Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (1346. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
292
Favori
1.524.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13441345134613471348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • deadlift yaptığım günün akşamına doğru ve ertesi gün asıld eadlift bölgesi çok agrıyor/sızlıyor. bu sızı muhtemelen çalışmış olmanın verdiği sızı.
    ilk zamanlar yoktu, ağırlıklar artmaya başlayınca olmaya başladı. dün mesela 67.5 kg (+ demir) kaldırdım. hareketin formunu yanlış yapmıyorum.
    bir de aynı şekil göğüs çalıştıktan sonra da ertesi gün göğüste normal durunca değil kolları açınca dün çalılan bölgelerde yanma meydana geliyor, keza arkakolda aynı şekilde. hem o gün hem ertesi gün kollarım yorgun oluyor. (bench pressteki arkakoldan dolayı. özel olarak arkakol çalışmıyorum)
    hepsini elden geldiğince nizami yapmaya çalışıyorum. gelişim desen henüz yok gibi bir şey.
    yeme içme konusunda eksiğim yok fazlam var. beyaz et kırmızı et her türlü eksiksiz yiyorum şu aralar. yumura süt de yiyorum denk getirdikçe.
    gelgelim sorunum nerede? gelişim yok amenna. olmasın. en azından güçleneyim diyorum .
    toparlanma sorunu mu yaşıyorum? aminoasit mi almam gerek? açıkçası 67kg deadlift, yaklaşık 50kg bench press için falan aminoasit gerekir mi bilmiyorum.
    toz ise antrenman günleri 30 gram kadar, antrenman olmayan günlerde beslenme eksik olursa duruma göre 15-30 gram alıyorum.
  • resmi de bir türlü ekleyemedim önceki mesajı. şu bölge ağrıyor:
    http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/05/26/deadliftt.jpg
  • kuyuduzu kullanıcısına yanıt
    Deadlift gösterdiğin bölgeyi yoğun olarak çalıştırıyor. Ağrıdan kastın kas ağrısıysa sorun yok. (biri kas liflerini çekiyor da kopacakmış gibi bir ağrı)
    Ama eğilirken yada vücudunu sağa sola döndürmeye çalışırken, veya bir yere uzanırken belinde bir ağrı, batma, acı oluyorsa bu sakatlanma habercisi olabilir.
  • Beyler yeni yeni Optimum Whey kullanmaya başladım. Antreman sonrası 300-350ml süt ile kullanıyorum. Ufaktan kaşıntı başladı gibi vücudumda. Acaba etkisi var mıdır?
  • Şu an haftada 3 gün spora gidiyorum 1 gün çalışma 1 gün dinlenme şeklinde programımda şöyle 1.gün göğüs-pazu 2.gün sırt-bel-arka kol 3.gün omuz-bilek-bacak şeklinde. Haftaya finallerim bitiyor artık haftada 5 gün gitmeye başlayacağım. Programım sizce nasıl olmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

Deadlift gösterdiğin bölgeyi yoğun olarak çalıştırıyor. Ağrıdan kastın kas ağrısıysa sorun yok. (biri kas liflerini çekiyor da kopacakmış gibi bir ağrı)
    Ama eğilirken yada vücudunu sağa sola döndürmeye çalışırken, veya bir yere uzanırken belinde bir ağrı, batma, acı oluyorsa bu sakatlanma habercisi olabilir.

ilk zamanlar tatli bir agriyken son zamanlarda tatlilik azalmaya basladi. dun calistim mesela bugun agri var yarin geciyor hep.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese uygun fiyat sunan besingym'i denemeniz gerek.. Gerçekten kaliteli hizmet veriyolar kargo ücreti yok kapıda ödeme imkanı hızlı kargo sürekli bir indirimleri var daha ne isteyim..
    http://www.besingym.com dan ulaşabilirsiniz..
  • Amroth. kullanıcısına yanıt
    Hocam önerebileceğiniz kaliteli bir vücut geliştirme istasyonu var mı ?

Domyos hg-90'ı beğendim fakat bulmak bayağı zor buralarda.

Yurtdışından bu tür ürünleri getirtebiliyor muyuz bir bilginiz var mı bu konuda acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ricone

Herkese uygun fiyat sunan besingym'i denemeniz gerek.. Gerçekten kaliteli hizmet veriyolar kargo ücreti yok kapıda ödeme imkanı hızlı kargo sürekli bir indirimleri var daha ne isteyim..
    http://www.besingym.com dan ulaşabilirsiniz..

