Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1430. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14281429143014311432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım marea alacaksan exclusive lpg li al çok güzel bir araç donanımlaorak süper 2004 lerini temizini 14500 ila 16500 arasında bulabilirsin saygılar
  • arrkadaşlar mareamın arka susturucusu delindi egzozcuya sordum komple egzozun 300 lira olduğunu söyledi ama tanıdık olunca 180 olur dedi sizce nasıl bir fiyat
  • birde sol alt takımdan çukrlara girince ses geliyor yavaş gidince duyuluyor hızlı giderken duyulmuyor usta bakmadan ya z rottadır dedi yada salıncaktır dedi z rota 25 tl salıncağa 100 tl dedi sizce fiyat nasıl birde bunlara işçilik alacak tahminen 75 ila 100 lira arasında olur
  • Merhaba;
    Biz 10 öğretmen Eylül'de başlayıp Haziran'da bitecek şekilde 10 aylığına kendi aramızda gün yapacağız.
    Ekim ayı bana düştü. Nasip olursa elime geçecek parayla Fiat Marea almayı düşünüyorum. Ancak bazı soru işaretleri var kafamda. Yardımcı olursanız sevinirim.
    1- Bu arabaların çeşitleri var. Fakat bunlar ne anlama geliyor? Hangisi iyidir, bilmiyorum. Kısaca bu model uzantıları hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Mesela kötüsünden iyisine doğru sıralayabilirseniz çok iyi olur.
    * Fiat Marea ELX
    * Fiat Marea Exclusive
    * Fiat Marea Liberty
    * Fiat Marea SX
    * Fiat Marea 2.0 HLX

2- Bu sorum Mareaların fiyatları hakkında... 9.000 - 10.000 TL ile iyi bir Marea alınabilir mi?

3- Ben bu arabayı seçerken üstün körü seçmedim. az çok araştırma yaptım. Sizlerin yazdıklarını okudum. Ancak bu kadar yüksek modellerinin bu kadar ucuz olmasının sebebini anlayamadım. Neden bu kadar ucuz bu arabalar?

4- Her arabanın meşhur bir özelliği vardır. Fiat Marea'nın özelliği nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: narec

merhaba arkadaşlar. marea lar ile yakından ilgileniyorum. seneye il merkezine 100km mesafede olan bir belde de çalışacağım nasipse. hafta sonları da eşimle birlikte merkeze evimize gideceğiz. bu durumda her hafta min 200 km yol yapacağım. ikimizde öğretmeniz halkyle çok yakmayan, yakıt konusunda bizi üzmeyecek bir araç gerekiyor. fiyatı ve donanımı açısından mareları bir süredir inceliyorum. siz marea tavsiye eder misiniz genel olarak memnun kalır mıyız, marea seçecek olursam 1,6 liberty, 1,6 exclusive mi 2,0 hlx mi seçmeliyim?

exclusive en donanimli verisyondur, onu tercih edebilirsiniz

onemli olan fazl sahip degistirmemis bir mareayi yetkili servise kontrol ettirerek almanizdir.

km olarak 200bine gelmemis arabalara bakmakta fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: alokurt

arrkadaşlar mareamın arka susturucusu delindi egzozcuya sordum komple egzozun 300 lira olduğunu söyledi ama tanıdık olunca 180 olur dedi sizce nasıl bir fiyat

ankarada komple egzoz 120-130 lira civari, yaptıran arkadaslarimiz yer tarif edebilirler

benim susturumda delindiginde kaynakla kurtarmıslardi, baska bir egzozcuyada sormanizda fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: manga_

Merhaba;
    Biz 10 öğretmen Eylül'de başlayıp Haziran'da bitecek şekilde 10 aylığına kendi aramızda gün yapacağız.
    Ekim ayı bana düştü. Nasip olursa elime geçecek parayla Fiat Marea almayı düşünüyorum. Ancak bazı soru işaretleri var kafamda. Yardımcı olursanız sevinirim.
    1- Bu arabaların çeşitleri var. Fakat bunlar ne anlama geliyor? Hangisi iyidir, bilmiyorum. Kısaca bu model uzantıları hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Mesela kötüsünden iyisine doğru sıralayabilirseniz çok iyi olur.
    * Fiat Marea ELX
    * Fiat Marea Exclusive
    * Fiat Marea Liberty
    * Fiat Marea SX
    * Fiat Marea 2.0 HLX

2- Bu sorum Mareaların fiyatları hakkında... 9.000 - 10.000 TL ile iyi bir Marea alınabilir mi?

