Şimdi Ara

DH Doğa ve Çevreyi Koruma Kulübü- 129 üye olduk- Türkiye Çöl Olmasın! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
1
Favori
42.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Saltuk

Dr. Freeman ekledim hoşgeldin.

RccP teşekkür ederim hemen mail adresimi yazıp kayıt oldum seni de listemize eklememi ister misin?

tabii ekleyebilirsin
  • Eyvallah, RccP ve Ayhan Arslan hoşgeldiniz.
    Bu dünya hepimizin.
  • şu aralar sonumuz iice yaklaşmış gibi duruyo su mu kalamdı artık
    napçaz bizzzzzzzzz????????

• quote:

Orjinalden alıntı: esdum

şu aralar sonumuz iice yaklaşmış gibi duruyo su mu kalamdı artık
    napçaz bizzzzzzzzz????????

Böyle giderse çevre mühendislerinin önemi artacak ileride çok görev düşüyor bize çok.

• bu arada saltuk club kelimesini kurmadığın için teşekkürler

ayrıca gaffur fan kılabından(!) az ilgi görmesi üzücü elbetteki beni de ekle demekle doğayı korumak olmaz ama başlığa girip gelecekte bizi bekleyenler hakkında bilgi alınması açısından güzel olacak :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ayhan Arslan

bu arada saltuk club kelimesini kurmadığın için teşekkürler

ayrıca gaffur fan kılabından(!) az ilgi görmesi üzücü elbetteki beni de ekle demekle doğayı korumak olmaz ama başlığa girip gelecekte bizi bekleyenler hakkında bilgi alınması açısından güzel olacak :)

Haklısın, açıkçası diğer sitelerde yazan klişe şeyleri yazmayı içim el vermedi, 2. dönem Çevre Müh.e Giriş dersi alacağımız için detaylı bilgi verebileceğimi düşünüp o zaman yazarım diyordum ama yine de bir şeyler bulup yazarım.
  • bende bu adresle katkıda bulunayım

http://tr.wikipedia.org/wiki/Küresel_ısınma
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ayhan Arslan

bende bu adresle katkıda bulunayım

http://tr.wikipedia.org/wiki/Küresel_ısınma

Teşekkür ederim, ilk mesajıma okulumuzun Doğa ve Çevre Kulübü'nden yararlanarak bir şeyler ekledim wikipedia'yaya göre daha sade bir anlatım yaptığı için Çevre ve Orman Bakanlığı'ndan bir şeyler aldım böylece daha kolay anlaşılmış olur.

• bLuEbLooD® hoşgeldin.
  • 3 yıl önce askerdeki hanzolara 50 yıl içinde anadoluyu neler beklediğini anlattım. tabi sallayan olmadı hala anlatıyorum hala sallayan yok. babam bile sallamıyor diim anlayın yani. duyarlı arkadaşlar olarak ne kadar çok olursak o kadar çok duyarsız insana ulaşırız. Özellikle askerliğimi yaptığım dönemden örnek vereyim adam önce traş oluyor sonra diş fırçalıyor tabi arada da yanındaki ile sohbet ediyor hemen hemen 15 dk boyunca musluk sonuna kadar açık ; hanzoya diyorum ki " güzel kardeşim o suyu makinandaki köpüğü , kılı temizlerken ve yüzünü yıkarken açıp kullansan çok daha iyi olacak çünkü 50 yıl içinde değil yüzünü arkanı yıkamaya bile su bulamayacaksın bunu ben değil bilim adamları söylüyor lütfen dikkatli ol." adamın cevabı şu : "50 yıl içinde kim öle kim kala" neyse daha fazla maceraya girmeden ; çöp kutusu bulamadığında küçük çöplerini cebinde taşıyan ve sigara bile içmeyen biri olarak aranıza beni de alın çevreci dostlar

Düzeltme : geçen haftalarda okuduğum habere göre bu süre (3 yıl önce 50 yıl denilen) 32 yıla inmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PÜSKÜLLÜ MORUK -- 8 Ocak 2007; 12:41:37 >

• ozkulse hoşgeldin.

