Şimdi Ara

DH Body Builders / 139 Kişi OLDUK! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
731
Cevap
6
Favori
61.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: One-Turk

Bendi de ekleyin 14 yaşımdan beri yapıorum ailemde bu sporu profesionel yapan ve avrupa şampionu olan amcamdan etkilendim. şuan idal formumdan çok uzaktayım yaza kadar diet ve define vücut diliyorum herkese saygılar.

GO HARD OR GO HOME!!!

"light weight, lieght weight. peanuts" Ronie COLEMAN

amcanin ismi ne ? inanmadigimdan felan degil yanlis anlama sadece merak ettim
  • bende sakatlık dönemi geçirdim ve yağlandım, ilk yapman gereken güzel bir diyettir.. saglıklı bir diyetle oncelikle kilo ver, zaten sporcu adamsın bu verdiğin kilolar hep yağlardan olucaktır.. evde de duş öncesi şınav ve karına aban derim ben sana.. karın çok önemli, merkez bölge.. şınavda da daha çok göğüs-kol (tirceps) ve omuz bölgen çalışmış olucak ama herşeyden önemlisi yemene çok dikkat et dostum..
    quote:

Orijinalden alıntı: GrenadeLauncher

Affınıza sığınarak yardımlarınızı bekliyorum..çok ahım şahım bir vücut istemiyorum ama sakatlık dönemimden sonra vücudumda yağlanma başladı (futbolda sakatlık) şimdi haftada 3 gün idmanlara devam ediyorum..Ama vücudumun tekrardan şekile girmesi için evde ne gibi çalışmalar ne gibi aletlere ihtiyacım var ?

• Ekle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bhiziroglu

bende sakatlık dönemi geçirdim ve yağlandım, ilk yapman gereken güzel bir diyettir.. saglıklı bir diyetle oncelikle kilo ver, zaten sporcu adamsın bu verdiğin kilolar hep yağlardan olucaktır.. evde de duş öncesi şınav ve karına aban derim ben sana.. karın çok önemli, merkez bölge.. şınavda da daha çok göğüs-kol (tirceps) ve omuz bölgen çalışmış olucak ama herşeyden önemlisi yemene çok dikkat et dostum..
    quote:

Affınıza sığınarak yardımlarınızı bekliyorum..çok ahım şahım bir vücut istemiyorum ama sakatlık dönemimden sonra vücudumda yağlanma başladı (futbolda sakatlık) şimdi haftada 3 gün idmanlara devam ediyorum..Ama vücudumun tekrardan şekile girmesi için evde ne gibi çalışmalar ne gibi aletlere ihtiyacım var ?

Ahım şahım bi yağlanmam yok fotolardada göründüğü gibi [fotoda 2 büyük bardak su içtiğimden biraz şişmiş göbeğim :D]
     DH Body Builders / 139 Kişi OLDUK! DH Body Builders / 139 Kişi OLDUK!

• abi senin işi gücü bırakıp sağlam bi diyet yapman lazım.. tabi aynı anda karın çalış haftada 3.. sporcu adamsın diyette de aç kalma sakın.. sabah normal kahvaltını yap, hiç öyle kepek ekmek fln yemene gerek yok.. kahvaltıdan 2 saat sonra 1 tane muz ye, antremanın warsa ondan 1 saat once de yiebilrsin.. sonra öğle yemeğini ye ama onuda sadece fasulye yada bezelye tarzı bi yemek ye.. yanında mutlaka bi salata olsun.. eğer çok açsan bi kase yogurt yada çorbada içebilrsn.. ondan 2 saat sonra bir tane yeşil elma ye.. sonra akşam yemeğini ye, yağsız et olsun yemeğinde.. salatan olsun yine, yine açsan çorba iç ve yine ıspanak bezelye fasulye tarzı bi yemek ye 1 tabak.. akşam saat 7 den sonra açlıktan ölsende meyve bile yeme, miden açlıktan kazınsın, aldığın şu yağları en iyi o zaman yakarsın.. gece yatmadan 1 bardak su iç, yağ yakımını hızlandırsın.. onun dışından dikkat etmen gerekenler, pilav yada makarnadan uzak duruyoruz. yağlı, tuzlu, kızartma yada hamur işi yemiorz.. bunu çok azimli bir şekilde yaparsan 1-2 ay içinde eski halinden bile iyi olursun.. yalnız antreman programını bilmedigim için cok detaylı bir programda söyleyemiyorum.. eğer ağır bir antremanın varsa, antremandan 1 bucuk saat once 1 tabak yağız makarna yada pilav yemen de iyi olur.. onun dışında hiç gerek yok.. :) ve ne yaparsan yap, 3 saatten fazla aç bırakma mideni.. bu bilgileri çok kişi bilmez, o yüzden yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..
    quote:

quote:

bende sakatlık dönemi geçirdim ve yağlandım, ilk yapman gereken güzel bir diyettir.. saglıklı bir diyetle oncelikle kilo ver, zaten sporcu adamsın bu verdiğin kilolar hep yağlardan olucaktır.. evde de duş öncesi şınav ve karına aban derim ben sana.. karın çok önemli, merkez bölge.. şınavda da daha çok göğüs-kol (tirceps) ve omuz bölgen çalışmış olucak ama herşeyden önemlisi yemene çok dikkat et dostum..
    quote:

Ahım şahım bi yağlanmam yok fotolardada göründüğü gibi [fotoda 2 büyük bardak su içtiğimden biraz şişmiş göbeğim :D]
     DH Body Builders / 139 Kişi OLDUK! DH Body Builders / 139 Kişi OLDUK!

• quote:

abi senin işi gücü bırakıp sağlam bi diyet yapman lazım.. tabi aynı anda karın çalış haftada 3.. sporcu adamsın diyette de aç kalma sakın.. sabah normal kahvaltını yap, hiç öyle kepek ekmek fln yemene gerek yok.. kahvaltıdan 2 saat sonra 1 tane muz ye, antremanın warsa ondan 1 saat once de yiebilrsin.. sonra öğle yemeğini ye ama onuda sadece fasulye yada bezelye tarzı bi yemek ye.. yanında mutlaka bi salata olsun.. eğer çok açsan bi kase yogurt yada çorbada içebilrsn.. ondan 2 saat sonra bir tane yeşil elma ye.. sonra akşam yemeğini ye, yağsız et olsun yemeğinde.. salatan olsun yine, yine açsan çorba iç ve yine ıspanak bezelye fasulye tarzı bi yemek ye 1 tabak.. akşam saat 7 den sonra açlıktan ölsende meyve bile yeme, miden açlıktan kazınsın, aldığın şu yağları en iyi o zaman yakarsın.. gece yatmadan 1 bardak su iç, yağ yakımını hızlandırsın.. onun dışından dikkat etmen gerekenler, pilav yada makarnadan uzak duruyoruz. yağlı, tuzlu, kızartma yada hamur işi yemiorz.. bunu çok azimli bir şekilde yaparsan 1-2 ay içinde eski halinden bile iyi olursun.. yalnız antreman programını bilmedigim için cok detaylı bir programda söyleyemiyorum.. eğer ağır bir antremanın varsa, antremandan 1 bucuk saat once 1 tabak yağız makarna yada pilav yemen de iyi olur.. onun dışında hiç gerek yok.. :) ve ne yaparsan yap, 3 saatten fazla aç bırakma mideni.. bu bilgileri çok kişi bilmez, o yüzden yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

peeeeh o kadar vahimmiyim ya :D 170 boyum 65 kilom var..Antremanlarımda normal bir futbol antremanı nasılsa öyle..zaten sabah normal kahvaltımı yaptıktan sonra idmandan geldikten sonra duştan sonra yiyorum su bol bol tüketiyorum..senin dediklerini uygulamaya çalışıcam..

• Body Building'e yeni başlayan çoğu arkadaşımız hareketlerin isimlerini bilmemekte ve zorluk yaşamaktalar hoş bazen ben bile karışıtırıyorum bu nedenle bu hareketlerin isimlerini görsel olarak gösteren ve istediğiniz vücut bölgesini hangi hareketler ile çalıştığını gösteren çok hoş bir siteyi forumdan @shadow_shooter dostumun önerisiyle aldım gayet yararlı sizlerlede paylaşmak istiyorum buyrun kafa karışıklığına son ;

http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/

No pain,no gain..
  • Benide yazabilirsin bende kilo vermek için yazıldım ama ağırlıkta çalışıyorum tabi 4. günüm merak ettiğim tabikide çok büyük değişim değilde en azından gözle görülür bi değişim ne zaman fark ederim ?
  • güzel proteinli beslenirsen çok büyük bişey beklemiyosan, gözle görülür şekilde 1-1 bucuk ayda vücudunda çok güzel deişiklikler görüsün.. bu da senin azmini arttırır ve giderek büyük bi hırsla çalışırsın..
    quote:

Orijinalden alıntı: T.Sawada

Benide yazabilirsin bende kilo vermek için yazıldım ama ağırlıkta çalışıyorum tabi 4. günüm merak ettiğim tabikide çok büyük değişim değilde en azından gözle görülür bi değişim ne zaman fark ederim ?
  • o kadar vahim deilsin, aslında ideal kilodasın ama kısa sürede forma girmen için bunları söyledim.. onun dışında sadece abur cuburu kessen bile forma girebilicek kapasitedesin sen dostm
    quote:

quote:

abi senin işi gücü bırakıp sağlam bi diyet yapman lazım.. tabi aynı anda karın çalış haftada 3.. sporcu adamsın diyette de aç kalma sakın.. sabah normal kahvaltını yap, hiç öyle kepek ekmek fln yemene gerek yok.. kahvaltıdan 2 saat sonra 1 tane muz ye, antremanın warsa ondan 1 saat once de yiebilrsin.. sonra öğle yemeğini ye ama onuda sadece fasulye yada bezelye tarzı bi yemek ye.. yanında mutlaka bi salata olsun.. eğer çok açsan bi kase yogurt yada çorbada içebilrsn.. ondan 2 saat sonra bir tane yeşil elma ye.. sonra akşam yemeğini ye, yağsız et olsun yemeğinde.. salatan olsun yine, yine açsan çorba iç ve yine ıspanak bezelye fasulye tarzı bi yemek ye 1 tabak.. akşam saat 7 den sonra açlıktan ölsende meyve bile yeme, miden açlıktan kazınsın, aldığın şu yağları en iyi o zaman yakarsın.. gece yatmadan 1 bardak su iç, yağ yakımını hızlandırsın.. onun dışından dikkat etmen gerekenler, pilav yada makarnadan uzak duruyoruz. yağlı, tuzlu, kızartma yada hamur işi yemiorz.. bunu çok azimli bir şekilde yaparsan 1-2 ay içinde eski halinden bile iyi olursun.. yalnız antreman programını bilmedigim için cok detaylı bir programda söyleyemiyorum.. eğer ağır bir antremanın varsa, antremandan 1 bucuk saat once 1 tabak yağız makarna yada pilav yemen de iyi olur.. onun dışında hiç gerek yok.. :) ve ne yaparsan yap, 3 saatten fazla aç bırakma mideni.. bu bilgileri çok kişi bilmez, o yüzden yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

peeeeh o kadar vahimmiyim ya :D 170 boyum 65 kilom var..Antremanlarımda normal bir futbol antremanı nasılsa öyle..zaten sabah normal kahvaltımı yaptıktan sonra idmandan geldikten sonra duştan sonra yiyorum su bol bol tüketiyorum..senin dediklerini uygulamaya çalışıcam..

• quote:

o kadar vahim deilsin, aslında ideal kilodasın ama kısa sürede forma girmen için bunları söyledim.. onun dışında sadece abur cuburu kessen bile forma girebilicek kapasitedesin sen dostm

bende şaşırdım ulan noluyoruz dedim :D zaten ligler bitiyor öyle hemen bi anda forma girmek istemiyorum..Yavaş yavaş olursa da fark etmez.Zaten bu hafta sonu bir vücut geliştirme salonuna yazılıyorum oradaki hocalar gerekli şeyleri söylerler sanırsam sizede çok teşekkür ederim :)
  • benide ekleyebilirsin. evde yay ve dumbell var uzun zamandır düşük tempolarda kendi çapımda çalışıyorum. açıkçası güzel bir başlık olmuş bende bu yaz salona gitmeyi düşünüyorum..
  • 3 hafta oldu bende katıldım aranıza, yaşım 17 oradaki abiler daha yaşın küçük diyorlar ama ne için küçük onu anlamadım..
    Not: Boy 1.77 kilo 61 beslenme programı uygulamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black label -- 16 Nisan 2010; 14:21:37 >
  • up
  • arkadaşlar bende geldim. 14 yaşında evde çalıştım 17 de salonda bir yıl kadar çalıştım ve yirmi yaşına geldim tekrar başladım.çok önemli birşey soramak istiyorum.salonda elemandan biri 1 saatten fazla çalışırsan vücüt erkeklik hormonu yerine kadınlık hormonu salgılıyor dedi.eğer çalışmaya devam edersen hiç bi işe yaramaz dedi.bu doğrumu ben önceleri 3-4 saat çalıştığım oluyordu.şimdi hep kadınlık hormonumu salgıladık bunun zararı varmıdır??
  • Benide ekle.Bugün başlıyorum Ama daha güzel bi imza yokmuydu ya :/
  • dün 69 du bügün 59 olmuş.bir bozukluk var sanırım
  • uzun bi moladan sonra konuyu tekrar güncellemeye geldim

Üye olmak isteyenleri ekliyorum şimdi..
  • Ekle benide,2 haftadır salona gidiyorum.Newbie'yim ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: pspfreak

Herkesi ekledim...

@Darsh

Dostum ileri seviye bir body'ci olmadığını varsayıyorum çünkü göğüs yayı başlangıç ve orta seviyedeki body'cilere uygundur...

Ve evet göğüs kaslarını çok iyi çalıştırır. Tabikide sadece göğüs kaslarını değil kanat sırt ve triceps'lerini de geliştirir.

Omuz genişlemesinde çok yüksek bir oranda kanat kaslarının etkisi vardır.

Göğüs yayın gelince haber ver sana bir kaç hareket ve onların hangi kasları ne oranda çalıştırdığını anlatan bir mesaj paylaşıcam...

benide eklermisin yeni başladım

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.