Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (621. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
291
Favori
1.524.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 619620621622623
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Executor06

quote:

Orijinalden alıntı: FieSTaA

hydroxycut pro ile gaspari superpump kombine etsem nolur acep.

Yerinde olsam hydroxycut ı bile kullanmaya korkardım. Hele daha önce birini bile kullanmadıysan kombine yapma derim. Bu sporda geçmişin nedir bilmiyorum ama pre workout ürünleri ileri düzey sporcular için. Şahsen h.i.i.t türü kardiyo vs. yaparken bir kalp sorunu yaşar mıyım diye düşünmüyor değilim, sonuçta kalp neredeyse son raddede çalışıyor

Daha önce 2-3 farklı yağ yakıcı kullandım thermogenic.

Daha önce nox da kullandım.

Aralıklarla olmak üzere 7 yıldır git gel yapıyorum :)
  • quote:

Peki daha önce kullandıklarında ne gibi etkiler gördün, istediğin gibi etki eden ürünler mi ? Yan etki olarak çarpıntı, çok terleme, gece uyuyamama vs. yaşadın mı ?
  • quote:

quote:

Peki daha önce kullandıklarında ne gibi etkiler gördün, istediğin gibi etki eden ürünler mi ? Yan etki olarak çarpıntı, çok terleme, gece uyuyamama vs. yaşadın mı ?

ilk sefer kullandığımda hafif çarpıntı gibi olmuştu. Terliyorsun evet çok, bazen vücudun yanıyor gibi hissediyorsun. belli bir saati var eger ondan sonra alırsan uyku sıkıntısı çekersin ama onun dışında yok :D bi ara sabah erken uyanıp alıp tekrar uyudugum oluyordu benim bünye garip biraz sanırsam.

nox iyi enerji veriyor yalnız yorulmak bilmiyordum :D
  • quote:

sabah hydroxycut alıp akşam da antrenmandan önce c4 kullanıyorum, ancak her gün 1 tane hydroxycut alıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @feelulive

1 az ya ben 2*2 almaya başladım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

quote:

quote:

Dayı belli ki birşeyler biliyor ama kendine hayrı olmamış

vucutcu.com admini.. 2006da jay cutlerı getirip bodyguardlık yapmıştı sanırım.. nolduysa salmış baya yada hastalığı var sanırım

Ronnie Coleman da salıyor böyle. O da hastalıktan dolayı ağırlık çalışamıyormuş. Tabi o ununu eledi zamanında, bu abimizin var mı öyle başarıları bilmiyorum

valla bunların yaşam tarzı nasıl bilmiyorum.. cidden garip yani o kadar yağlı olupta whey protein, üstüne gainer atmak.. ama adam doğruları anlatmış onda sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

quote:

Orijinalden alıntı: uohk061_TS

quote:

beyler bb'de 2. ayımdayım ideal kiloya gelmem için ne bulursam yemem gerektiği söylendi bana.benim anlamadığım ben şimdi gidipte king menü veya fast food tarzı birşeyler yediğimde zararlı olmaz mı ? yani kilo alacağım diye herşeyi yemem mi gerekiyor ? ben yağlanmak istemiyorum sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorum yardımcı olur musunuz ?
    gittiğim salon biraz ilgisiz.adamlar doğru dürüst cevap vermiyorlar,zaten yakın zamanda değiştireceğim spor salonunu.

Ne bulursan yersen çok güzel kilo alırsın fakat bunlar yağ olur.Bu sporun mantığına taban tabana zıt bir olayı gerçekleştirmiş olursun yani.

Kilo almak da(kas olarak) vermek kadar zordur.Hatta daha zordur.Bu sebeple kendini sabırlı olmaya ve disipline alıştır.Kısa zamanlarda hızlı kilo almaya çalışırsan kas değil yağ alırsın.

Fast food tarzı gıdalar sadece yağlandırmaz üstüne birçok sağlık sorununun da kapısı açar.Bu sebeple sakın böyle bir şey yapma.

peki hocam ben 1.80 boy ve 63 kilodayım şu anda.ideal kilo olarak 70 - 80 arası gösteriliyor bunu nasıl yapacağım kas olarak bu kiloya gelmem en az 3-4 yıl alır bu zamana kadar zayıf görünmemem kiçin tavsiyelerin var mı ?

birde bulking ne oluyor hacimlenme mi oluyor ? ben başlayabilir miyim şimdiden bulkinge ?

bilenler cevaplarsa sevinirim.

İdeallere bakarsak işimiz zor hocam.Ayrıca dediğin gibi 3-4 yıl falan almaz.Disiplinli olursan 1 yılda sonuç alırsın.Zayıf görünmemek için yapacağın şey belli.Sağlıklı gıdalarla beslenip iyi antrenman yapıp kas olarak kütle alacaksın.Bunu yapmak için de ilk önce beslenmeni oturtman lazım.Ardından da antrenman gelir.