.....reklamlar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuyuduzu

deadlift yaptığım günün akşamına doğru ve ertesi gün asıld eadlift bölgesi çok agrıyor/sızlıyor. bu sızı muhtemelen çalışmış olmanın verdiği sızı.
    ilk zamanlar yoktu, ağırlıklar artmaya başlayınca olmaya başladı. dün mesela 67.5 kg (+ demir) kaldırdım. hareketin formunu yanlış yapmıyorum.
    bir de aynı şekil göğüs çalıştıktan sonra da ertesi gün göğüste normal durunca değil kolları açınca dün çalılan bölgelerde yanma meydana geliyor, keza arkakolda aynı şekilde. hem o gün hem ertesi gün kollarım yorgun oluyor. (bench pressteki arkakoldan dolayı. özel olarak arkakol çalışmıyorum)
    hepsini elden geldiğince nizami yapmaya çalışıyorum. gelişim desen henüz yok gibi bir şey.
    yeme içme konusunda eksiğim yok fazlam var. beyaz et kırmızı et her türlü eksiksiz yiyorum şu aralar. yumura süt de yiyorum denk getirdikçe.
    gelgelim sorunum nerede? gelişim yok amenna. olmasın. en azından güçleneyim diyorum .
    toparlanma sorunu mu yaşıyorum? aminoasit mi almam gerek? açıkçası 67kg deadlift, yaklaşık 50kg bench press için falan aminoasit gerekir mi bilmiyorum.
    toz ise antrenman günleri 30 gram kadar, antrenman olmayan günlerde beslenme eksik olursa duruma göre 15-30 gram alıyorum.

Bunun sebebi Yetersiz Protein alımı ve Yılların verdiği hamlık...
    1-2 aydır Deadlift yapıyorsunuz,fakat kaç yılınız o bölgeyi çalıştırmayarak,güçsüz ve ham bir şekilde geçti,bilgisayar karşısında otura otura..
    Tabiki ağrıması sızlaması normal ''Formunu yanlış yapmıyorum'' diyorsunuz,sorun o bölgenin güçsüz olması.. Aynı şekilde Bench Press içinde geçerli..
    Fullbody yapıyorsunuz,bi sonraki antrenman gününe kadar geçmiyorsa Göğüs ağrınız,sızlama devam ediyorsa bunun sebebi program değil,ağırlıklarda değil beslenmeniz..
    Kaldırıdğınız ağrılıklar çok çok çok yüksek ağırlıklar değil,heleki 67kg Deadlift.. Sakın yanlış anlamayın zaten yeni yeni ''Lifting'' kavramını anlıyorsunuz,anlamaya başlıyorsunuz,Adamlar 180kilo Deadlift yapıyorlar kemersiz bir şekilde merak etmeyin Deadlift sizi sakatlamaz,formunuda doğru yapıyorsanız.. İnsanı sakatlıcak tek hareket Overhead Squat ve Bench Presstir bana göre..
    Evet beslenmeniz,diyorsunuz fazlam var beyaz et kırmızı et eksiksiz yiyorum diyorsunuz,tamam harika fakat Yağ,karbonhidrat ne durumda? Hadi onu geçtim Kasın onarılması için Protein önemli,yağ hormonlar ve enerji,karbonhidrat ise gün içindeki enerjiniz için gerekli,fakat kası onaran yağ,karbonhidrat değil.. Proteindir,yağın hormonal olarak katıkısı vardır,karbonhidratın glikojen deposu için katkısı var fakat kas onarıma geldimi etkileri yok.
    O yüzden ben size şöyle söyliyim,bu çok basit bir kavramdır Protein alımınız minimum kilonuzun LBS(pound) karşılığı x 0.8 olmalı .. Bakın minimum diyorum.. Mesela 70 kilosunuz 154 lbs eder.. almanız gereken minimum protein oranı bu,eğerki Bodybuilding,Weightlifting,Powerlifting,Crossfit vs vs.. ile uğraşıyorsanız.. Kimse bana gelip okadar fazlaya gerek yok,vücud onu yağ olarak depolar falan demesin,saçmalığın ve efsaneden başka birşey değil çünkü bu Bu oran kişiden kişiye değişen birşey,o yüzden bana beslenme programı lazım,veya sizin beslenme programınız nasıl gibi sorular tamamen saçma sapan sorular..
    Bu arada haftada kaç kilo alıyorsun? 200-400 gram arası alıyormusun? veya 200-400 gram arası kiliomu veriyorsun? Yoksa değişen birşey yokmu .. Eğer kilo veriyorsan veya değişen birşey yok hep aynı kilodaysan tabiki vücudun onaramaz o kası çünkü yeteri kadar beslenemiyorsun. Bakın bunlar çok önemli şeyler..
    Siz beslenmenizi gözden geçirin,hareketin formunuda dikkat edin.. Ben şunu öneriyorum daha önce belinden bir sakatlık geçirmediysen çok çok eskiden 130 kiloya kadar kemer takmanın hiçbir anlamı yok,takmayın o kemeri,takmayınki güçlensin,direnç kazansın o bölgeniz.. Toparlanma sorunuda yaşıyorsanız ve illa bir supplement almak istiyorsanız, Glutamine alın antrenman sonraları 5gram kullanın,markasının önemi yok
  • Beyler protein tozunun suda tam çözünmediğini bir amerikalı arkadaş söyledi. Kendisi TIP okuyor. PT nin içinde vitaminler sütte çözünüyormuş. Su ile içecek isen en azından biraz süt veya zeytin yağı koy dedi.

