Şimdi Ara

DH Body Builders / 139 Kişi OLDUK! (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
731
Cevap
6
Favori
61.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

Pek bi çalışmışlığım yok, anca evde falan... Öylesine 2 fotoğrafım:
     DH Body Builders / 139 Kişi OLDUK!

Allahtan çalışmamışın bi kaç tane arnold çıkarmış kesin senden programını ve ölçülerini yazarmısın ?

Kesin uyduğum, şu gün şunu yaparım dediğim bir programım yok. Onun için çalışmışığım yok dedim. Ama yine çalışma olarak izlediğim yol "flexor"un evde dumbellla çalışma programı vardı onu uyguladım, uyguluyorum. Ama şöyle bir şey var, gerçi tüm vücudumun fotoğrafı yok ama ben marttan sonra sıkı bir diyete girdim, şeker yok tuz yok abur cubur yok... Nisan başında 84-85'dim. Şuan 74'e kadar geriledim ve vermeye devam ediyorum.(boy: 175cm) Öğrencilik hali her gün tabi ki tavuk yiyemiyorum ama hergün en az iki veya üç yumurta beyazını yiyorum. Haftada 3 gün tavuk ağırlıklı besleniyorum. Denk geldikçe yağını süzerek konserve ton balığı tüketiyorum. Dediğim gibi amatörce yaptığım için herhangi bi programım yok. Haliyle hiç ölçmedimde.. Sadece dün sağ kolu ölçtüm. Eğer yanlış ölçmediysem 33 çıktı. Dediğim gibi ne ölçmesini bilirim ne programı... Ama artık yavaş yavaş ciddiye bindi... salona falan mı gitsem acaba... Ama oturduğum yerde kaliteli bi salon maalesef yok...

edit: dumbellarımda öyle arttırılabilen birşey değil, dökme demir mi ne bende anlamadım amcam getirmişti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 6 Haziran 2010; 19:49:52 >
  • bildiğim kadarıyla creatin, vücudun enerji üretmek için kullandığı yakıt olan ATP (Adonosine TriPhosphate) üretimine yardımcı olan ve aynı zamanda ani ve yüksek enerji ihtiyaçlarını karşılayan bir maddedir. ve yine bildiğim kadarıyla pankreas, karaciğer ve böbreklerden zaten vücudun kendi ürettiği bir aminoassittir.. likit ve benzeri özellikteki creatinlerin kan hastalıklarına sebep olabiliceği uzmanlarca açıklandı.. en masum görünen saf protein tozunun bile zararları var az da olsa.. yabancı bi supplement alıyosun vücuduna, boş yere karaciğer yoruluyor, vücudunda su toplanıyor.. ne gerek var ki? daha sayfalarca yazardım bunun üzerine de otoriteymişim ya, yeter bu kadar..
    quote:

Orijinalden alıntı: 3RS!N

quote:

Orijinalden alıntı: bhiziroglu

spora devam edersen ve az da olsa proteinini alırsan inme yaşamazsın ama sporu bıraktıgında, hiçbirşey kullanmadan gelişen insanlardan 3-4 kat cabuk sönersin..
    quote:

Orijinalden alıntı: erco35coast

beyler creatininin yüklemesini yaptım ve kullandım bitince vicutta inme yaşarmıyım...

Otorite son sözü söylemiş. Bir de creatinin ne olduğunu bilse...
  • arkadaşının kullandığı ilacı söylersen daha çok yardımcı olabilirim ama 2 haftada gözde görülecek deişiklikler yaratbiliosa vücutta çok sağlıklı olacagını sanmiyorum. millet aptal mı gelişmek için yıllarını harcıyorlar? arkadaşın steroid kullanıyor olabilir.. steroid'in zararları diye arat bi bak istersen
    quote:

Orijinalden alıntı: spader

quote:

birader sakın kullanma, herşeyin doğalı faydalıdır.. oyle olsa herkes ondan kullanır kaslanır. sen bırak kullanma hiçbişey, zaten güzel beslendiğin an en iyi ilaçtan daha kalıcı kasların olur
    quote:

Orijinalden alıntı: spader

Beyler bende yeni başlıcamda benim vücut ztn kalıplı boy 193 kilo 81 yani fazladan protein filn almama gerek yok. Ama kasları cabuk geliştiren ilaç gibi bişey buldum ben onu kullanmamı önerirmisiniz ismini filnda bilmiorum ama öle bişeydi çalışırken kullanılıomuş herhalde.

