Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (1430. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
292
Favori
1.524.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14281429143014311432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jackson Teller
    Benim omuz hala sakat Tekrar başladım tedaviye

Sen bir MR raporu göndersen anlarız aslında neyin var. Tendinozis mi oldun, parsiyel yırtık mı var?
  • UnnRated kullanıcısına yanıt
    harbi uçmuş adamlar

öte yandan karın kası için 500 mekişk çekenler 100 kg ile la pulldown hareketini bi denesinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montevo -- 2 Eylül 2014; 9:57:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

gideceğim bu aralar bakalım başımda alerji illeti var şu aralar onla uğraşıyorum.hastaneden çıkamaz olduk kan kreatinin değerim 1.23 çıkmıştı doktor böbrekler zarar görmüş olabilir dedi. bugün sabah tekrar ölçtürdüm sonuçlar yarım saat önce çıktı yine kreatinin 1.23 üre 14 sodyum potasyum ast alt hepsi normal.bu doktorda tamamen normal 20li yaşlı atletik yapılı-kas kütlesi yüksek insanlarda kreatinin değeri 1.8-2 e kadar bile normal kabul edilebiliyor dedi.kime inanacağımı şaşırdım bende

birde mr ücreti özel polikliniklerde ücret olarak ne kadar alıyor ne kadar ek ücret alıyorlar sağlık güvencesi olduğunda bilginiz var mı ? Devlette 10-15gün sonrasına gün veriyorlar onu bekleyecek sabır yok bende. öğrenci halimle hastaneye para vermekten battım artık

Degerlerin hafife alinmayacak yukseklikte. Bir tam idrar tahlili de yaptirarak nefrologa gorun acilen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ceyarar C kullanıcısına yanıt
    idrar testim normal.doktorda kan değerleri için normal dedi. siz böyle bir mesaj atınca endişelendim tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CONQUER. -- 2 Eylül 2014; 10:40:20 >
  • Laboratuarin normal degerleri ile bakinca cok endise edecek bir durum gorunmuyor, telaslandirdimsa kusura bakma. Mmol/l degerler diye dusunduydum, ona gore yulsek buldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

idrar testim normal.doktorda kan değerleri için normal dedi. siz böyle bir mesaj atınca endişelendim tekrar.

Fıstık gibi .

• quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

quote:

Orijinalden alıntı: Jackson Teller
    Benim omuz hala sakat Tekrar başladım tedaviye

Sen bir MR raporu göndersen anlarız aslında neyin var. Tendinozis mi oldun, parsiyel yırtık mı var?

Yoğun tendinit ve daralma var demişti şimdi gittiğim doktor. mr sonucunda supraspinatusta intense artışı diyor ama birde infraspinatusta sıkıntı vardı oraya bir dokunuyorlar fena acıyordu. Neyse şimdi ki tedavi baya iyi gidiyor 7 seans oldu, özellikle kuru iğne baya fayda sağlıyor. Birde kılıç çekme hareketi var bir tane onu yaptırıyorlar onda zaten direk anlıyorum sırtta bir kulunç olmuş gibi bir şey batıyor rahatsız ediyor muhtemele o düzelince omuzda düzelecek Eski gittiğim yer 50 dk akım veriyordu 5 dk egzersiz yaptırıyordu.

Supraspinatus tendonunda intensite artışı
    Akromiohumeral mesafede daralma
    Subakromial_subdeltoid bursalarda ve biceps tendonu çevresinde effüzyon

Birde idman yapamıyorum baya kilo verdim hacim kaybettim. Crossfite başlarım diyordum da düzelince direk crossfite gitmem çok olimpik kaldırış var omuz yeni sakatlıktan çıkmışken orada yapacağım bir hata tekrarlamasına sebep olur diye düşünüyorum. O yüzden ilk 1-2 ay ağırlık idmanı yaparım kendimi yavaştan adapte ederim tekrar idmanlara, hemde kas hafızası bakalım ne kadar işe yarıyormuş görelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackson Teller -- 2 Eylül 2014; 13:49:35 >
  • Jackson Teller kullanıcısına yanıt
    Çok endişe edecek bir durumun yokmuş. Ama bu tendon dediğin karın ağrısı kolojen dokudan oluşuyor, iyileşmeye başlaması için 3 ay gerekiyor. Dolayısıyla omuzu sakatladım - iyileştim arası süreç 3-6 ay arasında. En az 3 ay boyunca eline ağırlık almamak gerekiyor.

Klasik sıkışma durumu seninkisi (impingement). Tendonlar aşırı kullanma ya da zorlama sonucu şişiyor. Omuzda çok dar bir bölgede hareket ediyor bunlar. Ödem oluşup şişince aralık daralıyor, tendonlar kemiklere sürtünmeye başlıyor. Sürtündükçe hasar artıyor. Düzgün tedavi edilip iyileşmeden zorlamaya devam edersen kemik testere misali bir noktada rotor cuff'ı kesip rahatlıyor.

İğne işine girmeseydin iyiymiş aslında. Bir taneden bir şey olmaz da fazlasını zorlamasan iyi olur kanaatimce.

Bu arada bacak çalışmanın sana faydası olur. Tabi barbell / dumbell ile muhatap olmadan leg press, vücut ağırlığı ile lunge, ağırlıksız step up, calf raise, prisoner squat vb. hareketler. Büyüme hormonu salgılatırsın, iyileşmene yardımcı olur.
  • Fabrice kullanıcısına yanıt
    Kuru iğne araştırdım internette hiç bir zararı yok diyorlar, zaten ne bir ilaç var ne başka bir şey. Kortizon falan yapmıyorum. Zaten her seans en az 10 tane oluyor ama cidden direk rahatlatıyor.
    7 ay oldu benim şuan sakatladığım günden itibaren. İlk tedaviye buraya gitsem düzelirdim belki bu zamana kadar. İlk tedavi bitti başlayabilirsin idmana dediler gittim zaten hafif çalışıyordum ama ağrı yaptı bıraktım hemen. İş yerinde bir ara biraz zorladım omzumu ağrı yaptı sonra tekrar başladım tedaviye.

