Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1559. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15571558155915601561
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Zaten üyelik sistemi saçma.Ne var yani misafire açık olsa.Burası açık ama ona rağmen paylaşımlar devam ediyor.

tamam işte sizde paylaşımlarınıza burada devam edin sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaen

quote:

Orijinalden alıntı: Orcunsau

Aferin size TRMAREACLUB yöneticileri... Burada bir konuyu paylaştık diye TRMAREACLUB forumundan uzaklaştırılmışım... İnsanlara bir yararımız olsun istedik... Alt tarafı bir konuda bilgilendirme yaptık... İzinsiz paylaşmışız... Forumda bürokrasi işlediğini bilseydim hiç üye olmazdım... Üstelik paylaştığım mesajda TRMAREALUB SİTESİNDE hangi konu olduğunuda belirttim... Siz bilirsiniz... Umurumda değil...

bi garipler hakikaten. kaç aydır üye olmak istiyorum bir türlü olamadım. 10 lira yatırmak için hesap no isteyen 3 mail attım hiç cevap gelmedi. çok ağırdan satıyorlar kendilerini. ne oldu oğlum bizde de var aynı arabadan. hem de kralı. sana tam destek orcun.

yani şimdi orçuna tam destek diyorsun.güldürme bizi.biz ortalığı yumuşatacağız derken senin yaptığına bak güzel kardeşim.araban hakkında bilgi almak için yazıyorsun buralara belli.tamir işinden benim gibi sende anlamıyor gibisin anlasak buraya neden yazalım deme.haa burasıda önemli değil param çok sanayide paramla yaptırırım desek , marea ya binmezdik.falan filan neyse konuyu yumuşat gerdireceğine.benimde başkalarının arkasına geçirecek 300 mareacı arkadaşım var herkes bunu bile. :)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: muratde35

quote:

Zaten üyelik sistemi saçma.Ne var yani misafire açık olsa.Burası açık ama ona rağmen paylaşımlar devam ediyor.

Tamam da orada konular düzenli bir şekilde duruyor bu yönden güzel.Ama kendilerini dışarıya kapatmislar.Sen oraya üyesin herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Lastik basıncı ön aks ve arka aks kaç olmalı intte arastırdıgıma göre aynı olmalı diyor bizim kitapçıktada ön 30 arka 33 olmalı diyor önler bana inik gibi geliyor hep
  • quote:

arkadaşlar pastırma-sucuk gibi bir koku var ve paspasın altı hafif nemli sanırım kalorifer peteğini yani kalorifer radyatörünü değiştirmem gerekiyor. torpidodan her usta sökebilir mi? nevşehire en yakın nerede torpidodan söktürebilirim. otostart.com diye bir yer var parçaları satarken işçilik de satıyor bazı parçalar için bosch car servislerle işbirliği halinde. deneyen var mı? hatta istersen parça bosch car servise gidiyor direkt olarak. yan sanayi petek alsam sıkıntı olur mu? az ısınır dedi ustanın biri. ne dersiniz?

Sunu deyim Orj 100 lira yan sanayisi 30 lira ben yan sanayi aldım bizim usta orjinal alma oda 3-4 yıl gider buda dedi 40 tl de işçilige verdim petek için şimdi nasıl dersen güzel koku geçti :) Gögüsü filan sökmüyorlar torpidoyu söküp 30 dk da hallediyorlar yanlız kap götürmeni tavsiye ederim motor suyunu boşalttıkları için antifiriz parası verme bide :D

• quote:

Aferin size TRMAREACLUB yöneticileri... Burada bir konuyu paylaştık diye TRMAREACLUB forumundan uzaklaştırılmışım... İnsanlara bir yararımız olsun istedik... Alt tarafı bir konuda bilgilendirme yaptık... İzinsiz paylaşmışız... Forumda bürokrasi işlediğini bilseydim hiç üye olmazdım... Üstelik paylaştığım mesajda TRMAREALUB SİTESİNDE hangi konu olduğunuda belirttim... Siz bilirsiniz... Umurumda değil...

bunlar biraz sıkıntılı insanlar bir laf vardır bilgi paylaştıkça değer kazanır diye... bunlara göre bilgi paylaştıkça değer yitiriyor galiba... oun için ne siteye kolay kolay üye olabiliyorsun... ne de sitenin içeriğine ziyaretçi olarak ulaşabiliyorsun... sen burada onların reklamını yapıyorsun, onlar seni siteden uzaklaştırıyor... ben makaleyi görüp okuduğumda aklıma ilk gelen trmareaclub ün ne kadar faydalı ve zengin bilgiler içerdiği olmuştu... böylesine acayip bir davranıştan sonra gözümdek imajları sıfıra indi...

