Şimdi Ara

DH ^^__FIAT PALIO KULÜBÜ__^^ '' (420. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.921
Cevap
125
Favori
913.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracı lpg li olup da ilk benzinle çalışanlar ortalama benzin tuketiminiz ne kadar. (Lpgye geçene kadar.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssLh

quote:

Orijinalden alıntı: smhsyhn*34

Merhaba;
    Kutup başlarını sök 1 saat sonra geri tak belki problemin çözülür, ama sıkıntı enjektörlerde görünüyor.

Sagolasin hocam bu aksam denicem aksamdan sokucem hatta sabaha kadar ole kalsin

Sabah bir mucize olur inşallah ☺☺

• quote:

Arkadaşlar;
    Aracı lpg li olup da ilk benzinle çalışanlar ortalama benzin tuketiminiz ne kadar. (Lpgye geçene kadar.)

Valla üsdadım sağlam yakıyo kışın çok yiyo benzini... Geç ısındıgından lpg ye de geç geçiyo. Bu arada da iyi yakıyo.... Seninde mi aynı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen hocam lpg den çok benzin aliyorum araca,genelde kisa mesafe kullaniyorum😀
    Birde benim araç seninki gibi deyil ben istediğim zaman lpg ye geçiriyorum. Tek nokda enj. Olduğu için

• Bügün hava filtremi değiltirdim ama hava kazanının içinden taş çıktı, nereden gelmiş nasıl girmiş bilmiyorum. En son 2500km önce değişti filtre daha da hiç açılmadı kutu. Çok çamurlu yerlerden geçmek zorunda kalıyorum hatta araba komple çamur olmuştu bi ara diğer araçların çamur atmasından ondan dolayı çamur girip mi taş olmuş anlamadım. Taş ta ufak değil kafa yarıcak çinten baya büyük. Sizce nerden girmiştir bu taş bir de motora zararı olmuş mudur ?

• arkadaşlar merhaba
    bende geçen yıl almıştım 2005 yeni kasa palio 1.3 dynamic çift airbag li
    aldığımda 188 bindeydi şuan 215 bin oldu çok gezdim alırken km yüksek olduğu için korkmuştum, eniştem sanayide usta fiat ustası arkadaşı var kanka olduk onunla 188 bin bu araç için daha km nin başı dedi 500 binde taksilere motor yaparken enjektör memesini değiştirip devam ediyorlar dedi, gerçektende sorunsuz araç
    2015 nisandan beri rutin bakım haric sadece su elksiltmeden dolayı kalorifer peteği ve boruları, ayrıca arka fren merkezinin birinde yağ kaçağından dolayı fren merkezleri değişti, şuanda amortisör takozları değişicek arada gıcırtı yapıyor fırsat bulduğumda değiştiricem..

• quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Bügün hava filtremi değiltirdim ama hava kazanının içinden taş çıktı, nereden gelmiş nasıl girmiş bilmiyorum. En son 2500km önce değişti filtre daha da hiç açılmadı kutu. Çok çamurlu yerlerden geçmek zorunda kalıyorum hatta araba komple çamur olmuştu bi ara diğer araçların çamur atmasından ondan dolayı çamur girip mi taş olmuş anlamadım. Taş ta ufak değil kafa yarıcak çinten baya büyük. Sizce nerden girmiştir bu taş bir de motora zararı olmuş mudur ?

Hiç bişey olmaz kardeşim, dediğin gibi hava filtresinin alttaki boşluğundan girmiştir o taş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Bügün hava filtremi değiltirdim ama hava kazanının içinden taş çıktı, nereden gelmiş nasıl girmiş bilmiyorum. En son 2500km önce değişti filtre daha da hiç açılmadı kutu. Çok çamurlu yerlerden geçmek zorunda kalıyorum hatta araba komple çamur olmuştu bi ara diğer araçların çamur atmasından ondan dolayı çamur girip mi taş olmuş anlamadım. Taş ta ufak değil kafa yarıcak çinten baya büyük. Sizce nerden girmiştir bu taş bir de motora zararı olmuş mudur ?

Hava filtresi olduğundan motora zararı olmaz. Ama dediğin buyuklukdeki taşı emmeside acayip.
    Elektrik supurgesi gibi düşün devamlı hava çekiyor içeri.
    Hava filtre kazanina giden hortumlarida bir sök temizle (filtreden önceolan hortumlari sök) yani temiz havanın geçtiği hortumu deyil.

