Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (1429. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
292
Favori
1.524.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14271428142914301431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu işten para falan kazandığım yok zaten söyledigin mantıksız dediğin gibi olsa iki üç hareket yazar yollarım. amatör dönemlerimden bahsedeyim. gögüs kafesi dışa doğru çıkık bir yapım var spora başlamadan önce bile gögsüm varmış gibi duruyordu. spora başlayınca ilk 3 ay incline yapmadım. haliyle alt gögüs uçtu gitti ve bu da üst tarafı acayip derecede boşlukta bıraktı. incline yaparak sonra asıl şeklini ortaya çıkardım. zaten gögüsü gösteren üst gögüs olduğu için ben genelde benc pres ve incl press yaptırır butterfly ve pullover gibi hareketler ile kombin ederim. yeni başlayan birine zaten dumbel fly önermem riskli bir hareket ama bunun yerine butterfly var çok daha kullanışlı ve gögüslerin şekil almasına etkili bir hareket. arnolddan örnek verelim senelerce boşuna mı yaptı bu hareketi gereksizmiydi ? ya da o kadar mr. olimpia sporcusu boşuna mı yapıyor fly hareketini. ben önerimi yapıyorum gögüsleri sadece şişirmek yetmez presslerin yanına illa ki fly ya da cable crossover tarzı hareketler yapılmalı ki şekil verilebilsin.

• http://www.youtube.com/watch?v=-W1CaDnlwFY&index=5&list=PL4895846CC1452239

Fly hareketi hakkında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shredded

http://www.youtube.com/watch?v=-W1CaDnlwFY&index=5&list=PL4895846CC1452239

Fly hareketi hakkında.

Broscience bir din olsaydı bu adam peygamber olurdu onu belirtmem lazım. Hemen hemen tüm videolarınıda izlediğimi belirteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic Monopole

Bir daha da şu foruma tek kelime yazı yazmam, broscience'ınız ile başarılar. Siz göğüse 15 farklı açıdan vurun, 5 günlük splitler yapıp gainere dayanın, ben bildiğim gibi devam edeyim...

+1 . Uzun süredir uğraşmaya çalıştım ama fayda etmiyo.

Bilgi almak isteyen özel mesaj atabilir.
  • bi susunda rahatlıyalım artık.

### DH Body Builders ###

### DH Body Builders ###

### DH Body Builders ###
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

quote:

Bir daha da şu foruma tek kelime yazı yazmam, broscience'ınız ile başarılar. Siz göğüse 15 farklı açıdan vurun, 5 günlük splitler yapıp gainere dayanın, ben bildiğim gibi devam edeyim...

+1 . Uzun süredir uğraşmaya çalıştım ama fayda etmiyo.

Bilgi almak isteyen özel mesaj atabilir.

Uzun zamandır buraya birşeyler yazmama sebeblerimden biriydi bu,fakat geçenlerde dayanamadım birkaç birşey yazdım gene ..
    Sadece özelden irtibat halinde olduğum dostlarımla konuşuyorum bende,gerçekten yeterli oluyor..
    Ama söylemeden geçemicem,fikir alışverişine tolerans göstermiyorsunuz hiç,insanlar hep biryerlerde okuduklarına inanıyor,heleki bide canlı bir örnek görürlerse o yaptıklarıyla iyice inanıyorlar,sizde bu insanlardan olmamaya özen gösterin,her daim araştırmanıza devam edin,bir sürü çalışma prensibleri var biliyorsunuz,başlangıç döneminden bahsetmiyorum tabiki çünkü başlangıç döneminde herkez aynıdır benim gözümde,oluşturulmuş bir temel yok ve bu süreçteki antrenman methodu bellidir.. fakat,ileriki dönemlerde sizin çalışma methodunuz,başkası için yıkım olabilir,bu yüzden belli birşeye sabit kalmayın,deneme-yanılma,araştırmaya devam edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank08 -- 1 Eylül 2014; 19:10:57 >
  • Ezio-Auditore kullanıcısına yanıt
    Susacaktım da, yolladığım resimdeki arkadaşın tek göğüs hareketi 3x5 bench press. Bak bakalım fly lazımmıymış;