• quote:

quote:

quote:

bi garipler hakikaten. kaç aydır üye olmak istiyorum bir türlü olamadım. 10 lira yatırmak için hesap no isteyen 3 mail attım hiç cevap gelmedi. çok ağırdan satıyorlar kendilerini. ne oldu oğlum bizde de var aynı arabadan. hem de kralı. sana tam destek orcun.

yani şimdi orçuna tam destek diyorsun.güldürme bizi.biz ortalığı yumuşatacağız derken senin yaptığına bak güzel kardeşim.araban hakkında bilgi almak için yazıyorsun buralara belli.tamir işinden benim gibi sende anlamıyor gibisin anlasak buraya neden yazalım deme.haa burasıda önemli değil param çok sanayide paramla yaptırırım desek , marea ya binmezdik.falan filan neyse konuyu yumuşat gerdireceğine.benimde başkalarının arkasına geçirecek 300 mareacı arkadaşım var herkes bunu bile. :)))

bu forumcuların burnundan kıl aldırmaması ve dışarıya kapalı bir görüntü sergilemeleri hoş mu sence.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH_HUN

quote:

bunlar biraz sıkıntılı insanlar bir laf vardır bilgi paylaştıkça değer kazanır diye... bunlara göre bilgi paylaştıkça değer yitiriyor galiba... oun için ne siteye kolay kolay üye olabiliyorsun... ne de sitenin içeriğine ziyaretçi olarak ulaşabiliyorsun... sen burada onların reklamını yapıyorsun, onlar seni siteden uzaklaştırıyor... ben makaleyi görüp okuduğumda aklıma ilk gelen trmareaclub ün ne kadar faydalı ve zengin bilgiler içerdiği olmuştu... böylesine acayip bir davranıştan sonra gözümdek imajları sıfıra indi...

aynen

• quote:

Orijinalden alıntı: darth630

quote:

arkadaşlar pastırma-sucuk gibi bir koku var ve paspasın altı hafif nemli sanırım kalorifer peteğini yani kalorifer radyatörünü değiştirmem gerekiyor. torpidodan her usta sökebilir mi? nevşehire en yakın nerede torpidodan söktürebilirim. otostart.com diye bir yer var parçaları satarken işçilik de satıyor bazı parçalar için bosch car servislerle işbirliği halinde. deneyen var mı? hatta istersen parça bosch car servise gidiyor direkt olarak. yan sanayi petek alsam sıkıntı olur mu? az ısınır dedi ustanın biri. ne dersiniz?

Sunu deyim Orj 100 lira yan sanayisi 30 lira ben yan sanayi aldım bizim usta orjinal alma oda 3-4 yıl gider buda dedi 40 tl de işçilige verdim petek için şimdi nasıl dersen güzel koku geçti :) Gögüsü filan sökmüyorlar torpidoyu söküp 30 dk da hallediyorlar yanlız kap götürmeni tavsiye ederim motor suyunu boşalttıkları için antifiriz parası verme bide :D

teşekkür ederim arkadaşım ilgilenip cevap yazdığın için. senin araba hlx mi? değilse hlxlerde de aynı yerden olur mu petek değişimi. lastik basıncı 30-33 sanırım sadece hlx'lerdeydi yani senin araban hlx galiba. ayrıyeten conta filan aldın mı petek için. iyi ısıtmaz diyorlar o petek için ısınman nasıl? lastik basıncını bence 30-33'e devam et.31-34 yap ya da 33-35 yap mesela ama aynı basma. ben öyle yapıyorum. sonuçta orijinaline uymak ya da yaklaşmak en iyisi.

• ilaveten 30 TL ye peteği nereden buldun...?
  • kargo dahil 90 liraya orijinal petek aldım valeo marka. henüz gelmedi ama markayı biliyorum çok kaliteli. yan sanayisine 50-60 istiyorlar. hediye çeki filan veriyorlar öyle 90a geldi yoksa 115di fiyatı.
  • quote:

Bence sorun konuyu burada paylaşmış olman değildir. Konu sahibinin haberi olmadan paylaştıysan hoş karşılanmamış olabilir. Sonuçta hem oraya hem buraya üye olan çok kişi var ama hiç seninki gibi bir sorun olmamıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darth630

Arkadaşlar Lastik basıncı ön aks ve arka aks kaç olmalı intte arastırdıgıma göre aynı olmalı diyor bizim kitapçıktada ön 30 arka 33 olmalı diyor önler bana inik gibi geliyor hep

