Şimdi Ara

DH Daha İyi Bir Hayat Hedefleyenler Kulübü [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
5
Favori
1.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 ay
  • Cevaplayan Üyeler 23
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 22
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 gün 15 saat 37 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
  • Favoriye Eklediklerim 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Astrian (22 mesaj) Kütahyalı 77 (6 mesaj) Jacob Robbins (4 mesaj) baltalimanı seks ofisi (3 mesaj) Guest-E9F644F03 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (14 mesaj) Mobil (15 mesaj) Mini (2 mesaj) (1 mesaj) (31 mesaj)
  • @
5 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Kulübe üye olan herkes geleceğe dair hedeflerini adımlara bölecek ve gerçekleştirdikçe güncelleyecek.
    Kurallar:
    Başkasının hedeflerine yapıcı değil heves kırıcı eleştiri yapanlar kulüpten atılır.
    Kurucu Başkan: Astrian
    Üyeler(hedef yazanlar):
    mrslimshady
    11 Kasım 2020
    tr_rookie_
    C01aY
    Zer0_0
    BenYoruldumHayat
    Kanatlandırmayan_Redbull
    Seks Mavisi Gömlek
    wes4clarriker
    Romanitas
    poyrazispir12
    Solo Revolution
    Veronicaa
    Kütahyalı 77
    akbey617
    Xi Wangmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astrian -- 19 Kasım 2021; 23:17:50 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

|
    |
  • 3-5 yıl içinde abdde hot dog işine girip parayı kırmak.

• Okulum 4 sene bitiyor , sonrasında ya kuzey ülkelerine ya avustralyaya ya da amerikaya gidicem . Ailemin o zamanki maddi durumu göstericek . Avustralya benim için şuan en kolay yol gibi gözüküyo . Ama gidip para biriktirme konusunda en iyi seçenek Amerika . Gidip belli bir süre yaklaşık 8 9 ay yüksek lisans yapıcam pazarlamada . Sonrasında işimi yapabilceğimi düşünüyosam girişicem . Yok eğer düşünemiyosam 1 yıl çalışıp kenara para koyucam . Az bir miktar olsa bile kendi giyim markamı kurucam ve yürümeye çalışıcam . Herkese bol şans . 2026 2027 gibi görüşürüz .Üyelere beni ekleyebilirsiniz . Bunları yapamadığım takdirde yani kendi işimi yapamıyacak bile olsam , yurtdışında kurumsal bir firmada çalışıcak bir cv ve birikime sahip olucam zaten diye düşünüyorum . Son olarak tatlı bir yabancı kız olursa bunların yanında on numara olur benim için .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 11 Kasım 2020 -- 23 Nisan 2021; 13:17:52 >
  • İlk hedefim lise bitimine kadar özgeçmişimi doldurabileceğim kadar doldurup Amerika'da burslu üniversite kabulü almak. Sonrasında 2 alternatif yol var, birincisi okulu bitirip, biraz para biriktirip bilişimle alakalı bir girişim yapmak. İkincisi de üniversitede yatırımcı bulup aynısını yapmak.

• 2 3 yıl içinde almanca A3 B1 seviyesine gelmek ve Almanya ya ufak bi seyahat yapmak ardından eğer tutturabilirsem Almanya'da 10 15 yıl yaşayıp kalan birikimimle Türkiye de krallar gibi yaşamak

• Benide ekle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C01aY kullanıcısına yanıt
    Ekliyorum ama hedeflerini de yazmam gerekiyor.

• bu ne abi almanya amerika tr japonyaya dönecek yaş ortalamasında.

bu arada gitmek isteyenlerin maalesef %10-20 si gider bence.

• İlk hedefim okuldan kurtulmak güzel bir hayata sahip olmak

• Bu sene içerisinde guzel bir bayanla evlenip elizabeth taylora ömür boyu veda etmek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

• Ben okumadım

Hayalim Almanya'da işçi olmak

• Öncelikle uzun bir yazı olacak.

Ben çocukken Matematik konusunda travmalar ile büyüdüm. Ortaokulda hocamın yaptığı bir hareket yüzünden (çarpım tablosunu ezberleyemedim diye kulağıma bıçak dayaması ve bunu sınıfın önünde tüm öğrencilere keseyim mi diye sorması kısaca linç ettirmesi) matematikten soğuyarak büyüdüm.

