Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (764. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
292
Favori
1.524.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 762763764765766
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler, bugün hoca yeni program yazdı. Her gün tek kas yazmış. Biceps ve Triceps'i aynı güne koymuş, böyle çalışmak bir sorun oluşturur mu? Bir de boy uzamasını durdurur diyerek bacak antrenmanı vermiyor. Bacak çalışmanın faydalarını biliyorum ama kendim eklesem nereye ekleyeceğim, şuan ki program her gün tek kas üzerine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mericgenc

Beyler, bugün hoca yeni program yazdı. Her gün tek kas yazmış. Biceps ve Triceps'i aynı güne koymuş, böyle çalışmak bir sorun oluşturur mu? Bir de boy uzamasını durdurur diyerek bacak antrenmanı vermiyor. Bacak çalışmanın faydalarını biliyorum ama kendim eklesem nereye ekleyeceğim, şuan ki program her gün tek kas üzerine.

+1 gün ekleyeceksin bacak programını
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoName.

quote:

Orijinalden alıntı: mericgenc

Beyler, bugün hoca yeni program yazdı. Her gün tek kas yazmış. Biceps ve Triceps'i aynı güne koymuş, böyle çalışmak bir sorun oluşturur mu? Bir de boy uzamasını durdurur diyerek bacak antrenmanı vermiyor. Bacak çalışmanın faydalarını biliyorum ama kendim eklesem nereye ekleyeceğim, şuan ki program her gün tek kas üzerine.

+1 gün ekleyeceksin bacak programını

Biceps ve Triceps olayına ne diyorsun peki
  • 1 paket biskremle kapatılmasın diye bilinçli bir beslenme ile desteklenirse gayet güzel sonuç alınabilir dedim zaten.

"10 saat yürü bir işe yaramaz" dan kastın sallanarak yürümekse eyvallah, ama tempolu yürüyüşü kastettiysen diye yürüyüşün boş olmadığına değindim.
  • Yine bir hiit kardiyo sonrası burdayım. Koşu yaptığım parkta yürüyüş yapan 10-15 insan oluyor ve geneli 50 yaşın üstünde. Kalanları da 30-50 arası, genç falan yok anlayacağınız
    Ben koşarken obezite sınırında olup yürüyüş yapan bir teyze ikide bir "ne koşup duruyon be oğlum zaten zayıfsın" diyip durdu bugün. Saniyede 10 kere nefes alıp verirken konuşabileceğimi bilsem "teyze ben spor yaptığım için böyleyim, değilse 101 kiloyu gördüğümü bilirim" diyecektim ama mümkün değil O'na göre göbek yoksa zayıfsın tamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor06 -- 22 Mayıs 2013; 8:14:42 >
  • Daha önceden Vücut Geliştirme dünyasının içinde olan birkaç büyüğümün söylediği "kardiyonun gereksiz olduğu" iddiasının üzerine denedim ve kendi üzerimde de gördükten sonra ben de deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki kardiyo gerçekten pek fazla gerekli değil bence de.

Tüm kış dönemi boyunca bulking amacındaydım, kütle artırdım ve haliyle yağlandım. 86 kiloya çıktım.

Definisyona erken başladım. 1.5 ay önce başladım ve 1.5 aydır çok sıkı diyet yapıyorum (kaldırdığım ağırlıklar genelde aynı, düşmedi. Supplementlar sayesinde) Şu an 75 kiloya düştüm ve en ufak bir kardiyo yapmışlığım yok. Kas kütlemden bir şey kaybolmadı (ölçülere ve görünüşe göre)

Peki ne yaptım? Antrenmanı çok hızlı bitirdim. En önemli detay bu arkadaşlar (çeşitli yağ yakıcı supplementlar ve sıkı bir diyetin yanında). Bir antrenman 35-40 dakika sürecek taş çatlasa 45, daha ötesi değil (her şey dahil). Antrenman arasında hiç su içmedim. Set araları 15-20 saniyeyi geçmedi.