Önceki sayfada arkadaş klavuz linkini paylaşmıştı. Oradan bilgilere erişebilirsin ama ben sana klavuzdakini söyliyim ön 30 arka 33 ps. yani bildiğin doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 16trali -- 17 Ekim 2011; 18:13:49 >
  • Merhabalar aranıza yeni katılmaya çalışıyorum 2001 model marea sw elx 190000 km 11500 fiyat istediler otomatik vites araç temiz görünüyor. Bu konuda acil fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Aracı aldım gibi bir şey çünkü, yakıt konusunu ve artısı eksisi bildirirseniz sevinirim teşekkürler

• Arkadaşlar lambda sensörü arızası yaşayan var mı aranızda? Araç çok yakmaya başladı ben sensörden şüpheleniyorum...
  • quote:

quote:

quote:

Tamam da orada konular düzenli bir şekilde duruyor bu yönden güzel.Ama kendilerini dışarıya kapatmislar.Sen oraya üyesin herhalde.

ben oraya üyeyim tabiki.zamanında iyiki üye olmusum.şöyle bir olay var misafirlere kapalı derken.bu işi bilmeyen yetkili servis ustalarının benden şifremi isteyip ara ara bakmak istediklerini biliyorum.işin özü yetkili serviste olan teknik bilgi,el becerisi,iş yeteneği biz forumdaşlarımızda fazlasıyla var.ama arkadaşlarda olanların çoğu onlarda yok.öyle bir **** ki tofaş-fiat yetkili servis ağı arıza çözümleri sistemine bir çok yaptığımız onarımla kabul görmüş bir ****.hemde yetkili serviste tamirat olmamasına rağmen.yani daha ne diyeyim o kadarcıkta forumu koruyalım deme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fahrerrrr

arkadaşlar bu 6 araça arasında kaldım ama sizce fiyat ve temizlik açısından bakarsak hangisi daha uygundur ?
    birde bu 2004 model sonrasındakilerde göstergelerin zemini beyaz bunun farkı nedir ve ne renk yanıyor ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-memurdan-temiz-orjinal-60206570/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-orjinal-deyisensiz-full-full-1-6-exclusive-99-binde-60433145/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-acill-satilik-58961669/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-turkiye-de-bu-fiyata-daha-temizi-varsa-adam-degilim-59646458/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fiat-dustu-16000tl-den-14800tl-yecektim-acil-sahibinden-orjinal-61329690/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-2004-marea-1-6-exclusive-full-modeli-lpg-li-orjinal-61566493/detay/

kardeşim demek illa exclusive diyorsun hayırlı olur inşaALLAH...

şimdi ilk araba devir edileli 2 ay bile olmamış yani sahibi 25/08/2011 de almış 1 ay sonra yani 29/09/2011 de satılığa çıkarmış... arabayı niye bu kadar erken satıyor, alıp satan birisimi, araba ne durumda vs.. bilemiyoruz zaten alalı o kadar kısa zaman olmuşki sorsan kendiside sana doğru düzgün cevap veremez... bu durumlarda bu tip insanlara pek bulaşılmaz...

ikinci araba resmen dökülmüş onu kafadan direk silmeni tavsiye ederim...

üçüncü plakası saklı arabanın önden kazası var, boyalar tutmamış... plakayı saklamasıda bu ve bununla alakalı şeylerden kaynaklanır...

dördüncü araba soldan bir resim çekilmiş ve hiç birşey belli değil resmen kara kutu...

beşinci araba temize benziyor... hatları düzgün, satan kişide ilk sahibi fakat 17/12/2003 ten buyana iş bankasından rehinli 2010 dan buyanada aile mahkemesi tarafından satılmaması için tedbir konulmuş... adam senden aldığı para ile borçlarını verip, arabayı sana devr edebilirse ne ala yok olmazsa sıkıntı olur...

altıncı arabanında plakası saklanmış.... ben prensip olarak plakası saklı ve geçmişinin araştırılmasının istenilmediği arabalara hiç bakmam bile...

yani al birini vur diğerine misali hepside karışık kuruşuk arabalar... araba alırken çok dikkat etmek lazım.. .birazda keder kısmet meselesi tabi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 18 Ekim 2011; 18:10:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DH_HUN

quote:

Orijinalden alıntı: Fahrerrrr

arkadaşlar bu 6 araça arasında kaldım ama sizce fiyat ve temizlik açısından bakarsak hangisi daha uygundur ?
    birde bu 2004 model sonrasındakilerde göstergelerin zemini beyaz bunun farkı nedir ve ne renk yanıyor ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-memurdan-temiz-orjinal-60206570/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-orjinal-deyisensiz-full-full-1-6-exclusive-99-binde-60433145/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-acill-satilik-58961669/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-turkiye-de-bu-fiyata-daha-temizi-varsa-adam-degilim-59646458/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fiat-dustu-16000tl-den-14800tl-yecektim-acil-sahibinden-orjinal-61329690/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-2004-marea-1-6-exclusive-full-modeli-lpg-li-orjinal-61566493/detay/

kardeşim demek illa exclusive diyorsun hayırlı olur inşaALLAH...

