Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (2243. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
291
Favori
1.524.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22412242224322442245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • efsane hoca bayram hoca öldürülmüş, rip

https://www.youtube.com/watch?v=Ca-xzn0o1jo
  • Mr. Pink kullanıcısına yanıt
    valla hiç bilmiyodum bilader. doktor da fazla idmandandır dedi ama böyle isteksiz ilgisiz. sence ben bu aldıgım doz ile eski seviyesine cekmiş miyimdir? rezervler beynı uyarmaz umarım üretme falan diye? vurulduktan 1 ay sonra tekrar baktıracağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

Fazla kardiyo kataboliktir hocam. Milyonlarca yıllık evrim sürecinde saatlerce hafif tempo koşu, bisiklet sürme ya da egzersizle gelmedik bugünlere. Yaptığımız tek aktivite patlayıcı gücümüzle sprint atıp avımızı yakalamak yada avcımızdan kaçmaktı.

Bundandır ki ağırlık çalışan erkeklerde testosteron seviyesi artarken uzun mesafe koşucuları, bisikletçiler ve maratoncularda testosteron seviyesi düşer. Zaten bu adamların uzun vadede cinsel problem çektiği bilinen bir şey.

Alıntıları Göster
    doktor da dedi ama ilgisiz bir şekilde o yüzden kaile almamıstım. sende onayladın biraz da sebep bu gibi gözüküyor. umarım bu gaza gelip sorgulamadan vurdurdugum sustanon bana yeterli olur. tahmınınce vücuttan cekılırse falan 154 olan değer kaça cıkmıstır da cekıldıgınde kaça geriler? birşey söyleyebilir misin? bu arada iğne vurulduktan 1 ay sonra gideceğim yeni teste..
  • Kıl dönmesi ameliyatı olmustum beyler tam 1 ay sonra ilk antrenmanımı yaptım fullbody ile geri dönüş yaptım sadece 1 ayda bile cok dusmus agırlıklar. 5x95 kg benche gelmiştim en son suan 5x75 anca cıkar. Deadlift squat yapmayacağım bir süre daha ne olur ne olmaz diye malum kalcaya baya yuk biniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterkame

Kıl dönmesi ameliyatı olmustum beyler tam 1 ay sonra ilk antrenmanımı yaptım fullbody ile geri dönüş yaptım sadece 1 ayda bile cok dusmus agırlıklar. 5x95 kg benche gelmiştim en son suan 5x75 anca cıkar. Deadlift squat yapmayacağım bir süre daha ne olur ne olmaz diye malum kalcaya baya yuk biniyor.
    Tek başına 5x5 ile devam edince kaldırılan ağırlıkların kalıcılığı olmuyor.
    Çünkü düşük volümlü program, her kaldırış vücudun iyi durumda olması üzerine kurulu bir hal alıyor.
    Haliyle 1 hafta bile bıraksan %20-30'larda düşüş oluyor.

O yüzden şu 5x5 programına ettiğinden fazla değer yüklemeyin. 5x5 bitişine volüm eklersen kaslar daha verimli uyarılıyor. Tek başına güç programı ile devam edersen anca sinir sistemini zorladığın ile kalıyorsun.

Gayet normal ağırlıkta düşüş olması.
  • 117 kg 8 tekrar flat bench press. Bw 87 kg. Bir platoya girdim ama volum yükleyerek aşmaya çalışıyorum. Hedef 9 tekrardi ama dün 5 saat ve kalitesiz bir uyku uyumus olmam etkili oldu

https://youtu.be/hXWNYAfCtV4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 6 Mayıs 2018; 15:18:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0B8937EC2

117 kg 8 tekrar flat bench press. Bw 87 kg. Bir platoya girdim ama volum yükleyerek aşmaya çalışıyorum. Hedef 9 tekrardi ama dün 5 saat ve kalitesiz bir uyku uyumus olmam etkili oldu

https://youtu.be/hXWNYAfCtV4
    supersin

• Bir ayda ne kadar gelisme olur arkadaslar?

Martta basladim olcturmedim ilk basladigimda. Simdi ölçtürdüm mesela omuz 118. Haziranin basinda ne kadar olmali?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volüm yüklemesini nasıl yapıyorsun?

• Ben 5x5 e anlam yuklemeyi bırak hic yapmadım hocam zaten bırakmadan once cift bolge split yapıyordum suanda fullbody ile dönüş yaptım klasik bir fullbody benim yaptıgım biceps triceps haric bolge basına 2 hareket. İzole hareketleri bolca kullanıyorum ozellikle. Bir ay uzun bir sure aslında ağırlıkların dusmesini bekliyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterkame -- 6 Mayıs 2018; 16:35:34 >
  • semavi7 kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam sen de baya gelişmissin gecen sene 85-90 kg lardan 120 kg benchlere kadar geldin diye hatırlıyorum

Semavi7 hocam 4-6 set 8-12 tekrar bench yaparak. Bazen antreman sonunda vücut ağırlığı maximum tekrar dips çekerek. Antreman hacmini artırarak işte.

Kol falan da çalışabilirsin belki ama benim gördüğüm benchi en iyi daha fazla bench çalışarak artırırsın. Veya yaptığın benche en çok benzeyen hareketi yaparak. Örneğin ben bench pressi geniş tutuş tng yapıyorum close grip,floor press ,pause bench ile volum girmek iyi olabilir. Ama dumbbell fly,triceps extension hatta dumbbell bench press barbell bench press e pek benzemediği için pek yararlı olmuyor. Kas geliştirerek uzun vadede yararı belki olabilir ama orta kısa vadede pek işe yaramıyor. Örneğin tricepsin zayifsa close grip veya dips girip ondan sonra metabolik stresi artırmak için triceps extension girmek daha mantıklı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 6 Mayıs 2018; 17:47:31 >
  • Ramazan için Bcaa ve multivitamin e gerek var mı sizce?
  • glutensiz un, siyez unu ve organik hindistan cevizi unu aldım. karb ve şekersiz meyve ekliyorum bir aylığına, bakalım nasıl etkilicek.
  • Omuzlarim düşük. Nasil duzeltebilirim?

Barfiks haric.

• lat pulldown, cable row, face pull, scapula push up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Del Toro -- 7 Mayıs 2018; 9:56:6 >
  • Maksimuma çıkınca çıkılıyor ama devamı olmuyor. Sürekli de o ağırlığı basamıyorsun. Şimdilerde 3 aylık itme-çekme rutini bitirdim. Hem farklılık hem de kol-omuz ve küçükler için 2 parçalı klasik splitte geçtim. Şu an girdiğim ağırlık yine 85-100 aralığında tabi volüm çok ve daha zevkli, yorucu da değil.

Yaşlandıkça düşüşe geçiyoruz işte, en azından kendi hedeflerim olan Sq 120 - Bp 120 - Dl 150 'leri gördük. Bundan sonrada üstüne çıkamadan ,çokda düşürmeden devam edeceğim.
  • Barfikse alternatif yada eşdeğer ne yapılabilir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Del Toro

lat pulldown, cable row, face pull, scapula push up
    Thor vücudu Building
  • quote:

Orijinalden alıntı: live2lift

efsane hoca bayram hoca öldürülmüş, rip

https://www.youtube.com/watch?v=Ca-xzn0o1jo
    Nerden duydun ki , niye oldurulmus merak ettim

• 
Sayfa: önceki 22412242224322442245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.