Deyim yerindeyse köpek gibi yoruluyorsunuz, bu bir gerçek. Ama işte bu kadar hızlı antrenman yapmak inanılmaz yağ yakarken, aynı zamanda kas kütlenizi de geliştiriyor.

Neyse kısacası hiç kardiyo yapmadan, daha önce ulaşabilmem için kardiyo yapmam gerektiğini sandığım vücut tipine çok yakınım şu an. Olay diyette bitiyor. Gerekli supplement'ları düzgün alırsanız, diyetteyken de kas kütlenizi geliştirebilirsiniz, yağ yakarken.

Ha koşmayı sevenler tabii ki koşabilir. Veya "ben supplement falan değil yorularak, en doğal yolla kilo vermek istiyorum", tabii ki kardiyo işinize yarar. Ama benim görüşüme göre gereksiz ve hiç kardiyo ile vücudumu yormayı düşünmüyorum, o yorgunluğu ağırlık altında harcamak çok daha işime yarar.

Ayrıca ağırlık antrenmanınız bittikten sonra 1 saat hızlı tempoda yürümek çok daha işinize yarayabilir. Bunun sebebi de, salondan birden çıkıp eve gitmek çok sağlıklı değil. Yani antrenmanı aniden kesip bitirmek, doğal değil. Yavaş yavaş bitirmek gerek. O yüzden antrenmandan çıkıp hızlı tempo yürüyerek yavaş yavaş vücudu dinlenme moduna alıştırmak, her şeyin daha hızlı gelişmesinde çok yardımcı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 22 Mayıs 2013; 8:44:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Daha önceden Vücut Geliştirme dünyasının içinde olan birkaç büyüğümün söylediği "kardiyonun gereksiz olduğu" iddiasının üzerine denedim ve kendi üzerimde de gördükten sonra ben de deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki kardiyo gerçekten pek fazla gerekli değil bence de.

Tüm kış dönemi boyunca bulking amacındaydım, kütle artırdım ve haliyle yağlandım. 86 kiloya çıktım.

Definisyona erken başladım. 1.5 ay önce başladım ve 1.5 aydır çok sıkı diyet yapıyorum (kaldırdığım ağırlıklar genelde aynı, düşmedi. Supplementlar sayesinde) Şu an 75 kiloya düştüm ve en ufak bir kardiyo yapmışlığım yok. Kas kütlemden bir şey kaybolmadı (ölçülere ve görünüşe göre)

Peki ne yaptım? Antrenmanı çok hızlı bitirdim. En önemli detay bu arkadaşlar (çeşitli yağ yakıcı supplementlar ve sıkı bir diyetin yanında). Bir antrenman 35-40 dakika sürecek taş çatlasa 45, daha ötesi değil (her şey dahil). Antrenman arasında hiç su içmedim. Set araları 15-20 saniyeyi geçmedi.

Deyim yerindeyse köpek gibi yoruluyorsunuz, bu bir gerçek. Ama işte bu kadar hızlı antrenman yapmak inanılmaz yağ yakarken, aynı zamanda kas kütlenizi de geliştiriyor.

Neyse kısacası hiç kardiyo yapmadan, daha önce ulaşabilmem için kardiyo yapmam gerektiğini sandığım vücut tipine çok yakınım şu an. Olay diyette bitiyor. Gerekli supplement'ları düzgün alırsanız, diyetteyken de kas kütlenizi geliştirebilirsiniz, yağ yakarken.

Ha koşmayı sevenler tabii ki koşabilir. Veya "ben supplement falan değil yorularak, en doğal yolla kilo vermek istiyorum", tabii ki kardiyo işinize yarar. Ama benim görüşüme göre gereksiz ve hiç kardiyo ile vücudumu yormayı düşünmüyorum, o yorgunluğu ağırlık altında harcamak çok daha işime yarar.

