Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (2244. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
292
Favori
1.524.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22422243224422452246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: live2lift

efsane hoca bayram hoca öldürülmüş, rip

https://www.youtube.com/watch?v=Ca-xzn0o1jo
    Nerden duydun ki , niye oldurulmus merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nehoo

Nerden duydun ki , niye oldurulmus merak ettim

Alıntıları Göster
    https://www.google.com/amp/www.hurriyet.com.tr/amp/gundem/milli-sporcu-bicaklanarak-olduruldu-40823484

Namus cinayeti.

• Yaşınızı tam bilmiyorum ama 30 civarı diye tahmin ediyorum. Öyleyse gayet gencsin hala. Yaşar hocayi biliyorsundur adam 38 yaşında başlamış 200 kg doğal benchi gördü. Tabi 140 150 kiloluk adam da biz de kendi kilomuza göre iyi biseyler yapabiliriz. Erken başlayanin en büyük avantaji daha uzun yıllar spor yapması bana göre. Bir adam 15 yaşında spora başlarsa 30'una geldi mi hayatının yarısında ağırlık kaldırmış olacak. Onun dışında 20 yaşındaki birisi 35 yaşındaki birine göre daha kolay recovery olabilir ama çok büyük fark yok bence

Ben de biraz düşük kiloyla bu aralar çalışıyorum. Yani 1RM nin yüzde 60-70'i ile. Bodybuilderler gibi yani. İzole falan da koyuyorum. Güç konusunda yardımcı olacak mı göreceğim bakalım. Firat balkaya bodyciler gibi yüksek volumle çalışmanin güç kazanımı da getireceğini söylüyor o sebeble başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 8 Mayıs 2018; 1:1:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0B8937EC2

Yaşınızı tam bilmiyorum ama 30 civarı diye tahmin ediyorum. Öyleyse gayet gencsin hala. Yaşar hocayi biliyorsundur adam 38 yaşında başlamış 200 kg doğal benchi gördü. Tabi 140 150 kiloluk adam da biz de kendi kilomuza göre iyi biseyler yapabiliriz. Erken başlayanin en büyük avantaji daha uzun yıllar spor yapması bana göre. Bir adam 15 yaşında spora başlarsa 30'una geldi mi hayatının yarısında ağırlık kaldırmış olacak. Onun dışında 20 yaşındaki birisi 35 yaşındaki birine göre daha kolay recovery olabilir ama çok büyük fark yok bence

Ben de biraz düşük kiloyla bu aralar çalışıyorum. Yani 1RM nin yüzde 60-70'i ile. Bodybuilderler gibi yani. İzole falan da koyuyorum. Güç konusunda yardımcı olacak mı göreceğim bakalım. Firat balkaya bodyciler gibi yüksek volumle çalışmanin güç kazanımı da getireceğini söylüyor o sebeble başladım.
    O lafı n gelişi tabi. Yogunluk ve baska kosturmacalardan pek sira gelmiyor.

Yoksa daha uzun yıllar spor yapacağım. Salonda 1957 doğumlu taş gibi abilerimiz var. hedef onların yaşında iken daha dinç olmak.

• Bence 5*5 gibi güç programları yapılacaksa orta seviyeye geldikten sonra yani ağırlığın 1 katı bench 1.5 katı squat rakamlarına ulaşınca volum ağırlıklı çalışmaya geçmek daha faydalı olur. yani nereye kadar güç programı uygulayabilirsin ki zaten
  • Hacimi beslenmeyle mi kazanıyoruz antrenmanla mı?
  • İkisi beraber. Sadece beslenme ile yağ olarak hacim alırsın antremanla kas olarak.

