Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (423. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
912.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 98palıo

quote:

Orijinalden alıntı: ysnsln

geçen sene doga sigortadan 410 liraya yaptırıdgım sigortaya bu sene doga 1100 lira dedi.bende 665 liraya neova ya yaptırdım.soygun soygun soygun.Allah ından bulsunlar

sigorta şirketlerine bu fırsatı verenlere allaha havale ediyom. benimde bu ay sonu poliçe doluyo şimdiden araştırma yaptım en ucuz 874 lira çıkıyor geçen sene 430 liraya yaptırmıştım

Sigortam netden yadirin birazdaha hesaplı oluyor kendi karlarindan da indirim yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erman83

quote:

Orijinalden alıntı: angelcafe

bilgi için teşekkürler arkadaşım. inanın hala ne yapacağım kara kara düşünüyorum arkadaşın dediği krank sensorunu de değiştirip deneyeceğim umuyorum ki düzelir. ama şunuda belirtmeden geçemiyeceğim bu usta tayfası gerçektende insanı katıl eder. her biri başka bişey söylüyor en sonunda fiat yetkili servisine gideceğim durum bunu gösteriyor. gerçi çok pahalı oluyor ama yapacakta bişey kalmıyor umarım sadece bu sensorden dir sorun...

Hocam, haklısın ustalar adamı hasta ediyor. Ben tamirciye gidince psikolojim bozuluyor. Saçmasapan iş yaptığında da bunu neden böyle yaptın diye sorunca o size attığı bakışın tarifi yok... Bi forum sitesinde görmüştüm arkadaşın biri şöyle yazmıştı: bu usalar adamı usta eder... Biizm de bu forumda yaşadığımız konu aynen bu işte, Ustalara mahkum olmamak için gücümüzün yettiğini kendimiz çözüyoruz, yetmediğini de ustaya gidip benim aracımın şu parçası değişecek al parça bu diyip değiştittiriyoruz. Yani aracı elinden geldiği kadar onun ellerine teslim etmeyeceksin, kontrol sende olacak... Malesef böyle... Size de tavsiyem iyice araştırıp hangi parçadan kaynaklı oldugunu internetten öğrenip yaptırmak... Geçmiş olsun...

arabamdan gaza yüklemince tıkırtı sesi gelmeye başladı.tamirci arkadaşların yanına gittim bana yatak vuruyo dediler bende hayır sorun orda değil dedim (tecrübelerime dayanarak) ses pistondan geliyor o zaman etek vuruyordur dediler oda değil dedim inatla karteli açtık sorun orda yok birkaç ustaya daha göstredim onlardaaynı tahminleri yürüttü izmir altıncı sanayide yarış otomobilleri yapan biyer buldum(1.6 motorların yarış için iyi olduğunu öğrendim)ustaları baktı iki numaralı piston burcu ses yapıyo dedi.zararını sorunca zararı yok ama ses yapar dedi.bu arada arabam ne su nede yağ eksiltiyor çekiştede sorun yok bu vaziyette 8 bin km dedir biniyorum ustalara kalsak hemen motor indircez selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: smhsyhn*34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ysnsln

geçen sene doga sigortadan 410 liraya yaptırıdgım sigortaya bu sene doga 1100 lira dedi.bende 665 liraya neova ya yaptırdım.soygun soygun soygun.Allah ından bulsunlar

sigorta şirketlerine bu fırsatı verenlere allaha havale ediyom. benimde bu ay sonu poliçe doluyo şimdiden araştırma yaptım en ucuz 874 lira çıkıyor geçen sene 430 liraya yaptırmıştım

Sigortam netden yadirin birazdaha hesaplı oluyor kendi karlarindan da indirim yapıyorlar.

benim aldığım fiyatlarda en ucuzu 874 lira sigortam netten çıktı daha önceki poliçeyi mersinden yaptırmıştım anadolu sigorta telefon açtım bana döncekler bakalım orda kaç lira çıkacak uygun çıkarsa burda paylaşırım
  • Arkadaşla malesef bizim ustalar PARA ALMA USTASI...
    Ben elimden geldiği kadar Aracımın bakımlarıni kendim yapiyorum.