Ayrıca ağırlık antrenmanınız bittikten sonra 1 saat hızlı tempoda yürümek çok daha işinize yarayabilir. Bunun sebebi de, salondan birden çıkıp eve gitmek çok sağlıklı değil. Yani antrenmanı aniden kesip bitirmek, doğal değil. Yavaş yavaş bitirmek gerek. O yüzden antrenmandan çıkıp hızlı tempo yürüyerek yavaş yavaş vücudu dinlenme moduna alıştırmak, her şeyin daha hızlı gelişmesinde çok yardımcı olacaktır.

Temiz bulk ve definisyon geçirmişsin @Dante

Diyetin faydası gerçekten çok büyük.
  • Yaşı 20 kilosu 70 boyu 1.80 olan haftada 4 gün vücut çalışan birisinin alması gereken protein ve karbonhidrat değerleri nedir?

Ben 100 protein

300 de karbonhidrat olarak hesapladım.

Birde kilo almak için karbonhidrat mı lazımdı kalori mi?
  • 100 protein az. En az 140 gram Protein alın. (Tabii ne kadar geçmişiniz var bu sporda o da önemli, 3-4 aydır gidiyorsanız o kadar proteine şimdilik ihtiyacınız yok)

Karbonhidrat biraz fazla olmuş. Kilo almak için protein de lazım, kaliteli yağ da lazım, karbonhidrat da lazım.

Şöyle bir şey önereyim:

Yiyebiliyorsanız haşlanmış yumurta. Sabah kahvaltısında en az 4-5 adet köy yumurtası olursa çok iyi olur, doğal olmasına özen gösterin yani (sarısından da 2 adet), yanında büyük bir kase yulaf ezmesi içine Whey veya Casein Protein takviyesi ile karıştırılmış tam yağsız veya yarım yağlı süt. İçine kuruyemiş de atarsanız çok iyi olur (kavrulmuş fındık, kavrulmuş badem, kuru üzüm vs.), tam yağlı peynir (önerim lor olur, imkanınız varsa peynir yerine lor yiyin)

Öğle yemeğinde bol makarna (içine yağ koymadan veya çok az koyarak), içine ton balığı vs. gibi et takviyesi ile desteklerseniz daha da iyi olur.

Öğle ve akşamı da yine proteini ve karbonhidratı bol yiyeceklerle istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Bol beyaz ve kırmızı et tüketmek çok yararlı olur. Antrenmandan 2 saat önce yine yulaf ezmesi ile protein takviyesi almanız antrenmanda gücünüzü artırır. Aralarda meyve, sebze ve yemeklerinizin yanında bol yeşillikli salatalar ile lif alımınızı da desteklemeniz iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 22 Mayıs 2013; 11:16:20 >
  • Kaç gün antrenman yapıyorsunuz?Ve bölge bölge toplam set-tekrar sayılarını yazabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uohk061_TS

Kaç gün antrenman yapıyorsunuz?Ve bölge bölge toplam set-tekrar sayılarını yazabilirseniz sevinirim.

4 gün yapıyorum kalan günler evde sınav ve abs çalışıyorum genelde off oluyor.ptesi göğüs-biceps göğüs 6 hareket biceps 4 hareket toplamda 30 set piramit şeklinde ilk set ısınma 15 tekrar diğerleri 12 10 8.salı off.çarşamba sırt-tri barfix ile 6 hareket tekrarlar hemen hemen aynı tri 4 hareket totalde 30 seti geçmiyorum.perşembe bacak-biceps bacak 4 hareket biceps aynı 30 seti geçmiyorum.cuma omuz-tri omuz 4 hareket tri aynı ctesi ve pazar off 1 :15 falan sürüyor idmanlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScreamEagles

quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

quote:

quote:

Carlson 50 kapsül 1000mg balık yağı bugün aldım, eski fiyatı 27.50 iken şuan 38.75 olmuş..

