Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (2111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
46.810
Cevap
291
Favori
1.524.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21092110211121122113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Agalar 30 saat uyudum jetlag slayer

Emanetler guvende siqinti yok, sarj kablosunu abdde unutmusum ondan teli acamiyorum yarin acicam
  • Oberyn kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır yoktum biri demiş öldü; şimdide yazsınlar kral geri döndü!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: philosopher's stonee

elhamdülillah bacak gereksiz diyenleri, ağırlık arttırmak zorunlu değil diyenleri de gördük:D

Bacak for no life ppl brah .

Skinny jeans giyemiyosan just lol
  • quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

Uzun zamandır yoktum biri demiş öldü; şimdide yazsınlar kral geri döndü!

La united airlinesda herkes ucakta usuyo 3-4 tane carsaf orten var baba serin serin geldi

Salon ayakkaplarini orda unutmusum ucuza ayakkapa oner conversemi en ucuz
  • Ne yaptiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bench pressi yarım yapıyorum fakat, yarım indirme tam kaldırma değil, tam indirip yarım kaldırma, barı bırakırkende tam kaldırıyorum.
    Mükemmel derecede hissediyorum göğüsü, ve tam bench pressden daha ağır kilo ile yapabiliyorum.
    eklem sağlığı eklem kilitlemeyi araştırırken buldum böyle bir video o yüzden denedim sonuç güzel.

Fakat bicepsin tüm hareketlerini full rom ile yapıyorum onuda çok iyi hissediyorum

Varmı şu hareketi şöyle deneyebilirsin diyen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkuşgibi -- 28 Mayıs 2017; 12:21:25 >
  • Hadi yallah benim çöplügüm burasi yazma bidaha yasakliyorum

• dips yapacak alet yok, alternatifi close grip b.press diye biliyorum fakat bench sehpasında close grip yapamam sebebiyse incline olması ve tam olarak yatmaması. dips in yerine ne yapabilirim? 2 makine var ne olduğunu bilmediğim; biri peck deck, diğeri chest press vertical.

chest press vertical, dips in yaptığı etkiyi yapar mı? ikisi de aynı bölgelere çalışıyor sanırsam..
  • PhiLum P kullanıcısına yanıt
     ### DH Body Builders ###

Hafif gelirse birinin omuzlarından bastırmasını isteyebilirsin ya da bacağına plaka koyabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhun -- 28 Mayıs 2017; 14:48:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhiLum

dips yapacak alet yok, alternatifi close grip b.press diye biliyorum fakat bench sehpasında close grip yapamam sebebiyse incline olması ve tam olarak yatmaması. dips in yerine ne yapabilirim? 2 makine var ne olduğunu bilmediğim; biri peck deck, diğeri chest press vertical.

chest press vertical, dips in yaptığı etkiyi yapar mı? ikisi de aynı bölgelere çalışıyor sanırsam..

Dips dar olduğu için triceps daha ön plandadır.
    Birde göğüs alt lifler daha baskın çalışıyor (sanırım iç minor de çalışıyor emin değilim)

Dar tutuş bench press yapamıyorsan tam aynısı olmaz diğerler. Chest press yerine dumble flat press yapıp onu dar olarak çıkarabilirsin yukarı.

Dips'in dikey versiyondaki simeriği gibi işte.

Bence illa aynı hareketin alternatifi diye düşünmene gerek yok. Dips, için (bench dips'ten bahsetmiyorsan) dümdüz triceps çalışabilirsin. Göğüs baskın halde dips içinde decline bir çalışman yeterli.

Bench dips niye yapamıyorsun onu anlamadım? ( sehpanın birine aynı bar gibi destekli it kendini, çok aşağı inip rotator cuff sakatlamadığın sürece yapılır.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctauren -- 28 Mayıs 2017; 14:51:2 >
  • Back Extension hareketini yuksek agirlikla girmenin bi anlami var mi yoksa hafif kiloda yuksek tekrar mi yapmaliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 28 Mayıs 2017; 15:0:20 >
  • Orhun kullanıcısına yanıt
    dips yapacağım, sorunu koşu bandında buldum. koşu bandının kolları dips için yapılmış adeta sağolun yardımlarınız için, ağırsağlam ın videosunda gördüm daha demin..
  • PhiLum P kullanıcısına yanıt
    koşu bandının kollarına birşey olursa bu cümleni hastaneden kurabilirsin dikkat et : )
  • yigitcan1990 kullanıcısına yanıt
    69 kiloluk bi insan evladıyım hocam, ne olacak benden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

Back Extension hareketini yuksek agirlikla girmenin bi anlami var mi yoksa hafif kiloda yuksek tekrar mi yapmaliyim?

iki turlude yapiyordum ben ama agirlik olunca yuksek tekrar agri yapiyor belde, bence bos yapilmasi daha mantikli. deadlift dusunerek agir girme fikrini dusunduyseniz saglikli olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

Back Extension hareketini yuksek agirlikla girmenin bi anlami var mi yoksa hafif kiloda yuksek tekrar mi yapmaliyim?

iki turlude yapiyordum ben ama agirlik olunca yuksek tekrar agri yapiyor belde, bence bos yapilmasi daha mantikli. deadlift dusunerek agir girme fikrini dusunduyseniz saglikli olmuyor.

Aynen hocam deadliftin tam olmasa da bir alternatifi gibi dusunerek en son 25kiloluk plakayla girdim bu hareketi ama calistirdigi bolgeyi cok iyi sisirse de yuksek tekrarda agritmaya basladi beli. Salondan biri de sen napiyon bilader ilk defa sende bu hareketi bu kadar agir gireni goruyorum deyince bi durup dusundum ve agir kilo girmekten vazgectim hafif kilo yuksek tekrara odaklanacam.

• https://youtu.be/_PtAaKKQsAE

Yarım rep derken boyle mi yapiyorsunuz hocam ? Goguse degdirip hareketin yarisinda kilitlemeden yani ? Zaten gogus hareketin ilk kisminda akrive oluyor ikinci kısmında triceps o acidan iyi olabilir. Kaldirdiginiz agirliklar ne kadar artti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 28 Mayıs 2017; 18:28:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afka9

https://youtu.be/_PtAaKKQsAE

Yarım rep derken boyle mi yapiyorsunuz hocam ? Goguse degdirip hareketin yarisinda kilitlemeden yani ? Zaten gogus hareketin ilk kisminda akrive oluyor ikinci kısmında triceps o acidan iyi olabilir. Kaldirdiginiz agirliklar ne kadar artti?

aynen bu şekil.
    90 kg düz benchde zorlanıyordum, 6. tekrar çıkmıyordu, bunda gayet çıkabiliyor
  • Anladim sağol hocam

• 
Sayfa: önceki 21092110211121122113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.