Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1429. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14271428142914301431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben 2007 model 405 binde Taksi çıkması marea liberty buldum (istanbul da)orjinal rengine boyanmış motor 100 bin km önce yapılmış muayeneden geçmiş bütün bakımları yapılmış sağ çamurluk ve ön kaput işlem görmüş (değişmiş sanırım) fiyatına son 10500 dediler ne dersiniz alınırmı sizce elektronik aksamlar zarar görmüşmüdür serviste bilgisayara bağlatacağım. özellikle bilinçli üyelerden cevap bekliyorum.
  • Selamlar...
    Arabayı satmaktan vazgeçtim, gidip lpg taktırayım dedim..bi rölanti sorunuyla karşılaştım ki daha önce de vardı ve çözülmemişti...buji , buji kablosu değişti carbon clear yapıldı ama hiç değişen bişey olmadı..verdiğim paralarda havaya uçtu....şimdi de biri diyor üst kapak, biri diyor silindir contası, biri diyor eksoz, biri diyor trgiger yeniden değişecek..eee garanti verin, eger çözülecekse sorun, ok diyorum, garantisi yok diyorlar..bu ne biçim iş ya..kıçı kırık rölantiyi adıyamanda çözecek usta yok, olanlarda garantisiz çözme derdinde.......Hatta ve hatta Adıyaman Atiker bayiye gittim, aynı zamanda tofaş-fiat özel servisi..dedim ki..arabayı size bırakayım, hem sorunu çözün hemde atiker kit takın dedim..adam bana ders veriyor, yok beyin ne okursa ou yaparmış, yok araba sorunsuz olacakmış, yok önce serviste sorunumu çözdürmeliymişim..İNDİİR BE O ÖZEL SERVİS LEVHASINI.....bu da usta işte, hemde özel servis ustası...

servis diyor ki, üst kapak contası, hava oranı yüksek vs vs..garanti diyorum..YOK....eger çözülmezse enjektördür trigerdir distrübütördür beyindir sırasıyla hepsini değiştireceğiz diyor..iyi ..bi de beni değiştirin bari içine başkasını oturtunda olsun bitsin....

Neyse..işin özü...rölanti sorunu nasıl çözülür, bilen anlayan gören varmı...tahmin istemiyorum arkadaşlar, biizzat yaşamış ve sorunu çözmüş arkadaşların bilisiini istiyorum.....
    kızıp tekrar satılığa bile çıkardım..2006 model arabayı doğan şahin clio fiyatına hemde 13 000 tl ye...
    Adamlar alışmış sanayide doğana şahine torosa bakmaya..
    Nerden anlasınlar sensörlü mensörlü beyinli meyinli cicili bicili mareadan...

• Sana söylenenlere pek inanma....Forumda sanırım rolanti sorunu için motor indirmeye kalkan usta bile olmuştur Eğer başka bir sebepten alakalı problem yok ise,Sorun sadece rolanti dalgalanması ise 1.6 ise bir boğaz kelebeği temizliği yaptırın ardından beyine giden siyah şasi kablosuna takviye yaptırın,(kalınlaştırın) bir elektirikçide...

Sonra arabaya genel bakım yaptırın herşeyi sorunsuz olsun bilgisayara bağlatıp hata kodlarını sildirin varsa sıkıntılarını gözden geçrin sonra lpg montajı yaptırın...

Benzzinde sorunlu iken lpg montajı yaparsanız verim alamazsınız sıkıntılar devam eder....
  • quote:

Orijinalden alıntı: fimarea

Merhaba Mareadaşlar;
    Ben 2007 model 405 binde Taksi çıkması marea liberty buldum (istanbul da)orjinal rengine boyanmış motor 100 bin km önce yapılmış muayeneden geçmiş bütün bakımları yapılmış sağ çamurluk ve ön kaput işlem görmüş (değişmiş sanırım) fiyatına son 10500 dediler ne dersiniz alınırmı sizce elektronik aksamlar zarar görmüşmüdür serviste bilgisayara bağlatacağım. özellikle bilinçli üyelerden cevap bekliyorum.