hocam bu carlson balik yağını nasil kullanicaz Bende bugun aldim

Sabah yemekten önce 1 tane atıyorum ben

Sabah kahvaltısından önce 1 adet.Yanlız sabah kalkar kalkmaz protein alıyorum bi zararı olmaz herhalde.Gün içersinde başka almıyoruz değil mi hocam

yok sıkıntı olmaz, ben günde toplam 1 adet alıyorum, 2 tane de alınabilir ama gerek yok bence.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Carlson 50 kapsül 1000mg balık yağı bugün aldım, eski fiyatı 27.50 iken şuan 38.75 olmuş..

Sabah kahvaltısından önce 1 adet.Yanlız sabah kalkar kalkmaz protein alıyorum bi zararı olmaz herhalde.Gün içersinde başka almıyoruz değil mi hocam

yok sıkıntı olmaz, ben günde toplam 1 adet alıyorum, 2 tane de alınabilir ama gerek yok bence.

bu kapsülü direkt yutuyoruz degil mi( soruya bak ya kendimden utandım:):))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen, normal hap gibi
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hap bana byük geliyopr,aminoasit, toz haline getiirp içiyorum.tadı madı yok.ancak süt ile içmeyi denemeyin.yağlı içecekler boğazınızdan tozları çekmiyor.sornada öksürmeye başlıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: uohk061_TS

Kaç gün antrenman yapıyorsunuz?Ve bölge bölge toplam set-tekrar sayılarını yazabilirseniz sevinirim.

Yazayım.

Hafta 4 gün, bazen 5. gün sadece fitness için.

İlk gün:

Göğüs - Triceps - Fitness (ertesi hafta Göğüs - biceps, diğer hafta Göğüs - kanat. Her hafta bölgeleri değiştiririm. Rutine binmemesi, vücudu şaşırtması için)

Göğüs

Bench Press - Piramit. 4x12 ile başlayıp her set kademe kademe ağırlık arttırıp 2 tekrar eksilterek.
    Incline Bench Press (bar ile), Yukarıdaki setler geçerli.
    Dumble Press - Aynı mantık 4 set.
    Dumble Fly - 4x10
    Dips - 4x10

Triceps

Pushdown - Bench Press ile aynı set mantığı
    Tek dumble french triceps - 4x10
    Lying Triceps - 4x10
    Dar Bench Press - 4x10

Set araları en fazla 30 saniye.

İkinci gün

Kanat - Biceps

Kanat

Seated Cable Row - 4x8
    Wide Grip Pulldown - 4x8
    Barbell rowing - 4x8
    Tek Kol Dumble Rowing - 4x8

Biceps

Barbell Curl - 4x10
    Tek Kol Dumble Curl Seated - 4x8
    Concentration Curl - 4x10
    Preacher Curl (Fakat makinede değil, triceps pushdown makinesinde çömelerek) 4x8

Üçüncü gün

Omuz - Bacak

Omuz

Shoulder Press (Makinede) - 4x10
    Arnold Press - 4x8
    Barbell Rowing Shoulder - 4x10
    Laterals - 5,6,7 Allah ne verdiyse ne kadar yapabiliyorsam, acıdan uyuşana kadar.
    Bent Over - 4x10

Bacak

Leg Press - 4x10
    Leg Curl - 4x10
    Leg Extensions - 4x12 Piramit
    Calf Raise - 4x12

Dördüncü gün

O gün ne yapmak istiyorsam o. Ertesi hafta bir sonraki günün hareketi. Devrediyor yani. Genelde ama göğüs çalışıyorum.

Her günün sonunda ağırlık antrenmanlarından sonra:

Yanlara eğilme 2x150
    Yanlara dönme 2x120
    Mekik 4x45
    Ters mekik 10x10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 22 Mayıs 2013; 14:10:41 >
  • Optimum %100 Whey Gold Standart aldık arkadaşla ortak olarak. Metapure beklediğim için protein'e ortak girdim, 1-2 hafta idare etsin diye.

