Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (603. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ONCEKI SAYFANIN SON MESAJINI ATLAMAYALIM. CUNKU DUNKU TARTISMA ILE ILGILI YAZDIKLARIM VAR. OKUNMASI GEREKIYOR. TABI HERKES ICIN DEGIL AMA GENEDE OKUNSUN ATLANMASIN DIYE BURAYADA YAZMA GEREGI HISSETTIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: eggy13

quote:

Orjinalden alıntı: klavikula76

quote:

Orjinalden alıntı: apojitsu

şşş nooluo burdaarpanız fazla geldi galibasusun oturun çabuk yerinizeattırmayın benim tepemin tasını

aman abi

aha şimdi sıçtık apo abi geldi pardon abi birdaha olmaz

abi xf mi fx mi öyle bir kullanıcı xenon alıcakmış bir ilgilen istersen

tamam cigerim, ilgilendim kendileriylesenin neyin olur kendileri?

• quote:

Orjinalden alıntı: maymotdur

quote:

quote:

günaydın millet.... günaydın apo... kameranın siparişini gittigidiyordan sipariş verdim... 55 ytl ... biraz sonra kargodan alcam... heycanlandım bak şimdi...

hayırlı olsun abi. bu saate gelmiştir herhalde

geldi geldi... alet güzel... hemen 37 ekranı indirdim garaja.. taktım aküye aleti... baktım tv de ben varım... gittigidiyorda hktech diye bir firma mı adam mı bilmiyorum 55 ytl ye o satıyo... adamla ilgili 100e yakın yorumun hepsi olumlu... çevreden alcak olan olursa ben adamı tavsiye ederim... bi de sendeki kamera ile aynı bi baksan...

http://urun.gittigidiyor.com/Su-Gecirmez-Renkli-Gece-Gorus-Kamerasi_W0QQidZZ6776541

garantisi belgesi yok... ama eğer seninki ile aynıysa, piyasada yüz ytlden aşağı yok...

arabaya baktım da, kamerayı takacak en mantıklı yer senin taktıığın yer...

tekrardan hayırlı olsun abi. sana tavsiyem kutusundan çıkan punch ile deldikten sonra, kameranın etrafına 1 kat elektrik bantı sar ve öyle yerine tak. ondan sonrada iç taraftan kameranın arkasına bir hortum kelepçesi geçirip iyice sık. ne olur ne olmaz, düşüverir nemelazım. çünkü kameranın yan kulakları o deldiğin yerin eğiminden dolayı yerine oturmuyor...

• günaydın kudurukçular
  • MErhaba arkadaşlar bazı sağlık sorunları ile uğraştığımızdan giremiyorum idare edinn..

Marea'yı beğenmeyen gitsin başka araba alsın eksik gedik hata kusur aramasın bu arabalar 4*4 lük varmı itirazı olan

• tekrardan hayırlı olsun abi. sana tavsiyem kutusundan çıkan punch ile deldikten sonra, kameranın etrafına 1 kat elektrik bantı sar ve öyle yerine tak. ondan sonrada iç taraftan kameranın arkasına bir hortum kelepçesi geçirip iyice sık. ne olur ne olmaz, düşüverir nemelazım. çünkü kameranın yan kulakları o deldiğin yerin eğiminden dolayı yerine oturmuyor...

teşekkür ettim arkadaşım.. peki video kablosunu ön konsola nereden geçirmemi tavsiye edersin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaptan67

Buradan ve başka sitelerde yazanların ve çevredekilerin olumlu sözleri üzerine ön yargı ile baktığım mareayı almaya karar verdim kısa süre önce 2004 model 20.000 km de liberty aldım.Ancak aklıma takılan bir kaç şey var.Öncelikle rölanti devri 1300 seviyesinde çalışıyor ve bana göre yüksek, sizin marealarda durum nedir.Bu araçların devirleri beyinden otomatik ayarlanmıyormu yoksa arızamı var ve arıza varsa sorun ne olabilir.Birde bu arabanın motor freni yani ayağınızı gazdan çektiğinizde oluşan yığılma yok kadar az.Daha önce bu tür bir araç kullanmadığımdan bilemiyorum bu sizin araçlardada varmı.Motorda sorun olup acaba komperasyondamı sıkıntı var diye düşündüm anacak çekişlerde hiç sıkıntı yaşamıyorum.Debriyaj biraz yukarda kavrasada bir türlü nedenini çözemedim.bana bu noktada tecrübelerinizin ışığında yardımcı olurmusunuz.Şimdiden soğumaya başladım bu arabadan...