Ohoo hocam onun girmediği çukur düşmediği hendek kalmamıştırBence yanından bile geçme
  • Benim rolanti dalgalanması ibre de değil..ibre sabit duruyor ama motor sarsıntılı çalışıyor.1 ve 2. viteslerde de hafiften bi kerkinme silekele var..çekişte veya gidişte en ufak problem yok yada ben hissetmiyorum...bogaz kelebeği temizliği de yapıldı ama hala çözülmedi...
  • arkadaşlar allah izin verirse bir hafta içinde fıat marea 2000 hlx almayı düşünüyorum iki üç tane var kafamda biri 2001 model 10000 tl diyeride 2001 model 11250 tl görüşlerinizi alabilirmiyim ikiside kilometre olarak birbirine yakın 150000 200000 b,in civarı ikiside orjinal ama boya var daha doğrusu alınmaya deyer bir arabamı cevaplarsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: recimiller

arkadaşlar allah izin verirse bir hafta içinde fıat marea 2000 hlx almayı düşünüyorum iki üç tane var kafamda biri 2001 model 10000 tl diyeride 2001 model 11250 tl görüşlerinizi alabilirmiyim ikiside kilometre olarak birbirine yakın 150000 200000 b,in civarı ikiside orjinal ama boya var daha doğrusu alınmaya deyer bir arabamı cevaplarsanız sevinirim

150 Bin ile 200 Bin arasında 50 bin km fark var.Km olarak birbirine yakın derken ümit ediyorum bunu kastetmemişsindir.Burdan km ve model olarak sadece fiyat konusunda görüş ve düşünce sahibi olabiliriz diğer türlü göremediğimiz bir araba için sadece hayal kurarız o yüzden yorgun olmayanını km önemli değil hor kullanılmamış olanı seç.Şimdiden hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruhumun -- 23 Nisan 2010; 20:51:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cihatdag01

Selamlar...
    Arabayı satmaktan vazgeçtim, gidip lpg taktırayım dedim..bi rölanti sorunuyla karşılaştım ki daha önce de vardı ve çözülmemişti...buji , buji kablosu değişti carbon clear yapıldı ama hiç değişen bişey olmadı..verdiğim paralarda havaya uçtu....şimdi de biri diyor üst kapak, biri diyor silindir contası, biri diyor eksoz, biri diyor trgiger yeniden değişecek..eee garanti verin, eger çözülecekse sorun, ok diyorum, garantisi yok diyorlar..bu ne biçim iş ya..kıçı kırık rölantiyi adıyamanda çözecek usta yok, olanlarda garantisiz çözme derdinde.......Hatta ve hatta Adıyaman Atiker bayiye gittim, aynı zamanda tofaş-fiat özel servisi..dedim ki..arabayı size bırakayım, hem sorunu çözün hemde atiker kit takın dedim..adam bana ders veriyor, yok beyin ne okursa ou yaparmış, yok araba sorunsuz olacakmış, yok önce serviste sorunumu çözdürmeliymişim..İNDİİR BE O ÖZEL SERVİS LEVHASINI.....bu da usta işte, hemde özel servis ustası...

servis diyor ki, üst kapak contası, hava oranı yüksek vs vs..garanti diyorum..YOK....eger çözülmezse enjektördür trigerdir distrübütördür beyindir sırasıyla hepsini değiştireceğiz diyor..iyi ..bi de beni değiştirin bari içine başkasını oturtunda olsun bitsin....

Neyse..işin özü...rölanti sorunu nasıl çözülür, bilen anlayan gören varmı...tahmin istemiyorum arkadaşlar, biizzat yaşamış ve sorunu çözmüş arkadaşların bilisiini istiyorum.....
    kızıp tekrar satılığa bile çıkardım..2006 model arabayı doğan şahin clio fiyatına hemde 13 000 tl ye...
    Adamlar alışmış sanayide doğana şahine torosa bakmaya..
    Nerden anlasınlar sensörlü mensörlü beyinli meyinli cicili bicili mareadan...

