Şimdi Ara

DH COIL WHINE [ANA KONU] | [CW nedir-muzdariplerin ekran kartları CW listesi] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
964
Cevap
34
Favori
46.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trktlh

Sapphire R9 290 Referans Tasarım : CW YOK.(şuan kullanıyorum)

6 ayda kullandığım kartlar hocam.Aklıma gelir veya ilerde kullanacağım kartların durumlarını da yazarım.

Güzel konu olmuş , tebrik ederim.

Bendeki 2 cwsiz 290 dan birini zaten sen aldın.Kardeşide ses çıkarmıyor.Bana denk gelen saphir referansın ikiside çok iyi çıktı.

2 karttada cw yok.Overclock 1260mhz 1700 mhz oluyor.Elim uğurlu iyi kart almışım
  • 1260/1700 oluyorsa bunu sıvıya sokmak lazım :)

Gerçekten şanslıymışsın,sıfır cw.
  • Son 1 yıl içinde şu kartları kullandım ve hiçbirinde de CW sorunu yaşamadım. Sadece birinde, FPS 4000'leri bulduğunda biraz ötme oluyordu. Yani CW sorunu yok.

Sapphire 280X Toxic (6 atet)
    Powercolor 280X TurboDuo
    Sapphire 7970 Dual-X
    Sapphire 7950 Dual-X
    Asus GTX 660ti DCII
  • Asus gtx 780 directCU II @ CW yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepinize teşekkürler arkadaşlar listeye eklendiniz.
    _________

@APOLL0

Ekstra bilgileri için teşekkürler.

@emrebdt

Düşünceleriniz için teşekkürler.

Kartınızı da ekledim, estağfirullah olur mu öyle şey ? Her kartın yeri var listemizde.

@Hawk-Claw

Teşekkür ederim.

@PowerHD35

Merhaba,

CW sorunu zaten tüm kartlarda çıkan bir sorun değildir.Şansınıza CW olmayan bir kart denk gelmiş.

@boss06

GTX 480'nin markasını hatırlayabilirseniz eklerim listeye.

Sonuçta referans tasarım ama bir markası vardır. Direkt olarak ''NVIDIA'dan'' geldiyse orası ayrı tabii.

• @TRWilly

Merhaba,

Eğer ilk mesajdaki videodakine benzer şekilde rahatsızlık verici düzeyde ise iade veya değişim olacaktır.Yani sizi rahatsız etme düzeyine bağlı.Akabinde ürünü servise verdikten sonra mail ve telefon ile takipçisi olmalısınız.

@Concerve

Düşünceleriniz için teşekkürler, olumsuz düşünen arkadaşların artık kendilerine göre bir sebepleri vardır diyelim.

@EMRES754

Şansınız yaver gitmiş (hem de OC ile).

Listeye ekledim.

@bocekgrafik

Maşallah diyerek, bu ne şans diyeyim ?

Bu kadar kart ve CW sorunu olmaması gerçekten iyi denk gelmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Hepinize teşekkürler arkadaşlar listeye eklendiniz.
    _________

@APOLL0

Ekstra bilgileri için teşekkürler.

@emrebdt

Düşünceleriniz için teşekkürler.

Kartınızı da ekledim, estağfirullah olur mu öyle şey ? Her kartın yeri var listemizde.

@Hawk-Claw

Teşekkür ederim.

@PowerHD35

Merhaba,

CW sorunu zaten tüm kartlarda çıkan bir sorun değildir.Şansınıza CW olmayan bir kart denk gelmiş.

@boss06

GTX 480'nin markasını hatırlayabilirseniz eklerim listeye.

Sonuçta referans tasarım ama bir markası vardır. Direkt olarak ''NVIDIA'dan'' geldiyse orası ayrı tabii.

Kart amerikadan geldi nvidia herhangi bir markaya dahil değil hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• boss06 kullanıcısına yanıt
    İşin arkasında ''USA'' var demek ki.