* ön yargılarından kurtul marea aldı isen zamanla doğru bir karar verdiğini anlarsın
    * arbadan soğumana gerek yok manasız kaygılar sen en çok beğendiğin en pahalı en marka arabada alsan kullanılmış arabadır kendine göre düzenlemeler yaptırmak ve bazı bakımlarını yaptırmak zorundasın.

***devir 1500 seviyelerinde başlar ilk çalıştırmada sonra araba ısınınca 800-850 sevilerine iner. arbanın tabiki durumunu bilmiyorum ama gaz teli gerginli çoktur belki en basiti . rölanti ayarvidası var ou oynamıştır ki oynanmamalı normalde fbrikasında ayarlıdır beyin rölantiyi motorun durumuna göe ayarlar. rölanti konrol valfi arızalıdır . sensör arızası vardır erviste gerekli ise bilgisayara sokulur
    ***motor kompresyonunu bilemem sizin yaptığınız gibide aman bu arabanın motoru bitmiş denmez. baskı balata kontrolü iyi olur hızlanmasına ve rampa çıkışlarınada bakmak lazım.
    arabyı vitese takıp mesale geri vitese motor u stop ettirip rampa aşağı çok dik veya çok az eğimli olmasın normal eğimli biyer freni bıraktığında arba aşağıya doğru kayıyorsa motor kompresyonu ve yıpranmışlığı hakkında bilgi verir ama bunuda usatsı bilir az az kayacaktır ister istemez ama çok rahat kayıyorsa bir yıpranma düşünülebilir.
    debrijay ayarlanabilir ayağına göre ayarlatır veya alışırsın . baskı balata kontrolü diyeceğim yine ama bunun gibi testleri yapmak biraz tecrübe işi bi ustayla test edin o bilir nasıl yapacağını

ne ise hayırlı olsun güle güle kullan can sıkacak bişey yok marealar güzel araçtır keyfini çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klavikula76 -- 17 Kasım 2007; 11:16:18 >

• quote:

teşekkür ettim arkadaşım.. peki video kablosunu ön konsola nereden geçirmemi tavsiye edersin?

ben sağ taraftan geçirdim. yani ön yolcu tarafından. çünkü sol taraf çok kalabalık. arka tarafa giden bütün kablo grubu sol taraftan geçiyor. teybin arkasından torpidonun altına, ordan yandaki ön ve arkadaki plastik basamakların altından arka koltuğun altına girip, ordanda bagaj yan döşemesinin içinden geçip bagajın menteşe kolunun üzerinden plakanın oraya geçtim. kameranın enerjisinide geri vites lambasından aldım. bu sayede geri vitese takınca kamera çalışıyo...

aman ha şuna dikkat et. bagaj kapağı açılırken kabloyu çekecektir. bagaj tam kapalı halinden, tam açık haline gelinceye kadar yaklaşık 40 cm kablo çekiyor. bu uzunlukta kabloyu bagaj menteşe kolunun iç döşemeye giren kısmında fazla olarak boşta bırakmayı unutma. yoksa kabloyu koparırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apojitsu -- 17 Kasım 2007; 11:16:18 >