3- Ben bu arabayı seçerken üstün körü seçmedim. az çok araştırma yaptım. Sizlerin yazdıklarını okudum. Ancak bu kadar yüksek modellerinin bu kadar ucuz olmasının sebebini anlayamadım. Neden bu kadar ucuz bu arabalar?

9-10 bin tlye 1997-1999 arası sx (mutlaka abs lilere bakın) yada belki elx alabilirsiniz birazda pazarlik ederek

ama ne kadar yuksek model alirsaniz o kadar iyi tabi

• arkadaşlar selamın aleyküm kolay gelsin bugün 2001 model 20 hlx marea aldım 172000 ve 10000 tl lepege yok araçta deyişen parça yok lokal boya var iç döşemeleri güzel yani kısacası araba iyi durumda zaten bu parayada bundan iyisi olmaz herhalde size bir kaç tane sorum olacak birincisi ben gaziosmanpaşada oturuyorum bu civarda tanıdığınız iyi bir usta varmı yada servismi tav siye edersiniz ikincisi lpg taktırmam lazım ne markayı tercih ediyim üçüncüsü ne kadar mareyaya baktımsa bu kapı açma kolu ve otomatik cam düymelerinin oldugu yerdeki plastik parçalar çok deforme olmuş niye böyle oluyor birde bunları deyişe biliyormuyuz herkese kolay gelsin
  • quote:

Merhaba;
    * Fiat Marea ELX
    * Fiat Marea Exclusive
    * Fiat Marea Liberty
    * Fiat Marea SX
    * Fiat Marea 2.0 HLX

a)Marea elx, 97-2002 yılları arası 1.6 motor full donanımlı olandır.
    b)Marea exclusive(yani benim arabadan :) ),2003-2007 1.6 motor full donanımlı olandır.
    c)Marea liberty, 2003-2007 yarı full donanımlı olan, 1.6 motor(Exclusive e göre arka camlar elle, direksiyondan kumandalı radyo-teyp yok,sis farı yok, bazı modellerde ABS yok.)
    d)Marea sx, 97-2002 arası marea 1.6 motor, yarı full donanımlı olan(Elx e göre arka camlar elle, direksiyondan kumandalı radyo-teyp yok,sis farı yok, bazı modellerde ABS yok.)
    e)Marea Hlx, 2000 motor full donanımlı.

2)9000-10000 liraya 97-98 model temiz elx bulabilirsiniz.Tavsiyem elx ya da exclusive alın. Hlx ten yakıt ve parçalarının çok pahalı olması nedenleriyle uzak durun.Eğer sx ya da liberty bulursanız da ABS olmasına dikkat edin.Benim tavsiyem elx ya da exclusive.
    3)Bu arabanın 2. eli zayıf olduğu için ucuz.Yoksa kalitesiz ve sorunlu bir araç olduğu için değil.Çevrenizde söylenenlere kulak asmayın.Bana da alma falan dediler.Ben 2003 model exclusive aldım 12.500 liraya 15 gün önce.Çok memnunum harika bir araç.Şu anki birçok sıfır araçtan daha konforlu.
    4)Fiat Marea'nın en meşhur özelliği konforlu ve fiyatına göre çok donanımlı olmasıdır. Ben benim exclusivedeki birkaç özelliği sayayım.
    Umarım gönlüne göre bir araç bulursun.
    Marea exclusive ve elx donanım: 4 cam elektrikli, 4 hava yastığı, ABS, Otomatik klima,Elektrikli ve bel destekli şoför koltuğu, arka ve ön sis farı, Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, hidrolik ve yükseklik ayarlı direksiyon, far yükseklik ayarı, içerden açılan bagaj ve benzin deposu, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, EBD
    Bu özellikleri olan arabalar 10-13000 arası daha ne olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mckpghs -- 25 Nisan 2010; 8:45:33 >

