Şimdi Ara

DH COIL WHINE [ANA KONU] | [CW nedir-muzdariplerin ekran kartları CW listesi] (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
964
Cevap
34
Favori
46.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kanaat34

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/145678974 burdan takip edebilir yardımcı olabilirsiniz. valla hi o kadar işlemci söktüm ben ilk defa böyle birşey ile karşılaştım
  • Teknoloji yi kullanıcıların ve alıcıların talebiyle sürekli zorlamanın sonu bu tur durumlardır siz sürekli ekran kartlarının kapasitesini arttırıp durursaniz karşınıza iki sorun çıkar isi ve güç sarfiyatı GPU lar sürekli geliştirilmektedir ama yan ve destek parcalarin teknolojileri ayni hızla ilerlemez bu sorun güç ihtiyacını karşılamakta zorlanan parçaların verdiği tepkidir eskiden çok ucuza maal edilen güç adaptorlerinde görülürdü teknoloji gelişti ama teknolojisi hızla mecburen ilerletilen parçalarla daha geriden gelen kondansatör bobin direnç vs gibi parçalarda gelistirilmezse artan güç ve isi daha çok PC amelesinin canini yakmaya devam edecektir.

https://www.youtube.com/results?search_query=coil+whine+repair&app=desktop

Biri bu çözümü yazmış ama

biostan advanced ayarlarda cpu c states ayarı disabled yapıldığında sorun çözülüyor. cpu c states ayarı işlemcinin güç tasarrufu ile ilgili.

Burada olay üreticilere düşüyor kullanıcıların yuksek performanslı diye binlerce lira ödediği bu cihazların performanslari ni kısmak gibi bir mecburiyeti olmamalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rtx3000 seriden CW vakası raporlayan var mi ne durumda ? @REDSTONE

• quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Rtx3000 seriden CW vakası raporlayan var mi ne durumda ? @REDSTONE

Gördüğüm kadarıyla raporlayanlar mevcut. Fakat genel manada ses bakımından az seviyelerde denebilir. Zira 3080'lerin genelinin bileşen kalitesinin yüksek olmasının da payı vardır. Akabinde daha tam olarak yaygınlaşmış 3080 piyasası da göremiyoruz malum.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Dogru gerçi satin alabilen kaç kişi vardır ki kartlardan. Bir de 3070 ve 3060 lar henüz ortada yok.

Bu seride CW nin ne durumda oldugu 3070 ve 3060 larin kullanici sayisinin artmasiyla ortaya cikacaktir.

Umarım kismen de olsa cw miktari azalmistir.

• quote:

Dogru gerçi satin alabilen kaç kişi vardır ki kartlardan. Bir de 3070 ve 3060 lar henüz ortada yok.

Bu seride CW nin ne durumda oldugu 3070 ve 3060 larin kullanici sayisinin artmasiyla ortaya cikacaktir.

Umarım kismen de olsa cw miktari azalmistir.

Tabii ki her zaman bunu umuyoruz fakat oldukça geçmiş zamandan beri hayatımızda olan bir sorun. Hayırlısı diyelim.

Son dakika eklemesi dava sonucu değişim onayının ASUS tarafından da onaylanıp üzerinden 1 ay geçmesi sonucunda; ASUS GTX 1070TI kartımın yerine ASUS Dual Rx5700xt Evo modeliyle Hepsiburada tarafından değişim sağlandı. Kart kargoda .. aksilik olmazsa inşallah cuma günü bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: bukibuks

Son dakika eklemesi dava sonucu değişim onayının ASUS tarafından da onaylanıp üzerinden 1 ay geçmesi sonucunda; ASUS GTX 1070TI kartımın yerine ASUS Dual Rx5700xt Evo modeliyle Hepsiburada tarafından değişim sağlandı. Kart kargoda .. aksilik olmazsa inşallah cuma günü bende.

Hayırlı olsun, sevindirici bir gelişme olmuş.  

Herkesin olaya tekrar odaklanması adına; müsait anınızda kısa bir özetini paylaşır mısınız? Eminim benzer süreci yaşayan/yaşayacak arkadaşlara faydası dokunuyor olacaktır.

Tabi ki kart gelsin detaylıca bir konu açıp, konuyu burada da paylaşırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bukibuks

Tabi ki kart gelsin detaylıca bir konu açıp, konuyu burada da paylaşırım.

• quote:

Rtx3000 seriden CW vakası raporlayan var mi ne durumda ? @REDSTONE

Gigabyte Aorus RTX 3080 Master kullandim ve coil wein katlanilir gibi değil. FPS nin yuksek olmasina gerek yok, gpu ya %70-80 civarı yuk binsin yeter. Bence dayanilacak bir ses degil. 4.9 GHZ de olmasina rağmen ultra sessiz calisan bilgisayarimda okadra net duyuluyor ve rahatsiz ediyordu ku dayanamadim ve iade ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: K@r@K@L3M

Gigabyte Aorus RTX 3080 Master kullandim ve coil wein katlanilir gibi değil. FPS nin yuksek olmasina gerek yok, gpu ya %70-80 civarı yuk binsin yeter. Bence dayanilacak bir ses degil. 4.9 GHZ de olmasina rağmen ultra sessiz calisan bilgisayarimda okadra net duyuluyor ve rahatsiz ediyordu ku dayanamadim ve iade ettim.

