Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (2339. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23372338233923402341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeş sorunu sadece benzinde yapıyorsa ilk akla gelen elbette pompa. Komple almanıza gerek yok. Ben 3 ay önce değiştirttim. Herşeyi sağlamdı sadece pompa arızalı idi. Çok meşakatli bir iş. Pompa 60 tl. Bosch 100 tl civarı. Ben 60 tl ye 5 bar pompa aldım. Birde pompa üzerine bağlı bir karışlık spral boru kıkırdak boru var. Oda çatlamıştı. Onuda değiştirdik. Sorun düzelti. Muhtemelen pompa sağlamdı. Açmışken değiştirdik. Kıkırdak boru yarılmış. Çıkartıp üflüyoruz kaçak yok. Ama boruyu kıvırdın mı çatlak meydana çıkıyor. Muhtemelen sende de böyle bir sorun var. Kendin yapacaksan ve pompadan diyorsan eminsen Arka bagajı açtığında sağda dipte pompa grubu. Kapağı çıkart.soketleri boruları sök. Yerlerini karıştırma. Plastik beyaz çevirmeli kapak var. Sola doğru çevir. Zor çevriliyor. Onu çıkarttın mı yukarı çek hepsi geliyor. Arada conta var bulabilirsen değiştir. Pompayı değiştir i. Kkıkırdak boruyu değiştir. Enjektörler ve beyin sağlam mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gunsatgencoglu

Kardeş sorunu sadece benzinde yapıyorsa ilk akla gelen elbette pompa. Komple almanıza gerek yok. Ben 3 ay önce değiştirttim. Herşeyi sağlamdı sadece pompa arızalı idi. Çok meşakatli bir iş. Pompa 60 tl. Bosch 100 tl civarı. Ben 60 tl ye 5 bar pompa aldım. Birde pompa üzerine bağlı bir karışlık spral boru kıkırdak boru var. Oda çatlamıştı. Onuda değiştirdik. Sorun düzelti. Muhtemelen pompa sağlamdı. Açmışken değiştirdik. Kıkırdak boru yarılmış. Çıkartıp üflüyoruz kaçak yok. Ama boruyu kıvırdın mı çatlak meydana çıkıyor. Muhtemelen sende de böyle bir sorun var. Kendin yapacaksan ve pompadan diyorsan eminsen Arka bagajı açtığında sağda dipte pompa grubu. Kapağı çıkart.soketleri boruları sök. Yerlerini karıştırma. Plastik beyaz çevirmeli kapak var. Sola doğru çevir. Zor çevriliyor. Onu çıkarttın mı yukarı çek hepsi geliyor. Arada conta var bulabilirsen değiştir. Pompayı değiştir i. Kkıkırdak boruyu değiştir. Enjektörler ve beyin sağlam mı.

Enkektör ve beyinleri bilmiyorum.hangi beyinden bahsediyorsun.

Marş motoru sağlamken marşı almafa zirlanıyor.o yüzden pompadan şüpheleniyorum.teklemesi nedeniyle yeyerli basınç gelmiyor olabilir.oring veya hortum çatlağı olabilir.meşakkatli işse tamirciye gideyim.oto elektrikçi bakarmı bu işe tamircimi servisle aldattığım için gidemiyorum

Sorunu bulduğumda parçaları temin etmek için pompa sökülüyken gazda yolalabilirmiyim kapağını kapatıp.yakınımda yedek parçacı olmayabilir

• Birde pompayı ayrı alırsak marka model no farkediyormu yoksa 5 bar olması yeterlimi.hepsi uyumlumu

• quote:

Orijinalden alıntı: serial206

quote:

Enkektör ve beyinleri bilmiyorum.hangi beyinden bahsediyorsun.

Marş motoru sağlamken marşı almafa zirlanıyor.o yüzden pompadan şüpheleniyorum.teklemesi nedeniyle yeyerli basınç gelmiyor olabilir.oring veya hortum çatlağı olabilir.meşakkatli işse tamirciye gideyim.oto elektrikçi bakarmı bu işe tamircimi servisle aldattığım için gidemiyorum

Sorunu bulduğumda parçaları temin etmek için pompa sökülüyken gazda yolalabilirmiyim kapağını kapatıp.yakınımda yedek parçacı olmayabilir