Bir ölçek + 300-400ml su çok seyrek geliyor. Üstelik bu "rich chocolate" yani zengin çikolata bakımından zengin. Optimum Nutrition GOLD kullananların ölçekleri (kaç ölçek protein tozu , kaç ml su ) nedir?

Kilom 81 /// 5 aydır düzenli bir şekilde yapıyorum.

Executor06 ve Amroth hocalarım, aminoasit'in yararı nedir? Satıcı adam şöyle bir laf etti: "Kas geliştirmek için whey kullanıyorsun, korumak için neden amino kullanmıyorsun?" Eğer aminonun bu yararı varsa, HANGİ MARKA ve nasıl kullanacağımı (tablet olarak mı alayım yoksa whey'in içine karıştırmak için toz şeklinde mi alayım) söylerseniz sevinirim.

Bu arada yaz yaklaşıyor. Neden metapure kullandığımı söyleyeyim. En az yağ ve karbonhidrat oranı içeren protein tozu ve gerçekten çok kaliteli. Bir çok hocam, arkadaşım metapure kullanıyor. Tavsiye ederim arkadaşlar.

@Executor06 @Amroth.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chirkinordek

Optimum %100 Whey Gold Standart aldık arkadaşla ortak olarak. Metapure beklediğim için protein'e ortak girdim, 1-2 hafta idare etsin diye.

Bir ölçek + 300-400ml su çok seyrek geliyor. Üstelik bu "rich chocolate" yani zengin çikolata bakımından zengin. Optimum Nutrition GOLD kullananların ölçekleri (kaç ölçek protein tozu , kaç ml su ) nedir?

Executor06 ve Amroth hocalarım, aminoasit'in yararı nedir? Satıcı adam şöyle bir laf etti: "Kas geliştirmek için whey kullanıyorsun, korumak için neden amino kullanmıyorsun?" Eğer aminonun bu yararı varsa, HANGİ MARKA ve nasıl kullanacağımı (tablet olarak mı alayım yoksa whey'in içine karıştırmak için toz şeklinde mi alayım) söylerseniz sevinirim.

Bu arada yaz yaklaşıyor. Neden metapure kullandığımı söyleyeyim. En az yağ ve karbonhidrat oranı içeren protein tozu ve gerçekten çok kaliteli. Bir çok hocam, arkadaşım metapure kullanıyor. Tavsiye ederim arkadaşlar.

@Executor06 @Amroth.

pm atıyorum çünkü link çıkmıyor.
    ON Whey 200ml suya 1ölçek karıştıyorum onda bile yoğun tad olmuyor şu kutu bitsin işim olmaz bir daha .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oberyn -- 22 Mayıs 2013; 14:54:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

Optimum %100 Whey Gold Standart aldık arkadaşla ortak olarak. Metapure beklediğim için protein'e ortak girdim, 1-2 hafta idare etsin diye.

@Executor06 @Amroth.

ON Whey 200ml suya 1ölçek karıştıyorum onda bile yoğun tad olmuyor şu kutu bitsin işim olmaz bir daha .

Hocam, peki whey'i ne zamanlar içiyorsunuz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

@Executor06 @Amroth.

Hocam, peki whey'i ne zamanlar içiyorsunuz?

Sadece antremandan sonra içiyorum.

Aminoasit önereyim birde bi tane

http://www.bayvitamin.com/TWINLAB-Amino-Fuel-Liquid-948-ml-Sivi-Aminoasit,PR-149.html

1/3 antremandan önce,1/3 antremandan sonra, 1/3 yatarken.Bu ürünleri değerleri neredeyse weider mega fotre ile aynı mega fotre 160 lira olduğu için uzak duruyoru ailecek
  • 
Sayfa: önceki 762763764765766
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.