Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (2065. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20632064206520662067
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: peugeot-406

quote:

Orijinalden alıntı: kameray37

quote:

Arkadaşlar eve yeni ciktim.. koltuk yukseklik ayar kolunu tamir ettim.
    On Panjuru siyaha biyadim.
    Her iki kapi b sütunlarıni boyadim.
    Aku kutup baslarini guzelce temizledim
    Resimler aksama...

Kadir maaşallah sende rahat durmuyorsun. Her gün kendine bir meşgale buluyorsun
    Akü kutup başlarini sökerken dikkat edilmesi gereken husus varmi? Nebileyim elektrik falan çarpar diye korkuyorum
    Birde xenonlari takarken farin arka kapaklari ampul kapaklari delindi mi ?
    Bu arada bende cam citalarini ve anteni boyadimama resim yok

Ahmet benim yeni tweeterlarım geldi. Birde açık hava filtrem 77mm

Biliyorsn geçen sefer tweeteları kırdık içini açarken, sen bana nasıl yardımcı olabilirsin..

Aynı tweeterdan bir daha aldım..
    .::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

Kadir şunları ambalajından çıkarıpta resimleseydin iyi olurdu.yanlış hatırlamıyorsam küçük bi vida vardı ama yanlış hatırlıyorda olabilirim

• quote:

Benim acilen şu kompresör işini halletmem gerektiğini söylemiştim ya sebebi bu işte..

Öğle saatlerinde gölge sıcaklığıdır..
    .::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

offf bu nee

• B sütünları....
    .::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar eve yeni ciktim.. koltuk yukseklik ayar kolunu tamir ettim.
    On Panjuru siyaha biyadim.
    Her iki kapi b sütunlarıni boyadim.
    Aku kutup baslarini guzelce temizledim
    Resimler aksama...

Kadir maaşallah sende rahat durmuyorsun. Her gün kendine bir meşgale buluyorsun
    Akü kutup başlarini sökerken dikkat edilmesi gereken husus varmi? Nebileyim elektrik falan çarpar diye korkuyorum
    Birde xenonlari takarken farin arka kapaklari ampul kapaklari delindi mi ?
    Bu arada bende cam citalarini ve anteni boyadimama resim yok

Ahmet benim yeni tweeterlarım geldi. Birde açık hava filtrem 77mm

Biliyorsn geçen sefer tweeteları kırdık içini açarken, sen bana nasıl yardımcı olabilirsin..

Aynı tweeterdan bir daha aldım..
    .::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

Kadir şunları ambalajından çıkarıpta resimleseydin iyi olurdu.yanlış hatırlamıyorsam küçük bi vida vardı ama yanlış hatırlıyorda olabilirim

Vallahi kırmaktan korkuyorum yarın istersen daha detaylı çekeyim

• quote:

B sütünları....
    .::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::..::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

Kadir boyadığın direklerde dalgalanma yani gölgelenmemi var yoksa banamı öyle geliyor

• Arkadaşlar elimde fazladan 6 litre antifiriz var, boş durmasın aracın antifiriz suyunu değiştireyim diyorum ama eski antifiriz sanki yosunlaşmış gibi karartı vari bir şey durum bulunuyor. Bunu nasıl temizlerim yani eski antifirizden sonra ne dökmeliyim ki antifiriz borularına haznesine..
  • Ellerinize Sağlık...! Gerçekten çok güzel olmuş.. Dostlarım üstadlarım biliyorsunuz ki aracı daha yeni aldım ve inanın aracı daha iyi seviyeye getirmek hepimiz istiyoruz, ve siz değerli dostlarımın bana yardım edeceğinden hiçbir şüphem yok..

Sizlere birkaç soru sormam gerekiyor.

1. Aracın vites topuzunu ve körüğünü değiştirmek istiyorum ki serviste tamı tamına 350 Tl istediler.. Malum hiçbir sitede ve Adana'nın Fiat marka parça satan firmalarda da bulamadım. Bu konuda bana kim nasıl yardımcı olabilir?

2. Aracın çamurluk ları yani davlumbazların da çatlaklar kırıklar mevcut bu davlumbazları tamamen değiştirmek mantıklı olurmu sizce?

3. Aracın sağ'dan en sondaki havalandırma peteklerinin sağa sola aşağı yukarı tuşları yerlerinden çıkmış ve sanırsam tırnakları da kırılmış bunun yenisini nasıl temin edebileceğiz.

4. Merçekli far çitti anlamda aracın görüntüsünü çok etkiliyor o yüzden daha önce de bir arkadaşımız mercekli robotlu bir far sitesi önermişti tanesi 350 TL yakın idi bunu almak mantıklı mı, ve bunların içinde ampülü varmıdır? Yoksa ne çeşit ve hangi ampülleri almam gerekecek set olarak.

5. Aracın motor kaputunu açtım ve sağdan soldan gelen başına buyruk kablo görüntüsü son derece midemi bulandırdı.. Eminim sizlerde de bu şekilde olmuştur. Bu tesisatı düzgün bir hale getirmek mümkünmüdür. Mümkün ise bunu kimler yapabilir?

