Şimdi Ara

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!! (1245. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.925
Cevap
15
Favori
1.230.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12431244124512461247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2004 Doblo VIP sahibiyiz alırken çok araştırmamıza uğraşmamıza rağmen Doblo aldık en sonunda... Aslında Ticari araç olmasını ve kamyonet sınıfında bi araç istemiyorduk. Temiz mantıklı temiz bir STW araç bulamayınca(Dizel Fiat Stilo STW Temiz bulmak için uğraşıyorduk ama bıkmıştık artık aramaktan) en sonunda "sigorta" attı ve Doblo alalım bari dedik. Bari kamyonet alacağız "en iyisini" alalım dedik(paramıza göre). Yanlış hatırlamıyorsam sadece ilk sahibinden.com'a baktığımda hemen aynı il içinde olduğumuz birinin 2004 Doblo1 1.9JTD bulduk(51000 km) ilanını gördük fiyatını da uçuk yazmamıştı(arabaya göre) ve ertesi gün gittk aldık... :)
    Ve arabadan en ufak bir sıkıntımız yok Allah'a şükür. Yani arabayı servise neredeyse sokmadık diyebiliriz. Yalnızca bir kere 60000 km de iken triger kayışını değiştirmek için servis yüzü gördü (o da önemli orada olması gerekiyor çok hassas kayış sente ayarından dolayı) He bide babama söylemiştim 10000 km de bir yağını ve tüm filtrelerini değiştir diye o da dikkat etmiş...(şimdi sordum) Araba klasik "rutin servis bakımı" görmedi başka tabi olsa daha iyi olurdu ama...
    Ama 90000 km civarı iken aracın termostadı arıza yaptı(daha bir kere servis yüzü görmüş olsun o kadar bi de çeşme suyunu basarsan böyle olur)
    Hee bi de karteri delmiş babam... :)))
    Başka bir şey yok araçta tıngır tıngır süper herkes 1.9 JTD motor 1.3 ten çok yakar derken her zaman değil... 1.9 motorun 1.3 ten az yakacağı koşullar var 1,3 motorun 1.9 motordan az yakacağı koşullar var...
    Küçük bir kuvvetin yeterli olduğu yerlerde(mesela trafik olan yollarda) "büyük hacimli motor" kullanırsan tabii ki çok yakar ama tam tersi uzun yolda da küçük motor kullanıp öküz gibi basarsan "küçük motor" daha çok yakar... Mesela memleketim Kastamonu'dan İstanbul'a 5 kişi 1.9 JTD VIP aracımız ile yola çıktık "çok yakmasın bari" diyerek (yani 1.9 JTD motoru en verebileceği en yüksek torkunu 1500 devirinde iken verebiliyor. Yani 200 Nm/1500 rpm(devirde) ve atabileceğin en yüksek vitese atıp deviri bu devire sabitler isen "en az" yakıtını yakmış olursun. Yani fabrika değerlerini görebilirsin(bizim aracımızda 5. vites 1500 devir yaklaşık 70 km/h gibi bir hıza tekabül ediyor bende 80-90-100 gibi gitmiştim yol bilgisayarı 1500 devirde 4.7 Lt/100 Km gösterirken 1800 devirde 6 lt/100 km ile 8 lt/100km arası değişiyordu ) 609 km yol-Karabük'e gir çık(akraba ziyareti)-akşam FSM Avrupa - Asya trafiği (Yaklaşık 5 km)-Evin önü (ve evin önü .bayır aşağı içinde olandan 2-3 litre az gösteriyor diye tahmin ediyorum mesela bayır aşağı depo kırmızı ışığı yanarken bayır yukarı yanmıyor idi)... "Ne kadar yaktık" diye baktığımda tam eksiksiz dümdüz sıfır "yarım depo" yu gösteriyordu yani depoyu tam doldurup yola çıktık tam yarım depoda evin önünde stop ettik..Yani ufak bir hesap yaparsak o zaman mazot yaklaşık 4 liraymış harcanılan mazot yaklaşık 30 litre 4 x 30=120 TL (otobüs bileti bir kişi 60 lira idi)
    Sonuçta Allah razı olsun bu "multijet" motoru üreten ekipten...Şu an 124000 falan km'si 100000 bakımını yaptırmadı babam" O ne lan boyuna bakıma mı gitcek bu araba..." diye :) 120000 bakımını yaptıracağız inşallah..."Forever Fiat Multijet..." olarak bitirmek isterdim ama Allah'a emanet olun... Hee bi de motor ilk çalıştırıldığında motor soğukken öküz gibi basarsanız utanmasa 1 milyon km yapabilecek motorunuzun elinize inmesi için elinizi açarsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hastavegenc -- 15 Ocak 2015; 1:10:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ceran3396

2004 combi active 1.9 jtd kazasiz 44 bindeki araci kaca satabiliriz ?