Lisedede matematikten ve sayısal derslerden kaçmak için bilişim bölümünü seçtim ama önlisansa gelince ne kadar büyük bir hata yaptığımın farkına vardım. Şu an yazılım teknikeriyim ama bilgisayar mühendisi olmaya çalışıyorum. Bilgisayar mühendisliği tuttuktan sonra elektrik elektronik mühendisliği yandal yapıp bilgisayar bilimlerine ilerleyeceğim oradanda hedefim siber güvenlik, zararlı yazılım analizi, kriptoloji ve zararlı yazılım geliştirme.

Biliyorum çok zor bir yol ama bu yolu seçmemde ki sebep hayatta ki insanlara güvenememek, bilgisayarlar en azından bana doğru söylüyor. Ne istersem onu yaptırabiliyorum. Hayatta yapmayacağım şeylerin başına evliliği koydum kızlarla arama duvar ördüm gold diggerlık mevzusundan ve sürekli yalan söyleyerek bir şekilde sizi kendi egoları için ruhunuzun duyguları ile oynamalarından psikolojik buhrana girdim ama dedim ki daha fazla buna katlanamam.

Daha 21 yaşındayım ama bu yola ömrümü vermeye niyetliyim 60-80 sene yaşasam nirvanada bırakıp bu hayattan mutlu bir şekilde ayrılırım.

Küçükken asker olmak isterdim ordular yönetmek isterdim ama şu an bu hedefime daha yakınım asker olmama gerek yok... Mühendislik tuttunca güzel planlarım var onları uygulamaya başlayacağım. Yüksek lisans master doktora...

Para öncelikli hedefim değil çünkü başarı olmadan zaten para gelmeyecektir.

Para her şekilde kazanılır ama bende inşa etme hırsı var bir şeyler yapabilme hırsı var.

Hayatım boyunca bu hırsım baskılandı ama artık bununla yaşayamam.

Başarılı olmak istiyorsanız, kabul edilen başarının yıpranmış yollarını gezmek yerine yeni yollara çıkmalısınız. - John D. Rockefeller

Eğer tek amacınız zengin olmaksa, asla başaramazsınız. - John D. Rockefeller

Benim hedefim mesleğimde elit hale gelebilmek ben bu duruma ömürümü vermeye hedefledim. Geleceğimi benden çalanlardan ben intikamımı almadan durmayacağım gelecek beni bekliyor... Sınavlardan ne kadar sıralama ile birinciliğe yakın olmanızın anlamı yok. Bu hayatta bir şeyleri inşa edecek kapasiteye sahip değilseniz kazandığınız üniversitenin veya okuduğunuz bölümün anlamı yoktur. Kopya çekerek geçilen her bir sınıf boşa zaman israfıdır.

Elektrik elektronik mühendisi bir hocam vardı, ona bunları anlattığımda önlisansda bana uçmuşsun dedi çok zor dedi yapman mümkün değil dedi. Ancak ben ne olursa olsun amacımdan vazgeçmek istemiyorum.

Şu gireceğimiz 60 yıllık dönem insanlık tarihinin çok önemli olaylarına sahne olacak ve bunlara karşı ben sahneden izleyici değil, sahnede oynayan oyuncu değil o oyuncuların metinlerini yazanlardan olmak istiyorum.

Hayat bana şunu öğretti, geleceğini düşünüyorsan asla durmamalısın pes etmemelisin hayat geçiyor zaman bu Dünyada ki her şeyden kıymetli insanların sıradan dertleri vardır ve bunlar için seni ezikleyebilirler ama sorun değil hedeflerine ulaşınca bir çok insan zaten o laflarını yutacak pişman olacaklar bu kahır onlara bir ömür yeter...

Kısaca:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E9F644F03 -- 27 Nisan 2021; 13:3:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DD61D2951

bu ne abi almanya amerika tr japonyaya dönecek yaş ortalamasında.

bu arada gitmek isteyenlerin maalesef %10-20 si gider bence.

%10 iyi bir oran .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Astrian

Up

kanatlandırmayan redbullu neden eklemedin

• izayoi kullanıcısına yanıt
    Ekledim şimdi

• Hedef yazman gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E9F644F03

Öncelikle uzun bir yazı olacak.

