Şimdi Ara

### DH Body Builders ###

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
46.261
Cevap
303
Favori
1.454.147
Tıklama
Giriş
    2982 Mesaj
    akşam yemeğinden sonra yapılan spor sonrası beslenme nasıl olmalı?

muz-leblebi-lor-kabak çekirdeği-fındık-yer fıstığı ile karbonhidrat-yağ-protein hemen hemen eşit düzeylerde olup 400-500 kalori alınabiliyor. uygun olur mu sizce?
    |
    |

Toz kanda ki üreyi artırıyor. Sorunlarına negatif katkıda bulunur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Falih Rıfkı Atay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1164 Mesaj
    Pazartesi Göğüs - arka kol

Çarşamba sırt - ön kol

Cuma omuz - bilek

Cumartesi bacak çalışıyorum

Göğüs-ön kol

Sırt - arka kol yapmayı düşünüyorum.

Sizce hangisi daha faydalı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mr olympia haftası başladı

canlı yayınları şuradan takip edebilirsiniz
    https://www.iherb.com/info/olympia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 15 Eylül 2018; 11:41:31 >
    |
    |

Shawn rhoden kazandı .Geçen sene 5. olmuştu.

.

(
    )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 16 Eylül 2018; 12:21:30 >

• Yüzbaşı
    536 Mesaj
    400 bin dolar mı kazandı şimdi?
    |
    |

Orijinalden alıntı: Guest-0B8937EC2

Barfikse doğal yeteneğim var gibi hissetmeye başladım. Çekişe itiş kadar önem vermeme rağmen kısa sürede çok güçlendim. Lise 2-3 te evde kapı barfiksi vardi baya barfiks cekerdim ondan dolayi oldu galiba. Tek kolla bile cekebiliyordum tabi 60-65 kilo idim o zamanlar

32 kg 5 tekrar pull up. Antreman sonunda vücut ağırlığım 89 kg civari bisey çıktı ve kemer/zincir ağırlığı dahil değil. 2 kg kemer ve zincir desek 123 kg 5 tekrar çıkıyor

https://youtu.be/fr_mEvz8T3U
    Ağırlıklı pullup kadar etkileyici bir şey yok ortalama insanların gözünde. Barfiks hemen hemen herkesin aşina olduğu bir hareket, kimse 2-3 barfiks çekemezken senin gidip +20 kilo ağırlıkla set yapman tüm gözleri üstüne çekiyor. Squat, deadlift çok etkilemiyor hem anlamıyorlar hem de zararlı buluyorlar. Ama doğuştan beri her gördüğü boruya asılan insanların(maymunluk dönemlerimizden kalma içgüdüler) olduğu bir dünyada ağırlıklı bir barfiks herkesi etkiler.

Vücut ağırlığının yarısıyla yapabilen adam elittir bence bu harekette. Ben de 3. kez 25 kiloya geldim, daha önceleri hep çeşitli sebepler dolayısıyla verdiğim 2 haftalık aralardan sonra 10 kilodan başlıyordum. Bakalım bu sefer araya girebilecek bir bayram tatil falan yok. Nihayet 30'u görebilmek istiyorum.

Ah etmez Fenerbahçe'sine, sessizce kenara çekilir ve zaman onu haklı çıkarır.

• Binbaşı
    1684 Mesaj
    kilo vermek için kardiyo yerine hafif ağırlıkla full body yapsam uygun olur mu acaba?

AMD Ryzen 5 2600 Gigabyte AB35M-D3V Kingstone 8 GB DDR4 HX424C15FB2/8
    Araştır-Dene-Kaydet-Sergile
    Amatör Youtube Kanalım
  • Yüzbaşı
    536 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

kilo vermek için kardiyo yerine hafif ağırlıkla full body yapsam uygun olur mu acaba?
    aynı hareketleri hafif ağırlıkta daha yüksek tekrarla daha hızlı yap. hafif derken bench te 90 kg 6 tekrar yapabiliyorsan 45 kilo yu geçme ağırlık olarak. yarısından az 3'te birinden fazla olsun. tekrar da 20 olsun en az. hiit gibi birşey oluyor, ama yaptığın hareket ağırlık kaldırma hareketi oluyor.
    |
    |

+1

Benim demirbaşı hareketlerimden biridir bu. Hatta itiş hareketim bacak hareketim durmadan değişir ama çekişte bir barfiks varyasyonu bulunduruyorum uzun süredir. Chin up olsun pull up olsun dönem dönem değiştirip yapıyorum. Bana göre rowing ten çok daha üstün çünkü en başta daha güvenli. Rowing te sınırlarımı zorlayayım dersen ne kadar iyi formda yapılırsa yapılsın bele ve boyuna yük binebilir. İkinci olarak daha dürüst rowing te her zaman aynı pozisyonda ağırlık kaldırılmıyor zorlaştıkca hareket shrug ve deadlifte benziyor. Bundan dolayı progresif overload takibi de yapılması daha zor.