Evet çok haklısın, özellikle son 25 yıldır tüm dünyada israf olağanüstü arttı.Halbuki gelişen teknolojiyle geri dönüşüm yapılabiliyor ve israfın önüne büyük ölçüde geçilebiliyor.
  • Yukarı
  • evet arkadaşlar, dünyamızın düzeni bozuldu. bütün düyada da bunun etkilerini görüyoruz.
    11 stad büyüklüğünde buzul kopuyor, kış ayında almanya'da ağaçlar çiçek açıyor, rusya'da buz festivalindeki buzdan heykel yarışmaları iptal ediliyor, ankara'nın su rezervleri azalıyor(sayın melih gökçek'in açıklamasına göre ankara'nın yaklaşık 700 günlük suyu varmış).
    ama bunların geri dönüşü yok. usa kyoto protokolünü kabul etmiş olsaydı, bunlar yaşanmazdı. bilim adamlarının açıklamalarına göre zincir kırılmaya başladı ve son halka da yaklaşık 35 yıl sonra kopacak
  • arkadaşlar beni de ekleyin bu forum eşek istilasına uğramış.. ilk önce onları temizlememiz lazım.. ortalığı kötü kirletiyorlar...
  • Yoqsa Sen Bizi Beyenmiyürmüsün?
    Benide Ekle Böyle Bir Organizasyona Girmeliyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tech_türk

evet arkadaşlar, dünyamızın düzeni bozuldu. bütün düyada da bunun etkilerini görüyoruz.
    11 stad büyüklüğünde buzul kopuyor, kış ayında almanya'da ağaçlar çiçek açıyor, rusya'da buz festivalindeki buzdan heykel yarışmaları iptal ediliyor, ankara'nın su rezervleri azalıyor(sayın melih gökçek'in açıklamasına göre ankara'nın yaklaşık 700 günlük suyu varmış).
    ama bunların geri dönüşü yok. usa kyoto protokolünü kabul etmiş olsaydı, bunlar yaşanmazdı. bilim adamlarının açıklamalarına göre zincir kırılmaya başladı ve son halka da yaklaşık 35 yıl sonra kopacak

En kötüsü de ileride su savaşlarının yaşanacak olması.Petrol savaşları yerini su savaşlarına bırakacak.

pckesfeden, ekledim hoşgeldin.

• Benide ekle
  • DH doğa ve çevreyi koruma kulübü olarak bir kampanya başlatsak. Meslela ağaç dikmek gibi... Forum üyeleri olarak her bir kişi en az bir fidan alsa ve forum olarak bir gün toplanıp o fidanları toprağa diksek. Yüzlerce üyesi var bu sitenin. Şöyle bin kişi çıkmaz mı içimizden?

Böyle bir kampanya yapabilir miyiz sizce? Sadece kodları imzamıza ekleyip forumda dolaşmak yerine, bir şeyler yapmış oluruz bu ülke için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tech_türk

DH doğa ve çevreyi koruma kulübü olarak bir kampanya başlatsak. Meslela ağaç dikmek gibi... Forum üyeleri olarak her bir kişi en az bir fidan alsa ve forum olarak bir gün toplanıp o fidanları toprağa diksek. Yüzlerce üyesi var bu sitenin. Şöyle bin kişi çıkmaz mı içimizden?

Böyle bir kampanya yapabilir miyiz sizce? Sadece kodları imzamıza ekleyip forumda dolaşmak yerine, bir şeyler yapmış oluruz bu ülke için.

Forumca bir şey yapmamız pek mümkün değil gibi.
    Ben Eskişehir'deyim, Anadolu Üniversitesi öğrencileri toplanıp fidan dikimi gerçekleştirdik Eda'da yapmış bir şeyler ama forumca toplanıp bir şey yapabilir miyiz bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.