Aracın kendi beyninden yani ecu dan söz ediyorum. Aracı direk lpg ile çalıştırdığınızda rahat çalışıp benzinde zor çalılıyorsa ilk akla pompa geliyor. Pompa fiat marea ya uyumlu olacak. Şekilleri farklı olabilir çünkü. İmkan varsa bosch alın. Bana meşakatli gibi geldi. Bide yakıt işi olunca cesaret edemedim kendim yapmaya. Adam bagaja yattı orda yaptı. Benzin kokusundan kafayı buldu. Elektrikçi yapmaz elbette. Normal fiattan anlayan birileri yapmalı. Bence başka bir usta bulup önce pompayı kontrol ettirin. Malum havalar ısındı. Araç direk gazda çalılıyorsa pompaya giren iki adet soketli kablo var. O iki soketi çıkarırsanız pompa devre dışı kalmış oluyor. Kapağı da kapatıp direk gazla normal sürüşe devam edebilirsiniz.

• gunsatgencoglu G kullanıcısına yanıt
    Sanatkar b elektrikcm vardı.bem uallederim dedi.120 tlye pompayı değiştirdik.baya mesakkatli hakkatn iyki bulasmamısim

• serial206 S kullanıcısına yanıt
    Pekş sorun düzeldi mi. 120 Parça ve işçilik dahil mi. Sadece pompa mı değişti

• quote:

Pekş sorun düzeldi mi. 120 Parça ve işçilik dahil mi. Sadece pompa mı değişti

Düzeldi.pompa değişti sadece.işçilik +pompa 120 tl.

• serial206 S kullanıcısına yanıt
    Tmm kardeş geçmiş olsun. Pompayı hangi marka ve ne kadara aldınız.

• gunsatgencoglu G kullanıcısına yanıt
    Sağol.dikkat etmedim. Elektrikçi elindeki bir pompayı takmış sormadım.Elinde varmıydı pompa dedim vardı dedi.eskisini gösterdi.uyanıklık yapacağını sanmıyorum.

Şimdiye kadar bir yamuk işini görmedim.

• Elinde arka havalandırma ızgarası olan varmı.

• ilkayhasar İ kullanıcısına yanıt
    Malesef kardeş. Olan yazar da zor. Çıkmacılara bakcan. Araba yıl ve model ne. Resimdekinin aynısımı yani siyah mı yeşilimsi olan mı. Siyahı bulman bira daha kolay. Tabi diğerine göre. Sendekinde kırık mı var. Tamir edilemez mi

• 2001 marea elx siyah renk kanatlar yok malesef aracımı 10 gun oldu alalı kendi çapımda toplamaya çalışıyorum sağını solunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkayhasar -- 8 Nisan 2017; 19:50:7 >
    Toplamak için yanlış araç tercih etmişsin. Neyse. İnternetten baktın mı çıkmacılara. Siyah renk olması bulunabilirliğini arttırır. Sen bakarmısın bizde internetten araştıralım mı

• Hocam öyle diyip korkutmayın beni alalı 10 gün oldu daha. Toplama dedim ufak tefek klasik seyler kapı ve cam acma kollarindaki boya atmaları gibi. Bakıyorum internetten baya bir cıkmacıyada msj attım ama yok malesef hep kırık parça, başka bir yol bulucam artık o kısma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkayhasar -- 8 Nisan 2017; 21:48:40 >
    Kardeş benim bunları gizlemem gerçekleri değiştirmez. Mareanın plastik aksamını bulmak imkansız gibi birşey. Bazı önemli parçaların sıfırını bile bulamıyorsunuz. Mesala 2003 sonrası arka stoplar yok. İnsanlar şikayetvar.com a bir sürü şikayet yazıyor. Diğer parçalarında sorun yok. Ama özellikle plastik aksamlar sıkıntı. Heee eski her arabanın aynı sıkıntısı mevcut. Mareaya has değil. Ama mareada biraz daha fazla. Buma rağmen ben mareamla çoook mutluyum. Bir daha araç alırsam sıfır dahi olsa fiat almayacağım. Bu politika yanlış arabaya destek vereceksin.