öncelikle ucuz olan bogaz kelebegi potansiyometresini degistirerek akuden bogaz kelebenin orada bir yere ek kablo cektirin. tam yerini bilmiyorum tofas yetkili servisinde yapmıslardi bu islemi mareama.

gene olmassa bogaz kelebegini bilen birinin sokup temizleyip adaptasyon yapmasi ve beyindende reset gibi bir islem yapmasi sonucu cozuluyor bu olay. beyindeki reset ya da herneyse o cok onemli, o yapılmadan temizlikten sonra bile hata veriyor cunku

ama onemli olan bilen bir servis yada ustanin yapmasi. bence cevre illerdeki yetkili servisleri arayarak sorun, bu cozume benzeyen bir cozum sunan olursa olayi biliyordur, oraya gidip yaptırın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fimarea

Merhaba Mareadaşlar;

arabami ilk aldigimda serviste soylemislerdi 400kusurbin yapan ticari marealar var diye demek dogruymus

yanliz taksiden cikardiklarina gore artik sorun cıkarmaya baslamis demekki

bu kmlerde forumda marea sahibi olmadigindan o araba tam bir kapali kutu.

bence riske girmeye degmez, bırakin baskasi ugrassin adamlarin hurdasiyla

• quote:

arkadaşlar allah izin verirse bir hafta içinde fıat marea 2000 hlx almayı düşünüyorum iki üç tane var kafamda biri 2001 model 10000 tl diyeride 2001 model 11250 tl görüşlerinizi alabilirmiyim ikiside kilometre olarak birbirine yakın 150000 200000 b,in civarı ikiside orjinal ama boya var daha doğrusu alınmaya deyer bir arabamı cevaplarsanız sevinirim

km ile oynanmadiysa bu kmlerde alabilirsiniz ama mumkun oldugunca bakimli olani almanizda fayda var
  • Arkadaşlar herkese selamlar, Ben foruma yeni üye oldum. Yorumları okudum ancak benim araçta (Marea liberty 2003 1.6 LPG li) anlatılanlardan farklı bir durum var. Yolda giderken hararet göstergesi olması gereken yere ulaşıyor ve orta yerlerde duruyor. Ancak belli bir süre sonra hararet göstergesi sıfıra düşüyor ve orda kalıyor. Kaloriferi açıp göstergeden mi yoksa gerçekten hararetten mi diye kontrol ettiğimde kaloriferin de hararet sıfırda iken ısıtmadığını gördüm. Termostatı da 25.000 km önce değişmiş (Yaklaşık 1,5 yıl önce). Bu problemin nedeni ne olabilir? Daha önce bu şekilde problem yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    İyi günler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: h_aydin_21

Arkadaşlar herkese selamlar, Ben foruma yeni üye oldum. Yorumları okudum ancak benim araçta (Marea liberty 2003 1.6 LPG li) anlatılanlardan farklı bir durum var. Yolda giderken hararet göstergesi olması gereken yere ulaşıyor ve orta yerlerde duruyor. Ancak belli bir süre sonra hararet göstergesi sıfıra düşüyor ve orda kalıyor. Kaloriferi açıp göstergeden mi yoksa gerçekten hararetten mi diye kontrol ettiğimde kaloriferin de hararet sıfırda iken ısıtmadığını gördüm. Termostatı da 25.000 km önce değişmiş (Yaklaşık 1,5 yıl önce). Bu problemin nedeni ne olabilir? Daha önce bu şekilde problem yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    İyi günler,

Termostat arızası gibi geldi bana.
  • gjgtghg
  • slmlar arkadaslar...2001 model 2.0 hlx 54000 km olan marea aracın lpg sı olmayıp orjınal fakat 5 parcada boyası bulunmaktadır.. sız değerli arkadaslarımın yorumları benım ıcın cok onemlı olup tavsıyelerınızı dınleyıp ona gore karar verıcem .. herkese tesekkur ederım...
  • quote:

slmlar arkadaslar...2001 model 2.0 hlx 54000 km olan marea aracın lpg sı olmayıp orjınal fakat 5 parcada boyası bulunmaktadır.. sız değerli arkadaslarımın yorumları benım ıcın cok onemlı olup tavsıyelerınızı dınleyıp ona gore karar verıcem .. herkese tesekkur ederım...

Çok genel olmuş fiyat yok,neden boyalı değişeni varmı vs kimse cevap veremez bu şartlarda...Resim yada link olsa yorum yapılır..

