Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (2287. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
291
Favori
1.524.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22852286228722882289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arz belli ama talep arttı. sporcuların yanında son yıllarda sağlıklı beslenen insanlar da yulafa yüklenmeye başladılar.bu da yulafa talebi arttırdı. eti de tekel konumuna ulaştı lifalif ile. bundan dolayı fiyat ne olursa olsun alacaklar diye kafasına göre zam yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitcan19901 -- 2 Mart 2019; 0:6:44 >
  • yigitcan19901 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam Bunu Şikayet Edicek Hiç Bir Mercey Yok Mu ?

İnternetden ŞU 5 & 10 Kiloluk Yulaf Alayım Diyorum Bundada Kabuklu ve Sert İri Taneli Oluyor.

Vay Arkadaş ya.

Dediğin Gibi Hocam Şu Ürünün Başka Alternatifide Yok Adam Tekel Olunca Mecbur Bu Fiyatlardan Almak Zorunda Kalıyorsun.

Elimdeki Paket Bitsin Artık Daha Almam Ya BU FİYATLARA Çok Pahalı 500 GR Ürün İçin 9 Lira Verilmez.
  • Koca Edirnede Lifalif bulamıyorum ne migrosu ne şoku ne de carrefouru kaldı ama yok.Onun yerine başka bir markanın alayım dedim almaz olaydım bildiğiniz kabuklu atmışlar ve acı bir tadı var.Acaba ürünün tedariğinde fiyatından dolayı bir sıkıntı mı var?
  • sl 5x5 de ilk ayın sonuna geldim

squat : 90 kg
    bench press : 55 kg
    bb row : 45 kg
    deadlift : 50 kg
    ohp : 32,5 kg

özellikle çekişlerde formda sıkıntı yaşıyorum her an beli elime alabilirim gibi geliyor barbel row da, kilolar arttıkça da antrenmanın sonunu çıkaramamaya başladım sanırım daha fazla kalori almam gerekiyor, şuan durum bu.

Evet ciddi ciddi bb row da sıkıntı yaşıyorum belde, deadliftte sorun yok ama bb row da durum iyi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Men Milk -- 4 Mart 2019; 13:34:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Men Milk kullanıcısına yanıt
    barbel row için makinaya gir mümkünse.yada halterin altına bi platform yap her çekişten sonra halter onun üstünde kalsın.böylece beline binen yükün süresi azalır.bir diğer önerim üütne yatabilecğein bi sehpanın altına halteri alıp bb yapmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

barbel row için makinaya gir mümkünse.yada halterin altına bi platform yap her çekişten sonra halter onun üstünde kalsın.böylece beline binen yükün süresi azalır.bir diğer önerim üütne yatabilecğein bi sehpanın altına halteri alıp bb yapmak.
    ikinci dediğiniz chest supported row mu oluyor hocam ? Yani sehpaya incline db pressteki gibi eğim verip ters oturarak sırta çekiş. Onu deneyeyim mantıklı gibi geldi.

Makinelerdeki seated row oluyor ağır girebiliyorum onda zaten sırtı iyice izole ediyor onu sevmiyorum ben son dediğiniz makul denerim teşekkürler.

rica ederim.hareket adını bilmiyorum açıkcası bi sporcu yaparken görmüştüm.ben bb makinasını ilk kullandığımda tüm ağırlıkları taktım yine hafif gelmişti.serbest ağırlığın faydası bu ama fıtığa çok müsait.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

rica ederim.hareket adını bilmiyorum açıkcası bi sporcu yaparken görmüştüm.ben bb makinasını ilk kullandığımda tüm ağırlıkları taktım yine hafif gelmişti.serbest ağırlığın faydası bu ama fıtığa çok müsait.
    Hareket bu dimi

Dediğim gibi deadliftte en azından kalçadan gücü alıp çekip indiriyorum aşağıya belle pek işim olmuyor ama barbell row da ister istemeden bele yük biniyor ağrı yapıyor.

evet hareket bu.daha düz yada daha dik yapılabilir
  • 5 yıl ara verdiğim spora tekrar başladım. 2 hafta oluyor ağrılar daha yeni geçti. L-Carnitine kullanıyorum şuanda sadece. 1,89 boyum 78 kilom var kollar omuzlar zayıf ama göbek ve göğüs çevresinde yağ var. Öncelikli amacım yağları eritmek ufaktan da omuzları kolları genişletmek. Az çok hareketleri bu işleri hatırlıyorum ama aşağıdaki programı salondan verdiler sizce nasıldır bu? 3 on 1 off şeklinde. 1A, 1B, 1C birinci gün, 2A, 2B ikinci gün ve 3, 3.gün şeklinde sürekli döngü ile devam ediyor. Bunların dışında 20 DK yüksek tempolu yürüyüş ve koşu yapıyorum daha sonra 15 dakika kadar eliptik bisikletle cardio kısmını tamamlıyorum. Program iyi midir neleri değiştirmeliyim? Salon da sadece isterseniz hazır olan programlardan veriyorlar program yazacak yardımcı olabilecek birisi yok..

