Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1561. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15591560156115621563
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dany20 -- 21 Ekim 2011; 13:56:51 >
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dany20 -- 21 Ekim 2011; 13:56:16 >
  • Ben Bostancı KANTARCI Servis te yaptırdım oradaki Serdar Bey anlıyor bu işten ve Marea'dan..Orayı da forumdaki bir arkadaşın yazısı üzerine bulmuştum.. ama tabii belki başka biryer yada sizin gittiiğiniz yer de biliyordur. reklam gibi algılanmasın sadece sorun için yardım maksadıyla yazdım.

http://forum.donanimhaber.com/m_33962862/tm.htm bu linkte anlatılıyor , hakanraca rumuzlu arkadaşın yazısını okuyun aşağılarda..

Ama dediğim gibi ısındıktan sonra düşüyorsa devir bir sıkıntı yok sizin arabada. ısındıktan sonra devir yükselip düşüyorsa 1500-2000 lere o zaman sorun var diyebiliriz. Soğukken yüksek devirde çalışır araba.
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dany20 -- 21 Ekim 2011; 13:55:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dany20

Ben Bostancı KANTARCI Servis te yaptırdım oradaki Serdar Bey anlıyor bu işten ve Marea'dan..Orayı da forumdaki bir arkadaşın yazısı üzerine bulmuştum.. ama tabii belki başka biryer yada sizin gittiiğiniz yer de biliyordur. reklam gibi algılanmasın sadece sorun için yardım maksadıyla yazdım.

http://forum.donanimhaber.com/m_33962862/tm.htm bu linkte anlatılıyor , hakanraca rumuzlu arkadaşın yazısını okuyun aşağılarda..

Ama dediğim gibi ısındıktan sonra düşüyorsa devir bir sıkıntı yok sizin arabada. ısındıktan sonra devir yükselip düşüyorsa 1500-2000 lere o zaman sorun var diyebiliriz. Soğukken yüksek devirde çalışır araba.

Reklamda olsa farketmez ben Bursada oturuyorum. Çağdaş oto 'ya gidiyorum.

• ya arkadaşlar bi sorum olcaktı 2004 liberty m var .. şu bikaç gündür havalar soğuduğundan beri göstergelerdeki ekranda ERROR CLI hatası verıyor calışınca ama bıdaha öle bi hata vermıyor kitapçığa baktım dış sıcaklık göstergesi arızalı olabılır dıo ama her 20 sanıyede yanar dıyo benımkı sadece çalıştığında hata verıo bıdaha normal çalışıyo dış sıcaklık ısı göstergesi... bunun sorunu ne olabılır bılen varsa cevap verırse sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: shekilli43

ya arkadaşlar bi sorum olcaktı 2004 liberty m var .. şu bikaç gündür havalar soğuduğundan beri göstergelerdeki ekranda ERROR CLI hatası verıyor calışınca ama bıdaha öle bi hata vermıyor kitapçığa baktım dış sıcaklık göstergesi arızalı olabılır dıo ama her 20 sanıyede yanar dıyo benımkı sadece çalıştığında hata verıo bıdaha normal çalışıyo dış sıcaklık ısı göstergesi... bunun sorunu ne olabılır bılen varsa cevap verırse sevinirim

http://forum.donanimhaber.com/m_44194472/tm.htm

buraya bakmanı öneririm benımde bu sorunum var ama . suan ellemıyorum oyle kalsın :)

• arkadaşlar DEPO-TYC marka mercekli far kullanan var mı? aydınlatma performansı nasıl? almayı düşünüyorum bilgi verirseniz sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgut marea

quote:

Orijinalden alıntı: shekilli43

ya arkadaşlar bi sorum olcaktı 2004 liberty m var .. şu bikaç gündür havalar soğuduğundan beri göstergelerdeki ekranda ERROR CLI hatası verıyor calışınca ama bıdaha öle bi hata vermıyor kitapçığa baktım dış sıcaklık göstergesi arızalı olabılır dıo ama her 20 sanıyede yanar dıyo benımkı sadece çalıştığında hata verıo bıdaha normal çalışıyo dış sıcaklık ısı göstergesi... bunun sorunu ne olabılır bılen varsa cevap verırse sevinirim

http://forum.donanimhaber.com/m_44194472/tm.htm

buraya bakmanı öneririm benımde bu sorunum var ama . suan ellemıyorum oyle kalsın :)

bugun alışverişe gidip geldım yolda dıkkat ettım eror yazısı ekrana gelmıyor . düzelmiş kendılıgınden.