### DH Body Builders ###

### DH Body Builders ###

### DH Body Builders ###

### DH Body Builders ###
  • oha dumbell fly hareketi mi tartışılıyor forumda
    gögüs programlarında temel iki hareket press ve fly
    nedeni de gayet basit
    + hareketler izole niteliginde sadece.

gercekten acıyorum
  • Benide yazin arkadaslar

Hatta su an salondan yaziyorum :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sariduru

Benide yazin arkadaslar

Hatta su an salondan yaziyorum :D

Git oyun oyna sen ne işin var burada
  • Vita alip salonda oynamayi dusunuyorum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

Arnold abi göğüs çalışırken Fly sırasında dumbell'ları yere deydirecek kadar indirirmiş. Fakat hiçbirimiz Arnold değiliz tabi ki, onun için gerçekten çok dikkatli ve kontrollü yapmak lazım. Ben omuz için fizik tedaviye giderken fly sırsasında rotator cuff'ı yırtmış 2 kişi vardı merkezde. Yanlış hatırlamıyorsam ikisi de ameliyat olmak zorunda kaldı.

Benim okuduğum kadarıyla fly'ın göğüs rutininde gerçekten yeri var. Yapılmasın demiyor kimse. Ama bu işin ustaları "2-3 sene barbell / dumbell press yaparsınız, göğüs ortaya çıkar. Ondan sonra üstüne bir şeyler katmak için fly rutine eklenebilir" diyor. 3-5 aylık adama fly bence gereksiz. Ama tabi klasik splitlerde göğüs için 4-5 hareket yazılması gerektiğini düşündüğü için salon hocaları, daya gitsin mantığıyla yaptırıyorlar.

İlla yapacaksanız cable cross over yapın. Omuz bench üzerinde fix olmadığından dolayı nispeten daha natural bir hareket. Tabi kolları vücudun gerisine gelecek şekilde kuş gibi açmazsanız.

Benim omuz hala sakat Tekrar başladım tedaviye
  • quote:

Sıcakken pek ağrımaz zaten meret, soğuyunca başlıyor ağrı.

Bahsettiğin yerde bir ağrı omuz gibi durmuyor ama çok geniş bir alana yansıyabiliyor omuz sakatlığı. Rotator cuff sakatlıklarında illa omuz ağrımıyor. Biceps ve trapez'lere de yansıyabiliyor ağrı.

Git bir doktora, MR çektir anlaşılsın ne olduğu. Basit bir tedavisi vardır bu aşamada yapmazsın, üstüne gittikçe iyice ağırlaşabilir. Böyle sürekli zorlayarak ortaya çıkaran dejeneratif sakatlıklar, ani gelişen akut sakatlıklardan daha beter. Çok uğraştırıyor sonrasında.

Bu ara tedavilerle çok haşır neşir oldum buna bir iki yorum yapayım.

Dediği gibi sıcakken ağrımıyordu benim omuz duştayken falan aşırı rahatlıyordu ama giyinip kurulanırken ağrı artıyordu.
    Baş üstü yapılan hareketlerde ağrı artıyor genelde. Birde biz doktor olmadığımız için pek anlamıyoruz ama gene dediği gibi çok geniş alana yayılıyor. Ben şuan tedaviye gidiyorum benim ağrıları kontrol ederken omuzda belli başlı noktalara dokunuyor ağrı var mı diye, daha sonra infraspinatusa bastırdı canım öyle bir yandı ki anladık ki ağrının nedeni orasıymış. İnfraspinatus kası sırttaymış tendonu ön omuzda yer aldığı için ağrısı ön omzuma vuruyormuş buna yansıyan ağrısı diyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.
    Daha sonra biceps tendonuna bastırdı mr da biceps ve bursalarla ilgili bir şey yazıyordu oralarda hasar vardı şimdi net hatırlamıyorum neyse biceps tendonu omzun civarında başlıyordu galiba bicepste oluşan ağrıda sıkıntı yaratıyormuş omuzda.
    Yani ben ağrımın sebebi ön omzumda ki hasar sanıyordum sırtta ki infraspinatustan geliyormuş oraya ağrı

En iyisi gidip doktora baktırmak ben ilk normal bir fizik tedavi merkezine gitmiştim yaşlılar vs var orda sadece omzumu kontrol ettiler hareketlerini falan ona göre tedavi ettiler düzelmedi. Şimdi gittiğim yer özel klinik teres minor teres major infraspinatus supraspinatus her yeri kontrol edip ona göre tedavi ediyorlar.

