Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (422. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
911.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle tüm forum kullanıcılarına selamlar. arkadaşlar sorunum gerçektende insanı canından bezdirir nitelikle malesef 10 gün once palio 1.6 16v araç aldım ve araçta rolanti dalgalanması vardı vede yolda giderken 3. vitesten boşa atınca araba stop ediyor bu hem benzinde hemde lpg de oluyor fark yok yani. küçük bir sorundur dedim aracı aldım ama malesef bulunduğum yerdeki sanayii tam KASAP USTALARLA dolu. öncelikle bir motor ustasına gittim adam başladı saymaya dökmeye yok subaplardan ses geliyor yok kadehler değişecek yok subaplar değişecek 1.500 tl ile 2.000 tl masraf edersin ama GARANTİDE VEREMEM dedi. adama baka kaldım :D iyi de ustam dedim benim sorunum motor değilki ! benim sorunum rolantide olan dalgalanma. daha önceki sahibine rolanti motorunu değiştirtmişler ama sorun hala var. bende 4 adet çift tırnak orjinal lancia buju aldım ve taktım. kimi beyinden dir diyor kimi gaz kelebeğinden diyor kimi krank sensöründen diyor ! yemin ederim 10 günde arabadan soğuttular beni :D arabanın motorunda kesinlikle sorun yok 5 yetişkin insanla en dik bayırlarda bile öksürmüyor gitmem demiyor. ama gelgelelim bu soruna çarede bulamıyorum. korkumdanda artık hiç bir SÖZDE USTAYA güvenemiyorum. şimdi bu sorunu yaşayan yada çözen arkadaşlardan konu hakkında bilgi rıca ediyorum. lütfen bana bir yol gösterin gösterinki yoksa doktorum nerede demeye başlayacağım :D
  • Arkadaşlar herkese iyi akşamlar..Ben de bir kaç haftadır 2001 model 1.4 el Palio sahibiyim aldığımdan bu yana arabayı ilk çalıştırdığımda sağ ön taraftan şırıl şırıl bi su sesi geliyor gaza yüklendikçe ses aynı oranda artıyor araba ısındıktan sonra ise ses kesiliyor daha önc
    e bu problemi yaşan ve çözümünü bilen varsa yardımcı olabllirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lmfaopalio

S. A iyi geceler cümleten. Bişey sormak istiyorum benim aracın tekerlek dubleks geçenlerde komple inmiş şişirdim 2 aydır tık yoktu bugun baktım yine tamamen inmiş yine şişirdim bi sorun kalmadı yine inmiyo şuan. Sizce sorun nedir? Yanlarda sanki çatlak var. Bide değiştirmek istesem tek bi tekerleği değiştirsem diğerleriyle uyum sorunu gibi bişey olur mu? Teşekkürler şimdiden

Sebepsiz inen lastik genelde janttan kaçırır... zamanla jant yanakları pütürleniyor. Aracı da park ettiğinde LLastiğin alt kısmı kavisleniyo jantın açık kısmına gelıyo kaçırıyo... Jant çıkarılıp tel fırça ile fırçalanacak takılacak... Geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erman83 -- 19 Ocak 2016; 19:35:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Butsapalio

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar..Ben de bir kaç haftadır 2001 model 1.4 el Palio sahibiyim aldığımdan bu yana arabayı ilk çalıştırdığımda sağ ön taraftan şırıl şırıl bi su sesi geliyor gaza yüklendikçe ses aynı oranda artıyor araba ısındıktan sonra ise ses kesiliyor daha önc
    e bu problemi yaşan ve çözümünü bilen varsa yardımcı olabllirmi?

Soğutma sıvısında hava olabilir mi?? O ses te kalorifer peteğine akan su ve ısınınca da kesiliyo olabılır mı?? Motor kısmından gelen su sesını içerde duymanıza imkan yok gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erman83 -- 19 Ocak 2016; 19:40:43 >
  • angelcafe kullanıcısına yanıt
    Abi aynı şeyden mi kaynaklanır bilmiyorum ama. Mesela kırmızı da ddurunca sstop etme devir kendi kendine düşmesi falan bi tanıdığın boğaz kelebeğinden kkaynaklandığı çıkmıştı ortaya. Hatta kkelebeği temizletti falan bi süre oldugibi ama tamamen düzelmedi. En son değiştirdi o zzaman düzelmiş ti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erman83 E kullanıcısına yanıt
    Eyvallah abi sağolasın. Bi baktıralım o zaman. uzun yola çıkmaya korkar oldum

Dostum öncelikle teşekkür ederim yardımcı olduğun için ama hiç bilmiyorum arabayı yeni aldım konularda hiç bi bilgim sadece arkadaşım arabanın conta yakmış olabileceğinden bahsetti o sebepten baya korktum neden olabileceğini hiç bilmiyorum.. @erman83
  • quote:

Orijinalden alıntı: Butsapalio

Dostum öncelikle teşekkür ederim yardımcı olduğun için ama hiç bilmiyorum arabayı yeni aldım konularda hiç bi bilgim sadece arkadaşım arabanın conta yakmış olabileceğinden bahsetti o sebepten baya korktum neden olabileceğini hiç bilmiyorum.. @erman83

Hocam conta yakınca su sesi alakasız... Conta yakması için hararet, soğutma sıvısında yağlanma, egzosttan duman, motorda güç kaybı vesaire gerekir. Bahsettiğin konu çözümü için ilk önce bi soğutma sıvısının havasını almayı dene, bir de dediğim yerden mi geliyo iyice anlamak için, sessiz bi ortamda aracı çalıştır, rölantideyken, kulağını ön konsolun altına koyup bi dinle ordan mı geliyo.... Yani kalorifer peteğini dinle... Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: angelcafe

öncelikle tüm forum kullanıcılarına selamlar. arkadaşlar sorunum gerçektende insanı canından bezdirir nitelikle malesef 10 gün once palio 1.6 16v araç aldım ve araçta rolanti dalgalanması vardı vede yolda giderken 3. vitesten boşa atınca araba stop ediyor bu hem benzinde hemde lpg de oluyor fark yok yani. küçük bir sorundur dedim aracı aldım ama malesef bulunduğum yerdeki sanayii tam KASAP USTALARLA dolu. öncelikle bir motor ustasına gittim adam başladı saymaya dökmeye yok subaplardan ses geliyor yok kadehler değişecek yok subaplar değişecek 1.500 tl ile 2.000 tl masraf edersin ama GARANTİDE VEREMEM dedi. adama baka kaldım :D iyi de ustam dedim benim sorunum motor değilki ! benim sorunum rolantide olan dalgalanma. daha önceki sahibine rolanti motorunu değiştirtmişler ama sorun hala var. bende 4 adet çift tırnak orjinal lancia buju aldım ve taktım. kimi beyinden dir diyor kimi gaz kelebeğinden diyor kimi krank sensöründen diyor ! yemin ederim 10 günde arabadan soğuttular beni :D arabanın motorunda kesinlikle sorun yok 5 yetişkin insanla en dik bayırlarda bile öksürmüyor gitmem demiyor. ama gelgelelim bu soruna çarede bulamıyorum. korkumdanda artık hiç bir SÖZDE USTAYA güvenemiyorum. şimdi bu sorunu yaşayan yada çözen arkadaşlardan konu hakkında bilgi rıca ediyorum. lütfen bana bir yol gösterin gösterinki yoksa doktorum nerede demeye başlayacağım :D

selam kardeşim aynı sorun bendede oldu krank sensörünü değiştirince sorun halloldu
    bu motorların ustası pek kalmadı halbuki fiatın en iyi motorudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: 98palıo

quote:

öncelikle tüm forum kullanıcılarına selamlar. arkadaşlar sorunum gerçektende insanı canından bezdirir nitelikle malesef 10 gün once palio 1.6 16v araç aldım ve araçta rolanti dalgalanması vardı vede yolda giderken 3. vitesten boşa atınca araba stop ediyor bu hem benzinde hemde lpg de oluyor fark yok yani. küçük bir sorundur dedim aracı aldım ama malesef bulunduğum yerdeki sanayii tam KASAP USTALARLA dolu. öncelikle bir motor ustasına gittim adam başladı saymaya dökmeye yok subaplardan ses geliyor yok kadehler değişecek yok subaplar değişecek 1.500 tl ile 2.000 tl masraf edersin ama GARANTİDE VEREMEM dedi. adama baka kaldım :D iyi de ustam dedim benim sorunum motor değilki ! benim sorunum rolantide olan dalgalanma. daha önceki sahibine rolanti motorunu değiştirtmişler ama sorun hala var. bende 4 adet çift tırnak orjinal lancia buju aldım ve taktım. kimi beyinden dir diyor kimi gaz kelebeğinden diyor kimi krank sensöründen diyor ! yemin ederim 10 günde arabadan soğuttular beni :D arabanın motorunda kesinlikle sorun yok 5 yetişkin insanla en dik bayırlarda bile öksürmüyor gitmem demiyor. ama gelgelelim bu soruna çarede bulamıyorum. korkumdanda artık hiç bir SÖZDE USTAYA güvenemiyorum. şimdi bu sorunu yaşayan yada çözen arkadaşlardan konu hakkında bilgi rıca ediyorum. lütfen bana bir yol gösterin gösterinki yoksa doktorum nerede demeye başlayacağım :D

selam kardeşim aynı sorun bendede oldu krank sensörünü değiştirince sorun halloldu
    bu motorların ustası pek kalmadı halbuki fiatın en iyi motorudur