• O zaman benim rotam daha çok 97-98 bir Fiat Marea ELX tarafını gösteriyor.
    İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.
    Kulübe üye olmak için arabayı almak gerekli mi? Eğer henüz almadan da oluyorsa beni de üye yapın lütfen.
    Tekrar teşekkür ederim.
  • quote:

arrkadaşlar mareamın arka susturucusu delindi egzozcuya sordum komple egzozun 300 lira olduğunu söyledi ama tanıdık olunca 180 olur dedi sizce nasıl bir fiyat

komple ise süper fiyat geçen yaz 230 tl komplesi 2 ay aradım anca..
    yalnız ilk susturucu boru tip olabilir öyleyse onu çıkarttır aradan eskisi kalsın daha iyi boru tip susturucu bi işe yaramıyor bilesin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: recimiller

arkadaşlar selamın aleyküm kolay gelsin bugün 2001 model 20 hlx marea aldım 172000 ve 10000 tl lepege yok araçta deyişen parça yok lokal boya var iç döşemeleri güzel yani kısacası araba iyi durumda zaten bu parayada bundan iyisi olmaz herhalde size bir kaç tane sorum olacak birincisi ben gaziosmanpaşada oturuyorum bu civarda tanıdığınız iyi bir usta varmı yada servismi tav siye edersiniz ikincisi lpg taktırmam lazım ne markayı tercih ediyim üçüncüsü ne kadar mareyaya baktımsa bu kapı açma kolu ve otomatik cam düymelerinin oldugu yerdeki plastik parçalar çok deforme olmuş niye böyle oluyor birde bunları deyişe biliyormuyuz herkese kolay gelsin

öncelikle hayırlı olsun.tahmin ederek söylüyorum sık sık int bakarım ankarada füme bir hlx var 54 bin kmde sanırım onu aldınız..o araba ise çok temize benziyor en büyük avantajı ilk sahibi olması..

eğer ankarada iseniz ostimde mocan BRC de 2,0 hlx lere çok iyi lpg takıyorlar. bir yıl oldu hiç bir ayar yaptırmadım saz gibi kullanıyorum...şu an ne kadar bilmiyorum geçen yıl yazın 2.025 tl kredi kartına 10 taksit yaptılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: fimarea

Merhaba Mareadaşlar;
    Ben 2007 model 405 binde Taksi çıkması marea liberty buldum (istanbul da)orjinal rengine boyanmış motor 100 bin km önce yapılmış muayeneden geçmiş bütün bakımları yapılmış sağ çamurluk ve ön kaput işlem görmüş (değişmiş sanırım) fiyatına son 10500 dediler ne dersiniz alınırmı sizce elektronik aksamlar zarar görmüşmüdür serviste bilgisayara bağlatacağım. özellikle bilinçli üyelerden cevap bekliyorum.

10.500 e temiz bir sürü marea var int.de 98 elx alın bence daha akıllıca bir secim olur.
    bu arada son üretilen marelar pek tutulmuyor ve biraz uyduruk yapılmıştır diye tahmin ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: büyüktürk

6.sanayide var benim ustam yetkili serviste ustabaşıydı kendi dükkanını açınca ayrıldı istersen tel adres verebilirim
    quote:

Orjinalden alıntı: cemgunduz

Herkese iyi geceler.Son günlerde Mareamın hem ABS hem de el freni ışığı yanmaya başladı ve yandığı zaman ABS devre dışı kalıyor.Stop edip tekrar çalıştırdığımda bu durum geçici bir süreliğine düzeliyor ama sonra yine yapıyor. Bunun sebebi ne olabilir?Bir de İzmir'de iyi bir usta tavsiye edebilecek kimse var mı?

Abi biraz geç cevap yazıyorum ama kusuruma bakmayın.Hatırlarsanız Susuz Araç Yıkama işiyle uğraşıyorum ve işler çok yoğun.İki tane de bayilik verdim,bilginiz olsun.Antalya ve Erzurum bayilerim hizmet vermekteler.
    6.sanayideki ustanın telefonu ve adresini verirsen çok sevinirim. Bundan sonra daha aktif olmaya çalışacağım :)

• termostat açık kalmıştır
  • quote:

O zaman benim rotam daha çok 97-98 bir Fiat Marea ELX tarafını gösteriyor.
    İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim.
    Kulübe üye olmak için arabayı almak gerekli mi? Eğer henüz almadan da oluyorsa beni de üye yapın lütfen.
    Tekrar teşekkür ederim.

