Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (761. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
292
Favori
1.524.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 759760761762763
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen dediğin gibi, ön omuz zaten yeterince göğüs gününde çalışıyor. şahsen bu zamana kadar ön omuz göğüsden ayrı olarak çok az çalışmışımdır ama oldukça önde gidiyor omuzun diğer bölgelerine göre bu yüzden omuz programından çıkardım. aynı şekilde arka omuz da sırt gününde yeterince yıpranıyor, sırt gününün bitişinde birde bent over lateral çakıyorum 1 hafta kendine zor geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Ben de şöyle bir omuz programı uyguluyorum, sizce ağır mıdır ?

Lateral raises 4x12
    Dumbbell Shoulder Press 4x12
    Front dumbbell raises 3x12
    Bent over lateral raises 3x12
    Son olarak da trapez için Shrugs 3-4x10-12

Yan ve üst omuz konusunda fazla mıdır diye şüphem yok ama incline göğüs çalışırken ön omuz, sırt çalışırken ise arka omuz zorlandığı için bi "acaba" oluştu kafamda.

baya fazla bu setler, bu şartlar altında omuz gelişmesi hızlı olmaz diye biliyorum. 9-10 set olmalı ideali.. trapez hariç tabi
  • ya benim en guclu bolge bacaklar 64-65 cm ektomorfum bide üst bölgeye göre çok ilerde yani gogus sırt agırlıklarının 2-2.5 katı daha agır çalısabiliyorum bacaklarda bu fark gitgide kapanır mı acaba.Ayrıca bacak çalıstıgım gunler psikolojik mi bilmiyorum ama testesteron patlaması yaşıyor vucut buyuk ihtimal buda sivilce olarak yansıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADEBISI

ya benim en guclu bolge bacaklar 64-65 cm ektomorfum bide üst bölgeye göre çok ilerde yani gogus sırt agırlıklarının 2-2.5 katı daha agır çalısabiliyorum bacaklarda bu fark gitgide kapanır mı acaba.Ayrıca bacak çalıstıgım gunler psikolojik mi bilmiyorum ama testesteron patlaması yaşıyor vucut buyuk ihtimal buda sivilce olarak yansıyor...

Psikolojik değil gerçekten testosteron arttırır bacak çalışmak bilimsel bir gerçek bu, ayrıca bırak önde olsun. squat da, deadlift de ne kadar güçlü olursan bu diğer bölgelere de yansır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

Orijinalden alıntı: a4technic

quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

Orijinalden alıntı: Romeo0

Antreman sonrası basit şeker için 1 muz + 150 ml m.suyu yeterli olur mu ?

üzüm suyu

Çok pahalı yaAldım gerçekten etkisini gösteriyor tavsiye ederim

ben kavaklıdere arıyorum ama bulamıyorum

Metro ve diasalarda var ama ben o parayı ona vermem haribo altın ayıcık akar.

kahkah attım
  • quote:

ya benim en guclu bolge bacaklar 64-65 cm ektomorfum bide üst bölgeye göre çok ilerde yani gogus sırt agırlıklarının 2-2.5 katı daha agır çalısabiliyorum bacaklarda bu fark gitgide kapanır mı acaba.Ayrıca bacak çalıstıgım gunler psikolojik mi bilmiyorum ama testesteron patlaması yaşıyor vucut buyuk ihtimal buda sivilce olarak yansıyor...

bacak calışırken erek oluyorum
    calışmadan da oluyorum ama
  • quote:

Ben de şöyle bir omuz programı uyguluyorum, sizce ağır mıdır ?

Lateral raises 4x12
    Dumbbell Shoulder Press 4x12
    Front dumbbell raises 3x12
    Bent over lateral raises 3x12
    Son olarak da trapez için Shrugs 3-4x10-12

Yan ve üst omuz konusunda fazla mıdır diye şüphem yok ama incline göğüs çalışırken ön omuz, sırt çalışırken ise arka omuz zorlandığı için bi "acaba" oluştu kafamda.

Bence gayet güzel program, ben de çok benzer bir program yapıyorum ve memnunum.
  • 1.Ay.
    Omuz:102
    Bel: 72
    Göğüs: 82
    Bacak : 45
    Kol: 27

2.ay
    Omuz: 105
    Bel:72
    Göğüs: 86
    Bacak: 47
    Kol. 29
    Kilo 56,600

3.ay
    Omuz 107
    Bel 70
    Göğüs 87
    Bacak 47
    Kol 31
    Kilo 59,800

Nasıl gidiyorum arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bacak tam olarak nerden ölçülüyor beyler salonda hiç olçturmedim.