• quote:

quote:

ben sağ taraftan geçirdim. yani ön yolcu tarafından. çünkü sol taraf çok kalabalık. arka tarafa giden bütün kablo grubu sol taraftan geçiyor. teybin arkasından torpidonun altına, ordan yandaki ön ve arkadaki plastik basamakların altından arka koltuğun altına girip, ordanda bagaj yan döşemesinin içinden geçip bagajın menteşe kolunun üzerinden plakanın oraya geçtim. kameranın enerjisinide geri vites lambasından aldım. bu sayede geri vitese takınca kamera çalışıyo...

aman ha şuna dikkat et. bagaj kapağı açılırken kabloyu çekecektir. bagaj tam kapalı halinden, tam açık haline gelinceye kadar yaklaşık 40 cm kablo çekiyor. bu uzunlukta kabloyu bagaj menteşe kolunun iç döşemeye giren kısmında fazla olarak boşta bırakmayı unutma. yoksa kabloyu koparırsın

çok çok teşekkür ettim apo... allah tuttuğunu altın etsin..

• quote:

quote:

quote:

çok çok teşekkür ettim apo... allah tuttuğunu altın etsin..

AMİN

• BENDE ISTEREM CAMERADAN
  • Herkese merhabalar ben bir marea sahibi olamasamda bir marea düşkünü olarak buraya üye olmam gerektiğini düşündüm:)şu an bi kartalım var satmaya uğraşıyorum sattığım an bi marea alıcam 2001-2002 elx olucak sanırım şimdilik bu kadar:P
  • @collezzium hosgeldın ınsallah dılegın gerceklesır sende aramıza katılırsın. uye olmak ıcın ıllakı sahıp olman gerekmıyor. sevmen gonul vermen yeterlı. hosgeldın
  • Son olayla ilgili birkaç cümlede ben yazayım.
    Linkleri veriş amacımı daha önce yazdım.
    Burada Marea'yı kötülemek ya da kendi arabamı öne çıkarmak gibi bir niyetim yok.
    Test sonucu kişisel olarak Mareadan vazgeçme sebeplerimden biri olarak görülse de
    asıl neden ailenin diğer bireylerini oylarını Stilodan yana kullanması ve hepimizin
    daha donanımlı bir araca binme arzusudur.sırf bu yüzden hazır olan Marea parasının üstüne
    bir miktar banka kredisi çekilerek Stilo alınmıştır.Bugün yolda karşılaşılan bir Mareaya döküp bakılmaktadır.
    ( Aynı anda Marea sahibinin de bakışlarının aracınızın üzerinde olduğu görülür .)
    Herkesin görüşüne saygı duyuyorum... Eleştiriye açık olup,araçlarımızın (Stilo dahil) eksik yönlerini
    konuşmaktan çekinmeyelim....Herkese kapımız yüreğimiz açık....Saygıyla ve sevgiyle gelindiği sürece..
    Bunlar bu konuyla ilgili son cümlelerim....

Ben iyi-kötü, eksik-fazla yanlarıyla her iki aracı da seviyorum (aksi olsa hala bu kulüpte ne işim var ?)
    ve bunlara sahip olup kurallar içerinde kullanan, kendisine ve insanlara zarar vermemeye çalışan herkese saygı duyuyorum.

Hepinize selamlar ,sağlıcakla kalın...

• Selamun aleyküm... Nasılsınız abilerim kardeşlerim...???
    Bugün servise gittim showroom da bu fiatın kötü imajı hakkında konuştuk bayaa!!! Lineaya baktım adam dediki "Bu aracın logosu VW olsa 50.000 ytl Reno olsa 45.000 YTL dedi" Hakikaten öyle bizim Marealarda bir başka firma tarafından aynı kalite aynı şekilde üretilmiş olsa inanın peynir ekmek gibi olurdu!!! Sonra aklıma bu güvenlik işi geldi burda tartışma konusu olan şey ordada açtım ve adam bana dediki; " Bu testler senede 1 kez yapılır bütün markalar katılır ve o markalar arasında sadece bir araba 5 yıldız alır dedi!" ve şöyle devam etti; "Ve işin garip tarafı ise bu testlerde en çok yıldız alan araç firması FIAT oldu!!!" dedi... Dün ben youtubede testleri izlerken fiat tipo denk geldi 90 yıllarında çıkan Tipo bi yarış pistinde hızla gelip duvara vurduruolar ve aracın ön taraf toplanıo kabine geçmio ve bu araçta çift hava yastığı var!!! Yani demem oki ta o yıllarda FIAT hava yastıklarını kullanmış tabi avrupada!!! Diğer markaların çoğunda 96-97 yılında görüldü! Demem o ki yani kulaktan dolma bilgilerle yanaşmayalım... Ben yıllardır otomobil tutukunuyum çocukluğumdan beri araştırırım!!! İnanırmısınız ama bi aracın şanzuman dişlilerine kadar incelerim ona göre yargılar, ölçüp biçerim... Neyse uzatmayalım yoksa bi roman yazıcaz bu gidişle...