İğne bunlar bunların bir zararı var mı senin bildiğin ?

Bacak çalışabilirim en azından deli gibi kilo vermem
  • Anatomi

Birde okumak isteyenler için :

http://www.nowloss.com/how-to-get-a-bigger-chest-fast.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patience -- 2 Eylül 2014; 15:23:03 >
  • Jackson Teller kullanıcısına yanıt
    Pardon ya, sen kuru iğne demişsin ben direk kortizon'a gitmişim. Sana yapılan uygulamanın benim bildiğim bir yan etkisi yok, bir şey enjekte edilmediğine göre olmasını da beklemem.
  • Fabrice kullanıcısına yanıt
    Yok kortizonu zaten doktor da söyledi spor yapanlara yapmam diye tendon kalitesini düşürüyormuş.
  • sirtimin ortasinda kocaman kistli sivilce cikti tek bir tane baska bisey yok terlemekten falan mi olur acaba bu ? varmi basina gelen
  • 2 hafta olacak neredeyse gitmeyeli. Part time bir iş buldum ama kredi kartı meselesi olduğundan yine kayıt olamıyorum. Belediyenin salonuna kayıt olacağım bende. Dandik dundik saatleri ar 7-9 arası 3-5 arası hafta 3 gün bilmem ne. Nasıl denk gelecek bilmiyorum. Çaresiz kaldık ne yapayım. Bizim buradaki salonlarda iğrenç yerler. Bi akrabanın oğlunun yeri vardı sordum o da 11'de açıyormuş salonu. Başka bir yer baktım 13:30'da açıyor. Yuh anasını satayım ya, salon dediğin sabahın en kötü 8'inde açılır. Gerçi giden yok diye herhalde açmıyorlar.
  • Herkese selamlar arkadaşlar. Ben yaklaşık 1 aydır kendi çapımda bişeyler yapıyorum , ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum açıkcası. Programım şu şekilde ;

Açma-germe
    20 dk bisiklet
    3x10 Bench Press
    3x10 Arnold Press
    3x10 Z bar biceps
    3x10 Dumbell biceps
    3x10 Z bar Triceps
    3x10 Dumbell Triceps
    4x12 Dizler 90 derece, yarı mekik (ağırlıkla beraber)
    2x10 Ön Kol

Bu programı 2 günde bir yapıyorum, ayrıca proteini ton balığı , yağsız peynirler ve kırmızı-beyaz etten gün içinde almaya çalışıyorum. Gazlı içecekleri kesmedim beyaz ekmek yerine de buğday ekmeği yiyorum.
    79 kilodan 74 kiloya indim ve kollarım 33 cm den 37.5 cm e çıktı. Boy 171. Yaş 20.

Şimdiki amacım yağ oranımı düşürmek.

Siz değerli abi-kardeşlerimden hatalarımı söylemenizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum, lütfen esirgemeyin.
    Herkese iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonardo Ryzov -- 3 Eylül 2014; 16:49:17 >
  • Leonardo Ryzov kullanıcısına yanıt
    kollar coşmuş sadece kol ve göğüs çalışıyorsun.hani bacak hani sırt?

hd amino asitten 45 tane yutunca protein tıozunun 2 ölçeğine denk geliyo.amino alıcaktım ama toz almaya karar verdim.
  • Apti Şakrak kullanıcısına yanıt
    spor yapmayan bi arkadaşımda ad çıktı.doktor keisk attı felan.küçük bi operasyon geçirdi
  • montevo kullanıcısına yanıt
    Hocam bacak olmadan daha fazla gidemezsin gibi yorumlar aldım arkadaşlardan.. Bu yaptığım programın boş günlerine de bacak koyup haftanın bir günü de dinlenme olarak düzenleyebilirim ama bacak hakkında hiçbir bilgim yok yardımcı olur musunuz ? Dün 12x3 den elime hafif iki tane dumbell alıp squad yaptım şimdi nerdeyse yürüyemiyorum o kadar vahim durumdayım

Hocam sırt ve omuz olarak Arnold Press yapıyorum ikisi bir arada bu da hatalı galiba .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonardo Ryzov -- 3 Eylül 2014; 17:04:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo Ryzov

Hocam bacak olmadan daha fazla gidemezsin gibi yorumlar aldım arkadaşlardan.. Bu yaptığım programın boş günlerine de bacak koyup haftanın bir günü de dinlenme olarak düzenleyebilirim ama bacak hakkında hiçbir bilgim yok yardımcı olur musunuz ? Dün 12x3 den elime hafif iki tane dumbell alıp squad yaptım şimdi nerdeyse yürüyemiyorum o kadar vahim durumdayım

Hocam sırt ve omuz olarak Arnold Press yapıyorum ikisi bir arada bu da hatalı galiba .

Güzel işte demek ki işe yaramış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flying Dutchman

quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo Ryzov

Güzel işte demek ki işe yaramış.

Squad'ın yanına 30 dk bisiklet ve bir hareket daha koymak istiyorum hocam ne tavsiye edersiniz evde yapılabilecek ? Bir de bu bahsettiğim 12x3 squad normale göre çok mu az , çok az bi ağırlıkla yaptım ama hareketi tam ve doğru yaptım..
  • 
Sayfa: önceki 14281429143014311432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.