Herkeze selam arkadaşlar uzun zamandır foruma katılamamıştım,yeni gelen mareadaşlar hoşgeldiniz
    Kulübe üye olmak için ilk sayfada da dozi17 arkadaşımızın anlattığı gibi mareayı sevmek yeterli,kendisi ile iletişime geçerseniz üyelik için yardımcı olacaktır,saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KRHTH

quote:

Orijinalden alıntı: genie1

quote:

Orijinalden alıntı: KRHTH

quote:

Orijinalden alıntı: Sympatique

Antifriz kışın donmayı yazın harareti önler. %50 antifriz %50 SAF SU koymaya özen gösterin.. Saf su daha iyi ısı iletimi sağlar kireçlenmeyi önler ve tortu yapmaz..

Artı olarak Pası,kiri temizler metallerin ömrünü uzatır

Herkese selamlar. Peki arkadaşlar radyatörde kir pas varsa nasıl temizliycez? Boşaltma kapağı altta mıdır kolay mıdır?
    Yarın bir miktar sirke kullanarak radyatörün içini temizleme niyetim var. Ama boşaltma nereden oluyor?
    Birisi tarif edebilir mi, yarın yapmayı düşünüyorum.

Ufak ve plastik bir musluk vardır onu çevirerek rahatça suyu tahliye edebilirsiniz

Arkadaşlar merhaba bu su nereden tahliye ediliyor? Birisi resmini koyabilir mi?
    Ben radyatörün altına bayağı bir baktım bulamadım??? Yardımcı olursanız çok sevinirim???

Bir de nette gördüğüm ilginç bir başlığı koyayım:
    YENİ MAREA:

http://amuzigi.com/2009/07/31/fiat-marea-2012-mercosur-recreacion-de-un-modelo-que-sera-hara-realidad/
    http://www.auto-car-shop.com/2009/07/fiat-marea-2012-mercosur-a-recreation-of-that-model-will-actually-be/

İlk sayfa Fiat'ın Brezilya'daki klüplerinin sayfası, ikincisi ingilizce çeviri. Ama pc'ye çevirttirmişler.
    Tabi resim uydurma, Bravo'nun üzerinde oynanarak yapılmış.
    Ancak Bravo'nun bir sedanının yapılacağı kesin ve ismi de Marea olabilirmiş!!!!

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

• Merhaba Marea Dostları;

2004 Model 54000 kmde marea libertyim var.benım sızlerın bılgı ve tecrubesınden faydalanmak uzere bır sorum olacak.bır haftadır bir ses basladı motor ısındıktan sonra kayısların oldugu bolgede pat pat dıye ses gelmeye basladı.bugun ogleden once ankara gulveren dekı Fıat servısıne ugradım gostermek amacıyla.Devir daım pompası olabılır dedıler once sonra bır usta daha baktı ve trıgger kayısı ses yapıyor sert olara degısmelı dedıler.450tl fıyat bıctıler.ankarada tanıdık bıldık fıat mareadan anlayan sızlerın tavsıye edebılecegı bır usta varmı ya da nereye gostermelıyım sızce?

tesekkur ederım.
  • quote:

birde sol alt takımdan çukrlara girince ses geliyor yavaş gidince duyuluyor hızlı giderken duyulmuyor usta bakmadan ya z rottadır dedi yada salıncaktır dedi z rota 25 tl salıncağa 100 tl dedi sizce fiyat nasıl birde bunlara işçilik alacak tahminen 75 ila 100 lira arasında olur

Salıncak için çok yüksek rakam vermişler. Orijinal salıncak Ankara ünlü oto'da 67,5 lira...
  • bravo sahibiyim ancak uyumlu olduğundan sizede sormak istedim marea için ankarada OMP yada sparco kule gergisi nerede bulabilirim?

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 14281429143014311432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.