Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1433. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14311432143314341435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu yazıyı size üç dört kere yazdım ama bir cevap alamadım benim 2001 hlx var arbayı alalı bir ay oldu arabadan bir şikayatim yok konfor çekiş yol tutuş her şey mükemmel sizden sadece yardım istediyim konu bu arabalardan anlayan gerçek bir usta kimse anlamıyor bujileri deyiştirmek istedim üçüncü tamircide karar kıldım ilk ikisi hesapta usta hemde birisi tofaş servisinde çalışmış adam motor kaputunu açmayı bilmiyor diyeri arabanın beş silindir olduğundan haberiyok üçüncü ustaya gittim bujileri söktü bosh dört tırnaklı buji çıktı ama ben parçacıya gittim orjinalini istedim marka model motor hajmi hepsini belirrtim ona göre buji istedim onlarda verdi bujiler orjinal oparın dört tırnaklı bujisi tanesine sekiz lira verdim bende bucaklı arkadaşla bu konu hakkında biraz yazışınca bana bu bujilerin yanlış olabileceyini fiyatının bu kadar ucuz olamayacağını söyledi getirdim tamirci taktı zaten geç olmuştu bende hiç dikkat etmedim gittim yattım sabah arabayı çalıştırdım araba yolda giderken çok kısa süreli teklemeye başladı sinir oldum başka bir yerinde bir şey var zannettim bu sefer direk servise gittim olayı anlattım onlarda bujileri söktü baktıla bujiler yanlışmış iki tırnaklı olması gerekiyormuş 2000 hlx lerin bende tamam o zaman deyişin dedim ellerinde yokmuş bir sonraki gün getirrtiler deyiştirdim tam yetmiş tl içime oyurdu yetmiş tl ya tamirciyi bırak parça satan bile doğru dürüst bir şey bilmiyor kime güveneceyimi şaşırdım ben fazla arç kullanmam haftada bir çocuklarla pikniye giderim vaktim varsa yada hafta içi geç kalmışsam işe giderim yani haftada seksen yüz km falan en gıcık olduğum şeyde arabada çocukların varken yolda kalmak benim ilk arabam olan şahine bile mersedes muamelesi yapardım her türlü bakımını yaptırırdım bir ker bile beni yolda bırakmadı ne olur bana artık istanbulda avrupa yakasında gerçek bir marea hlx ustası telefonu veya adresi verin istanbulda hiçmi yok bu arabanın gerçek ustası burda yoksa nerde var lütfen yardımcı olun

• quote:

Orijinalden alıntı: niketya

arkadaşlar benim komşumdada marea var. arabayı çalıştırıyor gaz verdiği zaman hafif mavi bir duman gazı bıraktıktan sonra bi anda masmavi duman çıkıyor egzozdan. aracın yağı tertemiz zaten 2 ay olmuş değişeli. ama öyle böyle değil baya bi mavi duman geliyor. hatta seyir halindeyken bile hafif bi mavi duman görünüyor. aracın orta susturucusu boş. onla alakalı bir problem olur mu. bi yardım edin..

arkadaşlar şunuda belirtim araç 2 ay önce yağı değişti. o zamandan bu zamana yağında hiç eksilme yok.

yag yakma yada sübap lastiklerinden silindirlere yag kacirma sorunu var anladigim kadariyla. Ne kadar yag eksilttigine baktiniz mi hic?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömürmarea

Yahu şu Marealar ne sorunlu araçlar imiş,oku oku bitmedi sorunlar

sorma sorundan kurtulamıyor bu marealar yahu

özellikle arka camı manuel olanlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ömürmarea