• kilo 105 yağ oranı %24 yağ:25kg hedef %14-18
    ölçülerimi yazayım
    bel:107
    kol:41
    omuz:136
    bacak:43
    baldır:68
    günlük programım
    10.15 kalkış +hydroxycut
    10.45 kahvaltı 3yumurta beyaz 1 sarısı 50 gr lor 5 gr yulaf kepeği 4-5 tane zeytin domates salatalık
    13.00 kahve 3-4 tane kuru kayısı
    15.00 günlük evde yapılan karbonhidratlı yemeklerden
    18.00 kahve+hydroxycut+1xgaspari amino 8000(kullanmassam skt bitecek o yüzden azar azar)
    19.00 ağırlık idmanı 1-1buçuk saat/yarım saat cardio/yarım saat bel+karın hareketleri idmandan sonra 15 gram soya proteini
    21.30 akşam yemeği yarım tavuk gögsü yarım dilim yada bir dilim ekmek varsa salata yada az yoğurt
    01.30 ile 3.00 arası yatış yatmadan önce bir bardak süt

idman programım

pazartesi (gögüs+biceps)
    bench press 4x12
    incline bench press 4x12
    dumbell pullover 4x12
    dumbell flys 4x12
    4x12 squat 40-50 kilo ile
    barbell curl 4x12
    z bar curl 4x12
    concetion curl 4x12

salı (triceps+sırt)
    triceps dibs 4x12
    push down 4x12
    one arm dumbell 4x12
    deadlift 40-50 kilo ile 4x12
    lat pull downs 4x12
    back lat pull downs 4x12
    seated rows 4x12
    bend rows 4x12

çarşamba (omuz bacak)
    back presses 4x12
    seated dumbell press 4x12
    lateral dumbell raises 4x12
    alternative front arm raises 4x12
    power squat 4x12
    calf 4x12
    leg extensions 4x12
    lying leg curl 4x12

perşembe (gögüs+biceps)
    dumbell press 4x12
    incline dumbell press 4x12
    dumbell pullover 4x12
    dumbell flys 4x12
    4x12 squat 40-50 kilo ile
    barbell curl 4x12
    z bar curl 4x12
    concetion curl 4x12

cuma (triceps+sırt)
    triceps dibs 4x12
    push down 4x12
    one arm dumbell 4x12
    deadlift 40-50 kilo ile 4x12
    lat pull downs 4x12
    back lat pull downs 4x12
    seated rows 4x12
    bend rows 4x12

Hergün
    cardio: 5dk yürüyüş 1 dk en yüksek koşu 2 dk orta tempo koşu x 3 set :28 dk
    lunge
    crunches
    incline leg raises
    hanging leg raises
    dumbell side bands

cumartesi pazar off günüm 1 gün diyetide bozuyorum alkol vs.

lütfen önerilerinizi eksik etmeyiniz
  • Hareketler çok fazla.1-1:30 saat idman olmaz.Anca kaslarını sertleştirirsin.Kas kaybı yaşamazsan da şanslısın.İdman süresini 45dk'ya çek.Hareketleri ona göre düzenle.Setler arası 30sn'den fazla dinlenme.Biceps için 3 tane curl hareketi var.4 tane bacak hareketi var.Bunların hepsini tam verimle yapabilecek insan yok.Tam verim demek yüksek ağırlık demek.Sen bu hareketlerin hepsini anca kaldırabileceğinin yarısıyla yaparsan tamamlayabilirsin.Bu da ne hacim ne de yağ yakımı için uygun.Zaten neredeyse her gün antrenmanın var.Aşırı antrenman kaçınılmaz.Bu da kaslarını olumsuz etkiler.Bence tamamen baştan yap programını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uohk061_TS