• erman83 E kullanıcısına yanıt
    arabamdan gaza yüklemince tıkırtı sesi gelmeye başladı.tamirci arkadaşların yanına gittim bana yatak vuruyo dediler bende hayır sorun orda değil dedim (tecrübelerime dayanarak) ses pistondan geliyor o zaman etek vuruyordur dediler oda değil dedim inatla karteli açtık sorun orda yok birkaç ustaya daha göstredim onlardaaynı tahminleri yürüttü izmir altıncı sanayide yarış otomobilleri yapan biyer buldum(1.6 motorların yarış için iyi olduğunu öğrendim)ustaları baktı iki numaralı piston burcu ses yapıyo dedi.zararını sorunca zararı yok ama ses yapar dedi.bu arada arabam ne su nede yağ eksiltiyor çekiştede sorun yok bu vaziyette 8 bin km dedir biniyorum ustalara kalsak hemen motor indircez selamlar
  • Bende geçen sene sompodan 480 ne yapdirdim. Busene 670 çıktı sompoda
    Bu fiyatı sigortamnet verdi normalde 700 tl idi.
    İstanbulda.

• quote:

quote:

bilgi için teşekkürler arkadaşım. inanın hala ne yapacağım kara kara düşünüyorum arkadaşın dediği krank sensorunu de değiştirip deneyeceğim umuyorum ki düzelir. ama şunuda belirtmeden geçemiyeceğim bu usta tayfası gerçektende insanı katıl eder. her biri başka bişey söylüyor en sonunda fiat yetkili servisine gideceğim durum bunu gösteriyor. gerçi çok pahalı oluyor ama yapacakta bişey kalmıyor umarım sadece bu sensorden dir sorun...

Hocam, haklısın ustalar adamı hasta ediyor. Ben tamirciye gidince psikolojim bozuluyor. Saçmasapan iş yaptığında da bunu neden böyle yaptın diye sorunca o size attığı bakışın tarifi yok... Bi forum sitesinde görmüştüm arkadaşın biri şöyle yazmıştı: bu usalar adamı usta eder... Biizm de bu forumda yaşadığımız konu aynen bu işte, Ustalara mahkum olmamak için gücümüzün yettiğini kendimiz çözüyoruz, yetmediğini de ustaya gidip benim aracımın şu parçası değişecek al parça bu diyip değiştittiriyoruz. Yani aracı elinden geldiği kadar onun ellerine teslim etmeyeceksin, kontrol sende olacak... Malesef böyle... Size de tavsiyem iyice araştırıp hangi parçadan kaynaklı oldugunu internetten öğrenip yaptırmak... Geçmiş olsun...

bu gün birsey daha farkettim aracımın aküsünü 4 gün önce sıfır aldım ama bazen marj yaparken sanki akü çok azalmış gibi ağır bir sesle gıv yapıp takılıyor sonradan da araç zorda olsa çalışıyor teyp e bir baktım saatini sıfırlamış sanki akü bitmiş gibi yaptı ama akü sıfır benim sorunum acaba elektrik tesisatından mı? gerçektende çok can sıkıcı bir durum çözmektede nasıl bir yol izliycem bilmiyorum. sözde ustaların burnu 5 karış havada allah yardımcımız olsun ne diyeyim. bu sorunlar bezdirdi beni offf offf ne desem bilemedim ...
  • quote:

quote:

quote:

bu gün birsey daha farkettim aracımın aküsünü 4 gün önce sıfır aldım ama bazen marj yaparken sanki akü çok azalmış gibi ağır bir sesle gıv yapıp takılıyor sonradan da araç zorda olsa çalışıyor teyp e bir baktım saatini sıfırlamış sanki akü bitmiş gibi yaptı ama akü sıfır benim sorunum acaba elektrik tesisatından mı? gerçektende çok can sıkıcı bir durum çözmektede nasıl bir yol izliycem bilmiyorum. sözde ustaların burnu 5 karış havada allah yardımcımız olsun ne diyeyim. bu sorunlar bezdirdi beni offf offf ne desem bilemedim ...