Fikir verecek yok mu yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar
    Doblo 2010 1.6 combi. Premio veya elegance
    6 ileri
    Yeni doblo almayı düşünüyorum
    Sizce nasıl bir seçimseçim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasanK2853 -- 15 Nisan 2015; 17:00:51 >
  • Beyler selam,

Eklediğim eski Fiat DOBLO Jantlarını arıyorum. 15 jant, 4x98 bijon.
    2 adet lazım.

Ne durumda olduğu boya, çizik anlamında önemli değil.
    Kırık çıkık olmasın yeter ancak sadece bu model olacak.

İlgilenirseniz PM atın...

https://store.donanimhaber.com/d9/2f/ff/d92fffce92186297f51fd547fe7d7cb8.jpg

https://store.donanimhaber.com/60/7e/f6/607ef6e23c9436bab8379e0ff37ef70b.jpg

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!! .DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!

• arkadaşlar merhaba 2011
    2011 1 6 premio
    105 beygir
    boya ve değişen yok
    127000 binde
    sonfiyat 32500 TL
    Sizce nasıl ?
    İlk arabam ,yardımcı olmanızı rica ederim
    Şimdiden teşekkürler .

• +1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doblo combi, Doblo safeline, Doblo primo, Doblo active, bunların Arasında ne gibi farkl var. Internette Aradım bulamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba konu bayağa bi eski ve uzun elimden geldiğince okudum ama bazı yerlerde takıldım kaldım kısacası şöyle anlatayım; model yılı farketmez 2002-2008 arası olabilir önceliğim 1,3 multijet fakat fiyatlar pahalı gelebiliyor bütçe olarak 13.000 den başlayıp 20,000 e kadar çıkabilirim ama 13bin civarı olursa kendimi daha fazla zorlayamam 1,9d yada 1.2 lpgli bi model olacak benim merak ettiğim nokta ise şu 1.9 motorlara çok yakıyor diyen de var az yakıyor diyende bir türlü anlayamadım ne yaktığını benim için 4+1 koltuğu olsun şehir içinde az yaksın yük taşımıyacağım aile aracı olacak öneriniz ne olur
  • doblo 2012 1.3 m jete 195/60/r16 yaz lastiği yerine
    http://www.hepsiburada....i-2015-p-OTLSTMIC094665
    önerdiler. bu lastik dobloya olur mu?
    bi de bu var ama buna olmaz dedi ustahttp://www.hepsiburada....i-2015-p-OTLSTMIC697221
    yorumlarınız lütfen
  • 2013 Model aracımı satıyorum arkadaşlar. Ayrıntıya yazmamışım 4 adet kışlık lastiği araç ile birlikte verilecektir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-ilk-sahibinden-temiz-1.3-multijet-doblo-urban-231814594/detay/

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Merhabalar ,

Merhum Vehbi Koç’un 1928 yılında kurduğu, Koç Holding’in ilk otomotiv sektörü yatırımı olan OtokoçOtomotiv, aradan geçen 86 yıl boyunca birçok ilke imza attı. Otokoç Otomotiv çatısı altında Halen Orijinal Ford Grubu Fiat Grubu ve Tofaş gurubu ürünleri Toptan yedek parça olarak bayilerine ve oradan müşterilerine ulaşmaktadır.

Kendi markalarımız dışından Eş değer bir çok marka ve ürün satmaktayız.
    Ayrıca Magneti Marelli ve Birmot Akü gruplarımız ile Önemli bir alan olan akü pazarındayız.
    Yine Marin ve yatçılık malzemeleri satışımız da mevcuttur.

Hiçbir türlü sizden isim hakkı alınmaz. Bölge Müdürlüklerimizde Güncel olan en çok satış görenler liste üzerinden Yeni bayilerin Satış ve depolama Olarak 87 Yıllık kurum kültürümüzden yararlandırmaktayız. Tutacağınız mağaza yada depoya son 3 yıl Bölgeniz ve çevresinde en çok satanlar listesi hazırlanıp o çerçevede Kurulum siparişleriniz hazırlanacaktır.

