Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1361. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13591360136113621363
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Marea orjinal teyp arayanlar, orjinal arka hoparlör arayanlar, FLI marka 5*7 arka hoparlör arayanlar bana ulaşabilirler. FLI 210 watt 5*7 hoparlörleri İngiltere'den isteğe göre sipariş edeceğim. Fiyat olarak 75-80 $ arasında değişebiliyor. Resimler dükkanda kaldı en kısa zamanda ekleyeceğim saygılar.

http://www.sahibinden.com/fiat_marea_arka_hoparlorler_orjinal-25WQQaXQQ17992644WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/fiat_marea_orjinal_radyo_kasetcalar-58WQQaXQQ17989725WQQpXQQdisplayitem

• quote:

Orijinalden alıntı: maymotdur

quote:

Orijinalden alıntı: fimarea

Selam Mareadaşlar ;

Hala Bir marea sahibi olmadım bendemi bi sorun var nedir sizlerden yardımcı olmak isteyenlerde çıktı allah var ama olmadı şimdi ricam şu arabaya bi bakarmısınız 2003 model ama arkası eski tip benim bildiğim 2002den sora yenitip olmalı.

http://www.sahibinden.com/fiyati_biraz_daha_asagi_cektim_fiat_marea_2003_model_memurdan_sa-00WQQaXQQ17416138WQQpXQQdisplayitem

tampon brava ya da 97-98 model marea tamponu...yani orjinal değil... adam logoyu da boyadığına göre sanki sprey boyayı almış ön kısmı boyamış gibi... ayrıca yan ve tampon altı etekler de gövde rengi değildir orjinalde... ama km orjinalse, fiyat olarak iyi...

evet haklısın bende fark ettim ama kaşınıyorum galiba az paraya iyi mal olmuyor ama sabredip bekleyeceğim. Buarada bu tamponlardan çok görmeye başladım ucuz galiba marea orjinaline göre. km ile oynanmıyor sanıyorum ama tabi güven olmaz servise bir defa girdiyse çıkar oynannıp oynanmadığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: frozensoul

Selam arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 2002 model Füme Marea hlx 2.0 araç için bir arkadaşla anlaştık. 80.000 Km'de benzinli. Ancak Sıralı sistem lpg taktırmayı düşünüyorum. Nasipse bu hafta içi aracı alacağım. İlk aracım olacak olması da ayrı bir heyecan veriyor. Gördüğüm kadarı ile herkes bu araçtan memnun bende sayenizde bu araca merak sardim ve gördüm ki piyasadaki bir çok araçtan çok üstün. İlk dikkat etmem gereken önemli noktalar varsa ve lpg hakkında bilmem gereken birşey varsa lütfen paylaşınız. Teşekkürler

DOSTUM HAYIRLI OLSUN ARACIN ALLAH KAZASIZ BELASIZ KULLANMAYI NASİP ETSIN TRİGERİNİN NE ZAMAN DEGİŞTİGİNİ MUTLAKA OGREN EGER DEGİŞMEDİYSE BİRAZ TUZLU TRİGER DEGİŞİMİ NORMALDE 90BİNDE YADA 5 YILDA DEGİŞMESİ GERKLİ LPG İŞİNE GELİNCE İYİ ARASTIR İYİ BİR USTA BUL DERİM EN ONEMLİ SEY USTA OLDUGUNU SOYLEDILER BANADA BENDE DAHA 2 GUN ONCE TAKTIRDIM YOKSA BU BENZİN FİYATLARIYLA ARABAYA BİNMEYE KORKAR OLMUSTUM SU AN İÇİN GAYET MENNUNUM TEKRAR HAYIRLI OLSUN MENMUN KALIRSIN ARACTAN BUNDAN SUPHEN OLMASIN YETER KI ALDIGIN ARAC TEMİZ OLSUN

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enginilhan1

Arkadaşlar, aracın gösterge kısmını söken oldumu?
    yada nasıl söküldüğünü bilen varmı?

