Şimdi Ara

DH COIL WHINE [ANA KONU] | [CW nedir-muzdariplerin ekran kartları CW listesi] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
964
Cevap
34
Favori
46.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu gayet güzel üstad o tarafta bir sıkıntı yok, sadece kartların cw durumu için bir index oluşturmak istiyorsak elimizdeki verilerin doğruluğunu kayıtlar ile desteklemeliyiz.

Mesela kartlar üzerinde 2 test yapılabilir, bir oyun yada uygulama belirlenebilir bunların birinde fps nin çok yüksek seyretmesi için karta az yük bindirilir bu şekilde özellikle cw sesinin belirgin çıkmaya başladığı yüksek fpsde test etmiş oluruz, ikinci testte ise fps nin 60 veya 144 deki ses durumunu (eldeki monitörün hz değerine göre) test edebiliriz.

2 testide 2 ayrı kısa video olarak çektiğimizde gerçek bir veri olacaktır elimizde.
  • EVGA GTX 970 FTW ACX2.0 - CW YOK

biz katkına bulunalım sonuçları kim nasıl istiyorsa o şekilde değerlendirsin.
  • Asus R7 250 DDR5 CW yok.
  • Gigabyte GTX 780 Ti Windforce: Oyun içi standart (max 150) FPS'de biraz gelebiliyor, ama rahatsız etmiyor. Kulaklığı takınca, bir şey duyulmuyor(kulaklıkta bir şey çalmıyorken). Kasanız sessiz değilse, kulaklıksız da duyulmaz.
    300 FPS'lerde ciddi artıyor, ama bunun bir önemi yok. Her oyuna FPS cap koyabiliriz.

Daha önceki 780 Ti Windforce OC ve Referans kartlarımda var mıydı bilmiyorum, zira PSU'da CW olduğu için ayırt edilmiyordu.

GTX 670 Windforce OC ve Zotac 670(680 PCB) kartlarımda CW hatırlamıyorum. Belki 1000'li FPS'lerde vardır ama onu CW'den saymıyoruz.

----

Konuya, 150-200 FPS altındaki, kasa kapağı kapalı gözlemlerinizi yazmalısınız. Tabii birkaç şekilde test edin, mesela power usage %130'a ulaştığındaki gözleminizi de yazın; ama 500 FPS'de başlayan veya kulağınızı dayayınca duyduğunuz CW'nin pek bir anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 20 Ocak 2015; 18:26:53 >
  • Konumuz güncellenmiştir arkadaşlar.
  • EVGA GTX780 FTW ACX - 60 FPS üzerinde ortalama var.Buzzing denilen şekilde.

PSU şüpheli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vrataski -- 21 Ocak 2015; 0:19:29 >
  • r9 280x karalistede
  • Kullandığım tüm 970 lerdeki cw sesi ,100 fps ve altında tiz sesi gibi değil de sanki kart pişiyormuş gibi cızırtı şeklindeydi. Kule tipi işlemci soğutucularını bilirsiniz , elinizle hafif vurduğunuzda aliminyum yaprakların titreşimlerinden çıkan ses varya aynı onun gibiydi. Ama 500-600 fps lere çıkarsam tiz bir düdük sesi gibiydi.
  • Sapphire R9 280 Dual X cw yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesaverde -- 21 Ocak 2015; 0:36:52 >
  • power color hd6850 cw yok yalnız ekran kartının fanı bozuldu ya da gevşedi başka bi sese çıkarıyor
  • hocam saçma mesajlara hiç aldırma gayet güzel oldu konu.özellikle gtx 970'le böyle bir sorunun dahada önem kazanmasıyla yararlı oldu konu çünkü gtx970 gerçekten güzel kart ve bi şekilde herkes almak istiyo.Benim ilgimi çeken yukarda msi çok az.powercolour veya sapphire bile çok fazla iken msi çok az örnek var.acaba ortada olduğu için mi?yani asus genelde en pahalı olanı ve yukarda diyelim fiyat olarak,sapphire ve powercolourda en aşağıda tercih ediliyor.bu yüzden ya para verip asus alıyorlar yada ucuzunan sapphire ve powercolour alıyorlar.dediğiniz gibi kötülemiyorum hiçbirini çünkü msi az.belki tesadüfte olabilir, çok ilginç geldi yazdım uzunda oldu kusura bakmayın.

Edit:önemi yok ama yazıyim bende.

SAPPHIRE HD5450 @ CW YOK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrebdt -- 21 Ocak 2015; 1:30:01 >
  • Asus gtx970 strix 1300 fps sonrasi cw var 60-144-600 e kadar sifir cs 1300 civari duyulur cinsten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faydalı bir başlık olmuş, elinize sağlık.

MSI GTX 770 Twin Frozr Gaming - CW YOK
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burning Soldier

Model belirtilmemiş gt630 zotac modelindede bu problem var

Ben kullanıyorum cw sorunu yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gtx 480 referans tasarım markası nvidia cw yok
    evga gtx 680 superclocked signature 2 cw yok sadece windows derecelendirmede vardı oda çok az
    gigabyte gtx 970 g1 gaming cw var değişim için kart gönderildi.
  • Hocam bende asus r9 290x dc2 var cw var alalı 1 ayı geçti garantiye yollasam değişim yada iade olurmu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende asus r9 290x dc2 var cw var alalı 1 ayı geçti garantiye yollasam iade yada değişim yaparlarmı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • niye kötüü konu değil birilerine yardımcı olur heleki bizim millete çok lazım bu konu :) neyse yaz abi Gigabyte GTX 970 winforce 3x oc sli cw hiç yok

bu arada bende öyle test yapmadım sadece league of legeds vsync kapayınca 400-600fps çıkıyor o ve unique heaven 4.0 testi yapmıştım vs battlefied 3 130-200fps arası veriyor hiç ses yoktu buna göre cw sesi yok diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Concerve -- 21 Ocak 2015; 15:06:18 >
  • hocam ;

gigabyte gtx 970 g1 gaming rev 1.1 ile ilgili istediğin test videoları varsa paylaşabilirim video olarak istediğin testleri yazman yeterli

aslında herkesin öyle detaylı bir test paylaşmasına gerek yok ugrasılcak birşey değil Windows derecelendirme testi atmaları yeter bence

Gigabyte Gtx 770 vardı win derecelendirmede cw sorunu yoktu

Gigabyte gtx 970 g1 gaming var ve cw sorunu var bu durum win derecelendirme testi paylaşılarak bile yeterli olur o testte cw varsa kart zaten cwlidir.
  • Düşünceleriniz ve paylaşımlarınız için teşekkürler arkadaşlar, hepinizi listeye ekleyeceğim.Gerekli katılımın dahada artması sonucunda daha detaylı düzenlemelerde konu içerisinde yapılacaktır.
    _________

@nothingtodeclare

Teşekkürler paylaşımlarınız için.

WIN derecelendirme testi dediğiniz gibi bu işin kabak gibi çıktığı yerlerden birisi, bunu bende düşündüm.Ancak maalesef WIN 8.1 ile birlikte derecelendirme testi işletim sisteminin yapısından çıkarıldı.Yani şu an genel olarak WIN 7 kullananlar bu testi yapabilirler.Bundan dolayı bunu şart koşamayız normal koşullarda.

Eğer işletim sistemine sonradan eklenen bir derecelendirme testinde (böyle bir testin konusu forumda mevcut) bu ses oluyorsa onun linkini ilk sayfaya ekleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 21 Ocak 2015; 15:24:57 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.