Birde kuru iğne tedavisi yapıyorlar orda benim önce ki tedavi olduğum yerde yoktu o olay harika bir şeymiş direk rahatlattı omzumu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackson Teller

quote:

Bahsettiğin yerde bir ağrı omuz gibi durmuyor ama çok geniş bir alana yansıyabiliyor omuz sakatlığı. Rotator cuff sakatlıklarında illa omuz ağrımıyor. Biceps ve trapez'lere de yansıyabiliyor ağrı.

Git bir doktora, MR çektir anlaşılsın ne olduğu. Basit bir tedavisi vardır bu aşamada yapmazsın, üstüne gittikçe iyice ağırlaşabilir. Böyle sürekli zorlayarak ortaya çıkaran dejeneratif sakatlıklar, ani gelişen akut sakatlıklardan daha beter. Çok uğraştırıyor sonrasında.

Dediği gibi sıcakken ağrımıyordu benim omuz duştayken falan aşırı rahatlıyordu ama giyinip kurulanırken ağrı artıyordu.
    Baş üstü yapılan hareketlerde ağrı artıyor genelde. Birde biz doktor olmadığımız için pek anlamıyoruz ama gene dediği gibi çok geniş alana yayılıyor. Ben şuan tedaviye gidiyorum benim ağrıları kontrol ederken omuzda belli başlı noktalara dokunuyor ağrı var mı diye, daha sonra infraspinatusa bastırdı canım öyle bir yandı ki anladık ki ağrının nedeni orasıymış. İnfraspinatus kası sırttaymış tendonu ön omuzda yer aldığı için ağrısı ön omzuma vuruyormuş buna yansıyan ağrısı diyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.
    Daha sonra biceps tendonuna bastırdı mr da biceps ve bursalarla ilgili bir şey yazıyordu oralarda hasar vardı şimdi net hatırlamıyorum neyse biceps tendonu omzun civarında başlıyordu galiba bicepste oluşan ağrıda sıkıntı yaratıyormuş omuzda.
    Yani ben ağrımın sebebi ön omzumda ki hasar sanıyordum sırtta ki infraspinatustan geliyormuş oraya ağrı

En iyisi gidip doktora baktırmak ben ilk normal bir fizik tedavi merkezine gitmiştim yaşlılar vs var orda sadece omzumu kontrol ettiler hareketlerini falan ona göre tedavi ettiler düzelmedi. Şimdi gittiğim yer özel klinik teres minor teres major infraspinatus supraspinatus her yeri kontrol edip ona göre tedavi ediyorlar.

Birde kuru iğne tedavisi yapıyorlar orda benim önce ki tedavi olduğum yerde yoktu o olay harika bir şeymiş direk rahatlattı omzumu.

infraspinatus dedigimiz şey kulunc taraflarını mı oluyor
    2 3 yıldır cekiyorum bu agırıyı
    mr falan cektirdim sorun olmadıgını söylediler fakat gebertiyor beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

Orijinalden alıntı: Jackson Teller

quote:

infraspinatus dedigimiz şey kulunc taraflarını mı oluyor
    2 3 yıldır cekiyorum bu agırıyı
    mr falan cektirdim sorun olmadıgını söylediler fakat gebertiyor beni

Aynen oralar. Benim gittiğim 2-3 yer hiç oraya bakmamıştı bile. Burası zaten sporcu sağlık merkezi olduğu için daha iyi bizim için birde daha dikkatli bakıyorlar. Oturttu beni, şimdi net hatırlamıyorum elimi bir yere koydurmuştu bir sağ tarafa(ağrı sağ omuzda) bastırdı bir sola. Solda aynı kulunca bastırınca canın yanar ama bir yandan rahatlar ya öyle acı vardı ama sağ tarafa bastığı an zıpladım o da anladı dedi burası daha hassas sıkıntı burda diye. İyi bir fizik tedavi merkezinde baktır. Gerçi tam bilmem ben tabi ama tedavilik bir durum olsa idman yapamazdın, ben ilk tedavimden sonra idmanlara gittim düzeldi dediler diye presslerde falan hafif ağırlık olmasına rağmen omuzda ağrı oluyordu bıraktım hemen. İdmanlarda rahatsız edecek kadar ağrın varsa tekrar göster bir kaç yere mr sonucunu, özellikle başın üstüne çıkan hareketlerde bile fark ediliyor ağrı. Mesela tshirt çıkartırken kolları kaldırıyorsun ya o zaman bile anlaşılıyor.

