Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (2303. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
292
Favori
1.524.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23012302230323042305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün 5x5 programında 5. Antrenmanımi yaptım.

Squat 15 er kg.

Overhead press toplam ağırlık 20 kg

Deadlift 15 er kg ağırlık

Dips yapamıyorum. O yüzden sadece başlangıç pozisyonunda duruyorum 😁 veya kendimi sadece yukarı ittirip, aşağıya salıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Preworkout kullanan var mı ? ilk defa kullanmayı düşünüyorum , gözüme Big Joy Bcaa Pro Ripped çarptı , yorumlarınız nedir?
  • AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Hocam her dönem bir şey moda oluyor.Orhan Tezişçi çok güzel anlatıyor...

• su boy kilo orantısını yakalayamadık kolların gelişmesi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boomcu

Preworkout kullanan var mı ? ilk defa kullanmayı düşünüyorum , gözüme Big Joy Bcaa Pro Ripped çarptı , yorumlarınız nedir?
    BCAA preworkout değil ki ?

bu ürünü kullandım (kola aromalısı) tadı şekerli dandik kolalar gibiydi
    etki olarak da antrenman performansı ve yoğunluğunu artırabilme konusunda bir fayda görmedim.
    zaten adamların da iddiası bcaa ile birlikte yağ yakıcı olduğu yönünde bu ürün için.

Preworkout olarak protein alırken tek kullanımlık noxpro koymuşlar yanına
    itme antrenmanı gününde denedim ve etkisi hissedilir idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vuysal -- 8 Kasım 2019; 11:0:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vuysal

BCAA preworkout değil ki ?

bu ürünü kullandım (kola aromalısı) tadı şekerli dandik kolalar gibiydi
    etki olarak da antrenman performansı ve yoğunluğunu artırabilme konusunda bir fayda görmedim.
    zaten adamların da iddiası bcaa ile birlikte yağ yakıcı olduğu yönünde bu ürün için.

Preworkout olarak protein alırken tek kullanımlık noxpro koymuşlar yanına
    itme antrenmanı gününde denedim ve etkisi hissedilir idi.

Alıntıları Göster
    işte hocam bilgim yok bu ürünler hakkında :) antrenman sırasında enerjimi yükseltecek bir şeyler arıyorum kafein de kesmiyor beni günlük hayatta su içer gibi içtiğimden :) cevabın için çok teşekkürler bahsettiğin noxpro ya göz atayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boomcu

işte hocam bilgim yok bu ürünler hakkında :) antrenman sırasında enerjimi yükseltecek bir şeyler arıyorum kafein de kesmiyor beni günlük hayatta su içer gibi içtiğimden :) cevabın için çok teşekkürler bahsettiğin noxpro ya göz atayım

Alıntıları Göster
    Benim vücudum öyle herşeye reaksiyon göstermiyor herkesin cok iyi dediği bir çok ürün bende iş'e yaramadı mesela ama deneyipte bende iş yapanlar şunlar

C4
    Taurine
    Citrulline
    Beta Alanin

bu 4 ürünü karıştırıp kusmadan spor'a gidebilirsem ki tadı iğrenç ötesi oluyor inanılmaz fazla ağırlıklara çıkabiliyordum şuan sırf kustuğum için bunları içemiyorum hap olarak çıkmalarını bekliyorum Alanin hapı çıktı ama diğerlerin daha çıkmadı miden eğer güçlü ise benim öyle herşeye midem bulanmaz diyorsanız kullanın gerçekten inanılmaz güç artışı yakalayacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 8 Kasım 2019; 14:19:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Benim vücudum öyle herşeye reaksiyon göstermiyor herkesin cok iyi dediği bir çok ürün bende iş'e yaramadı mesela ama deneyipte bende iş yapanlar şunlar

C4
    Taurine
    Citrulline
    Beta Alanin

bu 4 ürünü karıştırıp kusmadan spor'a gidebilirsem ki tadı iğrenç ötesi oluyor inanılmaz fazla ağırlıklara çıkabiliyordum şuan sırf kustuğum için bunları içemiyorum hap olarak çıkmalarını bekliyorum Alanin hapı çıktı ama diğerlerin daha çıkmadı miden eğer güçlü ise benim öyle herşeye midem bulanmaz diyorsanız kullanın gerçekten inanılmaz güç artışı yakalayacaksınız

Alıntıları Göster
    Yardımın için çok teşekkür ederim , bunlara bir göz atayım ben
  • 5x5 deki compound hareketleri %60-70 1RM şeklinde hipertrofi mantığında uygularsak ne olur ? Hep merak etmişimdir, sinir sistemi çok fazla mı yorulur acaba bi risk ihtiva eder mi ?