Km düşük eski sahibi pek kullanmamış lpg ihtiyacı olmamış..Bence lpg olmaması daha iyi,yakıt sizi üzerse (ki üzecektir çok km yapıyorsanız), kendiniz bildiğiniz güvendiğiniz yerde garantili olarak iyi bir kit taktırabilirsiniz keza lpg montajı iyi olmayan marealar her araç gibi sorun çıkarır...
  • Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var
    2004 Liberty 81.000 km de hatasız ilk sahibinden gümüş renk brc sıralı lpg li en son 15.750 diyor
    1- Piyasasını internetten takip ediyorum fiyat bana biraz fazla geldi Sizce nasıl bir fiyat?
    2-Daha önce 2004 megane2 dinamic modeli kullanmıştım Çok sorunlu idi <kronik problemleri vardı Marea larda da kronik sorun varmı? Alırken neye dikkat etmeliyim?
    3-Parça fiyatları diğer marka/modellere göre nasıl
    Bilgilendirirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var
    2004 Liberty 81.000 km de hatasız ilk sahibinden gümüş renk brc sıralı lpg li en son 15.750 diyor
    1- Piyasasını internetten takip ediyorum fiyat bana biraz fazla geldi Sizce nasıl bir fiyat?
    2-Daha önce 2004 megane2 dinamic modeli kullanmıştım Çok sorunlu idi <kronik problemleri vardı Marea larda da kronik sorun varmı? Alırken neye dikkat etmeliyim?

1)Fiyatı pahalı. O aracın piyasası 12.000-13000 arası. O paraya 2006-2007 marea exclusive full donanımlı olanı alırsın.Bence Liberty alacağına exclusive al.Fazladan sis farı, 4 cam otomatik, direksiyondan kumandalı radyo-teyp var.
    2)Marea'larda kronik problem olarak rolanti dalgalanması olur bazen.Ayrıca hararet göstergesini kontrol et.Dalgalanma oluyor bazı marealarda.Bir de ABS'yi kontrol ettir.Bunun dışında sık tekrarlayan arızaları yoktur.Çok rahat bir araçtır.Bu paraya bu donanımı başka araçta zor bulursun.
    <Ben 10 gün önce 2003 model marea exclusive aldım.Harika bir araç.
    3)Parça fiyatlarını doğan şahine göre dersen pahalıdır.Ama diğer Avrupa araçlara göre ucuzdur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

özellikleri co uygun olsa da 14 civari eder maximum
    marea megane 2den cok daha rahat bir araba, meganin koltuklari cok kucuk ve rahatsiz kaliyor marea yanında

parcalari renault ile karsilastirilmayacak kadar ucuz, bujiler 16-25 tl, debriyaj baskı balaat 115tl orji,nali, triger seti dislilerle birilkte 70tl civari vs

ama abs beyini, tavandaki citalar vb az sorun cıkaran parcalari pahali sadece

biraz daha arastirarak piyasa fiyatından temiz araclar aramalisiniz bence

• quote:

slmlar arkadaslar...2001 model 2.0 hlx 54000 km olan marea aracın lpg sı olmayıp orjınal fakat 5 parcada boyası bulunmaktadır.. sız değerli arkadaslarımın yorumları benım ıcın cok onemlı olup tavsıyelerınızı dınleyıp ona gore karar verıcem .. herkese tesekkur ederım...

yetkili serviste mutlaka expertiz yaptırın, bu kadar az kmdeyse mutlaka servise gitmis olmali. son gidisindeki km ve tarih size bilgi verir zaten
  • merhaba arkadaşlar. marea lar ile yakından ilgileniyorum. seneye il merkezine 100km mesafede olan bir belde de çalışacağım nasipse. hafta sonları da eşimle birlikte merkeze evimize gideceğiz. bu durumda her hafta min 200 km yol yapacağım. ikimizde öğretmeniz halkyle çok yakmayan, yakıt konusunda bizi üzmeyecek bir araç gerekiyor. fiyatı ve donanımı açısından mareları bir süredir inceliyorum. siz marea tavsiye eder misiniz genel olarak memnun kalır mıyız, marea seçecek olursam 1,6 liberty, 1,6 exclusive mi 2,0 hlx mi seçmeliyim?
  • 
Sayfa: önceki 14271428142914301431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.