Hareketler çok fazla.1-1:30 saat idman olmaz.Anca kaslarını sertleştirirsin.Kas kaybı yaşamazsan da şanslısın.İdman süresini 45dk'ya çek.Hareketleri ona göre düzenle.Setler arası 30sn'den fazla dinlenme.Biceps için 3 tane curl hareketi var.4 tane bacak hareketi var.Bunların hepsini tam verimle yapabilecek insan yok.Tam verim demek yüksek ağırlık demek.Sen bu hareketlerin hepsini anca kaldırabileceğinin yarısıyla yaparsan tamamlayabilirsin.Bu da ne hacim ne de yağ yakımı için uygun.Zaten neredeyse her gün antrenmanın var.Aşırı antrenman kaçınılmaz.Bu da kaslarını olumsuz etkiler.Bence tamamen baştan yap programını.

ağırlıklar %60-70 civarı giriyorum.Program sayesinde yağ oranımı %28 den %24 e çektim 2 kilo vererek.Aslında %10 -15 civarına çeksem süper olcakta baya bi zor.80 kg yağsız ağırlığım var.Daha yüksek kas kütlesini koruyacağımı düşünemediğim için daha çok geliştirmeyi düşünmüyorum.Define olmuş bir vücut benim için ideal olur diye düşünüyorum.İdman süresi çok goygoy yüzünden uzun oluyor.İdman sırasında goygoyu kesmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre 1903

1.Ay.
    Omuz:102
    Bel: 72
    Göğüs: 82
    Bacak : 45
    Kol: 27

2.ay
    Omuz: 105
    Bel:72
    Göğüs: 86
    Bacak: 47
    Kol. 29
    Kilo 56,600

3.ay
    Omuz 107
    Bel 70
    Göğüs 87
    Bacak 47
    Kol 31
    Kilo 59,800

Nasıl gidiyorum arkadaşlar?

hocam boyunuz kaç acaba.kol gelişimiz mükemmel.bacak boyu baldır ölçünüzmü calf ölçünüzmü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

Aynen dediğin gibi, ön omuz zaten yeterince göğüs gününde çalışıyor. şahsen bu zamana kadar ön omuz göğüsden ayrı olarak çok az çalışmışımdır ama oldukça önde gidiyor omuzun diğer bölgelerine göre bu yüzden omuz programından çıkardım. aynı şekilde arka omuz da sırt gününde yeterince yıpranıyor, sırt gününün bitişinde birde bent over lateral çakıyorum 1 hafta kendine zor geliyor

Bakalım ben de dediğin gibi arka omzu sırtın ardından 2-3 set, ön omzu ise ağır incline yaptıysam hiç yapmadan geçebilirim ki genelde inclne ağırlıklı çalışıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

Bacak tam olarak nerden ölçülüyor beyler salonda hiç olçturmedim.

Baldır ve bacak kasılarak en fazla kabarıklık yapan yerinden çepe çevre alınır. Her bacak için ölçüler ayrı ayrı alınmalıdır.
  • gece 1-3 arası yatış çok geç, antrenman günleri 23.00 hadi biledemedin işin var en geç 24.00'te yatman gerekiyor dostum, yaptığın antrenmanın hakkını gece uyurken alabilirsin

Bir de arkadaşlar sizce bir program ne sıklıkla değiştirilir, en fazla görüş 6 hafta üzerinde
  • Baya bir geç oldu ama foruma yeni kayıt oldum beni de yaz
  • quote:

Biceps ile tricepsi yer değiştir ama günü geldiğinde önce triceps değil sırt gir.

Ayrıca omzu hangi gün çalışıyorsun ki sırtla beraber tekrar çalıştığını yazmışsın ? Yine de haftada 1 kereden fazla çalışmanı tavsiye etmem, hele ki mma ile birlikte yapıyorsan...

salı günü giriyorum ilk

sonra cumartesi kapanışı yine bunlarla yapıyorum pazar yatış 1 güne düşürsem mi ?

birde göğüste verim alamıyorum düşük kilo çok tekrar bi yararını görmedim şimdi ağır girmeyi deniyorum inşallah böyle verim alırım
  • arkadaşlar size de gelip hadi bi güreşelim hadi bi bilek güreşi yapalım sen beni yenemezsin gibi nedeni belirsiz atar yapanalr oluyo mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

arkadaşlar size de gelip hadi bi güreşelim hadi bi bilek güreşi yapalım sen beni yenemezsin gibi nedeni belirsiz atar yapanalr oluyo mu?

abim yapmıştı,bilek güreşinde yenmiştim,
    demek vücutçular pofff değilmiş dedi

• 
Sayfa: önceki 759760761762763
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.