Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (2305. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
291
Favori
1.524.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23032304230523062307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Peki çözüm ne ?

Spor yapmayarak, ağırlık kaldırmadan, rahatı bozmadan gelişme yönetimi varsa söyle biz de yapalım.

Barfiks mı çekemiyorsun ? Hareketin negatif kısmını da mı yapamıyorsun?

Sabırlı olup, spora devam et💪

Alıntıları Göster
    Hareketin negatif kısmı noluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheKingCimbom T kullanıcısına yanıt
    Boy kaç kilo kaç? Yediklerin kaç kalori yapıyor? Yazmışsın da karbonhidrat ne kadar belli değil. Ayrıca kahvaltı da karbonhidrat yok hiç ekleme yap biraz oraya

Myfitnesspall uygulamasını yükle ucretsiz günlük sana bir kalori değeri verecek bunu geçersen hem kilo alacaksın hem gücün artacak ben bu program sayesin'de 1.90 boy a bugün ölçümde 90 kilo çıktım herşeyi ama herşeyi yazarak takip edip fazlası ile etkisini görüyorum bunun kaydını tutman lazım sen yiyorum diyorsun ama ne kadar kalorili ne kadar protein'li ne kadar karbonhidratlı yiyorsun haberin yok dedigimi yap tam olarak uy programa hem kilo alıp hem güclenmez isen gel yanıma

• Donanım haber de kimse spor yapmıyor sanırım🤔🤔

Eskiden buralar daha hareketliydi..

5x5 stronglift programının 1.ayini bitirmeme az kaldı. Sonuçları paylaşacağım bu hafta.

Bugün kafama göre antrenman yaptım.

+7,5. +5. Ve en son +2.5 kg ile 4 er kere tekrar pull up = 16 pull ups

4 Chin up

30 sınav

• Bugün itibariyle 5x5 stronglift programının 1. ayını bitirdim.

Ulaştığım güncel ağırlıklar (bar dahil) :

Squat : 30 kg -----> 70 kg

Bench press : 30 kg -------> 60 kg

Deadlift : 40 kg ------> 65 kg

Overhead press : 15 kg -------> 35 kg

Bentover row : 10 kg -------> 25 kg

Program da düzenli 5x5 barfiks ve dibs var. Onları da düzenli bir şekilde yaptım.

Kendini yukarı çektiğin değil aşağı inmeye başladığın hareketin son kısmı oluyor. Sadece negatif ile şimdilik ilerleyip çekişi sonraya da bırakabilirsin. Gelişimde negatif büyük önem arz ettiğinden çekişin de sonradan düzelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

Kendini yukarı çektiğin değil aşağı inmeye başladığın hareketin son kısmı oluyor. Sadece negatif ile şimdilik ilerleyip çekişi sonraya da bırakabilirsin. Gelişimde negatif büyük önem arz ettiğinden çekişin de sonradan düzelecektir.
    Lat pulldown yapıyım mı

• Bernoulli Denklemi kullanıcısına yanıt
    Güç artışınız olmuş peki hacimlenme ve buna bağlı kilo artışı yaşadınız mı ?

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Boyum 170cm. 1 ayda değişen vücut ölçülerimi yazayım.

Kilo : 62 ----> 65 kg
    Bel. : 72 ----> 74 cm

Sag Biceps : 31 ---> 33 cm
    Sag bacak:. 52,5 --->55cm

Omuz : 105,5 ----> 111 cm

Ölçülerim bu şekilde, babama ölçtürdum. Oynaklık gösterebilir.

1 ay için programı yorumlayacak olursam: bacağa etkisi çok büyük. Temel hareketlerden oluştuğu için antrenman karmaşası yok.

• quote:

Bugün itibariyle 5x5 stronglift programının 1. ayını bitirdim.

Program da düzenli 5x5 barfiks ve dibs var. Onları da düzenli bir şekilde yaptım.
    Platoya uğramassan,
    Squat 90, Bench Press 90, Deadlift 120'ye kadar devam edilebilir.
    Sanırım 3. aydan sonra ulaşırsın.

Bu yakınlara geldikten sonra genel olarak her hareket için psikolojik olarak şiddeti de artacaktır. Devam et. Koyduğun limitlere ulaştıysan bir süre stronglifti bırakmanı tavsiye ederim.

