Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1553. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15511552155315541555
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-coook-acilll-satilik-marea-elx-full-59801061/detay/

şu araç alınırmı bızım burdanda, uzaklardan almak sitemıyorum, sizelre sormak istedim ilk aracım olacak?? ederi nedir ;?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakLEE

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-coook-acilll-satilik-marea-elx-full-59801061/detay/

şu araç alınırmı bızım burdanda, uzaklardan almak sitemıyorum, sizelre sormak istedim ilk aracım olacak?? ederi nedir ;?

bence alınır. abs arızası var mı kesinlikle baktır. hararet göstergesi bozuk mu adama sor, dene, göster. varsa da bunlar 250-350 arası yaptırılır. araç gözüme güzel gözüktü. bayağı donanımlı bir araç.

• Çevrenizde temiz HLX olan arkadaşlar bana haber verirseniz sevinirim.
    Temiz düzgün HLX arıyorum uygun fiyata tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakLEE

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-coook-acilll-satilik-marea-elx-full-59801061/detay/

temiz bir araç değil bence bu

• quote:

Orijinalden alıntı: _AnatoliA

Arkadaşlar merhaba.
    Benim hlx in sübapları gitti.... Anlatayım

HLX i aldım ufak tefek bakımını yaptırdım perşembe sabah ankaradan rizeye yola çıktım 840. km de vantilatör kayışı koptu triger kayışının arasına sardı sübaplar gitti. burada (rize-pazar) bi motorcu ustanın yerine çektik usta girdi motora bir günde silindir kapağını anca sökebildi. malzemeleri trabzon samsun istanbul neyse araştırdık toplayacağız inşallah. p.tesi günü trabzonda kapakcı işleme alıp bizim ustaya gönderecek.
    Benim şuan sıkıntım (ustanın konuşmalarından anladığım kadarıyla) """ sente ayarı "" sorun olacak daha önce sanırım bu aparatı kullanmamış yada hlx de kullanmamış (hoş... hlx i daha önce gördümü ondanda şüphem var).
    ustaya yardımcı olabilmek için sağdan soldan bilgi toplamaya başladım ank.dan usta arkadaşlarla iletişime geçtim sıkıntılı bi iş.

Aranızda hlx in sente ayarıyla ilgili bilgisi olan gorsel yada işitsel anlatımı şeması ne bileyim bi fikri olan varsa benimle iletişime geçebilirse sevinirim...

yardımlarınızı bekliyorum burada mahsur kaldım...

bu aparatı kullanmamış yada hlx de kullanmamış (hoş... hlx i daha önce gördümü ondanda şüphem var).

sanki adam marea ya değilde buick roadmaster a biniyor ya

• Katılım için ne yapmamız gerekiyor ?
  • Beyler Herkese hayırlı akşamlar Bir sorum olucaktı 2001 1.6 sx Mareaların Yakıt deposu kaç lt 63 mü 58 lt mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: darth630

Beyler Herkese hayırlı akşamlar Bir sorum olucaktı 2001 1.6 sx Mareaların Yakıt deposu kaç lt 63 mü 58 lt mi

Klavuzda 58lt yazılı. 7 litrelik kısmı yedek depo denen kırmızı kısım. Tabii o kısımda 58'e dahil, yani ekstradan 7 litre yok. Tek 58ltlik depo var araçta.
  • Herkese selamlar mareacılarım benim:D
    mareamı satalı 3 ay oldu özlüyor insan bu arabayı satınca ruhu var bu lanetin...
    arada uğrayıp selam vermek lazım:)
    eski yeni tüm arkadaşlara selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozi17 -- 28 Eylül 2011; 1:38:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dozi17

Herkese selamlar mareacılarım benim:D
    mareamı satalı 3 ay oldu özlüyor insan bu arabayı satınca ruhu var bu lanetin...