Dostum krank mili sensörünü ilk defa duydum. Bundan sonra benim de aklımda olsun. Senden acaip çözümler geliyo. Forumdan ayrılmaman lazım... :):)
    resimde görülen parça orjinal lancıa takarsanız sorun açmaz kendinizde takabilirsiniz basittir
  • lmfaopalio kullanıcısına yanıt
    siboptan da kaçırıyor olabilir benm araçta öyleydi patlak yoktu ama bazen iniyordu teker meger siboptanmış değştirdim halloldu
  • ognn O kullanıcısına yanıt
    Şişirdikten sonra tükürük sürdüm bbiraz hiç hava kaçırmıyodu ama nasıl anlarız acaba

• Butsapalio B kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var sorun mu değil mi bilmiyorum fakat o ses kalorifer su hortumundan geliyor soğukken şırıl şırıl ses geliyor ısındığında bu ses gidiyor.Kaloriferı tam sıcak konuma aldığında hiç gelmiyor tuhaf bir şey sanırım soğutma sıvısındaki havadan kaynaklanıyor önceki aracımda da aynı ses vardı ondan öncekinde de aynı ses vardı zararı dokunmadı fakat ustaya göstermekte fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuppie06 -- 20 Ocak 2016; 0:42:41 >
    bilgi için teşekkürler arkadaşım. inanın hala ne yapacağım kara kara düşünüyorum arkadaşın dediği krank sensorunu de değiştirip deneyeceğim umuyorum ki düzelir. ama şunuda belirtmeden geçemiyeceğim bu usta tayfası gerçektende insanı katıl eder. her biri başka bişey söylüyor en sonunda fiat yetkili servisine gideceğim durum bunu gösteriyor. gerçi çok pahalı oluyor ama yapacakta bişey kalmıyor umarım sadece bu sensorden dir sorun...
  • lmfaopalio kullanıcısına yanıt
    siboptan derken sibobun dibinden kaçırıyordu benim yani lastikle birleştiği yerden. sibobu oynat aşağı yukarı ordansa sesi gelir zaten
  • quote:

bilgi için teşekkürler arkadaşım. inanın hala ne yapacağım kara kara düşünüyorum arkadaşın dediği krank sensorunu de değiştirip deneyeceğim umuyorum ki düzelir. ama şunuda belirtmeden geçemiyeceğim bu usta tayfası gerçektende insanı katıl eder. her biri başka bişey söylüyor en sonunda fiat yetkili servisine gideceğim durum bunu gösteriyor. gerçi çok pahalı oluyor ama yapacakta bişey kalmıyor umarım sadece bu sensorden dir sorun...

Hocam, haklısın ustalar adamı hasta ediyor. Ben tamirciye gidince psikolojim bozuluyor. Saçmasapan iş yaptığında da bunu neden böyle yaptın diye sorunca o size attığı bakışın tarifi yok... Bi forum sitesinde görmüştüm arkadaşın biri şöyle yazmıştı: bu usalar adamı usta eder... Biizm de bu forumda yaşadığımız konu aynen bu işte, Ustalara mahkum olmamak için gücümüzün yettiğini kendimiz çözüyoruz, yetmediğini de ustaya gidip benim aracımın şu parçası değişecek al parça bu diyip değiştittiriyoruz. Yani aracı elinden geldiği kadar onun ellerine teslim etmeyeceksin, kontrol sende olacak... Malesef böyle... Size de tavsiyem iyice araştırıp hangi parçadan kaynaklı oldugunu internetten öğrenip yaptırmak... Geçmiş olsun...

• quote:

Hocam, haklısın ustalar adamı hasta ediyor. Ben tamirciye gidince psikolojim bozuluyor. Saçmasapan iş yaptığında da bunu neden böyle yaptın diye sorunca o size attığı bakışın tarifi yok... Bi forum sitesinde görmüştüm arkadaşın biri şöyle yazmıştı: bu usalar adamı usta eder... Biizm de bu forumda yaşadığımız konu aynen bu işte, Ustalara mahkum olmamak için gücümüzün yettiğini kendimiz çözüyoruz, yetmediğini de ustaya gidip benim aracımın şu parçası değişecek al parça bu diyip değiştittiriyoruz. Yani aracı elinden geldiği kadar onun ellerine teslim etmeyeceksin, kontrol sende olacak... Malesef böyle... Size de tavsiyem iyice araştırıp hangi parçadan kaynaklı oldugunu internetten öğrenip yaptırmak... Geçmiş olsun...

• quote:

• quote:

kendinde değiştirebilirsin 10 numara anahtar lazım sadece
  • 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.