Bulking farklı anlaşılabilen bir kavram.Genel olarak hacimlenme diyebiliriz.Ama bizim ülkemizde tavuk-pilav yiyerek semirmek gibi anlaşılıyor nedense.Yani bizde daha çok yağ kazanılıyor.Sonra yaza girerken o yağları vermeye çalışıyorlar.Sonra da yazlıkçı diyerek aşağıladıkları kişilere dönüşüyorlar.

Bulk kelime anlamı olarak hacim olduğu için başlayabilirsin tabi ama yukarıda dediklerimi dikkate alarak.
  • quote:

valla bunların yaşam tarzı nasıl bilmiyorum.. cidden garip yani o kadar yağlı olupta whey protein, üstüne gainer atmak.. ama adam doğruları anlatmış onda sorun yok.

Ben de şaşırdım o haliyle whey üstüne gainer atmasına. Üstelik günlük rutinim diyor
    Acaba bodybuilding değil de farklı bir kulvarda mı diye düşünmedim değil
  • quote:

quote:

Ben de şaşırdım o haliyle whey üstüne gainer atmasına. Üstelik günlük rutinim diyor

vucutcu.com diye site kuran birisi yani.. farklı kulvardamı bilemeyiz biraz zor gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalaraz

beyler amino asit protein tozu L-Carnitine aynı anda kullanılırmı..

oha ölecen

ben şöyle yapcam şuan amino ve lcartin sipariş ettim.bunları kullanıp yağ yakıcam ve çalışmam sornası kaslarımı geliştiricem.tabi öyle herkül gibi değil.en aından şu karını eritsem yeterli.daha sorna protein kullanılablir ama ben öyle kocaman vücut yapmak vb istmeiyorum.az kollar kalınklaşsın bana yeter
  • Antreman öncesi doğal nox .

Şaka bir yana güzel motivasyon. Herkese iyi haftalar dilerim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi angilonit -- 1 Nisan 2013; 17:37:29 >
  • quote:

kullanılır da carnitine gereksiz bir ürün.

quote:

Orijinalden alıntı: montevo

quote:

oha ölecen

ben şöyle yapcam şuan amino ve lcartin sipariş ettim.bunları kullanıp yağ yakıcam ve çalışmam sornası kaslarımı geliştiricem.tabi öyle herkül gibi değil.en aından şu karını eritsem yeterli.daha sorna protein kullanılablir ama ben öyle kocaman vücut yapmak vb istmeiyorum.az kollar kalınklaşsın bana yeter

Yine güldürdünüz sağolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor06 -- 1 Nisan 2013; 17:42:57 >
  • quote:

İdeallere bakarsak işimiz zor hocam.Ayrıca dediğin gibi 3-4 yıl falan almaz.Disiplinli olursan 1 yılda sonuç alırsın.Zayıf görünmemek için yapacağın şey belli.Sağlıklı gıdalarla beslenip iyi antrenman yapıp kas olarak kütle alacaksın.Bunu yapmak için de ilk önce beslenmeni oturtman lazım.Ardından da antrenman gelir.

Bulking farklı anlaşılabilen bir kavram.Genel olarak hacimlenme diyebiliriz.Ama bizim ülkemizde tavuk-pilav yiyerek semirmek gibi anlaşılıyor nedense.Yani bizde daha çok yağ kazanılıyor.Sonra yaza girerken o yağları vermeye çalışıyorlar.Sonra da yazlıkçı diyerek aşağıladıkları kişilere dönüşüyorlar.

Bulk kelime anlamı olarak hacim olduğu için başlayabilirsin tabi ama yukarıda dediklerimi dikkate alarak.

peki az tekrar fazla ağırlıklarla çalışmam etki eder mi ? ( çoğu yerde ektomorf olanlara böyle tavsiyede bulunmuşlar )
    yemek konusunda pek bilgim yok dediğim gibi şuanki salonum aşırı ilgisiz parayı önceden yatırdığım içinde bırakamıyorum.verdiğim paralar kadar orada çalışıp sonra salon değiştirecem.şimdilik netten öğrendiğim kadarıyla kendimce birşeyler yapıyorum. ( makarna,tavuk göğsü , yulaf , yumurta ...) senin beslenmem için önerebileceğin birşeyler var ise öğrenmek isterim.
    http://www.bodytr.com/wp-content/uploads/2009/05/vucut-gelistirme-estetigi-250x300.jpg bu linklteki kişi bulking yapmış oluyor mu ?

son olarak verdiğin cevaplar için teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Holy Templar -- 1 Nisan 2013; 18:14:45 >
  • quote:

quote:

Protein üzerine gainer atmaktan öyle olmuştur :)
  • quote:

quote:

peki az tekrar fazla ağırlıklarla çalışmam etki eder mi ? ( çoğu yerde ektomorf olanlara böyle tavsiyede bulunmuşlar )
    yemek konusunda pek bilgim yok dediğim gibi şuanki salonum aşırı ilgisiz parayı önceden yatırdığım içinde bırakamıyorum.verdiğim paralar kadar orada çalışıp sonra salon değiştirecem.şimdilik netten öğrendiğim kadarıyla kendimce birşeyler yapıyorum. ( makarna,tavuk göğsü , yulaf , yumurta ...) senin beslenmem için önerebileceğin birşeyler var ise öğrenmek isterim.
    http://www.bodytr.com/wp-content/uploads/2009/05/vucut-gelistirme-estetigi-250x300.jpg bu linklteki kişi bulking yapmış oluyor mu ?

Büyük oranda ekto isen 8-10 tekrar yeterlidir.Setler arası max 30-35sn dinlenme uygula.Ağırlıklar için şöyle bir ölçü baz almak lazım: ilk sette 10. tekrar seni çok zorlamalı.Bu şekilde bir ağırlık seç.Sonraki setlerde tekrar sayısı düşebilir(yapamayabilirsin) sorun değil.Ve çalıştığın günlerde toplam set sayısı 8-9'u geçmesin.Toplam antrenman süresi de 40dk'dan fazla olmamalı.

Beslenmede önemli olan birkaç temel kural var bunları uygularsan daha çok verim alırsın.

Karb.lar ile proteinleri ayrı ayrı tüketmelisin.Örnek olarak sabah 100gr yulaf ezmesi(su ile karıştırılmış tatlandırmak için bal veya pekmez).Bunu tükettikten 1 saat sonra ise 100 gr lor peyniri.Proteinler ile salata türü şeyler tüketebilirsin.Yulafı genelde sütle veya yoğurtla karıştırırlar bu yanlış bir uygulama.Hem yulaftan alacağın karb.'ın verimini hem de sütün,yoğurtun verimini(sindirilme oranını) azaltırsın.
    Yemeklerden hemen sonra su içmek de sindirim verimini düşürür.Yani en az bir saat sonra su içilmeli.
  • quote:

quote:

quote:

Büyük oranda ekto isen 8-10 tekrar yeterlidir.Setler arası max 30-35sn dinlenme uygula.Ağırlıklar için şöyle bir ölçü baz almak lazım: ilk sette 10. tekrar seni çok zorlamalı.Bu şekilde bir ağırlık seç.Sonraki setlerde tekrar sayısı düşebilir(yapamayabilirsin) sorun değil.Ve çalıştığın günlerde toplam set sayısı 8-9'u geçmesin.Toplam antrenman süresi de 40dk'dan fazla olmamalı.

Beslenmede önemli olan birkaç temel kural var bunları uygularsan daha çok verim alırsın.

Karb.lar ile proteinleri ayrı ayrı tüketmelisin.Örnek olarak sabah 100gr yulaf ezmesi(su ile karıştırılmış tatlandırmak için bal veya pekmez).Bunu tükettikten 1 saat sonra ise 100 gr lor peyniri.Proteinler ile salata türü şeyler tüketebilirsin.Yulafı genelde sütle veya yoğurtla karıştırırlar bu yanlış bir uygulama.Hem yulaftan alacağın karb.'ın verimini hem de sütün,yoğurtun verimini(sindirilme oranını) azaltırsın.
    Yemeklerden hemen sonra su içmek de sindirim verimini düşürür.Yani en az bir saat sonra su içilmeli.

anladım hocam cevapların için tekrar teşekkür ediyorum
  • quote:

quote:

Yerinde olsam hydroxycut ı bile kullanmaya korkardım. Hele daha önce birini bile kullanmadıysan kombine yapma derim. Bu sporda geçmişin nedir bilmiyorum ama pre workout ürünleri ileri düzey sporcular için. Şahsen h.i.i.t türü kardiyo vs. yaparken bir kalp sorunu yaşar mıyım diye düşünmüyor değilim, sonuçta kalp neredeyse son raddede çalışıyor

Hemen kardiyologa git off gününde , hiç değilse kafan rahat eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-Dog

quote:

quote:

Hemen kardiyologa git off gününde , hiç değilse kafan rahat eder.

Sağlığımla ilgili bir şüphem ya da sıkıntım yok çok şükür. hiit yaptıysanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

quote:

oha ölecen

hocam siz bilgilisiniz sanırım peki LCARTIN alsam yağlar nasıl kasa dönüştürcem yani herkül gibi değil de az bred pit azcık kol tıpkı sizin dediğniz gibi. Nasıl yapıcaz?
  • grip olan var mı beyler :/
    bugun definisyon ayımının ilk günüydü ve gidemedim :/
  • 
Sayfa: önceki 619620621622623
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.