Şimdi Ara

DH COIL WHINE [ANA KONU] | [CW nedir-muzdariplerin ekran kartları CW listesi] (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
964
Cevap
34
Favori
46.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Msi Gtx1660 super Gaming X modeli için bildiriyorum sıfır olarak aldım kartı bariz bir coil whine var bazen masaüstündeyken bile ses yapıyor oyuna girince başlıyor değişik tonda ötmeye sonra düz çınlama tarzında bir ses olarak devam ediyor.Kartı almadan önce baya araştırdım hatta burdan bir kaç kişiye sordum msi 1660 super gamin x için sadece bir tane yorum görmüştüm coil whine var diye oda bu forumda ancak bendede çıktı almadan önce servisine bile sordum onlar kabul ediyorlar var diyorlar zaten bu sesi gerçi olduğunu, kartlar güçlü olduğu için o ses çıkıyor diye anlamsız bir cevap verdi şimdi bakıyorum msi 1650 super gaming x alanda coil whine var diyor yani güçle ilgisi yok ses çok dayanılmaz bir ses değil aslında hafif ıslık sesi gibi ama işte iade ettim bu arada aklımda kalanlar kartın malzeme kalitesi soğutması sessizliği görselliği süperdi baya git gel yaşadım yani iade edeyimmi etmiyeyimmi diye umarım buna bir çözüm bulurlar yada bu durumu alışmalıyız dicem ama olmaması lazım yani bu sesin bu harika kartı kullanmak isterdim yıllarca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cutrera -- 29 Mart 2020; 12:1:19 >
  • @REDSTONE Gigabyte Aorus Rtx 2060s modeli kullanıyorum Kasım ayından beri. CW sesi almadım hiç.

edit : Kasa kapağını açıp karta yaklaştığımda CW sesi alıyorum kart yük altındayken az miktarda var yine. Bundan kaçış yok gibi. Belki 3000 serisinde çözerler

Daha önce kullandığım asus strix 1070 modelinde başlarda cw yoktu sonra az miktarda ortaya çıktı son bir yıllık dönemde de yok denecek kadar azaldı. O da ilginç bir deneyimdi. ( agustos 2016 - ekim 2019 kullanım dönemi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 11 Nisan 2020; 16:50:54 >
  • herkese merhaba, msi notebook kullanıcısıyım ve daha 2 aylık notebook, coil whine sesi var ancak ses microsoft otomatik güncelleştirmeden sonra olmaya başladı. bunu nasıl çözebilirim neyi güncellediğinide bilmiyorum.. teşekkürlerç
  • KemalD94 K kullanıcısına yanıt
    Bende de 5700 XT Gaming X var, o da bu şekilde ses yapıyor. Genelde o ekranlarda 4 haneli fpslere çıktığı için kart ses yapıyor. Örneğin; ori oyununda kart haliyle uçuyor, ses yapıyor bu sebepten ama fps yi 60 a sabitlersem ses gidiyor. Ses çok değilse takmaya gerek yok haliyle, kaldı ki kendi adıma konuşuyorum kaç kartta 4 haneli fps görürüm ki dert edeyim :)
  • Merhabalar, Galax GTX 1060 Exoc 6 gb kartımda Fps 150 civarı oyun oynarken hiç bir ses duymuyordum, Basemark GPU ve 3dmark ile Test gerçekleştirdikten sonra aynı fpslerde hafif cızırtı alıyorum, 60 fps sabitlenince sorun yok. Neden olmuştur? Sorunsuz çalışıyordu test sonrası ne olmuş olabilir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sapphire RX580 NITRO+ OC GDDR5 8GB 256Bit ekran kartı var, 3 haneli fps aldığında normal olarak cızırtı yapıyor. Konuya eklenebilir.
  • Asus Dual GTX 1660 EVO kartımı henüz dün satın almama rağmen cw durumundan ben de şikayetçiyim. Oyun menülerinde alınan yüksek fps değerlerinde bu sorun baş gösteriyoruz. ayrıca oyun içinde çok yüke bindiğinde de aynı cızırtı oluyor. Beni de listeye ekleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDLoCK

Benim şuan kullandığım ekran kartım asus gtx550 ti bu kartı 2012 yılında aldım ozamandan beri kullanıyorum ve hiç bu tarz sıkıntılar yaşamadım taki geçenlerde Hepsiburada kdv indiriminde asus rog strix rx580 8gb ekran kartı alana kadar kartta Coil Whine denen sorun var Hepsiburadayı aradım durumu anlattım bana ayıplı ürün göndermişsiniz dedim bana bir kod verdi sürat kargoyla gönderin dendi bende gönderdim ürün ellerine ulaştıktan sonra aradım bukezde bana ürünü neden bize gönderdiniz asus servisine göndermeniz gerekiyor dediler dalga geçer gibi aynı gün ürünü bana hiç bir işlem yapmadan geri gönderdiler baktım bunlardan fayda yok asusla iletişime geçtim ürünü bize gönderin dediler bugün verdim kargoya şaçmalığa bakarmısınız ürün bana ayıplı geliyor ve aldığım yer yardımcı olmuyor ben koşturuyorum.
    Geçen yıldan bu yana gördüğüm kadarıyla RTX 2070'e geçmişsiniz. Arada ben mesajlara geç cevap verince oluyor böyle durumlar.