Çok fazla insan yapmıyor barfiksi biraz bilgisizlikten kaynaklanıyor bence. Ben de önceden salonda barfiks çeken adamları anlayamazdım. O kadar alet varken neden parkta da yapabileceği barfiksi çekiyor diye Sonra barfiks ile lat puldown'un kıyaslanamayacagini anladim. Biri açık zincir hareketi diğeri kapalı zincir hareketi çünkü. Doğada lat pulldown şeklinde bir hareket yapılmaz çünkü ama barfiks şeklinde yapılır. Bundan dolayı daha doğal ve hem kas hem güç gelişimi için daha iyi

https://www.t-nation.com/training/inside-the-muscles-best-back-and-biceps-exercises

Bu araştırmaya göre barfiks tüm rowing veya lat pulldown gibi hareketlerden daha iyi latları çalıştırıyor ve tüm curl hareketlerinden de daha iyi biceps çalıştırıyor.

Ayrıca karın kaslarında en yüksek aktivasyon gene barfiksde olusuyormus. İzole karın egzersizlerinden bile fazla

https://www.t-nation.com/training/inside-the-muscles-best-ab-exercises

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 17 Eylül 2018; 1:37:55 >
    |
    |
    Mr. Pink kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    37 Mesaj

Hafif ağirlik yerine normal ya da ağir ağirlikla yapman daha faydali olacaktir. Vücuttaki kas kütlesi arttikça yağ yakimi da artar. Cardioyu tamamen kesmemekte fayda var. Spordan sonra 15 dk düşük tempoada yürümek bile faydali olur ama asil etkiyi tabi ki yediklerine dikkat ederek yapabilirsin. Karbonhidrati kesme eğer fazla aliyorsan düşür. Detaylari nette bulabilirsin. Kas kütlene göre ne kadar protein, karb. yağ alman gerektiği ile ilgili yiğinla bilgi var.
    |
    |
    ONY86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vücut ağirliğinin 2 kati deadlift yapan kaç kişi gördünüz salonda? ağirlikli barfikste yüksek kilo squat ve deadliftte etkiler insanlari cünkü 3 harekette de estetikten ziyade güç one çikiyor. Fakat deadlift ve özellikle squat barfikse göre cok daha zordur çünkü cok daha fazla kas grubunun güçlü olmasi gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Addict -- 17 Eylül 2018; 14:36:22 >
    |
    |
    Mr. Pink kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Protein tozu böbrekleri nispeten daha fazla yorar o nedenle daha cok su içmek ve sıvı tüketmek gerekli. Böbrek rahatsizliğini varsa doktora danişin fazla protein alimindan kaçinin. Proteinin toz ya da yumurtadan olmasi farketmez neticede hepsi protein sizi etkileyen şey miktari nereden geldiği değil.
    |
    |
    Falih Rıfkı Atay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hepsini yillarca dönem dönem kullandım (10+) söyleyeceğim tek şey: Normal besinlerden yani yemeklerden cok daha fazla verim alirsiniz. Dişaridan almani önereceğim tek supplement kreatin olur. Zaten besinlerin neredeyse hepsinde gerekli multivitamin ve minareller var. Ne yiyip içtiğinizi düzenli takip edin. Beslenme ne kadar kaliteli ve disiplinli olursa vücut ve güç de o kadar olur.
    |
    |
    Drawesome kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ürün kalitelidir fakat bu işte fp olarak en iyi ürünlerden birisi optimum gold standart'tır ondan şaşmayin derim.
    |
    |
    bidüsün kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Break ups build bodybuilders ;)
    |
    |
    MajoooR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eğer hala ayakkabi ariyorsaniz olimpik ayakkabilari alamiyorsaniz converse bu işi fazlasiyla görecektir. Topuk kısmı yüksek değil o nedenle squatta olimpik bir ayakkabi kadar etki etmez ama deadlift vb diğer hareketlerde düz ve sert taban gayet ideal. Bunu da bir seçenek olarak göz önünde bulundurabilirsiniz.
    |
    |
    afka9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tabanı sert topuğu hafif yüksek nb sneaker ile squat, çıplak ayak ile de deadlift yapıyorum sence mantıklı mı hocam? malum öğrenciyiz :D iki harekette de bir sorun yaşamadım şimdiye kadar
    |
    |
    Iron Addict kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İnstada Melih Akın var halter ve crossfit yapıyor. Onu takip ederseniz 350 TL ye reebook halter ayakkabısı satıyor ben aldım on numara oldu. Benchede etki etti arc alırken topuklarımı yere basarken rahat ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1.5 ay kendim salona gitmeden biraz ısınma hazırlık olsun diye şu programı uyguladım. Haftanın 3 günü:

Squat 3x10
    Deadlift 3x10
    Barbell Row 3x10
    Military Press 3x10
    Barbell Curl 3x10

Salona yazıldım bir programa ihtiyacım var. Yalnız öncesinde forumdaki konulara göz attığımda program içinde şu hareket yerine şunu yap vs. deniyor bunu neye göre belirliyorsunuz?

10 derece skolyozum varmış. Önceliğim skolyozun artmaması, zamanla azalma da olursa çok iyi olur.

Omuz ve kollar(biceps ve triceps) için ekstra hareketlere ihtiyacım var.

Ayrıca barfiks çekemiyorum o yüzden programa lat pulldown eklemeli miyim?

Karın bölgesini ile ilgili hiçbir fikrim yok.

Yardımcı olmak isteyen arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.
haberler
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.