Şimdi Ara

[DH DE BİR İLK][ALMANCA OKULU][4. DERS EKLENDİ][14 EKİM GÜNCEL] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
22
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konulu filmlerden baslayalim..hem.kelime az hem de bedem dili aktif sekilde kullaniliyor

kimsenin umudunu kirmak istemem ama bu dili ingilizce gibi etkin sekilde konusamazsiniz. Almanlar amerikanlar gibi dizi basmiyor bunun yani sira film sektorleri ortda. Ceviri zaten yok. Temelden oteye gitmeniz icin almanya gormeniz sart. Akrabaniz varsa istek yapsin yerinde gorun. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 10 Eylül 2015; 23:28:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackkan

Bunu şuan öğrenmek ileride hayatınıza çok güzel katkı sağlayacak buna emin olabilirsiniz. Bende böyle düşündüm ve bir adım atmaya karar verdim.
    Sıfır olan Almancamızı geliştireceğiz. Belki bu konudan çıktığınızda bülbül gibi Almanca şakımayacaksınız ama en azından Almancaya biraz dil yatkınlığı oluşturacağız burada. Almancayı tanımak bile bizim için şuan değerli bir hareket dostlarım. İleride mühendis olduğumuzda o olduğumuzda bu olduğumuzda Almanca biliyor olarak bir sürü kişinin önüne geçeceğiz..... Mesela bir filmde adam laga luga yaparken aha bu adam Almanca konuşuyor diyebileceğiz. Hatta belki ufaktan anlayacağız... İstemez misiniz....?

AMACIMIZ: ALMANCAYA YATKINLIK SAĞLAMAK GEREKİRSE AZ BİRAZ 3 5 BİŞEY ÖĞRENMEK CÜMLE KURMAK KENDİMİZ TANITABİLMEK VS VS..

İZLEYECEĞİMİZ YOL: Ders ders gitmeyi düşünüyorum. Youtube araştırmam devam ediyor. Hali hazırda almanax diye bir youtuber abimiz bize videolarla almancayı güzel bir şekilde öğretiyor. Onun derslerini takip edelim diyorum ben. Ama bunu yaparken herkes aşıp gitmeyecek ben gerekli dersi paylaştığımda o gün o video üzerine kritik yapacağız. Bilgi alışverişi ve seslerin çıkarılışlarını tartışacağız. Bu konuda hali hazırda Almanca bilen forum üyelerimizden de rica ediyorum lütfen bu konuda yardımcı olunuz. Ayrıca forumdaşlarımızdan da yararlı olabilecek her türlü görseli ve videoyu konuya bekliyoruz. Ve benimle birlikte Almanca öğrenecek arkadaşlar da aynı şekilde sağda solda kaptıkları şeyleri anında buraya getirsinler

Şimdi sadece Almancayı birazcık duymak için bir video izleyeceğiz. Bu videoyu seçmemin tek sebebi Almancayı duymanızdır sadece. Videonun ingilizce altyazısı var ama sizden ricam videoyu sadece dinleyin dostlarım... Videonun tamamını izlemesenizde olur dediğim gibi tek amaç birazcık Almanca duymak

DERS 1

Şimdi almanax abimizin youtube'ta paylaştığı şu videoyu izleyerek alman alfabesine bir göz atıyoruz. Bazı harfler yanyana geldiğinde nasıl okunur onları öğreniyoruz. Bu videoyu defalarca izleyin bence. Hem ses köklerinin aklınıza yerleşip ayrı bil dil havuzu oluşturması için hemde okunuşları vs güzelce öğrenmek için.

Bir sonraki ders için görüşmek üzere...
    Not: Gerçekten istekli arkadaşlara ihtiyacım var beraber bu işi çözeriz diyorum ben.

Okul açılana kadar takip hocam

• Almanya'da bir üniversite öğrencisi olarak konuyu destekliyorum. Yakından takip edeceğim.

• Ileride Almanya yada Almanca konuşulan bir ülkeye gitmeyi düşünuyorum.Yavaştan başlamanin zamanı geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihatkara38

quote:

Orijinalden alıntı: Litendria

Almanca öğrenmenin ne faydası olacak söyler misin? merak ettim de.

edit: bende almanca düşünüyordum ama çince daha faydalı olur sanırım

Öğrenilmesi en zor dil çince hocam ne yapıcan çinceyi gel almanca öğren ne yapıcan çinceyi öğrenene kadar insanın canı çıkar.

bende aslında Almanca öğrenmek istiyorum ama bu video fikrimi değiştirdi diyebilirim. Çin ileride çok değerlenecek bence..

gönlüm almancada ama para için çince istiyorum

• İlk dersi izledim

• quote:

Orijinalden alıntı: Informatiker

Almanya'da bir üniversite öğrencisi olarak konuyu destekliyorum. Yakından takip edeceğim.