• Wadjet kullanıcısına yanıt
    şimdi moda ppl
    sanki yıllardır yokmuş gibi herkes bundan bahsetmeye başladı.

Güzel sistem ama size yazılan alakasız olmuş.itiş gününde hareket sırası önemli
    göğüste pressten sonra omuz press gibi pressler sonrası triceps yorulmuşken hemen bu bölgeyi girmek gibi.izole hareketler genelde sona bırakılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 4 Mart 2019; 21:19:5 >
  • JazHoyt J kullanıcısına yanıt
    Siz ne önerirsiniz peki hocam? Nasıl bir program izlemeliyim?

• Wadjet kullanıcısına yanıt
    itiş çekiş antrenmanı güzel sistem ama hacim yapmak için etkili

yağ yakmayı istiyorsanız en hızlı yöntem full body.

Salonda bu programları güzel yazacak hoca bulmak zor en iyisi google da aratmak.
  • JazHoyt J kullanıcısına yanıt
    Öncelikli amacım göbek göğüs yağlarından kurtulmak. Çünkü boy ve kilom çok ideal. Hatta zayıf bile sayılırım. Yağları yaktıktan sonra tekrar kilo alma hedefim var. Bizim salon kampüs içinde tamamen öğrencilerin gittiği hocaların da resepsiyonda oturduğu sadece hareketi sorarsan yardım ettiği türden bir yer. Ben internetten full body bir program bakayım o zaman hocam teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Men Milk

sl 5x5 de ilk ayın sonuna geldim

squat : 90 kg
    bench press : 55 kg
    bb row : 45 kg
    deadlift : 50 kg
    ohp : 32,5 kg

özellikle çekişlerde formda sıkıntı yaşıyorum her an beli elime alabilirim gibi geliyor barbel row da, kilolar arttıkça da antrenmanın sonunu çıkaramamaya başladım sanırım daha fazla kalori almam gerekiyor, şuan durum bu.

Evet ciddi ciddi bb row da sıkıntı yaşıyorum belde, deadliftte sorun yok ama bb row da durum iyi değil
    90 kg squat yapan birisi 50kg deadlift yapmaz,imkansız,mümkün değil yani,doğru yazdığına emin misin ? barbell yerine pendlay row yap
  • 7 aydır Bu sporu yapıyorum. Ama hiçbir Hoca yada internetten bir programa göre çalışmadım.

Google Play Store den Daily Strength diye bir uyguluma lindirdim. Çoğu hareketin olduğu bir uyguluma. Sonra YouTube dan Vücut Anotomisi bilen eğitimini almış Hocaların önerilerini dikkate alıp, sonrasında teker teker denedim hepsini. En çok verim aldıklarımı çoğunlukla olmak üzere kafama göre program yapıyorum.

Göğüs ve Triceps e yüklenecek şekilde kafama göre takılıyorum.

• 90 kg squat 50 kg deadlift ... bu işte bi sakatlık var
  • Schizz kullanıcısına yanıt
    Hocam 1-2 gün yoğunluktan kullanamadım barları o yüzden öyle oldu.

Bir de kilonun henü az olmasından mıdır nedir deadlifti yaparken sadece kalçayı hissediyorum, öyle söylendiği gibi sırtıma bi yük binermiş gibi falan olmuyor, kilo hafif olduğu için midir şimdilik ?

• Vucutta ki tendonları kuvvetlendirmek için bilinen herhangi bir amino asit ya da protein benzeri bir gıda takviye4si ya da ilaç var mı ya da yöntem , beslenme programı vs...

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Men Milk

Hocam 1-2 gün yoğunluktan kullanamadım barları o yüzden öyle oldu.

Bir de kilonun henü az olmasından mıdır nedir deadlifti yaparken sadece kalçayı hissediyorum, öyle söylendiği gibi sırtıma bi yük binermiş gibi falan olmuyor, kilo hafif olduğu için midir şimdilik ?
    bacak hareketi çünkü deadlift,sıkıntı yok
  • 
Sayfa: önceki 22852286228722882289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.