Hocam sıkmayın canınızı, bizde bazen daralıyoruz bu sıkıntılardan. Akünün, şarj etmemesinin sebebi şarj dinamosundan olur. Çok basit bi elektrikçiye, gidip şarj dinamosunu kontrol ettirin. Bu işlem çok basit. Akunun kutup başını söküp dinamodan gelen elektriğin amperini ölçüyorlar ordan anlaşılıyor.. Ancak havaların çok soğuk oldugunu dolayısıyla elektron hareketleriniz yavaşldığını, araç park halindeyken herhangi bir aksamın açık kalıp, örneğin tavan lambası, teyp, torpido lambası gibi, aküyü bitirip bitirmediğini, aldıgınız akünün alındıgında tam dolu olup olmadıgını anlamak gerekir... Ayrıca araç sadece kısa mesafelerde kullanılıyorsa şarj etme süresi az oldugundan çabuk deşarj olabılır... Çünkü araç en çok aküye ilk marşa basınca ihtiyaç duyar ve en çok akımı da o zaman çeker... Kışın elektron hareketlerinın yavaşlamasından dolayı, akülerin gücü azalır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erman83 -- 21 Ocak 2016; 1:24:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim arabanın da ön taraftan ses geliyo, ya su pompasından, ya da gergi falan, tam trigerin ordan geliyo. İçeri kadar ulaşıyo ses, gittikçe artmaya başladı ses... Masraf çıkacak...

erman hocama katılıyorum ve ilave etmek isterim aracında alarm varmı? bi nebze elektirik harcar bide yeni aldığın akünün amperi kaç yüksekse şarj dinomosu yeterli olmayabilir
    merhaba hocam büyük ihtimal rulmanlardan su pompası olsa hararette oynama yapar iişin ehli bi ustaya git
  • smhsyhn*34 S kullanıcısına yanıt
    araştırcaz hocam bakalım ne çıkacak
  • quote:

merhaba hocam büyük ihtimal rulmanlardan su pompası olsa hararette oynama yapar iişin ehli bi ustaya git

Haklısın, teşekkürler... Burdan haber verırıım...

• quote:

Arkadaşlar benim arabanın da ön taraftan ses geliyo, ya su pompasından, ya da gergi falan, tam trigerin ordan geliyo. İçeri kadar ulaşıyo ses, gittikçe artmaya başladı ses... Masraf çıkacak...

aldığım akü varta nın 12 v 60 amp aküsü ben bu işi çözemedim nasıl oluyor nerede arıza var bilemiyorum olaylar okadar çok karıştıkı birbirine nereden başlasam bilemedim. bugunde lpg ci arkadaşıma gitiim senin sıkıntın kelebek boğazı dedi offf offf her kafadan ayrı ses valla delirmek üzereyim. yarında cihaz bağlatarak bakıcaz ama sorun tam ne kimse bulamıyor. allah kimseye böyle sorun vermesin diyorum başkada bişey demiyorum .
    Hocam gelen ses nasıl bir ses önce bunu bilmemiz gerekiyor.Video çekme olanağınız varsa daha yararlı olur burdan ne yorum yapsak boşa olur dinlemedikçe çünkü önden heryerden ses gelebilir pistonlardan kranktan egzantrikten devirdaimden kasnaklardan kayışlardan bu böyle uzar gider
  • angelcafe kullanıcısına yanıt
    kelebek boğazını sende kontrol edebilirsin hava hortumunu sök üç parmağını boğaza sok kirlenme olup olmadığına gözle gör kirliyse siyahlaşma yağımsı baktığın zaman anlarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuppie06

Hocam gelen ses nasıl bir ses önce bunu bilmemiz gerekiyor.Video çekme olanağınız varsa daha yararlı olur burdan ne yorum yapsak boşa olur dinlemedikçe çünkü önden heryerden ses gelebilir pistonlardan kranktan egzantrikten devirdaimden kasnaklardan kayışlardan bu böyle uzar gider