Ne diyorsunuz ?
  • sezing kullanıcısına yanıt
    gün içerisinde hiç yağ almıyorsan (ki hiç sanmıyorum) evet shakein içine zeytinyağı karıştır..
    demem o ki vitaminlerin çözüleceği yağı öyle veya böyle mutlaka alıyorsundur
  • belinizi kuvvetlendirmek için , bu hareketi kesinlikle es geçmeyin. Mümkün oldukça karın bölgenize 1 ağırlık alıp kollarınız ile birleştirip yapın.

Omuz antremanlarında daha fazla ağırlık kaldırmanız ve belinizin daha kuvvetli kas yapısına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bizim millet kol göğüs çalışıp salonu terk ettiği için hep bunlar oluyor ya, ne desek boş.

### DH Body Builders ###
  • quote:

Orijinalden alıntı: french press

gün içerisinde hiç yağ almıyorsan (ki hiç sanmıyorum) evet shakein içine zeytinyağı karıştır..
    demem o ki vitaminlerin çözüleceği yağı öyle veya böyle mutlaka alıyorsundur

Bizim evde kızartmalar bile (çok nadir yapılır) zeytin yağı kullanılır. Eve daha Sıvı yağ margarin vs almıyoruz...
    Eskisi gibi patates kızartması da yiyemiyorum midem bulanıyor o yağın tadı kokusu beni mahvediyor...

Bir de yeri gelmişken sorayım.. Bicepslerdeki genişlik farkını nasıl gideririz. Sol kol sağ'a göre kısa :( Beni uyuz ediyor.

Bir de amazonda Optimum whey in çikolatalı olanı için olan yorumları okurken gözüme bir kaç madde ismi ilişti ve araştırdım. ON protein tozuna tatlandırıcı olarak maddeler koyuyormuş ve bunlar baya zararlı deniliyor. Bende artık optimum whey natural alıyorum. Tatlandırıcı vs yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank08

