Şimdi Ara

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!! (963. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.925
Cevap
15
Favori
1.230.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 961962963964965
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ORPHEUSMÜZİK

BENİM PRONTONUN ÜNÜ YAVAŞ YAVAŞ YAYILIYO HADE BAKALM

şu pronto işini iyice merak ettim aynı cila gibi mi uygulayacağız

açıklarsanız sevinirim

• ESAĞFİRULLAH arkadaşlar bende sizdenim buarada doblo team deki birliktelik ve paylaşım çok güzel tebrikler

aslında fiorino clup ta naçizane

uzunca anlattım uygulanışınımerak eden arkadaşlar ordan okuyabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORPHEUSMÜZİK -- 22 Şubat 2009; 19:09:35 >
  • quote:

ESAĞFİRULLAH arkadaşlar bende sizdenim buarada doblo team deki birliktelik ve paylaşım çok güzel tebrikler

aslında fiorino clup ta naçizane

uzunca anlattım uygulanışınımerak eden arkadaşlar ordan okuyabilir

takıldım sadece üstadım,sizin yazınızı okumuştum bugün öğlen kafama şu takıldı bu ahşap temeizleyicinin içindeki kimyasallar boyaya zarar vermiyor mu?

• ottomon ben o işi ilk önce bi makette denerim ama bakın diğer aracınada uyguluyormuş bi zararı olmamış
  • aslında şüpheye düşmekte haklısınız ama
    kesinlikle zarar vermiyor aksine bu şey vernikli yüzeyler için üretilmiş ve aracımızında son katı verniktir biliyorsunuz
    bende önce tereddüt ettim
    ama kullanınca gözlerime inanamadım
    boye üzerinde mikro tabaka oluşturuyor ve güneş toz bez gibi aşındırıcı etkenlerden koruyor tıpkı boya koruma dedikleri işlemdeki gibi
    ve bi güzel tarafı daha var siyah plastikleri inanılmaz yapıyo arkadaşlar
    5 milyon ve tüm migros gibi büyük marketlerde var
    deneyin hak vereceksiniz tedirgin oluyosanız küçük bi yüzeyde deneyin ve farkı görün derim
  • ben en kısa zamanda alıcam iyice merak ettim tamponarı güzel yapar bakalım ilk önce makette deneyip görücez
  • quote:

aslında şüpheye düşmekte haklısınız ama
    kesinlikle zarar vermiyor aksine bu şey vernikli yüzeyler için üretilmiş ve aracımızında son katı verniktir biliyorsunuz
    bende önce tereddüt ettim
    ama kullanınca gözlerime inanamadım
    boye üzerinde mikro tabaka oluşturuyor ve güneş toz bez gibi aşındırıcı etkenlerden koruyor tıpkı boya koruma dedikleri işlemdeki gibi
    ve bi güzel tarafı daha var siyah plastikleri inanılmaz yapıyo arkadaşlar
    5 milyon ve tüm migros gibi büyük marketlerde var
    deneyin hak vereceksiniz tedirgin oluyosanız küçük bi yüzeyde deneyin ve farkı görün derim

Üstad araba ıslakken mi uyguluyoruz yoksa güzelce kuruladıktan sonra mı,beze mi püskürtüyoruz yoksa direkt kaportaya püskürtüp bezle mi siliyoruz?Bir de bu işlemi gölge de mi yapmamaız lazım,güneşte de yapsak olur mu?

Psikopata bağladım gene

• gölge biyerde yapmak en mantıklısı arabayı kurularken yada kuruladıktan sonra heralde neysse cevaplanır orayı bende anlamadım benim şimdi aklıma geldi ilk önce buzdolabında bi deniyim bakıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: multijet

gölge biyerde yapmak en mantıklısı arabayı kurularken yada kuruladıktan sonra heralde neysse cevaplanır orayı bende anlamadım benim şimdi aklıma geldi ilk önce buzdolabında bi deniyim bakıyım

kobay garibim buzdolabı
  • araba için aldığım cilaları bile ilk buzdolabında deniyorum ama buzdolabımız bile ışıl ışıl parlıyor

bide gazlı bez ile siliyorum süper oluyor

• arkadaşlar farketmez araç temizve tozsuz olsun yeter

ancak yıkadıktan sonra yaşken cilayı sıkıp silin ve kurutun sonra kuruttuktan sonra

kuru bibezle tekrar ama daha az sıkıp silin daha iyi sonuçlar elde edersiniz

zaten bu cilayı bezinize yedirince bezin bile nekadar yumuşadığını farkedeceksiniz

malum silme bezlerimiz nekadar kaliteli olursa olsun serttir ve yaşken bile arabayı silerken boyayı çizer

işte bu cila bezi yumuşattığı için bezin yarattığı deformasyonuda minimuma indiriyor

yapmanız gereken

1. aracıyıkayın ve kurutulacak konuma getirin

2. bezle kurutmaya geçmeden önce biraz beze biraz kaportaya sıkın (1. yada 2.saniye kadar) kurutacağınız her bölgeye sıkın beze ilk kurutmaya başlamadan 1kere sıkmak kafi
    çünkü aracı kurularken zaten araca sıkacaksınız ve beze gelecek ilk başta beze sıkmadaki amaç bezide o ilk sert halinden kurtarmak

