay sadece gaz sorunu yok bi çogunun klima komprösörü arızalı masrafı var

• Arkadaşlar 2006 model multijet aracın triger zinciri,motor yağı, yağ filtresi ve direksiyon kutusu değişti serviste orjinal olarak ancak yakıt tüketimi 10 kuruş arttı bugün 84,84 tl opet motorin aldım tam 205 km yol yapmışım yani 100 km de şehir içi 6,49 litre motorin yakmış eskiden shell den alırdım ortalama şehir içi düz mantıkla 0.30 kuruş yakardı 1 aydır opetten alıyorum bugün ölçtüm tam 41 kuruş yakmış bunun sebebi nedir zincir falan yeni olduğu için alışma süresi falan varmıdır bilen arkadaşların yardımını bekliyorum.
  • Opeti bir değiştir, opet diye hiç güvenme.

• quote:

Orijinalden alıntı: mersan0

Opeti bir değiştir, opet diye hiç güvenme.
    hocam yeni geçtim opete zaten nette araştırdım zincir değiştiği için 1000 km alışma süresi olur diyenler var olmazsa ben bu depoyu bitireyim sonraki depoyu shell den alayım yine fazla yakarsa duruma göre bakarım ne çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut3513 -- 16 Eylül 2018; 0:35:23 >
  • arkadaşlar 2009 palio 1.4fire 68.000 de aracımın trigel setini değiştirdim (9.yaşında ilk defa değişti)

trigel seti devirdaim,işçilik ne varsa hepsinin bana maliyeti 950tl oldu(orjinal parçalar ile değişim yapıldı)

umarım kazık yememişimdir
  • Sanıyorum normal fiyat, bunun içinde yağ filtre buji gibi bakım da varsa çok normal fiyat..

• Arkadaşlar merhaba. 2007 Palio Van 1.3 MultiJet var bende de. Aracın yakın zamanda tüm bakımları yapıldı ve uzun yolda yaptı bence fiyat/performans açısından mükemmel bir araç. Ufak bi sorunumuz var şimdi aracın hız saati çalışıyor hızımı gösteriyor ondan sonra trip tuşuna basınca km tutuyor ama total km görünmüyor araçta. 400000 küsür oldu en son ama şimdi ——— altı tane çizgi var rakamlar gelmiyor neden olabilir. Dijital gösterge bunlarınki acaba bu sorunu yaşayan oldu mu?

• direksiyon hidrolik yağı minimumun biraz altına düştü,yap alıp ekleyeceğim önereceğiniz bir yağ var mı?
  • Erdem bey slm.lar.bugun yasadigim bir olayi aktarmak istiyorum.araci calistirdim giderken enjeksiyon isiginin sonmedigini gordum.arac normal gidiyor hic bir sorun yoktu.isik sonmeyince biraz korktum ne yalan soyleyeyim ilk deda boyle bir sey basima geldigi icin saga cekip motoru durdurdum.sonra tekrar calistirmak icin marsa bastim ama motor calismadi aadece mars sesi var bu islemi 4 kez tekrarladim yine calismadi.artik araci orda birakicaktim son kez denedim calisti isik halen yaniyordu pazara gittim tekrar araci calistirdim isik sondu.eve geldim bir kac kez calistirdim arac normale dondu yani isik sondu.merak ediyorum bu isik neden yanar bu sekilde hareket etmek araca zarar verir mi.simdiye kadar aracimda hic motor arizasi yasamadim sadece buji ve buji kablolari degisti.onlarin degismeside 27 bin km onceydi.tesekur ederim.

• Aracınız tek nokta enjeksiyonlu muydu?Yanlış hatırlıyor olabilirim,öyle olduğunu düşünerek cevaplıyorum;enjektör ışığı arıza lambası yerine geçiyor yanlış bilmiyorsam..Enjektör devre dışı kaldığında mesela Lpg tertibatı varsa genelde o lamba hep yanar çünkü bir röle ile yakıt pompası durdurulur ve enjektör devre dışı bırakılır, bu yüzden yanar..Bunun dışında bir sebeple yandıysa eğer, aracı bilgisayara bağlatıp Arıza kodu kaydetmiş mi ecu’ ye ona bakmalı..Geçmiş olsun

• 1.2 16 valf benzinli Erdem bey.

• Arıza koduna bakılmalı yine ..Neden yapabileceği konusunda net birşey söylemem mümkün değil..Olası sebep birden fazla...

• Tekrar ederse baktirayim o zaman

• Evet hatta bir daha tekrar etmeden gidip baktırmakta fayda var..

• Arkadaşlar benzin deposuna su giriyor bir yerden. Önerisi olan var mı ? Nasıl buluruz nerede yaptırırız ?

• Merhaba, lütfen yardımcı olun yoruldum arızalardan. 1999 1.4 tek nokta enjeksiyonlu aracım şuan benzinde gaz yemiyor boğuluyor. Rölantide sıfıra yakın duruyor aşırı sarsıyor veya stop ediyor. ARAÇ ısınınca biraz düzeliyor ama yine gazı tam yemiyor baya boğuluyor yani. Lpg de sorun yok hem rölanti hem de gidişi iyi. Akü kutup balı çıkardın düzelmedi. Ustalara güvenim hiç kalmadı.

• ahmdkrc A kullanıcısına yanıt
    Benim de aynı buna benzer bir sorunum vardı. Benzin berbat. LPG iyi durumda iyi. Bir Karburatör ustasına gittim. Benzin depomda su çıktı. Her yanı temizlediler. Düzeldi. Ama depoda kaçak olan yeri yaptıramadım. Yine su doldu. 😅

• 
Sayfa: önceki 532533534535536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.