Alıntıları Göster

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N3080AORUS-M-10GD-rev-10

Geçmiş olsun ekledim. Model tam olarak üsttekiydi sanıyorum?

4 slot tasarım ve bu denli şaşalı sunulan bir kart için ciddi manada gereksiz bir durum olmuş.

• K@r@K@L3M kullanıcısına yanıt

Yazık gerçekten o kadar para ver şu olayı bir türlü çözemediler @K@r@K@L3M

• quote:

Orijinalden alıntı: K@r@K@L3M

Alıntıları Göster

servisten değişim yapardınız

• rx570 Msi Armor 4gb

Coil Whine Blender kullanırken veya çok yüksek fps'de oyun oynarken var (200+ fps)

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N3080AORUS-M-10GD-rev-10

Geçmiş olsun ekledim. Model tam olarak üsttekiydi sanıyorum?

4 slot tasarım ve bu denli şaşalı sunulan bir kart için ciddi manada gereksiz bir durum olmuş.

Alıntıları Göster

Evet model buydu.

• Merhaba. IdeaPad Gaming 3 bir dizüstü bilgisayarım var. Bir hafta bile olmadı diyebilirim. Dün sabah maalesef coil whine olarak düşündüğüm sorun meydana geldi. Gece 04:00 civarlarında hiçbir sorunu yokken kapattım; fakat sabah açtığımda kasanın sol üst tarafından ses geldiğini fark ettim. Mouse imlecini hareket ettirdiğimde tiz ses çıkıyordu. Bu durum coil whine durumu mu? Yüksek yük altında değil; tam tersinde bu sorunu yaşıyorum. Oyun oynadığım sırada herhangi bir sorun yok; fakat sistemin boşta olduğu durumda bu cızırtı sesini alıyorum. Mouse ve harici klavyeyi bağladığımda ses artıyor maalesef. Yalnızca güce bağlı ve herhangi bir şey takılı değilken sorun yaşamıyorum. GTX 1650 ekran kartı var. Lenovo'dan talep oluşturdum. Sizce bu ses azalır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: a4 bloody a9

Merhaba. IdeaPad Gaming 3 bir dizüstü bilgisayarım var. Bir hafta bile olmadı diyebilirim. Dün sabah maalesef coil whine olarak düşündüğüm sorun meydana geldi. Gece 04:00 civarlarında hiçbir sorunu yokken kapattım; fakat sabah açtığımda kasanın sol üst tarafından ses geldiğini fark ettim. Mouse imlecini hareket ettirdiğimde tiz ses çıkıyordu. Bu durum coil whine durumu mu? Yüksek yük altında değil; tam tersinde bu sorunu yaşıyorum. Oyun oynadığım sırada herhangi bir sorun yok; fakat sistemin boşta olduğu durumda bu cızırtı sesini alıyorum. Mouse ve harici klavyeyi bağladığımda ses artıyor maalesef. Yalnızca güce bağlı ve herhangi bir şey takılı değilken sorun yaşamıyorum. GTX 1650 ekran kartı var. Lenovo'dan talep oluşturdum. Sizce bu ses azalır mı?

Lenovo teknik servisiyle görüşmem sonucunda bunun bir arıza olmadığı bilgisini aldım. Ses artarsa yollamayı düşünüyorum şu anlık bilgisayarı güç altında tutarak sesi duymamaya çalışacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: a4 bloody a9

Merhaba. IdeaPad Gaming 3 bir dizüstü bilgisayarım var. Bir hafta bile olmadı diyebilirim. Dün sabah maalesef coil whine olarak düşündüğüm sorun meydana geldi. Gece 04:00 civarlarında hiçbir sorunu yokken kapattım; fakat sabah açtığımda kasanın sol üst tarafından ses geldiğini fark ettim. Mouse imlecini hareket ettirdiğimde tiz ses çıkıyordu. Bu durum coil whine durumu mu? Yüksek yük altında değil; tam tersinde bu sorunu yaşıyorum. Oyun oynadığım sırada herhangi bir sorun yok; fakat sistemin boşta olduğu durumda bu cızırtı sesini alıyorum. Mouse ve harici klavyeyi bağladığımda ses artıyor maalesef. Yalnızca güce bağlı ve herhangi bir şey takılı değilken sorun yaşamıyorum. GTX 1650 ekran kartı var. Lenovo'dan talep oluşturdum. Sizce bu ses azalır mı?

Merhaba,

Öncelikle sesin azalma ihtimali var ama genelde istisnai olduğu için kesin bir şey denemez. Bir şey takılıyken ses olduğundan bahsettiğiniz için; ya bu aparatlarda minik kaçaklar vardır ya da aparatlar ile beraber elektriksel yük arttığından ses meydana geliyordur. Açıkçası bana kaçak veya kabloda sıkıntı olma ihtimali daha yakın geliyor, tabii diğeri de masada. Farklı klavye-mouse vb. ne takılıysa deneme ihtimaliniz varsa öncelikle bunu denemelisiniz. Akabinde notebook farklı bir prizde veya (ses devam ediyorsa) mümkünse farklı bir mekanda da denenmelidir (sadece pildeyken de deneme yapılmalıdır).

Bunlarla hiç bir alakası olmayıp farklı bir ses de olabilir (CW'ye benzetmişsinizdir). En başta da söylediğim gibi birden de kaybolabilir, zira makine de yeni olduğundan dolayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Alıntıları Göster

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.