6. Direksiyona deri kaplama, ve kapı içi döşemeleri değiştirmek, koltukların döşemelerini değiştirip deri veya kumaş yaptırmak ne kadar mantıklı olur?

Çok soru sordum değil mi :)

• quote:

quote:

B sütünları....

Kadir boyadığın direklerde dalgalanma yani gölgelenmemi var yoksa banamı öyle geliyor

Evet kurumadan önce biraz öyle görünüyordu ama sonrasında her hangi bir şey- dalgalanma olmadı..

• quote:

Orijinalden alıntı: jacop_mansiyon

Ellerinize Sağlık...! Gerçekten çok güzel olmuş.. Dostlarım üstadlarım biliyorsunuz ki aracı daha yeni aldım ve inanın aracı daha iyi seviyeye getirmek hepimiz istiyoruz, ve siz değerli dostlarımın bana yardım edeceğinden hiçbir şüphem yok..

1. Aracın vites topuzunu ve körüğünü değiştirmek istiyorum ki serviste tamı tamına 350 Tl istediler.. Malum hiçbir sitede ve Adana'nın Fiat marka parça satan firmalarda da bulamadım. Bu konuda bana kim nasıl yardımcı olabilir?

2. Aracın çamurluk ları yani davlumbazların da çatlaklar kırıklar mevcut bu davlumbazları tamamen değiştirmek mantıklı olurmu sizce?

3. Aracın sağ'dan en sondaki havalandırma peteklerinin sağa sola aşağı yukarı tuşları yerlerinden çıkmış ve sanırsam tırnakları da kırılmış bunun yenisini nasıl temin edebileceğiz.

4. Merçekli far çitti anlamda aracın görüntüsünü çok etkiliyor o yüzden daha önce de bir arkadaşımız mercekli robotlu bir far sitesi önermişti tanesi 350 TL yakın idi bunu almak mantıklı mı, ve bunların içinde ampülü varmıdır? Yoksa ne çeşit ve hangi ampülleri almam gerekecek set olarak.

5. Aracın motor kaputunu açtım ve sağdan soldan gelen başına buyruk kablo görüntüsü son derece midemi bulandırdı.. Eminim sizlerde de bu şekilde olmuştur. Bu tesisatı düzgün bir hale getirmek mümkünmüdür. Mümkün ise bunu kimler yapabilir?

6. Direksiyona deri kaplama, ve kapı içi döşemeleri değiştirmek, koltukların döşemelerini değiştirip deri veya kumaş yaptırmak ne kadar mantıklı olur?

Ben 2 adet vites topuzu sipariş etmiştim. Yarın elimde olur, yapabilirsem montajı paylaşırım burada..

• Allah'tan önceki teweeterların kutusunu atmamışım.Resimde göründüğü gibi kapağını torna vida yada ona benzer bişeyle açabilirsin.Vida falan yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kameray37 -- 17 Mayıs 2014; 1:07:28 >

• Ahmet ben simit LPG de karar kıldım.. Bagaj lazım oluyor abicim..

Bu arada anahtarcıya bugün gittim kabını ben alırsam onlar kopyalayabiiliyormuş..

Bende sustalı anahtar yaptıracağım..
  • Ek olarak son bir soru daha ışığı yanmayan cam kaldırma tuşları var en üsttekiler clok tuşu aktif olsun olmasın yanmıyor. Sanırım lambaları patlamış bunları kimler tamir edebilir? Ve birde ana gögüsteki klima butonlarını olduğu alandaki ışık ciddi anlamda çok yetersiz kalıyor. onu nasıl daha çok yükseltiriz? Bu işlemleri kimler yapabilir?
  • quote:

Ahmet ben simit LPG de karar kıldım.. Bagaj lazım oluyor abicim..

Bu arada anahtarcıya bugün gittim kabını ben alırsam onlar kopyalayabiiliyormuş..

Bende sustalı anahtar yaptıracağım..

sustalı anahtarda ayrı havası var yaw
    Simit tank konusunda bence doğru karar vermişsin
  • fiat brava marea nın gorus acısı nasıl sizce arkadaslar dar mı sagdakı soldakı kriş mi denir ne denir ona cok mu kalın bence cok kalın degıl dıger arabalarla aynı geldi bana bazıları oyle yazmısta eski mesajlarda gordum
  • quote:

Ellerinize Sağlık...! Gerçekten çok güzel olmuş.. Dostlarım üstadlarım biliyorsunuz ki aracı daha yeni aldım ve inanın aracı daha iyi seviyeye getirmek hepimiz istiyoruz, ve siz değerli dostlarımın bana yardım edeceğinden hiçbir şüphem yok..

1- Ben bir aksesuarcıda sormuştum 50 lira dedi vitesin kendisi ve körük dahil. Ama elx ve sx modeller içindi. Sende hangi model olduğunu bilmiyorum ama exclusive ve liberty için biraz bulman zorlaşabilir.

2- Davlumbazlar bence okadar önemli değil.Kırık derken ne denli kırıklar mevcut büyük çaptamı bilemiyorum ama öyle ufak tefek şeyse okadar önemli değil. Tabi bu benim görüşüm.