Şaka bir yana listeye daha düzenlemeler yapacağım, GTX 480'e de bu düzenlemeler içerisinde bir yer açarak eklerim o zaman.Şimdi herhangi bir markanın altına yazarsak yanlış olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 22 Ocak 2015; 17:06:38 >
  • Asus GTX 970 STRIX @ CW VAR Yuksek | İade

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 22 Ocak 2015; 16:52:00 >
  • Gigabyte GeForce GTX 970 oc @ CW YOK
  • 480'e kadar geri gidilecekse eğer, beni liste uzar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

480'e kadar geri gidilecekse eğer, beni liste uzar.

Hatırladığın / diğer arkadaşların hatırladığı noktaya kadar gidebiliriz bir problem yok.Böylece CW sorununun aslında son zamanlarda ortaya atılan bir şey olmadığını da görmüş oluruz.
  • Öncekilere ek olarak alttaki listeyi vereyim. Galaxy MDT GTX 580 hariç, hiçbirinde de CW sorunu yoktu.

NVIDIA:
    Asus GTX 560ti DC II (2 adet), GTX 470 (Referans model)
    Evga GTX 480 SC
    Galaxy MDT GTX 580 CW var. Yüksek.
    Gigabyte GTX 480 SOC, 580 SOC
    MSI GTX 680 Lightning, GTX 580 Lightning (2 adet), GTX 580 TFII, GTX 570 TFIII
    Zotac GTX 560 AMP (2 adet), GTX 480 AMP, GTX 470 AMP (2 Adet)

AMD:
    Asus EAH5770
    ATI 2600XT Mobil
    MSI GTX 6870 Hawk (2 adet)
    Sapphire HD7850 Dual-X 2 GB, HD5870 V2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 22 Ocak 2015; 18:38:59 >
  • Hocam beni de eklerseniz sevinirim Daha CS:GO oyun içi veya WATCH_DOGS'un ana menüsünde 200FPS'ten sonra ufak bir cızırtı oluyor.

Ekran Kartı : MSI GTX970 GAMING 4G
  • 1080p de olmazken çözünürlük artınca(2k veya 4k olunca) duyulan bir CW durumu sözkonusu mudur? bir de sli yapınca da duyulan bir CW var mıdır? (psu hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 22 Ocak 2015; 23:04:25 >
  • @InsideR , @gurpolo4 , @OuTLaWTuNeR , @bocekgrafik

Ekledim arkadaşlar, bakalım ileride nasıl bir istatistik karşımıza çıkacak ?

@drserk

Merhaba,

Çözünürlük artınca duyulan bir CW olabilir.Ama daha çok ''yüksek FPS'' altında CW olmaktadır.Yani biraz ters bir durum (çözünürlük artınca FPS düştüğünü düşünürsek).

SLI yapınca CW olması ya sonradan eklenen ekran kartında CW olduğunu gösterir ya da PSU'nun üzerine binen yük artınca CW yaptığını gösterir.Eğer sonradan eklenen ekran kartında CW olmadığına eminseniz; PSU'ya binen yük arttığı için doğal olarak prizden çekilen güçte artar.Bu da ev elektrik tesisatında bir sorun olduğunu gösterebilir.

Tabii ki bunlar detaylıca incelenmesi gereken durumlar.Çünkü; çok normal CW'ler değiller.

• asus direct tu ıı 780 oc cw yq
  • MSI gtx760 cw var

daha önceden çekmiş olduğum bir video(ses kalitesi için kusura bakmayın kulaklıkla dinlenirse belli oluyor);https://www.youtube.com/watch?v=gbJh0coNTX8

not:aynı kartı halen kullanıyorum fakat aldıktan 1 hafta sonra ses ilginç bi şekilde kesildi birkaç bişey denemiştim sonuç vermemişti ama sonradan bir daha ses çıkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Watch dees. -- 23 Ocak 2015; 4:11:57 >
  • Sapphire R9 270 Dual-X CW yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus r9 270x Direct CU II TOP-CW yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.