Hocam almanyada kurs fiyatları nasıl sıfırdan almanca öğrenmek istiyorum ortalama ne kadar meblağ lazım?

• quote:

quote:

Almanya'da bir üniversite öğrencisi olarak konuyu destekliyorum. Yakından takip edeceğim.

Hocam almanyada kurs fiyatları nasıl sıfırdan almanca öğrenmek istiyorum ortalama ne kadar meblağ lazım?

Bir akademik yıl ortalama 2000 Euro ile başlıyor 10.000 e kadar var.

• Lisede 4 sene ingilizcenin yanında almanca gördük. Mezun olduğumda tek öğrendiğim şey: Ich bin fünfzehn jahre alt

• Rammstein'in Feuer und Wasser, Du Hast, Ich Will şarkılarını öneririm. Ayrıca okuldaki almanca hocamız Extr@ diye bir dizi izletiyordu izleyenler bilir Sascha'yı Dil yatkınlığı için bire bir. İzleyebilirsiniz.
    Mobil 1. Bölüm linkini atiyorum tam sürümü eklersiniz. 20 dakikacik bölümler zaten. Almanca altyazı onerilir.http://m.youtube.com/watch?v=4lWQW5_CPGQ

Edit: Rammstein'in bu tip daha bir sürü şarkısı vardır ama benim favorilerim bunlar. Feuer uhnd Wasser bildiğiniz Ateş ve Su

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fil Yutmus Boa Yılanı -- 10 Eylül 2015; 23:58:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Az da olsa, almanca bilmek yararlı olacaktır... Umarım konuya ilgi artar...
  • quote:

quote:

quote:

Hocam 2000 euroya bir yıl kursa gitsek b1 seviye öğrenebilirmiyiz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam 2000 euroya bir yıl kursa gitsek b1 seviye öğrenebilirmiyiz?

Çalışmana bağlı. Azimliyseb düzenli çalışırsan C1 bile öğrenebilirsin 1 yılda

• Hatırlatırsan iyi olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanyaya gelmeyin gençler türkiyeden farkı yok yabancılar almanyanın içine etti,hepsi penner gibi devletten geçiniyor .

Ayrıca almanca artık dandik bir dil gidin rusca,portekizce,çince yada ingilizce öğrenin.

YAşanacak en iyi ülke ise norveç hem maaşlar iyi hem at hırsızı yabancılar hiç yok denecek kadar aaz.

Almanya varoş kalitesiz bir ülke ( YANLIŞ ANLAŞILMASIN ALMANYA KALİTELİ BİR ülke BEN İNSANLARI AÇISINDAN DİYORUM NERDE YABANCI ÇOKSA ORDA P.KLUK VARDIR UNUTMAYIN) a türkler kürtler araplar ruslar VS VS çirit atıyor almanyada.

12 yıl berlinde yaşadım sürüldüm türkiyeye 5 yıldır burdayım şimdi istesem evlenir geri giderim nişanlım orda ama kısmetse isveçe gidecez.

Almanyayı çok iyi bilirim özellikle berlini eski 36boys dan çok arkadaşım var sağolsunlar arada ziyaretime geliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berlin007 -- 11 Eylül 2015; 0:48:25 >
  • Pkk yandaşlarının dilini öğrenmeyin, öğretmeyin!

• FührerHitler kullanıcısına yanıt
    nick mesaj uyumsuzluğu da bir yere kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Hammerlein

nick mesaj uyumsuzluğu da bir yere kadar

Hocam şunu anlayın artık, Hitlerin bu Almanyayla uzaktan yakından ilgisi yok. Hitler kendi ülkesini kurmuştu ve yıkıldı bitti. Almanlar bunun üstünü kapattı. Ve şuan pkknın en iyi yancısı Almanlar, Ruslarla beraber..

• 2. Ders eklenmiştir arkadaşlar. Bu video bana biraz zor geldi sanırım ilk videoyu bidaha izleyeceğim
  • Çok güzel konu..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.