Yahu şu Marealar ne sorunlu araçlar imiş,oku oku bitmedi sorunlar

sorma sorundan kurtulamıyor bu marealar yahu

özellikle arka camı manuel olanlar

• NE O yahu allahın selamı alınmazmı nasıl form olmuş burası yazıklar olsun size ayın 30 da selam vermişim alan yok DOZİİİİİİİİİİİ eğit bu yontulmamışları bunlar toplanmaya yani çanakkalede yapcağın toplantıya katılmazlar kazma bunlar kazmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kejnedar -- 5 Mayıs 2010; 21:54:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bond777

quote:

arkadaşlar benim komşumdada marea var. arabayı çalıştırıyor gaz verdiği zaman hafif mavi bir duman gazı bıraktıktan sonra bi anda masmavi duman çıkıyor egzozdan. aracın yağı tertemiz zaten 2 ay olmuş değişeli. ama öyle böyle değil baya bi mavi duman geliyor. hatta seyir halindeyken bile hafif bi mavi duman görünüyor. aracın orta susturucusu boş. onla alakalı bir problem olur mu. bi yardım edin..

arkadaşlar şunuda belirtim araç 2 ay önce yağı değişti. o zamandan bu zamana yağında hiç eksilme yok.

yag yakma yada sübap lastiklerinden silindirlere yag kacirma sorunu var anladigim kadariyla. Ne kadar yag eksilttigine baktiniz mi hic?

BUGÜN BAKTIM YAĞA HİÇ YAĞ KALMAMIŞ DİYEBİLİRİM. YİNE MAVİ DUMAN ATIYORDU. GİTTİM 1 LİTRE YAĞ İLAVE ETTİM YAĞ ÇUBUĞU YARIYI AZCIK GEÇTİ DAHA MAVİ DUMAN ATMADI ONDAN SONRA. ACABA YAĞ YOK DİYE ZORLANDIĞI İÇİN Mİ MAVİ DUMAN ATIYORDU.

• quote:

Orijinalden alıntı: recimiller

arkadaşlar bu yazıyı size üç dört kere yazdım ama bir cevap alamadım benim 2001 hlx var arbayı alalı bir ay oldu arabadan bir şikayatim yok konfor çekiş yol tutuş her şey mükemmel sizden sadece yardım istediyim konu bu arabalardan anlayan gerçek bir usta kimse anlamıyor bujileri deyiştirmek istedim üçüncü tamircide karar kıldım ilk ikisi hesapta usta hemde birisi tofaş servisinde çalışmış adam motor kaputunu açmayı bilmiyor diyeri arabanın beş silindir olduğundan haberiyok üçüncü ustaya gittim bujileri söktü bosh dört tırnaklı buji çıktı ama ben parçacıya gittim orjinalini istedim marka model motor hajmi hepsini belirrtim ona göre buji istedim onlarda verdi bujiler orjinal oparın dört tırnaklı bujisi tanesine sekiz lira verdim bende bucaklı arkadaşla bu konu hakkında biraz yazışınca bana bu bujilerin yanlış olabileceyini fiyatının bu kadar ucuz olamayacağını söyledi getirdim tamirci taktı zaten geç olmuştu bende hiç dikkat etmedim gittim yattım sabah arabayı çalıştırdım araba yolda giderken çok kısa süreli teklemeye başladı sinir oldum başka bir yerinde bir şey var zannettim bu sefer direk servise gittim olayı anlattım onlarda bujileri söktü baktıla bujiler yanlışmış iki tırnaklı olması gerekiyormuş 2000 hlx lerin bende tamam o zaman deyişin dedim ellerinde yokmuş bir sonraki gün getirrtiler deyiştirdim tam yetmiş tl içime oyurdu yetmiş tl ya tamirciyi bırak parça satan bile doğru dürüst bir şey bilmiyor kime güveneceyimi şaşırdım ben fazla arç kullanmam haftada bir çocuklarla pikniye giderim vaktim varsa yada hafta içi geç kalmışsam işe giderim yani haftada seksen yüz km falan en gıcık olduğum şeyde arabada çocukların varken yolda kalmak benim ilk arabam olan şahine bile mersedes muamelesi yapardım her türlü bakımını yaptırırdım bir ker bile beni yolda bırakmadı ne olur bana artık istanbulda avrupa yakasında gerçek bir marea hlx ustası telefonu veya adresi verin istanbulda hiçmi yok bu arabanın gerçek ustası burda yoksa nerde var lütfen yardımcı olun

İstanbulda beni bulacaksın. HLX'in her türlü sorunu çözerim.. Ama burada tek kelime cevap vermem

www.trmareaclub.com'a üye ol banada buradan PM ile üyelik bilgilerini yolla görüşelim..