Bunun sebebi Yetersiz Protein alımı ve Yılların verdiği hamlık...
    1-2 aydır Deadlift yapıyorsunuz,fakat kaç yılınız o bölgeyi çalıştırmayarak,güçsüz ve ham bir şekilde geçti,bilgisayar karşısında otura otura..
    Tabiki ağrıması sızlaması normal ''Formunu yanlış yapmıyorum'' diyorsunuz,sorun o bölgenin güçsüz olması.. Aynı şekilde Bench Press içinde geçerli..
    Fullbody yapıyorsunuz,bi sonraki antrenman gününe kadar geçmiyorsa Göğüs ağrınız,sızlama devam ediyorsa bunun sebebi program değil,ağırlıklarda değil beslenmeniz..
    Kaldırıdğınız ağrılıklar çok çok çok yüksek ağırlıklar değil,heleki 67kg Deadlift.. Sakın yanlış anlamayın zaten yeni yeni ''Lifting'' kavramını anlıyorsunuz,anlamaya başlıyorsunuz,Adamlar 180kilo Deadlift yapıyorlar kemersiz bir şekilde merak etmeyin Deadlift sizi sakatlamaz,formunuda doğru yapıyorsanız.. İnsanı sakatlıcak tek hareket Overhead Squat ve Bench Presstir bana göre..
    Evet beslenmeniz,diyorsunuz fazlam var beyaz et kırmızı et eksiksiz yiyorum diyorsunuz,tamam harika fakat Yağ,karbonhidrat ne durumda? Hadi onu geçtim Kasın onarılması için Protein önemli,yağ hormonlar ve enerji,karbonhidrat ise gün içindeki enerjiniz için gerekli,fakat kası onaran yağ,karbonhidrat değil.. Proteindir,yağın hormonal olarak katıkısı vardır,karbonhidratın glikojen deposu için katkısı var fakat kas onarıma geldimi etkileri yok.
    O yüzden ben size şöyle söyliyim,bu çok basit bir kavramdır Protein alımınız minimum kilonuzun LBS(pound) karşılığı x 0.8 olmalı .. Bakın minimum diyorum.. Mesela 70 kilosunuz 154 lbs eder.. almanız gereken minimum protein oranı bu,eğerki Bodybuilding,Weightlifting,Powerlifting,Crossfit vs vs.. ile uğraşıyorsanız.. Kimse bana gelip okadar fazlaya gerek yok,vücud onu yağ olarak depolar falan demesin,saçmalığın ve efsaneden başka birşey değil çünkü bu Bu oran kişiden kişiye değişen birşey,o yüzden bana beslenme programı lazım,veya sizin beslenme programınız nasıl gibi sorular tamamen saçma sapan sorular..
    Bu arada haftada kaç kilo alıyorsun? 200-400 gram arası alıyormusun? veya 200-400 gram arası kiliomu veriyorsun? Yoksa değişen birşey yokmu .. Eğer kilo veriyorsan veya değişen birşey yok hep aynı kilodaysan tabiki vücudun onaramaz o kası çünkü yeteri kadar beslenemiyorsun. Bakın bunlar çok önemli şeyler..
    Siz beslenmenizi gözden geçirin,hareketin formunuda dikkat edin.. Ben şunu öneriyorum daha önce belinden bir sakatlık geçirmediysen çok çok eskiden 130 kiloya kadar kemer takmanın hiçbir anlamı yok,takmayın o kemeri,takmayınki güçlensin,direnç kazansın o bölgeniz.. Toparlanma sorunuda yaşıyorsanız ve illa bir supplement almak istiyorsanız, Glutamine alın antrenman sonraları 5gram kullanın,markasının önemi yok

kısmen beni tanıyor da yazıyor gibisiniz. aslında derdi olanların derdi hep yakın şeyler ondan galiba. :)
    70 kiloyum en az 140 gram çoğu zaman 180-200 gram protein alıyorum günlük. protein şu ana kadar göbekte yağlanma yapmadı.
    kasım ayında kullandığım gainer göbek yaptı sülük gibi yapıştı kaldı o göbek.
    haklısınız, yıllardır hiç çalışmayan bir bölge. ondan bu kadar zorlanıyor olsa gerek. ben de bu yüzden 5'er 5'er artırırken son günlerde 2.5kg arttırıyorum ağırlığı.
    kilo almıyorum hocam. belki de iyi sandığım beslenmem iyi değil.
    bazen moral bozuluyor ama sık sık başaran kişilere bakıp kendimi motive ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtbrk58

Uygun fiyatlarla yeni prv sports wheyi denemek isteyenler iletişime geçebilir:)
    Ürün ve içerik tablosu;
    http://www.provitamin.com.tr/prv-sports-whey-protein-2300-gr-6163.aspx

---------- Reklamlar ----------------
  • Con-Cret creatin kullanan var mı ? Böbreklerimde bir sorun olmamasına rağmen creatine mono kullandıgımda rahatsızlık hissi oluşuyor sanki böbreklerim ağrıyormuş gibi hissediyorum 5lt su içmeme rağmen. 1gr con cret in 5-10gr creatine monohidrat a denk geldigi soyleniyor. cre monodan 59 kat daha fazla vücut tarafından absorb edildiğide bir başka bilgi. Ayrıca direk suda çözünüyor bu con-cret o yüzden mononun bobreklere verdigi yuktende kurtulabiliriz diye dusunuyorum. Fiyatı pahalı yalnız 48 servis için 85tl değer mi ?

### DH Body Builders ###
  • kuyuduzu kullanıcısına yanıt
    Bozmayın moralinizi lütfen,bu kısa bir yolculuk değil çünkü.. Uzun ve sağlığınız/durumunuz elverdiği sürece devam edebilcek bir süreç..
    Protein alımınızda gayet güzel,gainerden kalan yağıda kafanıza takmayın,çünkü kilo almaktansa,kilo vermek daha kolay bir dönem
    Şuanki programınızla devam edin,moralinizi yüksek tutun =)
  • Frank08 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 13441345134613471348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.