Şimdi Ara

DH Ekonomi ile İlgilenenler Grubu - Gelin hep beraber ekonomi konuşalım! İmzalar Geldi! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
5
Favori
15.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beni de eklermisiniz 3. sinif ekonomi ogrencisiyim
  • Ekle beni de..
  • Arkadaşlar bu hafta ne olur diyorsunuz borsa da..

doğanlar ne yapar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

Arkadaşlar bu hafta ne olur diyorsunuz borsa da..

doğanlar ne yapar..

Bence doğanlar 24 kasım'a kadar yükselebilir.Uzlaşma günü 24 ü olduğundan
    risk taşımak istemeyenler bu gün yaklaşırken hisselerini satabilir.DOHOL ve DYHOL den
    prim bekliyorum.** Yatırım tavsiyesi değildir

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestyler7 -- 8 Kasım 2009; 15:05:04 >
  • @japon dostu

BJKAS nin hisselerinin prim yapıp yapmayacağını bilmek daha çok şans işi neden dersen;
    çünkü bu hissenin Beşiktaşın şampiyon olması veya yeni tesisler kazandırmasıyla çokta ilgisi
    yok.Elinde büyük miktar parası olanlar hisselere hücum ederek art arda artırabiliyor.Eğer risksiz
    ve uzun vadeli yatırımı seviyorsanız daha büyük şirketlerin hisselerini almanızı öneririm.Kim
    istemez ki parasını 4 e katlamayı ama bunun riski büyük. bigpara.com dan hissenin gördüğü
    dip seviyelere ve ekonomik görünüme göre yatırım yapmak en iyisi.
  • Ekleyin benideeee..biraz doviz hakkinda konusalm.. Dolar su anda 1.48 civarinda .. Cok uzun suredir tcell piyasa paketm var dolarn 180 oldgnuda gordum 140ta. . Gelecekteki durumu nasil degerlendiriosunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iuvenis

Ekleyin benideeee..biraz doviz hakkinda konusalm.. Dolar su anda 1.48 civarinda .. Cok uzun suredir tcell piyasa paketm var dolarn 180 oldgnuda gordum 140ta. . Gelecekteki durumu nasil degerlendiriosunuz?

Az önce TGRT deki '' EKONOMİ KULİSİ'' adlı programı izledim genel fikir dövizin
    yukarı gideceği ama fakat 1.60 mı olur 1.70 mi onu bilemem.
    ABD'deki işsizlik düzeyinin tarihinin en yüksek seviyelere çıkması ve
    ABD'deki bankaların yeniden devletten yardım istemesi borsayı düşürüp
    doları yükseltecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestyler7 -- 8 Kasım 2009; 20:56:40 >
  • ABD'de bankalar yeniden yardım istedi ama öte yandan AIG kar açıkladiki geçen yıl aynı dönemde büyük zarar açıklamışlardı, dünyanın en büyük finans grubu olan AIG olumlu etkisini de es geçmemek gerekir diye düşünüyorum, ayrıca son dönemde bir kaç büyük şirket daha hisse başına çok iyi karlar açıkladı. Çok değişkenli bir durum...
  • ekle hocam...
  • Ekle hocam. Hacettepe Üniversitesi Aktüerya Bilimlerindenim
  • 19 yaşındayım. Küçüklüğümüzden beri abuk sabuk konularla başka yerlere yönlendirildik.

Gazeterlerde ekonomi haberlerini okumaya çalışıyorum. Ama hiçbirşey anlamıyorum ya temelimiz olmadı için. Sonrada moralim bozuluyor. Bırakıyorum gazeteyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

19 yaşındayım. Küçüklüğümüzden beri abuk sabuk konularla başka yerlere yönlendirildik.

Gazeterlerde ekonomi haberlerini okumaya çalışıyorum. Ama hiçbirşey anlamıyorum ya temelimiz olmadı için. Sonrada moralim bozuluyor. Bırakıyorum gazeteyi.

+1 bende aynı şekilde konuya fransız kalıyorum
  • Borsa günlük bazda 328 puan gerilemiş..Mesela bu ne anlama gelir? bu puan olayı nedir ve neden geriler?
  • bende uludag üniversitesi maliye son sınıf öğrencsiyim. şu seneye kadar saçma sapan dersler ile 3 yılımızı harcayan ezberci egitime

sanıyordum ki üniversitede daha yaratıcı, hatta borsa ile de ilgili dersler görecegiz. meger ilkokuldan farkı yokmuş.

her zaman ekonomiyi takip etmek istemiştim, önümüzdeki aydan itibaren kısıtlı bütçe ile girmek istiyorum bende borsaya. bir ay borsa ile ilgili kaynak ve analizleri okumak istiyorum. benide ekleyebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: japon dostu

Borsa günlük bazda 328 puan gerilemiş..Mesela bu ne anlama gelir? bu puan olayı nedir ve neden geriler?

Borsadaki oluşan 2 seans sonunda ,o gün için tüm hisselerin göstergesi olan IMKB 100 endeksinin
    puanının 328 düştüğünü gösterir.Bu endekste hacim olarak büyük olan banka hisselerinin ve büyük
    şirketlerinin payı büyüktür.Mesela BJKAS nin %10 artmasıyla ISCTR nin %1 artması IMKB 100 deki
    artışın aynı olmasına sebep olabilir.IMKB 100 tüm hisselerin ortalama artışını ifade ediyor
  • Benide ekle arkadaşım bende şevk dolu genç girişimcilerdenim.

Odtü ve Suny İşletme Öğrencisiyim bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoqoKo -- 11 Kasım 2009; 0:41:52 >
  • @freestyler7 tebrik ederim çok güzel bilgilr veriyorsun

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dolar yakın zamanda hareket göstericekmiş büyük şirketlerin dolar bazında ödemelerinden dolayı akabinde altındada yükseliş bekleniyormuş . ama ginede şahsi görüşüm dolar bu yıl sonuna kadar çok çok artmaz 1.52 yi filan geçmez . Doğana gelincee bu hisse hep kazandıran hisse olucak sanırım ama 24 Kasımdan sonra @freestyler7 da dediği gibi bazı şeyler daha belli olur . bu arada bilgisi olmıyanlar için söyliyim doğan gazetlerini şuan için satmıyomuş . gazetelerde çıkan satış haberlerini sabah yalanladılar .
  • Altın ne olucak dersiniz? Birde ben altının neye göre düşüp çıktığını pek bilmiyorum açıklarmısınız . Hem diğer arkadaşlara da yadımcı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F1SECO -- 11 Kasım 2009; 11:02:30 >
  • Gülüm, beni de ekler misin listeye?

Bu arada hisse önerisi vermek yasak mı değil mi? Sonra ceza almayalım
  • beni de ekleyebilirsiniz..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.