• quote:

arkadaşlar bu yazıyı size üç dört kere yazdım ama bir cevap alamadım benim 2001 hlx var arbayı alalı bir ay oldu arabadan bir şikayatim yok konfor çekiş yol tutuş her şey mükemmel sizden sadece yardım istediyim konu bu arabalardan anlayan gerçek bir usta kimse anlamıyor bujileri deyiştirmek istedim üçüncü tamircide karar kıldım ilk ikisi hesapta usta hemde birisi tofaş servisinde çalışmış adam motor kaputunu açmayı bilmiyor diyeri arabanın beş silindir olduğundan haberiyok üçüncü ustaya gittim bujileri söktü bosh dört tırnaklı buji çıktı ama ben parçacıya gittim orjinalini istedim marka model motor hajmi hepsini belirrtim ona göre buji istedim onlarda verdi bujiler orjinal oparın dört tırnaklı bujisi tanesine sekiz lira verdim bende bucaklı arkadaşla bu konu hakkında biraz yazışınca bana bu bujilerin yanlış olabileceyini fiyatının bu kadar ucuz olamayacağını söyledi getirdim tamirci taktı zaten geç olmuştu bende hiç dikkat etmedim gittim yattım sabah arabayı çalıştırdım araba yolda giderken çok kısa süreli teklemeye başladı sinir oldum başka bir yerinde bir şey var zannettim bu sefer direk servise gittim olayı anlattım onlarda bujileri söktü baktıla bujiler yanlışmış iki tırnaklı olması gerekiyormuş 2000 hlx lerin bende tamam o zaman deyişin dedim ellerinde yokmuş bir sonraki gün getirrtiler deyiştirdim tam yetmiş tl içime oyurdu yetmiş tl ya tamirciyi bırak parça satan bile doğru dürüst bir şey bilmiyor kime güveneceyimi şaşırdım ben fazla arç kullanmam haftada bir çocuklarla pikniye giderim vaktim varsa yada hafta içi geç kalmışsam işe giderim yani haftada seksen yüz km falan en gıcık olduğum şeyde arabada çocukların varken yolda kalmak benim ilk arabam olan şahine bile mersedes muamelesi yapardım her türlü bakımını yaptırırdım bir ker bile beni yolda bırakmadı ne olur bana artık istanbulda avrupa yakasında gerçek bir marea hlx ustası telefonu veya adresi verin istanbulda hiçmi yok bu arabanın gerçek ustası burda yoksa nerde var lütfen yardımcı olun

valla arkadaşım,bence hlx araçlarının yağ,buji gibi değişimlerini Fiatın Birmot vs. gibi büyük servislerinde yaptırmak daha mantıklı.. buji ve yağ fiyatları aşağı yukarı piyasada aynı üstelik yağ ve buji de hata yapma oranları düşük,....diğer mekanik tamir vs işleri istediğin yerde yaptır..ben aynen öyle yapıyorum...

• quote:

tamam sen derdine derman bulmuşsun hacı abi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bond777

quote:

BUGÜN BAKTIM YAĞA HİÇ YAĞ KALMAMIŞ DİYEBİLİRİM. YİNE MAVİ DUMAN ATIYORDU. GİTTİM 1 LİTRE YAĞ İLAVE ETTİM YAĞ ÇUBUĞU YARIYI AZCIK GEÇTİ DAHA MAVİ DUMAN ATMADI ONDAN SONRA. ACABA YAĞ YOK DİYE ZORLANDIĞI İÇİN Mİ MAVİ DUMAN ATIYORDU.