• 140 kg 5 yaparken 140 kg 4 yaptım ama 4. Tekrarda uzun pause ile
    https://www.youtube.com/watch?v=h6wikjxTHoQ&feature=youtu.be
    130 kg ile 5 tekrar pause
    https://www.youtube.com/watch?v=RqFrKfC0QBQ&feature=youtu.be

Pause de gelişmeye çalışıyorum

• Gittim bebe bisküvisi aldım kendime :))

Baktım 100 gram 440 kalori.. benim de kilo almam lazım :)

Kilo alma tavsiyelerinize açığım

• Arkadaşlar pancar suyu kullanan var mı ?
  • Arkadaşlar antrenmandan son çok yorgun hissediyorum kendimi, akşam 7-8 den sonra direk yatağa geçiyorum uzanmak maksatlı ,sonrasında yatıyorum hemen 😀

Mesela dünkü antrenmanda squat ve Bench press tek yaptım..

Ne önerirsiniz ?

• Bernoulli Denklemi kullanıcısına yanıt
    Iş tempon yoğundur belki

• Dun 1. ayimi doldurdum salonda. Haftada 3 gun gidip full body calisiyorum. Bar agirliklari ile beraber squatta 60 kilo ile 5×5, benchte 45 ile 5×5 yapabiliyorum.

172 boy, 68 kilo ile basladim. Su an 71 kusur kiloyum. 74-75e kadar kilo almaya devam edip sonra yag yakmaya baslayayim diyorum. Calistigim agirliklar nasil sizce? Sidik yaristirmak icin sormuyorum yanlış anlasilmasin, baslangic evresine gore iyi mi degil mi onu merak ediyorum. Progressive overload icin surekli agirliklari artirmaya calisiyorum. Bazen gunden gune deniyorum bazen haftadan haftaya artiriyorum. Bir de salonda 1.25lik agirlik olmadigi icin direkt 5 kilo artirmak zorunda kaliyorum. Squat rahat artiyordu bu zamana kadar, vucut agirligina yaklastikca zorlamaya başladı. Bench ise baya zorluyor.
    Baslamadan once cektigim fotograflarla videolarla kiyasliyorum kendimi de, ozellikle sirtta belirgin farklar var. Sirt formum oturmaya baslamis, kaslar belirginlesmeye başlamış. Ayni sekilde gogus hafif cizgi seklinde ayrilmaya başlamış ve degisik bi sekilde cok fazla omuz calismadigim halde trapezlerim buyumus. Sanirim trapez genetigim iyi.

Bir de 172 boy icin 74-75 kilo fazla mi olur sizce?

• Bernoulli Denklemi kullanıcısına yanıt
    bende aynı durumdayım hiç gidesim gelmiyor antremena

• quote:

Orijinalden alıntı: eediz

bende aynı durumdayım hiç gidesim gelmiyor antremena
    kaldırması en zor ağırlık insanın kıçını kaldırmasıdır derler (tabir için kusura bakmayın )
    motivasyon bozmak yok antrenman kaçırmıyoruz.

Bas basssssss
  • Heyea kullanıcısına yanıt
    Bence ağırlıkların gayet iyi

BEn de başlayalı 15 gün oldu. Önceki mesajlarda belirttiğim gibi 5x5 programını uyguluyorum

Boy 170
    Kilo 62 ( şimdi 64 diye düşünüyorum)

Ben squat ta 17.5 kg lik ağırlıklar ile, bencte ise 15 er kg ile yapabildim dünkü antrenmanda

Ki ben bu zamana kadar spor ile iç içeyim, sizin ilke defa spor yaptığınızı varsayarak iyi diyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bernoulli Denklemi -- 12 Kasım 2019; 12:44:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nctnll

Iş tempon yoğundur belki
    Işten ziyade , 5x5 programı bench press, squat, deadlift gibi temel hareketleri içerdiğinden dolayı düşünüyorum.

Günlük su miktarına, yeme içmeye daha dikkat edeceğim.

Bakalım ne olacak

• Arkadaşlar glutamin, multivitamin vb içerikli ürünler kullanıyormusunuz?

• 
Sayfa: önceki 23012302230323042305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.