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-orjinal-120.000-km-de-bakimli-klimali-marea-413928903/detay/
    Arkadaşlar merhabalar,
    Marea konusunun bu kadar büyük oluşunu forumda epey bir kullancısı olmasına bağladım, kısmet olursa aranıza katılma durum var gibi yardımcı olabilirseniz :)
    Araba alma arefesindeyim, linkini paylaştığım aracı yarın görmeye gideceğim kafama yatarsa alacağım hemen. 2003'ten beri aynı kişide olması dolayısıyla elden ele gezmemiş olması, lpg takılmadığı için motorunun yorulmamış olduğu düşüncesi ve 120.000 km oluşu beni kendine çeken şeyler oldu. Ancak geçen sene 5000 tl civarında bir kazası olmuş önden, sol ön çamurluk değişmiş, kaput ve sağ çamurlukta boyanmış. Kazayı detaylı sorgulattığımda; ön tampon, hava filtre kutusu, ön panel, sağ sol farlar komple, sol ön çamurluk, presostatba, razanator, radyatör üst mr, hava filtre hortumu parçalarının orijinalleri ile değiştirilmiş olduğunu gördüm. 19.000 tl fiyat biçilmiş.
    2000 model SX modelini ve yazımdan bahsettiğim badireleri atlatmış bu aracı tavsiye eder misiniz? Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sirmehmet

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-orjinal-120.000-km-de-bakimli-klimali-marea-413928903/detay/
    Arkadaşlar merhabalar,
    Marea konusunun bu kadar büyük oluşunu forumda epey bir kullancısı olmasına bağladım, kısmet olursa aranıza katılma durum var gibi yardımcı olabilirseniz :)
    Araba alma arefesindeyim, linkini paylaştığım aracı yarın görmeye gideceğim kafama yatarsa alacağım hemen. 2003'ten beri aynı kişide olması dolayısıyla elden ele gezmemiş olması, lpg takılmadığı için motorunun yorulmamış olduğu düşüncesi ve 120.000 km oluşu beni kendine çeken şeyler oldu. Ancak geçen sene 5000 tl civarında bir kazası olmuş önden, sol ön çamurluk değişmiş, kaput ve sağ çamurlukta boyanmış. Kazayı detaylı sorgulattığımda; ön tampon, hava filtre kutusu, ön panel, sağ sol farlar komple, sol ön çamurluk, presostatba, razanator, radyatör üst mr, hava filtre hortumu parçalarının orijinalleri ile değiştirilmiş olduğunu gördüm. 19.000 tl fiyat biçilmiş.
    2000 model SX modelini ve yazımdan bahsettiğim badireleri atlatmış bu aracı tavsiye eder misiniz? Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz?

bence alınmaz..neden?
    1-fiyat çok yüksek
    2-önden kazası var gibi duruyor,çok ağır değilse alınır ama çok istiyor.
    3-sx ve boş modeli,yani tek hava yastığı var,muhtemelen abs de yok..bunların çift hava yastıklı ve absli olanları var,ya da elx dolu modeli onu alın..bence en fazla 15 bin eder.
    yine de siz bilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

quote:

Orijinalden alıntı: sirmehmet

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-orjinal-120.000-km-de-bakimli-klimali-marea-413928903/detay/
    Arkadaşlar merhabalar,

bence alınmaz..neden?
    1-fiyat çok yüksek
    2-önden kazası var gibi duruyor,çok ağır değilse alınır ama çok istiyor.
    3-sx ve boş modeli,yani tek hava yastığı var,muhtemelen abs de yok..bunların çift hava yastıklı ve absli olanları var,ya da elx dolu modeli onu alın..bence en fazla 15 bin eder.
    yine de siz bilirsiniz.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim hocam, her ne kadar rakamlar abartı olsa da sahibinden piyasasına göre fiyatı çok fazla gelmedi gibi bana. 17 teklif etmeyi düşünüyorum, bir kaç haftadır 20.000 tl'ye kadar araç piyasasının altını üstüne getirdim ama dediğiniz fiyatlarda 200.000 km devirmemiş bir araca hiç rastlayamadım.

• Kardeş bence hiç bulaşma. Çok yada az kaza geçirmiş. Sen alır binersinde satarken sıkıntı olur. Boya önemli değil. Değişen olmadıktan sonra. Tabi tavan direkler gibi önemli yerlerde boya varsa sıkıntı olabilir. Karar senin sx modeli boş olanı arkadaşta yazmış. Elx almanı tavsiye ederim. Hem italyan kasa diye tabir edilen model. Hem yıl ve modeline göre daha dolu.

• Dün akşamki tavsiyeleriniz sonrası biraz hızlı oldu biliyorum, linkini göndermiş olduğum 2000 Marea 1.6 SX modeli ile aranıza katılmış buluyorum, 17.750'ye aldım. Şimdiye kadar Fiat markasına karşı hep bir ön yargım vardı, umarım marea ile yıkılır.
  • 
Sayfa: önceki 23372338233923402341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.