Yag seviyesini cubugun ustune kadar, yaklasik yarim litre daha tamamlayarak 500km sonra tekrar bakin eksilmeye. o zaman belli olur bence durum

• quote:

Orijinalden alıntı: Sympatique

quote:

İstanbulda beni bulacaksın. HLX'in her türlü sorunu çözerim.. Ama burada tek kelime cevap vermem

www.trmareaclub.com'a üye ol banada buradan PM ile üyelik bilgilerini yolla görüşelim..

ben demiştim okuyunca cevap yazar diye

tam da düşündüğüm gibi cevap yazmış

helal olsun sana istanbullu usta

• arkadaşlar marea liberty 2005 sağ sinyal çalışmıyo acaba neden oluyodur tamirci kol değişmesi gerek diyo ama kolda çok pahalı internette araştırdım bulamadım ucuz fiyata nerden bulabilirim internette varmıdır satan siteler bilgisi olan varsa bana yardımcı olsun herkese iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk_17

arkadaşlar marea liberty 2005 sağ sinyal çalışmıyo acaba neden oluyodur tamirci kol değişmesi gerek diyo ama kolda çok pahalı internette araştırdım bulamadım ucuz fiyata nerden bulabilirim internette varmıdır satan siteler bilgisi olan varsa bana yardımcı olsun herkese iyi günler

öncelikle koldan oldugundan emin olun, simdiye kadar marea bu sorunu yasayan duymadim hic
    ankaradaysaniz en ucuz olarak oto ünlüden fiyat sorabilirsiniz
  • Öncelikle herkeze selamlar bir kaç aydır forumunuzu takip ediyorum.

2001 model elx marea sahibiyim. Sormak istediğim birkaç soru var:

1. triger kayışı kaç km de değişiyor. burada paylaşılan bir kitapçıkta 120 bin km olarak okumuştum ama birkaç yerde 90 bin olduğu söyleniyor. Hangisi doğrudur .

2. sanırım mareların hepsinde az gösteren kısa far sorunu var . Bende bu olay baya azıtmış durumda farlarım yolu çok az aydınlatıyor bunun tam çözümü nedir. xenon olayına fazla sıcak bakmamaktayım ampüleri değiştirerek bu sorunu hallede bilirmiyım yoksa tek çözüm xenon kit taktırmakmı. bu işlem kaça patlıyor.

3.kapı kolarındaki kaplamalar baya yıpranmış durumda bu kaplamayı kaldırıp koları ve gögüsün parçalarını sökerek metalik gıriye boyamayı yada 3m in karbon folyalarından kaplamayı düşünüyorum. Bu konuda tecrubesi olanlar varsa hangisini tavsiye edersiniz. boyama işii ben yapa bilirmiyim ve bu işlem ilerde sorun yaratırmı (kabarma kalkma vs.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Sheldon Cooper

Öncelikle herkeze selamlar bir kaç aydır forumunuzu takip ediyorum.

2001 model elx marea sahibiyim. Sormak istediğim birkaç soru var:

1. triger kayışı kaç km de değişiyor. burada paylaşılan bir kitapçıkta 120 bin km olarak okumuştum ama birkaç yerde 90 bin olduğu söyleniyor. Hangisi doğrudur .

2. sanırım mareların hepsinde az gösteren kısa far sorunu var . Bende bu olay baya azıtmış durumda farlarım yolu çok az aydınlatıyor bunun tam çözümü nedir. xenon olayına fazla sıcak bakmamaktayım ampüleri değiştirerek bu sorunu hallede bilirmiyım yoksa tek çözüm xenon kit taktırmakmı. bu işlem kaça patlıyor.