### DH Body Builders ###

### DH Body Builders ###

http://www.triggerpointtherapist.com/blog/infraspinatus-trigger-points/infraspinatus-trigger-points-the-magicians-of-shoulder-pain/
  • 2 sayfa fly tartışmış adamlar
  • Jackson Teller kullanıcısına yanıt
    bende antreman sonrası ağrı olmuyor bugun bench press overhead vsvs yaptım şuan ağrı 0. genelde uykudan kalktıktan sonra ağrı oluyor eklemleri gererek dengesiz yatmaktan kaynaklanıyor olabilir. veya bende alerjik saman nezlesi var onun tetiklediği dönemlerde sırta vuruyor çözemedim ne iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CONQUER. -- 1 Eylül 2014; 23:35:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: call of cthulhu

quote:

Orijinalden alıntı: IOzguur

quote:

Orijinalden alıntı: call of cthulhu

quote:

Orijinalden alıntı: Halfmoon37

Ben salona bile gitmiyorum sadece toz içerek gelişiyorum.

yani hiç biri doğal kas yapmıyor

Doğal kas nedir açıklar mısın ? Şimdi p.tozu, aminoasit kullananlar ilaç mı kullanıyo ? Eline tek bir dumbell almışlığın var mı bilmiyorum ama sözüm senin için değil yanlış anlama dershanede çocuk aminoasit kullanıyo musun diye soruyor diyorum ki bcaa glutamin kullanıyorum dedim yok yok onlar değil aminoasit diyor . Sakın aminoasit alıp koşu bandına çıkma diyor. Kalp krizi geçirirsin diyor:) Sizce suç kimde medya da mı yoksa çevrede mi . Bide demez mi 230 kilo squat giriyorum gel ona gir tek tekrar çıkart efsane ol

ilaç vb kullanmadan yapılan doğal haldeki kaslardır bak ilaç kullanıyormuşsunuz kaslar küçülüyormuş almazsanız ona bağımlı kalıyorsunuz

şu bodyde yapılan kasların miktarı protein tozu olmadan yapılabilirmi onu merak ediyorum

Yanlış bilgilerini çıkıp bu spora başlamak isteyen veya tecrübesiz birine anlatmaya çalışma. Şen günde 1 ekmeği bitir bol bol ye bak baklavalara

• quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

bende antreman sonrası ağrı olmuyor bugun bench press overhead vsvs yaptım şuan ağrı 0. genelde uykudan kalktıktan sonra ağrı oluyor eklemleri gererek dengesiz yatmaktan kaynaklanıyor olabilir. veya bende alerjik saman nezlesi var onun tetiklediği dönemlerde sırta vuruyor çözemedim ne iş

Hareketlerinde kısıtlık yoksa, idmanda ağrı olmuyorsa zorlandığında veya gün içinde ağrı yoksa bir şey yoktur büyük ihtimal. Ama fizik tedavide soruyorlar genelde sabah uyandığınızda ağrınız var mı diye yada gece uykudan kaldıracak ağrınız oluyor mu diye. Ayağımdan tedavi olurken sabah uyandığımda çok ağrım oluyordu omzumda da sakatladığım ilk zamanlar ama şimdi pek yok. Sende bir sıkıntı olsa idmanda illa belli ederdi.
  • quote:

Susacaktım da, yolladığım resimdeki arkadaşın tek göğüs hareketi 3x5 bench press. Bak bakalım fly lazımmıymış;

### DH Body Builders ###

### DH Body Builders ###

### DH Body Builders ###

### DH Body Builders ###

tamam kardeş sen haklısın biz bir şey bilmiyoruz fly hareketini yapan o kadar pro. hepsi falan biz bilmiyoruz siz biliyosunuz
  • 
Sayfa: önceki 14271428142914301431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.