Bahsettiğiniz HB ile alakalı işlem nasıl sonuçlandı? Kartı da istatistik açısından ekledim tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luc4sHood

1 ay önce sistem topladım. En baş bir sıkıntı yoktu ama 1 hafta kadar önce ekran kartında bu malum ses ortaya çıktı. Şimdilik göndermeyi düşünmüyorum ama ilerleyen zamanlarda kesinlikle garantiye Başvurucam.Ekran kartı msi rtx2060 Gaminz Z Anakart B450 Tomahawk. Msi beni aşırı pişman etti. Anakart'ın da sağ bölümünde bulunan led ışıklar sorunlu. İlerleyen zamanlarda ikisini de göndermeyi düşünüyorum.

Buarada Ekran kartında bulunan coil whine sesi orta derece konuya ekleyebilirsiniz. MSI RTX 2060 Gaming Z/Ses orta seviye
    Mesajınız üzerinden yıl geçti malum ama son durum nedir?

Geçen sürede süreç aynı şekilde devam etti mi, PSU kaynaklı sorun devam mı? Kullanmaya devam ediyorsunuz sanırım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bukibuks

Sen böyle yazınca bir şüphe duydum . Ben de MSI b450 tomahawk kullanıyorum ve ekran kartımda benim de 100+ FPS de başlayan cw var ekran kartım Asus 1070 ti Turbo ama benim psu da PC kapalıyken cızırdıyor.evde toprak hattı da yok halen çözemedim
    Ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanaat34

bu ses güç kaynağımda var . değişim ile gelen yeni güç kaynağım bu. garantiye gondermeli miyim
    İşlem sağladınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FooL

Msi Rtx 2070 Gaming Z Coil Whine YOK

Eklenmesi ricası ile!
    Yıl farkı ile ekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yutu61

Tamamdır teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Yaşadığınız süreç ne şekilde sonuçlandı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nrk58

Asus Rtx 2070 ekran kartımı oc scanner ile oc yaptığımda cw ciddi seviyede buzzing sound a dönüşüyor ki genelde bf V oynuyorum oyun ilk açılış ekranında sürekli bu sesi duyuyorum, sonra undervolt yapıp çekirdek hızını maks 1860 a kitledigimde kabul edilebilir çok az bir cw sesi duyuyorum. Bu normal midir? yani çekirdek hızına bağlı cw seviyesinin değişmesi... çünkü bu ses yük altında yüksek fps de ortaya çıkıyor dediğim gibi hızı oc scanner 2025 e çekiyor ve ekran kartı ağlıyor resmen ses ciddi duyuluyor ama ben hızı düşürdüğümde kabul edilebilir cw sesi duyuyorsun. bunun sebebi acaba psu dan olabilir mi?
    Son durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

X570 anakarta geçince sanki cw sorunu çıktı veya hep vardı yeni farkettim anlamadım. Farklı r anakarta geçmek cw yapar mı? Ekran kart rx 470
    Mobo kaynaklı CW durumu varsa görüldüğü üzere yapabilir. Son durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARKKO70

RX 570 PULSE 4 GB

COİL WHİNE VAR.AZ DEĞİL VAR YANİ
    Ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuku.

Xfx RX590 GPU sahibiyim. CW bulunmakta.( Monitörün maks desteklediği Hz ye sabitleyerek çözüm buldum.)
    Malum, XFX uzun zamandır TR'de yoktu. Son zamanlarda yine piyasada olduğunu görüyoruz. Ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gravis

İlk mesaja baktım ama detaylı bilgi bulamadım. RTX 2070 Super'lerde hangi modellerde CW var, bilginiz var mı ?

@-dehşet çok doğru söylüyorsun. Tüm parçalar ateş pahası. P4, FX5200'lerin, Core 2 Duo'ların, GT8800'lerin olduğu dönemi özlüyorum. Sanki o zamanlar bazı şeyler daha erişilebilirdi. Şimdi bazı şeylerin ne eskisi gibi tadı var, ne de daha kolay ulaşılabilirliği. Neyse, en azından bilgi paylaşmak hala bedava
    Alım yaptınız mı? Sizden önce birkaç paylaşım olmuş, 2060 S - 2070 modelleri ile alakalı (fikir vermesi açısından) fakat ilk mesajı yeni yeni güncelliyorum tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightLord

Msi 1660 Super Gaming x aldim masaüstü temizken oyunda gpu tam yükte güzel cw sesi duyuluyordu alışmıştım aslında hatta ses frekansı düzenli olsa benim için tamamdı ama nefsime yenik düşüp iade ettim pişmanım aldığım fiyatları bulamıyorum
    O zamanlar bulunamıyor durumlarda ise şu an hiç bulunamıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KemalD94

MSI RTX 2060 SUPER GAMİNG kartını satın aldım. Çok garip bi şekilde FurMark testlerinde hiç coil whine sesi duymuyorum ama oyunlar özelliklerde giriş ekranında ve oyun öncesi yükleme ekranında cw sesi geliyor. Kulaklıkla az geliyor kulak için çok kaliteli olmayan bir kulaklık taktığım halde. İade işlemleriyle uğraşmak şuanlık düşünmüyorum, kartı da ucuza aldım 3200 TL gibi bi fiyata. Garantisinin sonlarına doğru belki gönderebilirim servise. Benden size tavsiye araştırdığım ve tecrübelerim kadarıyla bu cw illeti en çok MSI kartlarda çıkıyor. Eğer sese aşırı takıntılıysanız uzak durun. Şahsen bende takıntılıyımdır sese ama artık yapacak birşey yok. Servisle uğraşmakta çok ayrı bir dert 2 3 kez göndermek gerekiyor diretiyor adamlar değiştirmemek için. Bİr dahaki kart alışımda gerekiyosa 500 TL fazla verip vatandan alıcam adamlar gözünün önünde deniyor, sağlamı çıkana kutu açıyorlar.
    Ekledim.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.