Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (1424. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
292
Favori
1.524.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14221423142414251426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    oha
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

oha

Fesat düşünmeyelim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

quote:

Orijinalden alıntı: Halfmoon37

BB.com da gezinirken The Rock reisin Herkül filmi için yaptığı antrenman ve beslenme programına baktım mesela göğüs çalışırken hem dumbbell press hem barbell press yapmış ikisi de aynı şey değil mi mesela üst göğüs içinde hem dumbbell hem barbell press girmiş mesela 2 press yerine 1 press 1 fly yapsa daha iyi olmaz mıydı. Fly da aynı şeymi gerçi onuda pek bilmiyorum.

Dostum pressler %90 aynı yere vurur göğüste. İkisinide incline yapmıisın ve decline yapmışsın fark etmez fazla. Ayrıca dumbell fly işe yaramaz bi hareket ki neden pressleri bitirmeden izole hareket giresinki. Önemli olan temel hareketleri hazır enerjin varken yapmak. Araya başka hareketler sokarak yormanın anlamı yok.

Bravo. İyi açıklama.

Yanlız rotator cuff'ı yırtmak için şahane bir hareket fly - hakkını vermek lazım.

Bir de aklıma gelmişken yazayım, incline bench press'in klasik flat bench press'e göre üst göğüs bölgesini %5-10 daha fazla çalıştırdığını okumuştum. Yani düz bench üst göğsü 100 çalıştırıyorsa incline 110 çalıştırıyor. Fakat reverse grip bench press'in üst göğsü 30% kadar daha fazla çalıştırdığı yazıyordu aynı yerde.

Aha hatta nerede okuduğumu da buldum:http://www.simplyshredded.com/incline-vs-reverse-grip-which-is-better-for-building-the-upper-chest.html
  • Arkadaşlar İzmir-Bornova'da fitness veya crossfit salonu var mı ?
  • Lentus kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam benim şu anki göğüs programım 1 press 1 fly şeklindeydi hemen değiştiriyorum. Şunuda sorayım fly yapmaya gerek yok diyorsunuz anladığım kadarı ile o zaman full press mi girelim hem barbell hem dumbbell olarak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

Yanlız rotator cuff'ı yırtmak için şahane bir hareket fly - hakkını vermek lazım.

Sakatlanmak için birebir diyorsunuz yani.. Doğru fazla açmamak yani dirsekler vücut seviyesine tam gelmeden kolları geri kapamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flying Dutchman -- 29 Ağustos 2014; 16:25:00 >
  • 4. ayıma girdim hep eksik beslenme yüzünden gelişim katedemedim 60 kg birisi kas yaparak kilo almak için ne kadar karbo protein yağ almalıdır bi türlü beslenme programımı ayarlayamıyorum ya
  • ben2 gün çalışıp 1 gün dinlenme yapıyorum.5 gün toplamında 4 kere gidiyorum.daha yeni başladım bu şekilde bir çalışmada tempo nasıl olmalı ne kadar yüklenmeliyim?ben belim zayıf olduğu ıcın 2 hafta felan mekık yerine esneme yapıp öyle başlayım diyorum sonra cardio 30 dk şuanlık bunu kaç dakıkaya çıkayım yada yarından itibaren 1 saat mı? burada kardiyo sonrası bir ğüçsüzlük yaşama ıhtımalım nedir?iç orğan yağlanma oranım yüksek?kilom görüntüden belli ama tam 108 kilo olduğumu ögrenen dışardan görünmüyor diyor?iç orğan yağlanma derecem grade 2 derece karaciger dahil..acaba kardiyo ve press çalışmalarını nasıl bir denğede tutmam gerekli?
  • Ahtapots kullanıcısına yanıt
    Boyun kaç?

100 gram falan protein yeterli olur, geri kalan kalorilerde de yağ ve karbonhidratı dengeleyebilirsin. Aldığın toplam kalori çok önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic Monopole

Boyun kaç?

100 gram falan protein yeterli olur, geri kalan kalorilerde de yağ ve karbonhidratı dengeleyebilirsin. Aldığın toplam kalori çok önemli.

1.74 felan boyum. ama işte o dengeyi kuramıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kunteper96

Arkadaşlar İzmir-Bornova'da fitness veya crossfit salonu var mı ?