Geçenlerde internetten servis kitabını indirdim 2400 sayfa, kitapta nasıl söküleceği anlatılıyor fakat
    bütün vidaları sökmeme rağmen sol üst köşede tutan bişey var artık vidmıdır tırnakmıdır bilmiyorum.
    Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

direksiyonun hemen arkasında 2 ve göstergenin tepesinde 2 olmak üzere 4 alyan vida var... ayrıca şöför sol ayak tarafındaki sigorta kutusunu sök (3 yıldız vida var..) daha sonra, sol taraftaki havalandırma ızgarasının tam alt kısmına sigorta kutularının olduğu yerden bak... orada da 1 adet yıldız vida var... son olarak havalandırma nın bir adet altında yanılmıyorsam 1 adet de ya sol ya da üst tarafında tırnaklar var... oralara düz tornavida sokarak dikkatle kanırttırarak kendine doğru asıl... göstergenin dış çerçevesini bu şekilde söktükten sonra far ve gösterge ayar düğmelerinin fişlerini sök.. dış çerçeveyi direksiyonun üst tarafından bi şekilde dışarı çıkart (bu kısım baya uğraştırıyor... kolaylık olması açısından direksiyonu en alt seviyeye indir).... daha sonra karışında göstergeyi tutan 4 alyan daha göreceksin.... onları da sökünce gösterge öne gelecek.. ve bir tornavida yardımıyla 3 adet fiş daha sökeceksin...

NOT....: AMA ASLA UNUTMA.... GÖSTERGENİN FİŞLERİ ÇIKIKKEN KONTAĞI SAKIN ÇEVİRME.... DAHA SONRA AIRBAG ARIZA LAMBASINI SÖNDÜRMEK İÇİN 20-30 LİRA USTAYA VERMEK ZORUNDA KALIRSIN...(tecrübe ile sabit değildir.... başka bir arkadaşın uyarısıdır... )

Kırmızıyla işaretlediğim yerde anlatılanların hepsini yaptım.
    Sigorta kutusunun kapağını söktüğümde dediğin gibi 1 adet yıldız vida var onuda
    çıkarttım. Bahsettiğin tırnaklardanda haberim var onlarıda halledebiliyorum ancak,
    mavi olarak işaretlediğim yerdeki vidayı bulamadım sanırım, oysa aşağı yukarı
    2 saatten fazla uğraştım. Bu bana bir daha denemek için ilham verdi. Tekrar denicem.

• quote:

yorumları alalım bakalım...

98 model HLX weekend

Mareaları tam bilmiyorum ancak bu resimlerde sanırım gösterge ışıklarının rengini
    değiştirmişsin, yoksa orjinal rengimi anlamadım ama, Tamda benim yapmak istediğim şey.
    Bence mükemmel olmuş çok hoş duruyor Güle güle kullanın.
    Birde nasıl yaptığınızı anlatırsanız bana çok yardımcı olursunuz. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginilhan1 -- 24 Ekim 2009; 13:57:35 >

• quote:

quote:

yorumları alalım bakalım...

98 model HLX weekend

Mareaları tam bilmiyorum ancak bu resimlerde sanırım gösterge ışıklarının rengini
    değiştirmişsin, yoksa orjinal rengimi anlamadım ama, Tamda benim yapmak istediğim şey.
    Bence mükemmel olmuş çok hoş duruyor Güle güle kullanın.
    Birde nasıl yaptığınızı anlatırsanız bana çok yardımcı olursunuz. Saygılar.

bunu için ön km. sayacı sökmen lazım.. nasıl olacak dersen marea manuel diye nette arama yap bulduğun dosya içinde sökümü nasıl yapacağın anlatılıyor en dip ayrıntısına kadar..

bu arada şu amfi olayında yardımcı olabilecek yok mudur hiç??