• semavi7 kullanıcısına yanıt
     ### DH Body Builders ###

Bu programla hacim kazanılır mı?İzole hareket olarak ne eklemeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ksenofanex -- 8 Mayıs 2018; 17:12:58 >
  • Resim gözükmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ksenofanex

Bu programla hacim kazanılır mı?İzole hareket olarak ne eklemeliyim?
    pazartesi cuma overhead triceps izolasyonu ekle, çarşamba biceps ve sırt hareketi ekle başka bi eklemeye gerek yok
  • Şimdi gördüm. Hiç bir şey ekleme yapma gerek yok. Programa ve ilerlemesine harfiyen uy tekniğini geliştir. 5x5 zaten çok yoğun hacme gerek yok. Emin ol bir süre sonra iflahın kesilecek. Sağlam ye iyi dinlen ve programa uy.

• Aynen ekleme çıkarmaya gerek yok. Programa olabildiğince uyup düzgün formda çalış

• Vucut belli sure sonra alisiyor programa bu bir gercek. Ayakta calisma ve sehpada calisma arasinda bile farkli acilar nedeniyle farkli kas lisfleri calisiyor. Bu hacim programi kac haftalik bir program.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Squat yerine önere bileceğiniz bir hareket var mı omuzda sakatlık olduğu için bar ı tutamıyorum kolum açılmıyor zorla tutarsam'da çok acı çekiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Squat yerine önere bileceğiniz bir hareket var mı omuzda sakatlık olduğu için bar ı tutamıyorum kolum açılmıyor zorla tutarsam'da çok acı çekiyorum
    Front squat
  • Do Squats kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim

• Beyler makineyle calisirken(lat ense,lat triceps,omuz makine) bazen seti tamsmlayamiyorum.

4x10 diyelim. 4. Sete geliyorum 4-5ten sonra cok zorlaniyorum acaba o sira biraksam mi yoksa yavas yavas bekleyerek mi tamamliyim yoksa agirligimi dusuruyum?

• Merhaba Arkadaşlar ;

Bir Supplement Kürü Hazırlamayı Planlıyorum.Bana en çok etkisini gördüğünüz supplementleri yazarmısınız ?
  • canan karatay ekşi sözlükte soru cevaplıyor sorulan soruyu paylaşıyorum

merhaba canan hanim,

protein tozlarına savaş açmış durumdasınız. tozların kalbi büyüttüğü de dahil olmak üzere insan vücudu için çok zararlı olduğunu belirtiyorsunuz. bu söylediklerinizi kanıtlayacak bilimsel çalışmalarınızı paylaşabilir misiniz? sizin yoksa uluslararası arenada yayınlanmış ve kanıtlanmış herhangi bir makale de olabilir.

verdiği cevap

tüm protein tozları zararlıdır. bunun için çalışma yapmaya gerek yoktur. tozların içinde trans yağlar bulunmaktadır. protein tozları protein değildir. halkı aldatmayın efendim.

trans yağlar en tehlikeli yağlardır. vücut buna reaksiyon gösterir. trans yağlar hakkında tonlarca araştırma yapılmıştır, benim kitaplarımda da vardır. araştırmanın sayısı değil, kalitesi önemlidir. benim çok önemli tıp mecralarında bu konuda çalışmalarım yayınlanmıştır.

vucut geliştirmenin (kas oranını arttırmak) sağlığa zararı var mı?
    kas oranını arttırmak için protein tozlarının zararlı olduğunu söylemiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. spor yapan bireyler kas miktarını arttırmak için ne yapmalıdır ? nasıl beslenmelidir ?

bir kere protein tozları toz haline gelmiş her şey tehlikelidir. protein tozu protein değildir. dünyanın parasını istiyorlar sizden sonra kalbiniz büyüyor. kalp de bir adeledir, vücudunuzu geliştirirken kalbinizi de geliştiriyorsunuz. sporcular aniden ölüyor, kalpler büyürken.

şimdi eleştiricek çok şey varda böyle bir çalışma yapmaya gerek yoktur diyip hemde protein tozunun zararlı olduğunu nereden çıkartıyorsun ?
    https://eksisozluk.com/ben-canan-karatay-sorularinizi-yanitliyorum--5652899?a=search&author=canan%20karatay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 15 Mayıs 2018; 14:16:5 >
  • 
Sayfa: önceki 22422243224422452246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.