3.kapı kolarındaki kaplamalar baya yıpranmış durumda bu kaplamayı kaldırıp koları ve gögüsün parçalarını sökerek metalik gıriye boyamayı yada 3m in karbon folyalarından kaplamayı düşünüyorum. Bu konuda tecrubesi olanlar varsa hangisini tavsiye edersiniz. boyama işii ben yapa bilirmiyim ve bu işlem ilerde sorun yaratırmı (kabarma kalkma vs.)

Arkadaşım ben de xenon olayına girmedim. Osramın Nightbraker ampullerinden aldım taktım,şimdi gayet memnunum.
    Kapı kollarına ve göğüse gelince en iyisi 3M carbon kaplaman.Bildiğim kadarıyla dış etkenlere oldukça dayanıklı bir malzeme.içeride de sorun çıkaracağını sanmam.
    Trigere gelince 120.000 yada 4 yıl diye biliyorum. Ben dördüncü yılda 83.000 Km'de değiştirdim. Ustamın söylediğine göre de kayış epey yıpranmış,çatlamıştı.

• merhaba mareacı arkadaşlar. ben cd changerı değiştirmek istiyorum çünkü. gerek otoban olsun gerek normal yoldan bir şeyin üzerinden geçmeye göreyim hemen kesiklik veriyo. antishock olayı sanırım. kafama takılan herhangibir ch changer alsam olur mu? öneriniz var mıdır?
  • arkadaşlar 2004 marea kullanıyorum araç 2 aylık 90 binde.fıatların bu kadar yağ yaktığını bilmezdim.15 gün önce yağını değiştirmiştim bugün yağ lambası ara ara yandı.1lt daha ekledim.yağ aldığım benzinlikteki eleman yağı 20w50 kullanırsam bu kadar yağ yakmayacağını söyledi.siz ne dersiniz?
    yoksa yarı motor yapılacak galiba.
  • bence araçta bir sorun var bendede 2004 var 3 ay ol du yağ değiştireli ama aynen duruyor bence bir tamirciye git acil unutursun onra fazla masraf çıkabilir aygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: nobady1453

merhaba mareacı arkadaşlar. ben cd changerı değiştirmek istiyorum çünkü. gerek otoban olsun gerek normal yoldan bir şeyin üzerinden geçmeye göreyim hemen kesiklik veriyo. antishock olayı sanırım. kafama takılan herhangibir ch changer alsam olur mu? öneriniz var mıdır?

marealara sadece grundig marka orjinal cd changerler uygundur herhangi bir cd changer takamazsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cüneyttan

arkadaşlar 2004 marea kullanıyorum araç 2 aylık 90 binde.fıatların bu kadar yağ yaktığını bilmezdim.15 gün önce yağını değiştirmiştim bugün yağ lambası ara ara yandı.1lt daha ekledim.yağ aldığım benzinlikteki eleman yağı 20w50 kullanırsam bu kadar yağ yakmayacağını söyledi.siz ne dersiniz?
    yoksa yarı motor yapılacak galiba.

Arkadaşlar yağ ilave etmek yerine tavsiyem yağı komple değiştirin, 4lt selenia10w40 fiatın kullandığı orjinal yağı kullanın..hiç bir sorun kalmaz tabi yağ filtresinide değiştirin...

bizimde 2004 lıberty var geçen yaz sonu yağ eksiltti selina yağın üstüne 1 lt castrol magentex 10w40 ilave ettik. 17 tl gitti..sonra geçen şubat sanırım yağ tekrar eksik gibiydi 1 lt 10w40 ilave daha yaptık yine 16-17 tl gitti...bu arada aracın sabah ilk çalıştırmadaki sesi dizel gibi çalışmya başladı,iyi bir ustaya durumu tam anlattık usta iyice kontrol etti ye yağ markalarındaki incelik ve kalınlık ayarlarının karıştığını söyledi,,,
    geçen hafta ise 4lt selenia yağı alıp olayı kökten çözdük...
    yani yağ ilave etmektense 4lt selenia yağı alın....

• 
Sayfa: önceki 14311432143314341435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.