• arkadaşlar bugün kalorifer peteğimi değiştirdim. internetten aldığım valeo marka uyumlu çıkmadı. parçacıdan 100 liraya j.deus aldım. çok kaliteli bir portekiz markası 90 yıllık tecrübeymiş. 35 liraya da taktırdım. eskisi magnetti marelliydi ve işi çoktan bitmişti. sucuk çemen pastırma gibi olan kokuyu kesin bu yapıyormuş. kayboldu gitti koku. bir marea problemini daha çözmenin hazzı da bana kaldı. resim ekleyecektim ama beceremedim. resim çok büyükmüş uğraşmadım fazla da.
  • arkadaşlar DEPO-TYC marka mercekli far kullanan var mı?
    aydınlatma performansı nasıl?
    almayı düşünüyorum bilgi verirseniz sevinirim..
  • Ben kullanıyorum ve memnunum hatta geçen hatfa sonu işyerinin önünde park halindeyken birisi aracıma çarpıp kırmış, Yenisi Ankara oto ünlüde tanesi 100 tl imiş haberin olsun Başka yerlere boşuna fazla para verme
  • xenon takılı mı aracınızda? TYC ile DEPO arasında mercek kalitesi larak sanırım pek fark yok gibi
  • Orjinal Paspas Beyler ilgilenen varsa ben mail attım dönüş yaptılar birmotta varmıs 30 tl dediler ama ben daha alamadım gidip üsendigimden :D
  • Arkadaşlar beni de ekleyebilirsiniz.

Marea Liberty 2005 16V 1.6 Kıyı Mavisi 103 hp
  • Arkadaşlar marea weekend imde göğüslüğün sağ tarafından gacır gucur sesler gelmeye başladı lakalardan geçerken ötüyor genelde sanki kapı göğüslüğe sürtüyormuş gibi. Birtürlü sesin nerden geldiğini bulamadım göğüslük taş gibi yerinden oynamıyor yani gevşemiş olamaz. Deli olcam ses beni çok sinir ediyor. Ayrıca bujilerine su kaçan benim arabamdı. Buji kablolarını söküp süngerle tek tek içindeki suları çekmiştim sonra hava tutturup yice kuruladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necosarac

quote:

Orijinalden alıntı: cikanspy

arkadaşlar 2004 model fiat marea liberty aracım var henüz 60,000 km de lpg taktırmayı düşünüyorum şimdiye kadar hiç takılmamış lovatoya biraz meyilim var gibi sorunsuz ve her marka araca tam uyum sağladığını söylüyorlar tavsiyelerinizi bekliyorum bilgilendirirseniz sevinirim ve mareamı yeni aldım gözüm gibi bakıyorum arabanın dikkat edilmesi gereken hususlarındada yardımcı olursanız sevinirim

2A' nın yolunu tut ve BRC' yi taktır. Sonra yat kalk dua et:). Fiyat, kalite, performans açısından en iyi seçenek BRC'dir. Maera ile uyumu %100'dür. Hala benzinli araç kullanıyormuşsun gibi hissedersin. Yıllardır sorunsuz kullanıyoruz. Ama kesinlikle 2A' da ya da oranın onayladığı bir yerde taktır. Çünkü ustalık ve işçilik malum önemli bu hususta.

Maera' lar biraz nazik araçlar. O yüzden bozuk yollar(mıcırlı, çukuru bol yollar vs.) dışında seni pek üzmez. Bozuk yollarda da düzgün yani dikkatli kullanırsan o yollarda da üzülmezsin, bundan kaynaklanabilecek herhangi bir ön düzen problemi için sanayiye gitmek zorunda kalmazsın ve yıllarca sorunsuz kullanırsın:).

Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.

Brc taktır diyorsun yat kalk dua et demişinde bende brc var hiç memnun degilim çekişte sorun yok ama dizel gibi enjektörlerden ses gelıo tırtırtır die

• valla bendede atiker var enjektörerr çıt çıt ötüyor sinir bozucu bunun engelleyebileceğimiz bir şey yokmu
  • zavoli kullanıyorum sorun yok. 6 aydır araba bende hiç şikayetim yok maşallah lpg sisteminden. üstelik 5 silindirli.
  • Selamünaleyküm
    2003 marea liberty 1.6 aracı yeni aldım. Aracı satan kişi; aracın motorunu yıkattık, buji kablosonu değiştirirsen sorun hallolur dedi. Sorun ise şu; gaz pedalından ayağını çektiğinde tekleme yapıyor yahut vites değiştirip gaza bastığımda yine tekleme yapıyor. Ancak araç LPG'li ve benzideyken de tüpdeyken de denedim, sadece tüpdeyken yapıyor bunu. Ayrıca bakım için servise götürdüğümde aracın motorunun yıkanmadığını söylediler gerçektende yıkanmış gibi değildi gayet kirli görünüyordu. Bujileri de değişti herhangi bir ıslaklık da söz konusu değil. Bu sorunun kaynağı nedir? Eğer sorun LPG sistemi ile alakalı ise nasıl halledilir? Lovato marka sıralı sistem var. İyi bir LPG servisi var mıdır İstanbul veya Ankara'da?
  • 
Sayfa: önceki 15591560156115621563
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.