Eyvallah hocam haklısın. Bi video çekmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ssLh

quote:

Orijinalden alıntı: smhsyhn*34

Aynen hocam lpg den çok benzin aliyorum araca,genelde kisa mesafe kullaniyorum😀
    Birde benim araç seninki gibi deyil ben istediğim zaman lpg ye geçiriyorum. Tek nokda enj. Olduğu için

aracın kutup başlarını dun kşamdan soktum sabaha kadar ole kaldı sabah kutup başlarını taktım çalıştırdım gene aynı
    ecu ve soketlerını kontak spreyi ile temizedim gene aynı aracı bugün 4. levent Bosh Car a götürdüm pc bağlatıp soruna baksınlar diye aracın bağlantı soketını bulamadılar sonra bizde bu araca uygun soket yok dedıler :( baktılar işin içinden çıkamıyolar biz bakamayız servisine götür dediler forumda birçok konuda görmüştüm Bosh Car tavsiye edenleri anladımki onlarda da iş yok nese ordan sonra 4.levent Fiat servisine gittim Lpg li arabalara bakamıyoruz dediler pc bağlayın sadece arıza koduna bakın birşey yapmasanızda dedim 70 TL+KDV fiyat biçtiler pc bağlamaya fakat ölen saati geldi ustalar çıktı pazartesi bakarız anca dediler söylene söylene oradanda çıktım yine 4. leventte ki Fiat servisin eski ustabaşı nın kendisine açmış olduğu dükkanına gittim (daha önce marea aracım içide görüşmüştüm yedek parça satanların özellikle tavsiye ettiği fiat araçlar üzerinde usta birisi dediği usta ) Pazartesi arabayı bırak tek tek bakayım arızası nerde neden bulayım dedi bende kabul ettim arabayı pazartesi sabah kendisine bırakacağim.

biraz uzun oldu ama kusura bakmayın sorunu çözünce buradan da yazacağım.Banada benzin enjektöründen miş gibi geliyor.

bugün itibari ile arıza çözülmüştür.
    arabayı sabah servise bıraktım öğlenden sonrada bıraktığım emektar Fiat ustası arabnın arızasını giderdiğini ve aracın hazır olduğunu iletti.Fiyat sorduğumda 100 TL tuttuğunu söyledi toplamda, bende araba servise gitmişken yağını yağ filtresini değiştirtdim radyatör hortumlarını antifirizi hava filtresinide zaten ben değiştirmiştim.

aracın arısının ne olduğu sorduğumda usta bana elektrik tesisatı ile ilgili arıza olduğunu bir kaç ayarlama yaptığını bazı kabloları tamir ettiğini değiştirdiğini söyledi fazla ayrıntıya da girmedi melek sırrı der gibisinden.100 TL fiyat bu arıza için uygun geldi banada sonuçta arızanın ne olduğunu bilgisayardan bakmak için servisi 70 TL +kdv istedi kimi usta silindir kapağını açar bakarım dedi vs vs
  • 1.6 palio sahipleri arabanız 2500 devirdeyken hızınız kaç km oluyor ?
    bu motorda 90 olması gerekiyor diye biliyorum (marea aracımda öyleydi ve bu konu marea forumunda tartışılmıştı) ama 2500 devirde aracm 80 82 km gibi bi hızla gidiyor GPRS ile kontrol ettim hız doğru acaba 1.6 palioda 2500 devirde 80 km/h normalmi yoksa bir sorunmu var ? baskı balatanın kaçırması gibi
  • Arkadaşlar tüm marea 1.6 sahiplerini ilgilendiren bir arıza var,araçta rölantide dalgalanma sorunu yaşamayan insan azdır..Bu sorun Fiat tarafından soyle çözülmüş;şasi kablosunun bağlantı noktasındaki boya zimpara ile temizlenip bağlantının iyi şasi alması sağlanarak rolanti dalgalanmasi önlenmiş..1.6 paliosu olanlar bunu dikkate alsınlar..

• 
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.