Walla bilemiyorum hocam 2 hafta önce arkadaş bodye başladı ve o ilaçtanda kullanıyor aradan 2 hafta geçmesine rağmen vücudunda birazda olsa kasda gelişmeler var. Zararı nedir peki söylermisin ?
  • beyler yeni z bar aldım ve 25 kilo ağırlık aldım.. z barla çalışırsam yine bişeyler olur demi gelişir yani ayrıca bench yapılmıyomuş z barla yapsak ne olur peki sakata gelir miyiz? son olarak da z barla yapabileceğim hareketleri resimlerle gösterebilir misiniz?
    6. sınıftan beri dambıllarla çalışıyorum arada salona gitmişliğim de var ama pek vücut olduğu söylenemez..
  • quote:

bildiğim kadarıyla creatin, vücudun enerji üretmek için kullandığı yakıt olan ATP (Adonosine TriPhosphate) üretimine yardımcı olan ve aynı zamanda ani ve yüksek enerji ihtiyaçlarını karşılayan bir maddedir. ve yine bildiğim kadarıyla pankreas, karaciğer ve böbreklerden zaten vücudun kendi ürettiği bir aminoassittir.. likit ve benzeri özellikteki creatinlerin kan hastalıklarına sebep olabiliceği uzmanlarca açıklandı.. en masum görünen saf protein tozunun bile zararları var az da olsa.. yabancı bi supplement alıyosun vücuduna, boş yere karaciğer yoruluyor, vücudunda su toplanıyor.. ne gerek var ki? daha sayfalarca yazardım bunun üzerine de otoriteymişim ya, yeter bu kadar..
    quote:

quote:

spora devam edersen ve az da olsa proteinini alırsan inme yaşamazsın ama sporu bıraktıgında, hiçbirşey kullanmadan gelişen insanlardan 3-4 kat cabuk sönersin..
    quote:

beyler creatininin yüklemesini yaptım ve kullandım bitince vicutta inme yaşarmıyım...

Önceden bu saçmalaıklarına ait makaleleri yayınladım ama içlerinden bazı parçalarla yazdıklarına cevap vereyim:
    1-Eğer özel bir sağlık sorununuz yok ise,kreatin böbrek ve karaciğerinize zarar vermez.Sağlıklı sporcuların 5 yıllık bir süre içinde takip edildiği bir araştırmada,günde 15.75 grama kadar kreatin alan futbol(amerikan futbolu) oyuncularında böbreklerde hiçbir negatif etkiye rastlanmamıştır.Portland'daki Oregon Sağlık Araştırma Üniversitesindeki Dr.Kerry Kuehl tarafından yapılan ve 2000 yılındaki olağan Amerikan üniversitelerinin spor tedavileri toplantısındaki başka bir araştırma gösterdi ki;günde 10 gram kreatin alan 36 sağlıklı kaıdn ve erkek sporcu incelendi,12 haftadan sonra ,Dr.Kuehl kreatinin böbrek işlevinde ters bir etkiye sahip olmadğını buldu.
    2-Kreatin fazla su tutumuna yol açmaz:Bu daha fazla saçmalıktır.Yapılan son ''placebo-kontrollü'' bir araştırma,3 aylık bir kreatin kullanımında,test hiçbir gözle görülür vücut suyu artışı görmemiştir.Bununla beraber,kreatin grubu vücut kütlesinde ve yağsız kütlede mükemmel artış kaydetmiştir.Ancak bazı 2.sınıf kreatinler gerçekte su toplamayı ve şişkin görüntüye neden olabilirler.Ancak bu kreatinede bağlı olmayabilir,sebebi fazla sodyumdur.Ürün ucuz üretimden geçmişse ürünün son hali fazladan sodyum ihtiva eder.
    3-Kreatin'in. büyük miktarlarda kullanıldığı zaman dahi gayet güvenli olduğunu ortaya koyan araştırmalardan bahsediliyor. Hiçbir araştırmada yan tesiri
    ne rastlanmamış.Kreatin bir steroid ya da ilâç değil. Dolayısıyla yasal olduğu belirtiliyor. Hiçbir spor birliği ya da devlet birimi tarafından yasaklanmamış.
    4-Önceden de uzun uzun yazdım bir daha uğraşamam protein tozu yada amino asitlerin ilk üretim amacı diyaliz hastalarının besin ihtiyaçlarını karşılamaktı. ilaç değildi toksik etkisi yoktu ve sağlıklı yaşamalarına olanak veriyordu.
  • ben ilaç demedim protein tozuna, zaten protein olmadan insan sağlıklı yaşayamaz.. Kreatin'in. büyük miktarlarda kullanıldığı zaman dahi gayet güvenli olduğunu ortaya koyan araştırmalardan bahsediliyor yazmışsın, ağzı olan konuşuyor bu devirde, kim bahsediyor? Oregon Sağlık Araştırma Üniversitesindeki Dr.Kerry Kueh ne kadar gerçek? bu yazıların bi kısmını creatin satan markalar yayınlıyor, ha bi de bu araştırlamaların bazılarını kendinlerini temize çıkarmak isteyen bazı supplement şirketleri yüksek miktarda para karşılığı yaptırdıgını duymuştum bende. evet belki "DOZAJI ABARTMADAN", belli bi zaman diliminde, sağlıklı ek besinlerle creatin kullanırsan vücudunu etkileyecek bi zararı olmaz ama bu şekilde bilinçli kullanan insanlar belki yüzde 1. ayrıca çoğu supplementler, uzun vadede vereceği zararlar görülemeyecek kadar yeni.. yeniden kastım maximum 20-25 yıllık.. ayrıca fazladan bcaa, aol ve creatin kullanan bazı yakın spor hocalarım şu an iktidarsızlık çekiyorlar sırf bu maddeler yüzünden. ben duyduğum yabancı kaynaklı araştırmalar yerine gördüğüme inanmayı tercih ediyorum. yine de açıklamaların için teşekkür ederim
    quote:

quote:

bildiğim kadarıyla creatin, vücudun enerji üretmek için kullandığı yakıt olan ATP (Adonosine TriPhosphate) üretimine yardımcı olan ve aynı zamanda ani ve yüksek enerji ihtiyaçlarını karşılayan bir maddedir. ve yine bildiğim kadarıyla pankreas, karaciğer ve böbreklerden zaten vücudun kendi ürettiği bir aminoassittir.. likit ve benzeri özellikteki creatinlerin kan hastalıklarına sebep olabiliceği uzmanlarca açıklandı.. en masum görünen saf protein tozunun bile zararları var az da olsa.. yabancı bi supplement alıyosun vücuduna, boş yere karaciğer yoruluyor, vücudunda su toplanıyor.. ne gerek var ki? daha sayfalarca yazardım bunun üzerine de otoriteymişim ya, yeter bu kadar..
    quote:

quote:

quote:

Önceden bu saçmalaıklarına ait makaleleri yayınladım ama içlerinden bazı parçalarla yazdıklarına cevap vereyim:
    1-Eğer özel bir sağlık sorununuz yok ise,kreatin böbrek ve karaciğerinize zarar vermez.Sağlıklı sporcuların 5 yıllık bir süre içinde takip edildiği bir araştırmada,günde 15.75 grama kadar kreatin alan futbol(amerikan futbolu) oyuncularında böbreklerde hiçbir negatif etkiye rastlanmamıştır.Portland'daki Oregon Sağlık Araştırma Üniversitesindeki Dr.Kerry Kuehl tarafından yapılan ve 2000 yılındaki olağan Amerikan üniversitelerinin spor tedavileri toplantısındaki başka bir araştırma gösterdi ki;günde 10 gram kreatin alan 36 sağlıklı kaıdn ve erkek sporcu incelendi,12 haftadan sonra ,Dr.Kuehl kreatinin böbrek işlevinde ters bir etkiye sahip olmadğını buldu.
    2-Kreatin fazla su tutumuna yol açmaz:Bu daha fazla saçmalıktır.Yapılan son ''placebo-kontrollü'' bir araştırma,3 aylık bir kreatin kullanımında,test hiçbir gözle görülür vücut suyu artışı görmemiştir.Bununla beraber,kreatin grubu vücut kütlesinde ve yağsız kütlede mükemmel artış kaydetmiştir.Ancak bazı 2.sınıf kreatinler gerçekte su toplamayı ve şişkin görüntüye neden olabilirler.Ancak bu kreatinede bağlı olmayabilir,sebebi fazla sodyumdur.Ürün ucuz üretimden geçmişse ürünün son hali fazladan sodyum ihtiva eder.
    3-Kreatin'in. büyük miktarlarda kullanıldığı zaman dahi gayet güvenli olduğunu ortaya koyan araştırmalardan bahsediliyor. Hiçbir araştırmada yan tesiri
    ne rastlanmamış.Kreatin bir steroid ya da ilâç değil. Dolayısıyla yasal olduğu belirtiliyor. Hiçbir spor birliği ya da devlet birimi tarafından yasaklanmamış.
    4-Önceden de uzun uzun yazdım bir daha uğraşamam protein tozu yada amino asitlerin ilk üretim amacı diyaliz hastalarının besin ihtiyaçlarını karşılamaktı. ilaç değildi toksik etkisi yoktu ve sağlıklı yaşamalarına olanak veriyordu.
  • quote:

ben ilaç demedim protein tozuna, zaten protein olmadan insan sağlıklı yaşayamaz.. Kreatin'in. büyük miktarlarda kullanıldığı zaman dahi gayet güvenli olduğunu ortaya koyan araştırmalardan bahsediliyor yazmışsın, ağzı olan konuşuyor bu devirde, kim bahsediyor? Oregon Sağlık Araştırma Üniversitesindeki Dr.Kerry Kueh ne kadar gerçek? bu yazıların bi kısmını creatin satan markalar yayınlıyor, ha bi de bu araştırlamaların bazılarını kendinlerini temize çıkarmak isteyen bazı supplement şirketleri yüksek miktarda para karşılığı yaptırdıgını duymuştum bende. evet belki "DOZAJI ABARTMADAN", belli bi zaman diliminde, sağlıklı ek besinlerle creatin kullanırsan vücudunu etkileyecek bi zararı olmaz ama bu şekilde bilinçli kullanan insanlar belki yüzde 1. ayrıca çoğu supplementler, uzun vadede vereceği zararlar görülemeyecek kadar yeni.. yeniden kastım maximum 20-25 yıllık.. ayrıca fazladan bcaa, aol ve creatin kullanan bazı yakın spor hocalarım şu an iktidarsızlık çekiyorlar sırf bu maddeler yüzünden. ben duyduğum yabancı kaynaklı araştırmalar yerine gördüğüme inanmayı tercih ediyorum. yine de açıklamaların için teşekkür ederim
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Olaya bak yahu gördüğünü diyormuş iktidarsızlıkmış yuh artık. Duyan da bcaa , aol , kreatin gibi amino asitleri androjenik bir şey sanacak yapma etme, konuştukça batıyorsun. Hocaların dışarıdan testosteron aldıysa bcaa`nın vs ne günahı var. Bcaa tavukta bolca bulunur, kreatin kırmızı ette bolca bulunur 70lerde şu anki gibi kreatin olmadığı için sporcular vücut kreatin reseptörlerini doldurmak amacıyla günlük 1kg biftek yemek zorunda kalıyorlardı. arginine hayati anlamda ihtiyacımız olan bir amino asittir yine yiyeceklerden almak zorunda olduğumuz bir gıda. ve sen çıkıp iktidarsız kaldılar diyorsun. iktidarsızlığa dışarıdan alına testosteron gibi androjenikler neden olur çünkü dışarıdan alınmasıyla birlikte vücut testosteron üretimini azaltmaya başlar, bunu bilen sporculardan bu yüzden ekstra koruma kürlerine, kür sonrası terapilere girerler. Amino asitlerin böyle bir etkisi yoktur.
  • eyw birader uzatma ben bişey demiyorum, sen kullanmaya devam et. ben sadece herşeyde doğallıktan yana olduğumu söylüyorum..
  • Beni ekler misin admin kardeş.
  • 3RS!N abi, nelerle uğraşıyorsun sen ya
  • kretini 3 aydır kullanıyorum faydasını ok gördüm araştırdığım kadarıylada bir zararı yok
  • @3RS!N