Ben çocukken Matematik konusunda travmalar ile büyüdüm. Ortaokulda hocamın yaptığı bir hareket yüzünden (çarpım tablosunu ezberleyemedim diye kulağıma bıçak dayaması ve bunu sınıfın önünde tüm öğrencilere keseyim mi diye sorması kısaca linç ettirmesi) matematikten soğuyarak büyüdüm.

Lisedede matematikten ve sayısal derslerden kaçmak için bilişim bölümünü seçtim ama önlisansa gelince ne kadar büyük bir hata yaptığımın farkına vardım. Şu an yazılım teknikeriyim ama bilgisayar mühendisi olmaya çalışıyorum. Bilgisayar mühendisliği tuttuktan sonra elektrik elektronik mühendisliği yandal yapıp bilgisayar bilimlerine ilerleyeceğim oradanda hedefim siber güvenlik, zararlı yazılım analizi, kriptoloji ve zararlı yazılım geliştirme.

Biliyorum çok zor bir yol ama bu yolu seçmemde ki sebep hayatta ki insanlara güvenememek, bilgisayarlar en azından bana doğru söylüyor. Ne istersem onu yaptırabiliyorum. Hayatta yapmayacağım şeylerin başına evliliği koydum kızlarla arama duvar ördüm gold diggerlık mevzusundan ve sürekli yalan söyleyerek bir şekilde sizi kendi egoları için ruhunuzun duyguları ile oynamalarından psikolojik buhrana girdim ama dedim ki daha fazla buna katlanamam.

Daha 21 yaşındayım ama bu yola ömrümü vermeye niyetliyim 60-80 sene yaşasam nirvanada bırakıp bu hayattan mutlu bir şekilde ayrılırım.

Küçükken asker olmak isterdim ordular yönetmek isterdim ama şu an bu hedefime daha yakınım asker olmama gerek yok... Mühendislik tuttunca güzel planlarım var onları uygulamaya başlayacağım. Yüksek lisans master doktora...

Para öncelikli hedefim değil çünkü başarı olmadan zaten para gelmeyecektir.

Para her şekilde kazanılır ama bende inşa etme hırsı var bir şeyler yapabilme hırsı var.

Hayatım boyunca bu hırsım baskılandı ama artık bununla yaşayamam.

Başarılı olmak istiyorsanız, kabul edilen başarının yıpranmış yollarını gezmek yerine yeni yollara çıkmalısınız. - John D. Rockefeller

Eğer tek amacınız zengin olmaksa, asla başaramazsınız. - John D. Rockefeller

Benim hedefim mesleğimde elit hale gelebilmek ben bu duruma ömürümü vermeye hedefledim. Geleceğimi benden çalanlardan ben intikamımı almadan durmayacağım gelecek beni bekliyor... Sınavlardan ne kadar sıralama ile birinciliğe yakın olmanızın anlamı yok. Bu hayatta bir şeyleri inşa edecek kapasiteye sahip değilseniz kazandığınız üniversitenin veya okuduğunuz bölümün anlamı yoktur. Kopya çekerek geçilen her bir sınıf boşa zaman israfıdır.

Elektrik elektronik mühendisi bir hocam vardı, ona bunları anlattığımda önlisansda bana uçmuşsun dedi çok zor dedi yapman mümkün değil dedi. Ancak ben ne olursa olsun amacımdan vazgeçmek istemiyorum.

Şu gireceğimiz 60 yıllık dönem insanlık tarihinin çok önemli olaylarına sahne olacak ve bunlara karşı ben sahneden izleyici değil, sahnede oynayan oyuncu değil o oyuncuların metinlerini yazanlardan olmak istiyorum.

Hayat bana şunu öğretti, geleceğini düşünüyorsan asla durmamalısın pes etmemelisin hayat geçiyor zaman bu Dünyada ki her şeyden kıymetli insanların sıradan dertleri vardır ve bunlar için seni ezikleyebilirler ama sorun değil hedeflerine ulaşınca bir çok insan zaten o laflarını yutacak pişman olacaklar bu kahır onlara bir ömür yeter...

Kısaca:

Kopya çekerek geçilen her bir sınıf boşa zaman israfıdır.

derken neyi kastettiniz üniversite mi?

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.