3- Bu parçaları yedek parça satan online sitelerden yada bizzat yerine giderek temin edebilirsin.Büyük bir ihtimalle bulunabiliecek parçalar.

4- Mercekli farı siteyi tavsiye eden arkadaş benim Orjinalleri o fiyatlarda fakat ben yan sanayi isterim dersen 100 ila 150 lira arasında değişiyor. Site olarak sadece verdiğim linke takılma ben örnek olarak o siteyi yazdım. Yoksa onun haricinde buna benzer bir çok yedek parça satan online siteler mevcut.

https://unluoto.com.tr/
    http://www.ucuzyedekparcam.com/index.php
    http://www.parcayedek.com/
    http://eyedekparcam.com/index.php?route=common/home
    http://www.fiatparcacim.com/
    http://www.hesapliparca.com/
    http://www.kirazcioglu.com/

Almak istediğin parçayı bu sitelerde bulabilirsin. Aradığın parçalar yoksa telefonla iletişime geçip şasi numarasını vererek parçayı tedarik edebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: tunahan2

fiat brava marea nın gorus acısı nasıl sizce arkadaslar dar mı sagdakı soldakı kriş mi denir ne denir ona cok mu kalın bence cok kalın degıl dıger arabalarla aynı geldi bana bazıları oyle yazmısta eski mesajlarda gordum

Yoo gayet normal. Eğerki garip gelse bileemin ol kısa zamanda alışırsın
  • quote:

quote:

fiat brava marea nın gorus acısı nasıl sizce arkadaslar dar mı sagdakı soldakı kriş mi denir ne denir ona cok mu kalın bence cok kalın degıl dıger arabalarla aynı geldi bana bazıları oyle yazmısta eski mesajlarda gordum

yok bencede gayet normal o kirişler tum arabalarda gorus acısında bır kor nokta yaparlar yanı sadece bunda degıl hatta bence cogu arabadan daha ıyı ayarlanmıs o nokta bana oyle geldi
  • quote:

quote:

1- Ben bir aksesuarcıda sormuştum 50 lira dedi vitesin kendisi ve körük dahil. Ama elx ve sx modeller içindi. Sende hangi model olduğunu bilmiyorum ama exclusive ve liberty için biraz bulman zorlaşabilir.

2- Davlumbazlar bence okadar önemli değil.Kırık derken ne denli kırıklar mevcut büyük çaptamı bilemiyorum ama öyle ufak tefek şeyse okadar önemli değil. Tabi bu benim görüşüm.

3- Bu parçaları yedek parça satan online sitelerden yada bizzat yerine giderek temin edebilirsin.Büyük bir ihtimalle bulunabiliecek parçalar.

4- Mercekli farı siteyi tavsiye eden arkadaş benim Orjinalleri o fiyatlarda fakat ben yan sanayi isterim dersen 100 ila 150 lira arasında değişiyor. Site olarak sadece verdiğim linke takılma ben örnek olarak o siteyi yazdım. Yoksa onun haricinde buna benzer bir çok yedek parça satan online siteler mevcut.

https://unluoto.com.tr/
    http://www.ucuzyedekparcam.com/index.php
    http://www.parcayedek.com/
    http://eyedekparcam.com/index.php?route=common/home
    http://www.fiatparcacim.com/
    http://www.hesapliparca.com/
    http://www.kirazcioglu.com/

Almak istediğin parçayı bu sitelerde bulabilirsin. Aradığın parçalar yoksa telefonla iletişime geçip şasi numarasını vererek parçayı tedarik edebilirsin.

Anladım hocam çok ama çok teşekkür ederim. Sizin önerdiğiniz orjinal olan 350 Tl lik olanından alacağım. Bunun içinde lambalar dahil mi? Şu xenon far denilen olay için hangi marka ve kaç adet almalıyım toplamda.

Vites topuzu içinde maalesef benim araç exclusive.. Sanırım Fiat yetkili servislerde vites topuzunu ve klima havalandırma peteklerini bulabilirim.. Biraz çok istiyorlar.. Hatta baya :)

Birde hocam benim ön küllük maalesef ki kırıldı yerinden çıkmış yan tırnakları kırık. Şu ortasında da çakmaklık var.. Model 2004 benim araç ama kasa 2005 şimdi bu ön küllük için araştırma yaptım ve 100 Tl de sıfır var bazı sitelerde 175 Tl ye de var.. aralarındaki fark sizce nedir?

• bu grup aktıf buradan sorsam sakıncası olmaz ins

fiat brava için egzos ucu ve jant kapagı onerılerınız nedir sagolun
  • quote:

quote:

quote:

yok bencede gayet normal o kirişler tum arabalarda gorus acısında bır kor nokta yaparlar yanı sadece bunda degıl hatta bence cogu arabadan daha ıyı ayarlanmıs o nokta bana oyle geldi

Bazı araçların ön direkleri kalın olur ve bazılarında rüzgarlık olduğu için ilk başta alışana kadar zorluk çekilebilir ama dediğim gibi kısa zamanda bu duruma alışabiliyor insan..

• 
Sayfa: önceki 20632064206520662067
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.