Çünkü sürekli devam etmek gerçekten zor ( zor olan kısmı her antrenmanında gücünün %85-90'ından fazlasını kullandığın için bir yerden sonra her 2 günde bir zihnin bu şiddetten uzak durmak istiyor)

Devamına daha sakin ruhlu, istersen sadece pump yapabileceğin düz bir çalışma sistemi koyabilirsin.

Tekrar devam etmek istersen güç programına bence en az 2-3 şiddeti düşür sonra 3x5 şeklinde devam et aksesuar egzersiz olmadan devam etme.

Gerçekten: beslenmen, uyku düzenin ve istikrarın iyi ise de hiç durma, dümdüz devam et. Plato ya da güç değil, psikolojik olarak gözünde büyümeye başlayınca ara ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctauren -- 1 Aralık 2019; 13:27:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nctnll

Uzaktan çekim için kusura bakmayın. Çok kolay 140 kg 5 tekrar. 5. Tekrarda uzun bir pause yaptım. Şuanki stajım çok zor bazen 36 saatlik nöbetler oluyor. Nöbet olmadığı zaman da sabah 8 akşam 5 arası çalışma. Bu sebeble az çalışıyorum ama az çalışma ben de daha iyi oluyor gibi

https://www.youtube.com/watch?v=uq89WQevk34&feature=youtu.be
    Selamlar, bir aralar forumda afka diye bir kullanıcı vardı bu hesap onun devamı mı?
    Tebrikler :)
  • quote:

Bugün itibariyle 5x5 stronglift programının 1. ayını bitirdim.

1 aydan 30 kilo benchten 60 kiloya mı çıktım 33 cm kolla

5 ay sonra da yarışmaya sokalım seni o halde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctauren

Platoya uğramassan,
    Squat 90, Bench Press 90, Deadlift 120'ye kadar devam edilebilir.
    Sanırım 3. aydan sonra ulaşırsın.

Bu yakınlara geldikten sonra genel olarak her hareket için psikolojik olarak şiddeti de artacaktır. Devam et. Koyduğun limitlere ulaştıysan bir süre stronglifti bırakmanı tavsiye ederim.

Çünkü sürekli devam etmek gerçekten zor ( zor olan kısmı her antrenmanında gücünün %85-90'ından fazlasını kullandığın için bir yerden sonra her 2 günde bir zihnin bu şiddetten uzak durmak istiyor)

Devamına daha sakin ruhlu, istersen sadece pump yapabileceğin düz bir çalışma sistemi koyabilirsin.

Tekrar devam etmek istersen güç programına bence en az 2-3 şiddeti düşür sonra 3x5 şeklinde devam et aksesuar egzersiz olmadan devam etme.

Gerçekten: beslenmen, uyku düzenin ve istikrarın iyi ise de hiç durma, dümdüz devam et. Plato ya da güç değil, psikolojik olarak gözünde büyümeye başlayınca ara ver.

Alıntıları Göster
    3 ayda 90 kilo bench mi biz boşuna yapıyoruz o zaman,gel parası neyse vereyim beni çalıştır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darth Mentor

@AnadoluEfes

2 ay önce vücut geliştirmeye başladım. 94 kiloydum ve yağ oranım baya yüksekti, şuan 85'e indim ve yağ oranımı da %15 seviyesine kadar düştü ama göbek basen hala çok büyük seviyede olduğu için kardiyo ağırlıklı olarak haftada 5 gün çalışmaya devam ediyorum. Son dönemde aşırı bir yogunluk başladı, pazartesi günü kan değerlerimi ölçtürdüm sonuçlara göre b12 ve d vitamini değerlerim referans aralığının bir tık altında gözüküyor, bunların dışında Ck (Kreatin Kinaz) değerim de oldukça yüksekti, kas hasarı olduğu zaman bu değer yükseliyormuş. referans 0-173 arasında benim 800 çıktı. bir gün önce akşam spordaydım doktor bununda etkisi var dedi ama aile hekimi olduğu için genel olarak beni pek sallamadı.

Dün sabah bu sonuçların üstüne gaza gelip aşağıdaki ürünleri sipariş verdim, öncesinde pek bir supplement tecrübem yok. BCAA+Glutamine'i kendi mantığımda kas ve eklem hasarını azaltmak için kullanmayı düşündüm, multivitamin ve omega 3'ü de diğer değerlerimi düzeltmek için ama sonrasında bir bilene sormadan böyle bir şey yaptığım için kendime kızdım   Doğru yoldamıyım, doğru ürünler mi seçtim yoksa paramı çöpe mi atmış oldum konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim  

Nature's Supreme Multivitamin for Men

Nature's Supreme Omega 3 1000 Mg

Scitec BCAA+Glutamine Xpress 600 Gr

B12 ve D vitamini eksikliğine çok takılmayın. Ben referans değerlerin ülkemizde ki genetiğe göre düzenlenmiş olduğunu düşünmüyorum. Sınıra yakınsa problem etmeyin.