3. güzekce kurutun

4. ekstra parlaklık için aracı kuruttuktan sonra kuru bi pamuklu beze (atlet mükemmel oluyor)sıkın ve cila yapar gibi oval hareketlerle boyayı parlatın

hepsi bu kolay gelsin

• quote:

arkadaşlar farketmez araç temizve tozsuz olsun yeter

ancak yıkadıktan sonra yaşken cilayı sıkıp silin ve kurutun sonra kuruttuktan sonra

kuru bibezle tekrar ama daha az sıkıp silin daha iyi sonuçlar elde edersiniz

zaten bu cilayı bezinize yedirince bezin bile nekadar yumuşadığını farkedeceksiniz

malum silme bezlerimiz nekadar kaliteli olursa olsun serttir ve yaşken bile arabayı silerken boyayı çizer

işte bu cila bezi yumuşattığı için bezin yarattığı deformasyonuda minimuma indiriyor

yapmanız gereken

1. aracıyıkayın ve kurutulacak konuma getirin

2. bezle kurutmaya geçmeden önce biraz beze biraz kaportaya sıkın (1. yada 2.saniye kadar) kurutacağınız her bölgeye sıkın beze ilk kurutmaya başlamadan 1kere sıkmak kafi
    çünkü aracı kurularken zaten araca sıkacaksınız ve beze gelecek ilk başta beze sıkmadaki amaç bezide o ilk sert halinden kurtarmak

3. güzekce kurutun

4. ekstra parlaklık için aracı kuruttuktan sonra kuru bi pamuklu beze (atlet mükemmel oluyor)sıkın ve cila yapar gibi oval hareketlerle boyayı parlatın

hepsi bu kolay gelsin

teşekkürler

• Galatasaraylı futbolculara ve yöneticiler kocaman

Ağzımı bozduracaklar akşam akşam

• not: güneşli yada gölge farketmez

ayrıca hava şartlarına göre daha yoğun bi uygulama ve koruma istiyorsanız bi yöntem daha var

hani şu milyon dolarlık arabaları yıkayan en iyi araba yıkamacısı adamı duymuşsunuzdur avucuna biraz cila alıp aracı sıvazlıyoduya

yukardaki işlemleri aynen uygulayın (yani kurutma ve tekrar parlatma işlemleri) ve tekrar kaportaya bolca sıkın

1. o adamın avuç içiyle sıvazladığı gibi
    cilayı sıkıp direk ellerinizle kaportayı dairesel hareketlerle sıvazlayın(elleriniz temiz olsun)

avuç içinizle sıvazlayın bisüre sonra ciladaki krem ve suyun kaybolduğunu ve parlamaya başladığını farkedeceksiniz

ve boya parlamaya başlıyacak en son olarak selpak burun mendiliyle

son parlaklığını verin neden selpak çünkü burunu bile tahriş etmeyecek kadar yumuşak
    çok yumuşak oluyor başka peçete filan kullanmayın hani şu üzerinde zeytin ve limon karikatürleri olan

NOT: bu avuç içiyle yapılan enson işlemi güneşte yapın daha etkili olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORPHEUSMÜZİK -- 22 Şubat 2009; 21:20:00 >

• quote:

vallahi kendi doblonuzu iyi satmışsınızda vipi çok uyguna almışsınız 2005 2006 sına istiyorlar bu paraları arabada boya değişen var mı

birde buda kırmızı amblemlimi vallahi tekrar hhayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin

iyi geceler doblo team

evet aslında hepsi 1-2 günde plansız oldu.internetten satıp,internetten bulduk..her 2 araba da 2008 modeldi..aslında bu konuda şanslı olduğumuzu söylesek yalan olmaz fiyat konusunda..kırmızı amblemli,2008lerde başka amblem olduğunu sanmıyorum..ayrıca arabanın üstünde krom parça oldukça çok..o yöndede oldukça harcama yapmış arabanın eski sahibi,sağolsun çok temiz ve düzenli bakmış..hiçbir vuruk çizik vs.i yok..resimlerinide ekliyeyim size birkaç tane kirli ama k.bakmayın artık

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!

• İyi geceler takım...

Ben artık diyecek hiç birşey diyemiyorum Galatasaray'ımıza.Keşke bi 5 tane daha atsalardı.Böyle ruhsuz bir futbol görmedim.Neyse yazmaya devam edersem kötü olacak...

Şu pronto olayı ilginç,havalar düzelsin denemeyi düşünüyorum.Ama sanırım kaçırdım,su ile karıştırıp mı yoksa saf haliyle mi uygulamak gerekiyor?
  • eraysgt

arabanızın maşallahı var ALLAH kaza bela vermesin çok güzel

2008 lerinde bazılarında yani ilk aylarında ve 2007 sonlarında mavi amblem var arabanız sıfır gibi çok iyiye almışsınız şuan satsanız 26750 27500 civarı internetteki piyasası

ben sizin diğer dobloyu görmüştüm heralde internette doblolara çünklü hep bakıyorum

ORPHEUSMÜZİK vallahi çok teşekkürler ben her ay cila yapıyorum ama cilalara ek olarak deniyeceğim ilk önce buzdolabında tabi
  • @eraysgt aracınız hayırlı olsun,Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmayı nasip etsin.
  • sağol multijet allah herkese daha iyilerini nasip etsin..
    evet fiyat konusunda şanslı sayılırız dediğim gibi..bizim diğer doblonun da resimleri vardı önceki sayfalarda..o da gerçekten çok hoş bi arabaydı..vip'te boya koruma yapılmış bu arada yıkayınca falan su tutmuyo,bide uzaktan çok parlak bi görünümü oluyo..

ya bu arada imzamı değiştiremiyorum gsm numarası falan bişiler diyor nasıl değiştirebilirim bilgisi olan var mı?tşk.
  • ottoman24 teşekkür ederim ;)

yalnız arabanın köşesinde yamuk vardı bunu doblo team'a bi tatlıyla düzeltelim imkanımız olsa da hepinize elden tutabilsek ama napalım şimdilik bu kadar afiyet olsun

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!

iyi geceler doblo team..

• 
Sayfa: önceki 961962963964965
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.