• Arkadaşlar, bugün sanayideydim Marea'ma biraz bakım yaptırayım dedim. Gazdan aniden çekince lak diye patlak amortisör sesi geliyordu ona baktırırım diye düşündüm. Ufak tefek birşeyler yapıldı sonra rotçuya gittim sesin kaynağını bulmaya bir de ne görelim şanzımanı tutan vidaların yarısı yok yarısı da tam sıkılmamış. Ben almadan 1 gün önce baskı balata değişmişti, yapan usta 500 km önce değiştirdiği balatayı bittiği için tekrar değişmek zorunda kaldı büyük ihtimalle böyle olduğu için şerefsizlik, kansızlık yapmış şanzımanı vidalamamıs. Motor hareket ettikçe şaşeye vuruyormuş. Allah'tan kendi ustam tecrübeli de işi uygun şekilde çözdü. Siz siz olun arabanızın başında bekleyin derim. İnsanlar artık kolay para kazanmak peşinde. Kredi çekerek ne zorluklarla aldığım arabanın şanzumanı komple elime almaktan kurtuldu.
  • malesef son halinin resimlerini koyuyorum... yapılış aşaması resimleri yok...ama anlatımı var...smile.gif

göstergeyi söktükten sonra üzerinde rakamların bulunduğu ince plastik gibi olan levhanın arkasında yeşil görüntünün oluşması için var olan yeşil boyayı aseton ile sildim... bu plastk levhayı scanner'da taradım, ve A4 kağıda aldığım çıktıyı bir karton üzerine yapıştırdım... "led şerit" üzerinden söktüğüm 55 adet mavi ledi, söz konusu (karton üzerine yapıştırdığım) fotokopi üzerinde her bir çizgi ve rakam denk gelecek şekilde dizdim ve lehimledim... 3 lede 1 direnç denk gelecek şekilde ayarladım... direnç olarak da yine şerit ledler üzerindeki dirençleri kullandım...

hem direnç hem de ledleri makasla şerit üzerinden kestim... böylece led şeritin altındaki yapıştırmaları kullanarak fotokopi üzerine kolayca yapıştırmış oldum... daha sonra da uygun şekilde ledleri lehimledim... lehimlerken zil tellerini kullandım... bu kısmı epey uğraştırdı tabi... (neredeyse 1,5) gün...

Bu arada, ibreleri yerlerinden sökmek kolay... ama taktıktan sonra ayarlaması zor... tecrübe ederek öğreniyorsun...belki arabadan arabaya değişebilir...
    mesela hararet göstergesi için motoru tamamen ısındığında ibre neredeyse duruyorsa ona göre ayarlıyorsun... devir ibresini rolantiye göre yapıyorsun... hız ibresini ayarlayabilmek için bence navigasyon cihazı şart... ancak deneyerek ayarlayabiliyorsun... mesela navigasyon cihazı 100km hızı gösteriyorken senin kadranın 70 gösteriyorsa, önce duruyorsun sonra bi daha test ediyorsun... ibrelerin test aşaması biraz uzun sürüyor...

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, aracın gösterge kısmını söken oldumu?
    yada nasıl söküldüğünü bilen varmı?

Geçenlerde internetten servis kitabını indirdim 2400 sayfa, kitapta nasıl söküleceği anlatılıyor fakat
    bütün vidaları sökmeme rağmen sol üst köşede tutan bişey var artık vidmıdır tırnakmıdır bilmiyorum.
    Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

direksiyonun hemen arkasında 2 ve göstergenin tepesinde 2 olmak üzere 4 alyan vida var... ayrıca şöför sol ayak tarafındaki sigorta kutusunu sök (3 yıldız vida var..) daha sonra, sol taraftaki havalandırma ızgarasının tam alt kısmına sigorta kutularının olduğu yerden bak... orada da 1 adet yıldız vida var... son olarak havalandırma nın bir adet altında yanılmıyorsam 1 adet de ya sol ya da üst tarafında tırnaklar var... oralara düz tornavida sokarak dikkatle kanırttırarak kendine doğru asıl... göstergenin dış çerçevesini bu şekilde söktükten sonra far ve gösterge ayar düğmelerinin fişlerini sök.. dış çerçeveyi direksiyonun üst tarafından bi şekilde dışarı çıkart (bu kısım baya uğraştırıyor... kolaylık olması açısından direksiyonu en alt seviyeye indir).... daha sonra karışında göstergeyi tutan 4 alyan daha göreceksin.... onları da sökünce gösterge öne gelecek.. ve bir tornavida yardımıyla 3 adet fiş daha sökeceksin...