Düzenli Bayi ziyaretlerimiz ve dönemsel kampanyalarımız ile destek vermekteyiz.

Başlangıç sermayesi olarak 20.000-30.000 TL Olarak düşünebilirsiniz. Nakit ,Havale, Kredi kartı taksitli yada tek çekim veya Bankalar kanalı DBS ile çalışabilmekteyiz. Bunun dışında evrak kullanabilmektesiniz.

E-ticaret olarak da bayilerimizi desteklemekteyiz. Sadece offline değil online alanda da desteklemiş olacağız. Online stok görebileceğiniz ve sipariş verebileceğiniz sistemlerimizle de süreçlerimizi hızlandırmaktayız.

Araç dağıtım bölgelerimiz içerisinde iseniz ücretsiz ürünleriniz getirilmekte . Ufak siparişleriniz ise kargo bedava olarak gönderilmektedir.

Tarafımızdan form taleb ediniz: oktayce@birmot.com.tr
    Formumuzu doldurduktan sonra değerlendirmemiz olumlu olursa sizle tekrar temasa geçip bir toplantı planlayacağız .

İletişim: 4443300

Dahili 3

Link :https://www.birmot.com.tr/Sayfalar/118/Birmot/TYP-Lokasyonlari.aspx
     .DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!

• Doblo fabrika çıkış ses sistemi güzel müzik ile kendini gösteriyor ilk defa böyle denedim :) Özellikle 2:16'ya bakmanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faheka_ -- 2 Kasım 2015; 20:24:51 >
  • Arkadaşlar aracım 2008 Doblo 1.4 Dynamic, BRC LPG

Bazen kontağı çevirdiğimde göstergede kırmızı yuvarlak içine aldığım ikaz sembolü yanıyor ve motor çalışmıyor. Kontağı çevirip bir süre bekleyince ışık sönüyor ve motor çalışmaya başlıyor. Bu sembolün ne olduğunu kullanma klavuzunda ve webde bulamadım. Bunun ne olduğunu bilen var mı?

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!
     .DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!

• Arkadaşlar selam bende hortlatayım konuyu ilandaki dobloyu almayı düşünüyoruz imkanumız buna yetiyor bilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler
    http://www.sahibinden.c...u-doblo-256769297/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: theflash60

Arkadaşlar selam bende hortlatayım konuyu ilandaki dobloyu almayı düşünüyoruz imkanumız buna yetiyor bilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler
    http://www.sahibinden.c...u-doblo-256769297/detay

1.3 mjet 75 hp lik motor bile kimi zaman insani sinir ediyor. Rampalarda uzebilir 1.2 motor. Ama akliniza yattiysa bize laf dusmez.

• Evomania kullanıcısına yanıt
    Yük taşımayacağız sadece 5 kişilik bir aile yazlarıda köyümüze gider iken 70-80 kilo atarız en fazla.Köy düzlükte ALLAH dan, 1.2 motorun çok yetersiz kaldığını çok okudum ticaret harici sadece aile için kullanım olacak babam da ben de sakin şoförleriz en fazla 100-110 yinede araç yetersiz kalırmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theflash60 -- 10 Ocak 2016; 3:57:48 >
  • Araba her turlu gider. Ikina sikila olsa da ilerler. O konuda problem yok.

Sollamalarda, dik rampalarda vs. Dikkatli olmak onemli olan. Yakit olarak cok da az yakmaz. Ama kucuk de olsa motor sonucta 4 teker uzerindesiniz. Oyle ya da boyle gideceginiz yere varacaksiniz.

Butcenize gore araci aliyorsaniz olumsuz yonlerini de dusunup kabulleniyorsunuz demektir.

Ayrica @sokrat68

Hocam immobilizer hatasi sanirim o.

• doblo 1.9 jtd mi mjet mi yoksa başka türünü mü tavsiye edersiniz arkadaşlar 24 bine kadar parada sıkıntı yok ? teşükkür ederim
  • 1.3 multijet al ikinci eli çok tutuluyo bi de ecufast attırırsın 95 hp olur mis gibi 1.9 ları tutulmuyo fazla
  • 
Sayfa: önceki 12431244124512461247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.