Hele birde benimki gibi ilk arabası ise insanın daha farklı oluyor
  • Yani ibre en dibe vursada 7 lt benzinmi oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: darth630

Yani ibre en dibe vursada 7 lt benzinmi oluyor

Aracın düz bir zeminde durduğu varsayılırsa depo kırmızı ışığı yandığı zaman yaklaşık 30 km yol gidebilecek benzin kalması gerekir. Buda en yakın benzinciye kadar gidebilmek yeterli benzin miktarı olduğu varsayılır. 7 litre benzinle de en az araç 80km yol gitmeli ki bu mesafe oldukça fazla bence. Yani aslında yedek denen kısım için biraz kitap karıştırmak lazım. Şu an fabrikada olduğumdan eve gittiğimde detaylı olarak yazabilirim.
  • quote:

Herkese selamlar mareacılarım benim:D

doğru çizgiyi bulmuşsun renault

yakında benim araçta gidiyor..
  • öyle deme marea güzel arabadır 7 sene kullandım sıfır almıştım.hiç teklemedi yolda bırakmadı.
    değiştirme zamanı gelmişti en mantıklısı renault geldi.
  • quote:

öyle deme marea güzel arabadır 7 sene kullandım sıfır almıştım.hiç teklemedi yolda bırakmadı.
    değiştirme zamanı gelmişti en mantıklısı renault geldi.
    Kitaptaki bilgi de bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 16trali -- 27 Eylül 2011; 22:00:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverado

quote:

Orijinalden alıntı: _AnatoliA

Arkadaşlar merhaba.
    Benim hlx in sübapları gitti.... Anlatayım

HLX i aldım ufak tefek bakımını yaptırdım perşembe sabah ankaradan rizeye yola çıktım 840. km de vantilatör kayışı koptu triger kayışının arasına sardı sübaplar gitti. burada (rize-pazar) bi motorcu ustanın yerine çektik usta girdi motora bir günde silindir kapağını anca sökebildi. malzemeleri trabzon samsun istanbul neyse araştırdık toplayacağız inşallah. p.tesi günü trabzonda kapakcı işleme alıp bizim ustaya gönderecek.
    Benim şuan sıkıntım (ustanın konuşmalarından anladığım kadarıyla) """ sente ayarı "" sorun olacak daha önce sanırım bu aparatı kullanmamış yada hlx de kullanmamış (hoş... hlx i daha önce gördümü ondanda şüphem var).
    ustaya yardımcı olabilmek için sağdan soldan bilgi toplamaya başladım ank.dan usta arkadaşlarla iletişime geçtim sıkıntılı bi iş.

Aranızda hlx in sente ayarıyla ilgili bilgisi olan gorsel yada işitsel anlatımı şeması ne bileyim bi fikri olan varsa benimle iletişime geçebilirse sevinirim...

yardımlarınızı bekliyorum burada mahsur kaldım...

bu aparatı kullanmamış yada hlx de kullanmamış (hoş... hlx i daha önce gördümü ondanda şüphem var).

sanki adam marea ya değilde buick roadmaster a biniyor ya

buick roadmaster...

Dikkat ettin mi?
    Rize Pazar daki ustadan bahsediyorum. birde bu adamın bir daha hlx'e bulaşacagını hiç zannetmiyorum...
    Araç hala çalışmıyor, bu adam bu işi başaramadı ve ben en başta yapmam gereken şeyi yani kamyona yukletip Ank.ya getirme işini bugun gercekleştirdim.
    Hakan Ustanın mekana (Bosch Car Service) çektik çalışmalara başladık...

• geçmiş olsun tekrar neyse zararın neresinde dönerseniz kardır derler
  • selamlar bişey sormak stiyorum benim marea bugün 80-90 arası titreme yapmaya başladı ama boşa atınca titreme kesiliyor yani balans olmadığını düşünüyorum 80 den sonra kafa silkelemeye başlıyor nedendir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazza

geçmiş olsun tekrar neyse zararın neresinde dönerseniz kardır derler

Sagolasın.
    cok oyalandık orada usta oyaladı. Hayırlısı...
  • 2000 model mareama tüp taktıracağım. Tüple şehiriçi ortalama kaç yakar bilgi verebilecek arkadaş varmı lütfen.
  • 
Sayfa: önceki 15511552155315541555
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.