NOT....: AMA ASLA UNUTMA.... GÖSTERGENİN FİŞLERİ ÇIKIKKEN KONTAĞI SAKIN ÇEVİRME.... DAHA SONRA AIRBAG ARIZA LAMBASINI SÖNDÜRMEK İÇİN 20-30 LİRA USTAYA VERMEK ZORUNDA KALIRSIN...(tecrübe ile sabit değildir.... başka bir arkadaşın uyarısıdır... )

Kırmızıyla işaretlediğim yerde anlatılanların hepsini yaptım.
    Sigorta kutusunun kapağını söktüğümde dediğin gibi 1 adet yıldız vida var onuda
    çıkarttım. Bahsettiğin tırnaklardanda haberim var onlarıda halledebiliyorum ancak,
    mavi olarak işaretlediğim yerdeki vidayı bulamadım sanırım, oysa aşağı yukarı
    2 saatten fazla uğraştım. Bu bana bir daha denemek için ilham verdi. Tekrar denicem.

Dostum, anlayamadığım bir nokta var... ızgaranın altındaki yıldız vidayı söktüğünü söylemişsin zaten... başka cida yok... yıldız vida sadece 1 tane... 4 tane de direksiyonun üstünde alyan vida var... ayrıca ızgaranın orada da tırnaklar... yalnız bir arkadaş, daha önce bana sökemediğini söylemişti.. çünkü ızgaranın arka taraftan gövdeye zımbalı olduğunu söylemişti... o da sökememişti... benim araba 98 model... arkadaşın göstergesini sökemediği araba da 2001 model....

• SLM BRAVA FAR İHTİYACI OLAN ARKADAŞLARA DUYURULUR ELİNDE SIFIR GİBİ FAR VAR RESİMLERİ Nİ KOYUYORUM ULAŞMAK İSTEYEN

BAHADIR ÜSTÜN 05424099389

TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ 180 LİRA İSTİYOR AMA PAZARLIK PAYI VARMIŞ SAYGILARIMLA
  • arkadaşlar motor indirdik topladık piston yaptık filan bu konuda baya tecrübe edindim böyle pisşeyler başınıza gelirse bana ulaşın yardımcı olurum
  • Alakurt farlar mercekli değil de mi?
  • marea teşkilatı selamlar...

herkese merhaba..
  • mehmet hocam led çalışmana diğer dükkanda baktım..süper olmuş...
  • Selam arkadaşlar,

Geçen gün otobanda 3. viteste ve tahminen 40 - 50 km hızla giderken benim araba hafifçe çalkalayıp stop etti. Herhangi bir ikaz yanmadı, hararet falan da yoktu. Depo da yarısına kadar doluydu. Neden anlamadım, ilk kez yaptı ve bir daha da yapmadı. Malum, en kalitesiz benzini dünyanın en pahalı benzini olarak satın aldığımız için belki benzin filtresi tıkanmış, kirlenmiş olabilir diye sanayiye gidip bir tamirciye gösterdim. Liftle kaldırıp altta deponun altından motor kısmına kadar heryere baktı ama benzin filtresini bulamadı. Ben de tamam servise götüreyim deyip aldım arabayı. Weekendlerde bu filtrenin yeri neresi? Acaba düşündüğüm gibi filtreden olabilir mi, bunu sadece bir kez yaptı, dün o kadar dolaştım hiçbir şeyi yoktu.
  • özür dilerim arkadaşım web sitesi senin oldugunu bilmedigim için arabada başkasına ait zannettim ama yinede bir acıklama yapabilirdın bu site benim diye teşekkürler hemen kayıt olacam siteni sevdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmarea -- 26 Ekim 2009; 10:47:14 >
  • quote:

Dostum, anlayamadığım bir nokta var... ızgaranın altındaki yıldız vidayı söktüğünü söylemişsin zaten... başka cida yok... yıldız vida sadece 1 tane... 4 tane de direksiyonun üstünde alyan vida var... ayrıca ızgaranın orada da tırnaklar... yalnız bir arkadaş, daha önce bana sökemediğini söylemişti.. çünkü ızgaranın arka taraftan gövdeye zımbalı olduğunu söylemişti... o da sökememişti... benim araba 98 model... arkadaşın göstergesini sökemediği araba da 2001 model....