Tamamen doğal beslenmenip vücut geliştirmenin, ek besin alıpta geliştirenlere göre avantajları nelerdir. Sonuçta doğal beslenip vücut geliştirmek daha meşakkatli ve zaman isteyen bir iştir. Bir yönden dahi olsa avantajı olmalı, değil mi?
  • Doğal beslenmemeden kastınız, protein tozu/amino gibi doğal yollarla üretilen şeylerse eğer, onlarda doğal. Onları kullanmadan eğer almanız gereken protein miktarını alabiliyorsanız herhangi bir sıkıntı yok, ancak kullanmadan günlük miktara ulaşmak zor, avantaj değilde, zaman dezavantajınız olur ancak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azap

Doğal beslenmemeden kastınız, protein tozu/amino gibi doğal yollarla üretilen şeylerse eğer, onlarda doğal. Onları kullanmadan eğer almanız gereken protein miktarını alabiliyorsanız herhangi bir sıkıntı yok, ancak kullanmadan günlük miktara ulaşmak zor, avantaj değilde, zaman dezavantajınız olur ancak.

Aslında doğal yollardan üretildiklerini biliyorum da işte protein tozuna vs ek besin deyince diğerine de doğal yolla demiş olduk. Teşekkür ediyorum cevabınız için.
  • Ekleyin.1 yıl oldu daha
  • bende yeni başladım ekle.
  • quote:

quote:

quote:

Allahtan çalışmamışın bi kaç tane arnold çıkarmış kesin senden programını ve ölçülerini yazarmısın ?

Kesin uyduğum, şu gün şunu yaparım dediğim bir programım yok. Onun için çalışmışığım yok dedim. Ama yine çalışma olarak izlediğim yol "flexor"un evde dumbellla çalışma programı vardı onu uyguladım, uyguluyorum. Ama şöyle bir şey var, gerçi tüm vücudumun fotoğrafı yok ama ben marttan sonra sıkı bir diyete girdim, şeker yok tuz yok abur cubur yok... Nisan başında 84-85'dim. Şuan 74'e kadar geriledim ve vermeye devam ediyorum.(boy: 175cm) Öğrencilik hali her gün tabi ki tavuk yiyemiyorum ama hergün en az iki veya üç yumurta beyazını yiyorum. Haftada 3 gün tavuk ağırlıklı besleniyorum. Denk geldikçe yağını süzerek konserve ton balığı tüketiyorum. Dediğim gibi amatörce yaptığım için herhangi bi programım yok. Haliyle hiç ölçmedimde.. Sadece dün sağ kolu ölçtüm. Eğer yanlış ölçmediysem 33 çıktı. Dediğim gibi ne ölçmesini bilirim ne programı... Ama artık yavaş yavaş ciddiye bindi... salona falan mı gitsem acaba... Ama oturduğum yerde kaliteli bi salon maalesef yok...

edit: dumbellarımda öyle arttırılabilen birşey değil, dökme demir mi ne bende anlamadım amcam getirmişti...

azimlisin tebrik ederim
  • Bnde yeni başladım hocam ekle iflahım s........ walla dün
  • @J-Smoove

Bu sorularım sana,

Göbeğimde biraz yağ var, 300 mekik çeksem günde ve yanları ezme yapsam, o yağları vücuttan atabilirmiyim ?

Birde 19 yaşındayım, boyum 189, ben 190 olmasını istiyordum spora başladım, squat'a girdim boyum 185'e düştü, bu normal mi ?

Ayrıca salonda bir abide gördüm, protein tozu kullandı, 1 hafta sonunda kolu 28cm'den 40cm'e çıktı, bende başlamalımıyım ? Ama onun ilaç olduğunu ve böbrekleri yağladığını söylüyorlar, ben doğal olarak yapmak istiyorum bırakınca sarkıyormuş.

Ek olarak ben fazla gelişmek istemiyorum, şöyle yağsız kalayım yeter, kızlar iri erkekleri sevmiyormuş ne yapmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oppsional

quote:

quote:

quote:

azimlisin tebrik ederim

Teşekkürler Metin. Doğru düzgün bir definasyona girebilseydim çok daha güzel olacaktıda...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.