Daha doğrusu özellikle crossfit salonu var mı ? Sadece en yakın Bayraklı da bir tane bulabildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kunteper96 -- 29 Ağustos 2014; 21:43:35 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar İzmir-Bornova'da fitness veya crossfit salonu var mı ?

Daha doğrusu özellikle crossfit salonu var mı ? Sadece en yakın Bayraklı da bir tane bulabildim.

http://map.crossfit.com/

Official olarak görünen yok.
  • bir şey soracaktım dips yaparken 2 kolumda da böyle elektriklenme gibi bir anda sızı oluyor ve hareketi yapamıyorum tavsiyeniz nelerdir ?? :D
  • quote:

BB.com da gezinirken The Rock reisin Herkül filmi için yaptığı antrenman ve beslenme programına baktım mesela göğüs çalışırken hem dumbbell press hem barbell press yapmış ikisi de aynı şey değil mi mesela üst göğüs içinde hem dumbbell hem barbell press girmiş mesela 2 press yerine 1 press 1 fly yapsa daha iyi olmaz mıydı. Fly da aynı şeymi gerçi onuda pek bilmiyorum.

Bende baştan yadırgadım ama arkadaşımın bana yazdığı programı yaptıkça evet iyiymiş güzelmiş diyorsun. Ama beslenme antreman yanında bir de kür programı vardır :)
  • T-Dog kullanıcısına yanıt
    Valla orada yazan sadece beslenme ve antrenman. Bende programı değiştirdim bakalım nasıl olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Anladım hocam benim şu anki göğüs programım 1 press 1 fly şeklindeydi hemen değiştiriyorum. Şunuda sorayım fly yapmaya gerek yok diyorsunuz anladığım kadarı ile o zaman full press mi girelim hem barbell hem dumbbell olarak.

Önerim :

Barbell Bench Press 3x5
    Incline Dumbell Press 3x8
    Cable Crossover 3x10-12

Haftada 2 kez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

quote:

Dostum pressler %90 aynı yere vurur göğüste. İkisinide incline yapmıisın ve decline yapmışsın fark etmez fazla. Ayrıca dumbell fly işe yaramaz bi hareket ki neden pressleri bitirmeden izole hareket giresinki. Önemli olan temel hareketleri hazır enerjin varken yapmak. Araya başka hareketler sokarak yormanın anlamı yok.

Ekşide fly hareketi hakkında kanı dağıtır gibi birşey yazmışlardı
    Ben de press hareketlerinin arasında fly yaparak göğüsleri rahatlatıp sonraki presslere daha iyi girdiğimizi sanıyodum
    Bu yanlış mı şimdi
  • Boyum 186 kilom 80 olmuş kaç aydır beli inceltemedim l-carnitine fayda etmedi bi yardımcı olurmusunuz ?
  • Enes A. kullanıcısına yanıt
    kardeş biz türkler genetik olarak yağlıyız.belini inceltmek bölgesel değil maalesef.ancak bölgesel kaslanabilirsin koşudan ziyade bir çok kasını çalıştırabilecek hareketler yap.örneğin dans etmek buna güzel bi örnek.galiba p90x de verilen diyet elemanın belini inceltmişti.ancak oda saatli maatli bişey.disiplinli olman gerekli.beli inceltmeden ziyade kaslandır.ben eski kiloma geir geldim ancak giydiğim pantolanlarn bedfeni düştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

kardeş biz türkler genetik olarak yağlıyız.belini inceltmek bölgesel değil maalesef.ancak bölgesel kaslanabilirsin koşudan ziyade bir çok kasını çalıştırabilecek hareketler yap.örneğin dans etmek buna güzel bi örnek.galiba p90x de verilen diyet elemanın belini inceltmişti.ancak oda saatli maatli bişey.disiplinli olman gerekli.beli inceltmeden ziyade kaslandır.ben eski kiloma geir geldim ancak giydiğim pantolanlarn bedfeni düştü.

Eyvallah hocam teşekkür ederim kaale aldığın için.. stepper abdominal mekik ayak çekme ve yana esneme yapıyorum ek bi hareket önerin varsa onuda ekleyelim
  • 
Sayfa: önceki 14221423142414251426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.