Sigortaların olduğu yerin kapağını çıkarttım, orda benim görebildiğim tek bir tane yıldız vida var
    onu söktüm, dediğin alyanlardan bende 5 tane var 3 tanesi göstergenin üstünde 2 tanesi
    direksiyonu yükseklik ayarından aşağıya alınca direksiyonun arkasında onlarıda söktüm ayrıca
    en soldaki havalandırmanın orada bir altta bir üstte olmak üzere 2 adet tırnak var onlarıda yerinden
    kurtardım fakat hala soldaki havalandırmanın orada tutan birşey var, belkide dediğin gibidir zımbalı
    falandır. Çarşamba günü hafta tatilim hava yağmurlu olmazsa bir kez daha deniyeceğim. İlgi ve alakan
    için çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ftursin

Selam arkadaşlar,

Geçen gün otobanda 3. viteste ve tahminen 40 - 50 km hızla giderken benim araba hafifçe çalkalayıp stop etti. Herhangi bir ikaz yanmadı, hararet falan da yoktu. Depo da yarısına kadar doluydu. Neden anlamadım, ilk kez yaptı ve bir daha da yapmadı. Malum, en kalitesiz benzini dünyanın en pahalı benzini olarak satın aldığımız için belki benzin filtresi tıkanmış, kirlenmiş olabilir diye sanayiye gidip bir tamirciye gösterdim. Liftle kaldırıp altta deponun altından motor kısmına kadar heryere baktı ama benzin filtresini bulamadı. Ben de tamam servise götüreyim deyip aldım arabayı. Weekendlerde bu filtrenin yeri neresi? Acaba düşündüğüm gibi filtreden olabilir mi, bunu sadece bir kez yaptı, dün o kadar dolaştım hiçbir şeyi yoktu.

mareaların bazılarında benzin filtresi yok filtremsi bişey benzin pompasının içinde var bende öğrenince şaşırmıştım biraz...açıkçası ustanın bunu bilmemesi şaşırtıcı

• Selamlar.. Marea aracıma geçen hafta ön kapılara pionerr 13 cm.lik hop. taktım.. Biraz verim alma düşüncesiyle arkalarada oval 2 ad. hoparlör takayım düşüncem vardı.. Lakin orjinal marea teyp çıkışları 5 w. olduğundan verim alınamıyor.. Ark.şımın elinde atıl sansui 1300w. cma-4080 bir amfi var.. bunu orjinal teybe takmamız mümkün olur ve verim alabilirmiyiz acaba?? yanıt olumlu ise bu işe girişmeyi düşünüyorum.. bu işe çok bütçe ayırmak istemiyorum.. net ve hafif bass lı bir ses olsun yeter.. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sed22 -- 26 Ekim 2009; 22:44:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmarea

özür dilerim arkadaşım web sitesi senin oldugunu bilmedigim için arabada başkasına ait zannettim ama yinede bir acıklama yapabilirdın bu site benim diye teşekkürler hemen kayıt olacam siteni sevdim.

merhaba,daha önceden bu benim sitem diye yazmıştım(445.sayfada)içinde mareamla çektiğim videolar var diye ama olsun,sorun deyil,önemli olan arkadaşlık,karşılıklı saygı ve sevgimiz,
    sitemi beğendiğinize sevindim isterseniz sizde azbuz.com dan aynı şekilde ücretsiz site yapabilirsiniz,azbuz.com ücretsiz site açma imkanı sunuyor,sınırsız video resim ve yazı yükleyebilirsiniz,birçok üyesi var,bende kendime göre amatör seviyede güzel bir site yapmaya çalıştım,sizede yardımcı olurum,saygılar

• 
Sayfa: önceki 13591360136113621363
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.