Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (519. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
912.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşalar herkese merhaba. 1999 model palio 1.4 el arabam var. ön taraftan su alıyor. şoför tarafından. nasıl çözebilirim bu sorunu. yağmur yağınca alıyo suyu. sağanak yağarsa sabaha gölet oluyor. sanırım kabloların oradan ama emin değilim. ayrıca bu araç çok mu yakıyo yoksa ben mi anlamıyorum bu işten. simit tüp var. max 30 litre aldı şimdiye kadar. max. 300 km yol yaptım şehirler arası
  • benim skoda formanda bu sorun vardı, sonra olayı çözmüştüm ... içeriye kalorifer için temiz hava alan dış parçanın içi ağaç yaprakları, vs. ile dolmuş ve tahliyesi tıkandığından su içine birikmiş, taşan su kanallardan içeriye sızıyormuş ... o parçanın içine elimi soktum alt kısmında tahliyeyi elimle açıp temizleyince akış sağlanmıştı ve sorun ortadan kalkmıştı ... paliolarda durum nedir bilemem ama bu ihtimali gözden geçirin ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

brüt 40 litre olur ama en fazla 35 litre gaz alır ...

baktım 41 lt.. abimin aracında 42 lt miş 37 alıyordu max dedi..

başka bir sorunum var.. devir saati çalışmıyor.. km saati de titreyerek çalışıyor.. bu neyden kaynaklanır, nasıl yaptırırız bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım her sabah ilk çalıştırmada gaza geçene kadar gaz yemiyor... Stop edecek gibi çoğu zaman, silkeleme yapıyor bazen de stop ediyor... Diyelim 2. Vitesteyim gaza sonuna kadar bassam da sanki gaza hiç dokunmamışım gibi tepki yok... Isınıp gaza geçince her şey normal... Bu dediklerim motor soğukken oluyor sadece... Teşhisi olan durumu benim gibi olan var mı? Sorun nedir sizce?

• Selamlar

Aracım 1.4 el 1999model motorda bi kablo çıkmış ne işe yarıyor bu bilgisi olan varmı?
     DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ ''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer4545 -- 2 Ocak 2018; 20:41:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antibiotic1907

Aracım her sabah ilk çalıştırmada gaza geçene kadar gaz yemiyor... Stop edecek gibi çoğu zaman, silkeleme yapıyor bazen de stop ediyor... Diyelim 2. Vitesteyim gaza sonuna kadar bassam da sanki gaza hiç dokunmamışım gibi tepki yok... Isınıp gaza geçince her şey normal... Bu dediklerim motor soğukken oluyor sadece... Teşhisi olan durumu benim gibi olan var mı? Sorun nedir sizce?

Aynı durum bende de var,,aracım 2003 1.2 16v anlattğınız şikayetlerin aynısı bendede oluyor, ilaveten sabahları ilk çalıştırmada 2-3 marş ta anca alıyor,ve pedala basınca gaz yemiyor,, geçen sene yoktu bu sene başladı ama ısınana kadar,,,, sonra herşey normalleşiyor,,ama aracımdan son derece memnunum,,
  • Tamer4545 T kullanıcısına yanıt
    Rölanti motoru soketi çıkmış, kasıtlı sökülmüş de olabilir..LPG’li galiba aracınız

• Aynen aracım lpg li neden çıkartmışlardır sizce ne yararı var çıkartmanın?

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    eyvallah. su alması pek mesele değil alıştım içeri nem yaptığı için camın iç tarafı buzlanıyo sabahları. her taraftan buğu yapıyo.
  • Tamer4545 T kullanıcısına yanıt
    Sanıyorum benzinde çalışmada sorun var rölantide..Aracınızın ilk çalışması Lpg ile mi? Eğer öyleyse, rölanti motoru bozuk olabilir ve de onu ekarte etmek için soketini sökmüşlerdir..Biliyorsun onlar fabrikada gereksiz takılmış parçalar, bizde millet parası olmadığı için araba alır ama ne bakım ne onarım ne de yakıt sorun olur çünkü bunlar için de parası yoktur..Benden çıksın kime girerse girsin mantığı yani.. Elhamdülillah müslümanız ama fakir olduğumuz için başkasına kazık atabiliriz..

• Anladım.benzinde lpgde soket çıkıkken rolanti ayarsızdı ama benzinde hemen çalışıodu.şimdi soketi taktım birazcık uzadı marş süresi. Aracımı genelde benzinde çalıştırıyorum sonra kendim tüpe alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer4545 -- 4 Ocak 2018; 12:41:21 >
  • meraba arkadaslar . benim bir sorun var .. teyp arka tarafına kontaktan kablo gelmemiş.. nereden çekebilirim kablo .. teypi kontağa bağlamak istiyorum da.. arac 2005 model palio van

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgaaydin -- 10 Ocak 2018; 13:47:53 >
  • Merhaba elinde 13 inch 4x98 çelik jant olan var mı?

• Poliçe görüntüleme ekranında kaydedemiyorsanız bilgisayara print screen yapıp painte yapıştırın paintten poliçenin olduğu yeri kesin daha sonra yeni paint sayfası alın kestiğiniz yeri tekrar yapıştırın köşe genişliklerini ayarladıktan sonra farkı kaydet yapıp jpeg dosyası olarak kaydedin işlem tamam
  • Benim farlar baya sararmış.daha önce farını parlatan oldu mu.internette videolar çok zımparayla yapılan mantikli.bakalim bi ara kendim deniycem

• Arka kapı cam sıyırıcı lastiği değiştirmem gerekir nasıl söküp yenisini takabilirim?

O kısımdan aşırı su alıyor, tahliye delikleri küçük olduğundan yetiştiremiyor ve su içeriye giriyor.

• ysnsln kullanıcısına yanıt
    Cila çok önemli. cila yapmazsan far iptal oluyo resmen. zımpara 2500-3000 civarı kullanmalısın. ama şunu da söylim zımpara+cila yaptıktan muhtemelen 1 yıl vs sonra yine zımpara+cila gerekir.
  • Bende far içini temizleyecektim farı yerinden sökemedim. Alttan nerde bunun civatası bilen var mı?

• Hocam cilâladiktan sonra 150 micron şeffaf koruma taktımı orjinali gibi durur sararma olmaz diyorlar.arabaya bu tarz ufak tamirleri kendim yapmayı seviyorum.arac 2 yıldır bende deildi farları sarartmislar.

• quote:

Orijinalden alıntı: dj sms

Bende far içini temizleyecektim farı yerinden sökemedim. Alttan nerde bunun civatası bilen var mı?

Sanirim onun için tamponu sokmeniz lazim.

• 
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.