Kreatin kinaz sanırım bende de yüksekti. Onun da net olarak işaret ettiği bir anlama çıkamayız. Çok fazla su içtiğinize bile işaret edebileceğini duymuştum bir ara (kendim için)

Takviye konusunda çok fazla bilgim yok fakat tehlike çanları çalıyor hemen takviye almalıyım diye düşünmeniz anormal.
    Çok sorun etmemenizi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

3 ayda 90 kilo bench mi biz boşuna yapıyoruz o zaman,gel parası neyse vereyim beni çalıştır

Alıntıları Göster
    Stroglift'in birinci ayında olan bir kişi 60-70 Squat yapıyor ise 3-4. ayda 90 Squat yapabilmesi lazım. Zaten yapamaz ise bu programı at çöpe boşa çalışıyorsunuz.

2016/2017 bu konu aktif iken arada yorum yazmak için geliyordum.
    O zamanlar da kendi yorumlarım ile günlüğümü bir blog üzerinde tutuyordum.
    tarih tarih yazmıştım. Merak edersen özel mesaj ile gönderebilirim.

Ayrıca bunlar çok zor rakamlar değil. Yurtdışında adamlar 100kg squata gelmemiş isen seni başlangıç seviyesi sayıyor.

En azından 1 yılda bile olsa tamamen 0'dan başlayan birisi için bu seviyeye gelemiyorsanız bence evet boşuna çalışıyorsunuz.
    Bu ana konunun gerilerinde 2015-2018'e kadar yorum yazan arkadaşlardan benim bahsettiğim değerlerin 1.5 kat fazlalarından bahsedildiği sayfalar olması lazım.

Örnek konulardan birisi: https://forum.donanimhaber.com/5x5-antreman-ve-beslenme-gunlugum-ve-sonunda-tamamlandi-12-haftalik-surec--122283439
    Bu arkadaşda stronglift uygulamıştı. Yakın zamanlarda yakın ağırlıklarda iken konusuna birkaç yorum yazmıştım.

Ayrıca "gel parası neyse vereyim beni çalıştır" demeniz hoş değil. Bence paranız kalsın, açıp youtube'dan güçlenebilmek adına birkaç video izleseniz size daha çok yardımcı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctauren -- 1 Aralık 2019; 13:59:45 >
  • Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

1.ay için , gerek beslenme gerek uyku düzenim çok iyiydi.

Şimdi 1 hafta ara verip , 5x5e devam edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

1 aydan 30 kilo benchten 60 kiloya mı çıktım 33 cm kolla

5 ay sonra da yarışmaya sokalım seni o halde

Alıntıları Göster
    Başladığım ağırlık nispeten gücüme göre düşük bir ağırlık.

Ondan dolayı 1 ayda bu kadar artışa şaşırmış olabilirsin.

Yani anlayacağın, ilk gün 30 kg Bench i zar zor çıkarmıyordum.

Hedeflerim arasında yarışmaya katılmak yok , sağlıklı- güçlü bir vücut hedefim şimdilik.

• Aynen hesap devamı. Telefon numarası onaylanmayınca silmek zorunda kaldım o hesabı

Teşekkürler

• 41 kg 5 tekrar
    https://www.youtube.com/watch?v=62a8jKQ-YIc&feature=youtu.be
    30 kg 7 tekrar
    https://www.youtube.com/watch?v=mvpEO_4v7XM&feature=youtu.be
    5 kg 15 tekrar
    https://www.youtube.com/watch?v=xtazopX1Pqc&feature=youtu.be

Sırtı Bayadır ihmal ediyordum. Bugün 41 kg 5,30 kg 7,15 kg 11,5 kg 15,bw ile 6 set 10 tekrar pull up yaptım. Bw 95 kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nctnll -- 5 Aralık 2019; 0:21:38 >
  • Size bir sorum olacak.

Sadece barfiks & ağırlıklı barfiks sırt gelişimi için yeterli midir ?

• 
Sayfa: önceki 23032304230523062307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.