• quote:

Orjinalden alıntı: marea8875

@collezzium hosgeldın ınsallah dılegın gerceklesır sende aramıza katılırsın. uye olmak ıcın ıllakı sahıp olman gerekmıyor. sevmen gonul vermen yeterlı. hosgeldın

teşekkürler
  • avrupa üretimi ile türkiye üretimli tüm arabalarda bariz farklar var zaten arkadaşlar.Herkesin görüşü tabiki ama ben iki arkadaşıma marea aldırdım ikiside çok memnunlar.bende tabiki test etme imkanı buldum hemde memnuniyetle:))birisi 2003 exclusive öteki 2001 elx otomatik vites.Bu benim görüşüm ama inanın 2001 elx çok daha kaliteli duruyo bilmiyorum yada ben öyle hissettim ben 2001 elx alıcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: gendarme

Son olayla ilgili birkaç cümlede ben yazayım.
    Burada Marea'yı kötülemek ya da kendi arabamı öne çıkarmak gibi bir niyetim yok.
    Test sonucu kişisel olarak Mareadan vazgeçme sebeplerimden biri olarak görülse de
    asıl neden ailenin diğer bireylerini oylarını Stilodan yana kullanması ve hepimizin
    daha donanımlı bir araca binme arzusudur.sırf bu yüzden hazır olan Marea parasının üstüne
    bir miktar banka kredisi çekilerek Stilo alınmıştır.Bugün yolda karşılaşılan bir Mareaya döküp bakılmaktadır.
    ( Aynı anda Marea sahibinin de bakışlarının aracınızın üzerinde olduğu görülür .)
    Herkesin görüşüne saygı duyuyorum... Eleştiriye açık olup,araçlarımızın (Stilo dahil) eksik yönlerini
    konuşmaktan çekinmeyelim....Herkese kapımız yüreğimiz açık....Saygıyla ve sevgiyle gelindiği sürece..

Ben iyi-kötü, eksik-fazla yanlarıyla her iki aracı da seviyorum (aksi olsa hala bu kulüpte ne işim var ?)
    ve bunlara sahip olup kurallar içerinde kullanan, kendisine ve insanlara zarar vermemeye çalışan herkese saygı duyuyorum.

Stilo aldın ama bir kulübünüz bile yok
    Gidemezsin tabi buradan,nerde var böyle kulüp?
    Koskoca dh forumda stilo kulübü yok.
    Banlanan ağzı bozuk birinin açtığı stilo forever topiği

Sendende bir stilo kulübü bekleriz doğrusu
    Gizlenmekten vazgeçersen tabiki

• quote:

Orjinalden alıntı: dozi17

quote:

Orjinalden alıntı: gendarme

Son olayla ilgili birkaç cümlede ben yazayım.

Stilo aldın ama bir kulübünüz bile yok
    Gidemezsin tabi buradan,nerde var böyle kulüp?
    Koskoca dh forumda stilo kulübü yok.
    Banlanan ağzı bozuk birinin açtığı stilo forever topiği

Sendende bir stilo kulübü bekleriz doğrusu
    Gizlenmekten vazgeçersen tabiki

• Anlaşıldı. Bu gecenin eğlencesi benim....
  • 
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.