• quote:

Aynen hocam lpg den çok benzin aliyorum araca,genelde kisa mesafe kullaniyorum😀
    Birde benim araç seninki gibi deyil ben istediğim zaman lpg ye geçiriyorum. Tek nokda enj. Olduğu için

aracın kutup başlarını dun kşamdan soktum sabaha kadar ole kaldı sabah kutup başlarını taktım çalıştırdım gene aynı
    ecu ve soketlerını kontak spreyi ile temizedim gene aynı aracı bugün 4. levent Bosh Car a götürdüm pc bağlatıp soruna baksınlar diye aracın bağlantı soketını bulamadılar sonra bizde bu araca uygun soket yok dedıler :( baktılar işin içinden çıkamıyolar biz bakamayız servisine götür dediler forumda birçok konuda görmüştüm Bosh Car tavsiye edenleri anladımki onlarda da iş yok nese ordan sonra 4.levent Fiat servisine gittim Lpg li arabalara bakamıyoruz dediler pc bağlayın sadece arıza koduna bakın birşey yapmasanızda dedim 70 TL+KDV fiyat biçtiler pc bağlamaya fakat ölen saati geldi ustalar çıktı pazartesi bakarız anca dediler söylene söylene oradanda çıktım yine 4. leventte ki Fiat servisin eski ustabaşı nın kendisine açmış olduğu dükkanına gittim (daha önce marea aracım içide görüşmüştüm yedek parça satanların özellikle tavsiye ettiği fiat araçlar üzerinde usta birisi dediği usta ) Pazartesi arabayı bırak tek tek bakayım arızası nerde neden bulayım dedi bende kabul ettim arabayı pazartesi sabah kendisine bırakacağim.

biraz uzun oldu ama kusura bakmayın sorunu çözünce buradan da yazacağım.Banada benzin enjektöründen miş gibi geliyor.
  • İnşallah masrafsız atlatirsiniz

• Arkadaşlar kalorifer kademe ve kalorifer panel lamba sorunum halloldu.
    Elektrikçiye gittim ilk olarak kalorifer rezisdansına bakıldı problem yoktu zaten daha önceden tamir edilmiş,yenisini temin etmek istedim fiat ı bile aradık fakat parçanın üretimi yok.Neyseki sorun düğme bağlantılarındaymış önceden yapan elektrikçi kabloları bisiklet lambası elektriği gibi bağlamış her şey açıkta oda kabloyu eritmiş kopmuş.Güzelce lehimlendiler ve takıldılar.Lamba sorunum ise biraz daha tuhaf lambaya gelen hattı kesmişler,başka yerden elektrik alınarak besleme yapıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuppie06

Arkadaşlar kalorifer kademe ve kalorifer panel lamba sorunum halloldu.
    Elektrikçiye gittim ilk olarak kalorifer rezisdansına bakıldı problem yoktu zaten daha önceden tamir edilmiş,yenisini temin etmek istedim fiat ı bile aradık fakat parçanın üretimi yok.Neyseki sorun düğme bağlantılarındaymış önceden yapan elektrikçi kabloları bisiklet lambası elektriği gibi bağlamış her şey açıkta oda kabloyu eritmiş kopmuş.Güzelce lehimlendiler ve takıldılar.Lamba sorunum ise biraz daha tuhaf lambaya gelen hattı kesmişler,başka yerden elektrik alınarak besleme yapıldı

Açıklama için teşekkürler hocam. Sevındım çözdüğüne, çok ilginçmiş harbıden gelen kabloyu kesmeleri...

• ilk arabam olacak 1 aya alacağım.
    merak ettiğim bir konu var. trafik sigortası aşağı yukarı ne kadar oluyor?. 2000-2002 model almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: canınıyerim

ilk arabam olacak 1 aya alacağım.
    merak ettiğim bir konu var. trafik sigortası aşağı yukarı ne kadar oluyor?. 2000-2002 model almayı düşünüyorum.

ilk sigorta yüksek çıkar.fakat seneye kazaya karışmazsan, fiyat yarı yarıya yakın düşer. bir sigortacıdan öğrenebilirsin.2016 için 800 tl gibi olabilir.
  • canınıyerim kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 ay önce yaptırdım araç babamın üzerine 10 yıllık sigorta geçmişinde kaza yok 2000 model palio 390 lira ödedik.30 yaşında buradan bir tanıdığım yaptırdı 550 tl şahin 91 modele aldılar.88 şahine 25 yaşında bir arkadaşım yaptırdı 850 tl ödedi.Sigorta şehire ve kişiye göre değişiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: canınıyerim

ilk arabam olacak 1 aya alacağım.

Hocam istanbuldaysan ilk araban sa ilk 1200 civarinda çıkar.
    Ben geçensene ilk 480 tl ye yapdirmistim bu sene hiç hasarim olmadığı halde 700 tl çıktı resmen soygun
    En ucuz fiyatida sompo japan sigorta vetiyor bilginize

• merhabalar benide kulube eklerseniz sevinirim .bilgi alısverişin de bulunabilirim 98 1.6 16v
  • 98palıo kullanıcısına yanıt
    buda benim makina
  • quote:

Orijinalden alıntı: 98palıo

buda benim makina

Hoşgeldin hocam, canavar gibi duruyo araç maşallah. Aynı model aynı kasa gri var bende de

• 98palıo kullanıcısına yanıt
    kaça aldın hayıtlı olsun.. gaz ne kadar yakıyor.
  • 
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.