şimdi ilk araba devir edileli 2 ay bile olmamış yani sahibi 25/08/2011 de almış 1 ay sonra yani 29/09/2011 de satılığa çıkarmış... arabayı niye bu kadar erken satıyor, alıp satan birisimi, araba ne durumda vs.. bilemiyoruz zaten alalı o kadar kısa zaman olmuşki sorsan kendiside sana doğru düzgün cevap veremez... bu durumlarda bu tip insanlara pek bulaşılmaz...

ikinci araba resmen dökülmüş onu kafadan direk silmeni tavsiye ederim...

üçüncü plakası saklı arabanın önden kazası var, boyalar tutmamış... plakayı saklamasıda bu ve bununla alakalı şeylerden kaynaklanır...

dördüncü araba soldan bir resim çekilmiş ve hiç birşey belli değil resmen kara kutu...

beşinci araba temize benziyor... hatları düzgün, satan kişide ilk sahibi fakat 17/12/2003 ten buyana iş bankasından rehinli 2010 dan buyanada aile mahkemesi tarafından satılmaması için tedbir konulmuş... adam senden aldığı para ile borçlarını verip, arabayı sana devr edebilirse ne ala yok olmazsa sıkıntı olur...

altıncı arabanında plakası saklanmış.... ben prensip olarak plakası saklı ve geçmişinin araştırılmasının istenilmediği arabalara hiç bakmam bile...

yani al birini vur diğerine misali hepside karışık kuruşuk arabalar... araba alırken çok dikkat etmek lazım.. .birazda keder kısmet meselesi tabi...

kardeşim gerçekten çok teşekkür ederim vallahi gerçekten şaşırdım bu kadar ayrıntıyı nasıl buldun çok minnettar oldum açıkcası exclusive kafayı taktım amma öyle amma böyle alcam ama benim kafamda özeşşikle turuncu olan araba yatmıştı fiyatıda uygundu 13 e falan bağlarım diye düşünüyodum ve en sondaki araba oda kafama yatmıştı verdiğin bilgiler için çok sağol sorması ayıp ne işle uğraşıyosun bunları hemen nasıl öğrendin banada öğretmen mümkünmü ??

• kardeş tutuncu araba resimden böyle gözüküyor birde yanına gitsen ALLAH bilir ne çıkacak belli değil... araç 27/09/2011 tarihinde alınmış... ve ertesi gün satışa çıkarılmış... kaza yok diyor ama araba sol önden kazalı...belki oralara kadar gittiğine pişman bile olursun... arabayı 13 ede alsan kozmetik olarak pek iyi durumda değil... sonuçta taşrada tozlu topraklı yollarda kullanılmış bir araba... bu yüzden mekaniğini hiç söylemiyorum dahi... etrafımda araba alım satım ve tamir ile uğraşan çok akraba ve tanıdığım var... buna binayen araba alırken çok farklı tecrübeler yaşadım... bir çok sıkıntı çektim ve senin gibi araba ararken 4-5 araba sahibi tarafından duymadığım yalan ve yanlış bilgi kalmadı... edirnede oturuyorum insanı yanıltan bu kişiler yüzünden araba almak için boşu boşuna neredeyse tüm türkiyeyi dolaştım... arabaları expertiz yaptıra yaptıra artık expertizi kendim yapar hale geldim... araç devir bilgisi hakkındaki bilgilere türkiye.gov.tr den ulaşıyorum... ptt den gidip 1 tl ye e-devlet şifresi aldıktan sonra oradan plaka sorgulatabilirsin...

son arabada temize benziyor ama ne durumda ALLAH bilir... plaka saklanıyorsa vardır bir biteniği... araba alırken sana tavsiyem 4 şeye dikkat et... önden kazalı olmasın... tavanı boyalı olmasın... şaşeler sağlam olsun... araba uzun zamandır tek elde olsun yeter... sağdan soldan kaza, kapı değişim, arkadan kaza vs.. lokal düzelktme ve boyalar hiç önemli değil.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 18 Ekim 2011; 18:55:56 >

• 
Sayfa: önceki 15571558155915601561
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.